Daňo uspel v premiére proti Pánikovi, Sekera hral len dve tretiny

Slovenský hokejista Marko Daňo zažil v noci na utorok víťazný tohtosezónny debut v zámorskej NHL. Deň po tom, čo ho vedenie Columbusu povolalo z farmy do prvého tímu, nastúpil v drese Blue Jackets v domácom zápase proti lídrovi súťaže Washingtonu a tešil sa so spoluhráčmi z triumfu 3:0.

17.12.2019 06:52 , aktualizované: 07:41
Marko Daňo, Richard Pánik Foto: ,
Súboj Slovákov. Marko Daňo z Columbusu (vľavo) sa snaží pripraviť o puk Richarda Pánika z Washingtonu.

Daňo dostal šancu vo štvrtom útoku Columbusu po boku Rileyho Nasha a Kevina Stenlunda. Odohral osem a pol minúty, rozdal dva „hity“ a zblokoval tri strely súpera. Pre 25-ročného útočníka to bol prvý zápas v NHL od 18. novembra 2018, keď ešte v drese Colorada nastúpil proti Anaheimu.

Skóre duelu otvoril v 12. minúte Eric Robinson, výhru Blue Jackets poistil v tretej tretine dvoma gólmi Oliver Bjorkstrand. Oporou domácich bol fínsky brankár Joonas Korpisalo, ktorý zlikvidoval všetkých 30 striel súpera a zaknihoval si druhé čisté konto v sezóne a tretie v profiligovej kariére.

Jednu neúspešnú strelu na neho vyslal aj slovenský krídelník Richard Pánik, ktorý odohral v treťom útoku Capitals necelých deväť minút.

Dallas v zostave s Andrejom Sekerom podľahol doma Edmontonu 1:2. Slovenský obranca odohral proti svojmu bývalému klubu iba 13 minút, pretože po vylúčení za seknutie v tretej tretine už nedostal šancu ďalej hrať. Pripísal si aj mínusový bod, jednu zblokovanú strelu a dva „hity“.

„Chceli sme mať dobrý začiatok a najmä dobrý koniec. Chceli sme vyhrať, išli sme za tým a boli naozaj dobre sústredení. Už na raňajšom rozkorčuľovaní bolo vidieť na hráčoch chuť vyhrať. Trochu sme s trénerským štábom s hráčmi hovorili dlhšie, ale boli to lídri v kabíne, ktorí povedali, že odvedú dobrú prácu,“ uviedol kouč Edmontonu Dave Tippett.

Dallas nedostal gól v súperovej presilovke na domácom ľade od 29. októbra, zlikvidoval ich 41 za sebou, čo je najdlhšia séria v klubovej histórii. Edmonton ju ale prerušil, keď zo šiestich jednu využil. Až päťkrát pykali domáci za podrazenie. „Niektoré tie fauly naozaj boli, to vyplynulo z hry. Stáva sa to,“ citoval Sekeru portál dallasnews.com.

Kanadský útočník Jonathan Huberdeau pomohol štyrmi asistenciami k víťazstvu Floridy nad Ottawou 6:1 a vo svojej jubilejnom 500. zápase NHL dosiahol na hranicu 400 bodov.

Hetrikom sa blysol jeho spoluhráč Noel Acciari, bol to jeho prvý trojgólový zápas v profilige. Panthers rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, ktorú vyhrali 5:1.

Ďalší hetrik videli diváci v St. Louis, kde domáci obhajca trofeje v súboji dvoch najlepších tímov Západnej konferencie zdolal Colorado 5:2. Troma gólmi sa zaskvel David Perron, dosiahol už piaty hetrik v kariére v NHL. Blues sa proti Coloradu darí, nad Avalanche zvíťazili už v šiestom vzájomnom súboji v rade.

NHL – sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS – WASHINGTON CAPITALS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 12. Robinson (Texier, Savard), 41. Bjorkstrand (Nyquist, Jenner), 49. Bjorkstrand (Harrington). Brankári: Korpisalo – Holtby, strely na bránku: 21:30, 16.602 divákov.

FLORIDA PANTHERS – OTTAWA SENATORS 6:1 (1:0, 5:1, 0:0)
Góly: 10. Acciari (Yandle, Huberdeau), 22. Acciari (Huberdeau), 26. Barkov (Huberdeau), 31. Acciari (Weegar, Ekblad), 36. Matheson (Huberdeau), 40. Toninato (Ekblad) – 23. Anisimov (Ennis, L. Brown). Brankári: Bobrovskij – Nilsson, strely na bránku: 31:30, 10.448 divákov.

NEW YORK RANGERS – NASHVILLE PREDATORS 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 12. Kreider (Zibanejad), 58. Panarin (Zibanejad, Fox) – 11. Grimaldi (Josi, Ellis), 31. Josi (Hamhuis, Turris), 36. Ekholm (Bonino), 59. Josi, 60. Ellis (Watson). Brankári: Georgiev – Saros, strely na bránku: 41:24, 17.286 divákov.

ST. LOUIS BLUES – COLORADO AVALANCHE 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 19. Perron (O'Reilly, Sundqvist), 39. Perron (Pietrangelo, Schwartz), 40. Dunn (Bozak, Faulk), 52. Kyrou, 57. Perron (Sundqvist, O'Reilly) – 21. Kadri (Graves), 30. Rantanen (Girard, MacKinnon). Brankári: Binnington – Grubauer, strely na bránku: 35:28, 18.096 divákov.

DALLAS STARS – EDMONTON OILERS 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 58. Seguin (Pavelski, Radulov) 9. Kassian (McDavid, Nurse), 15. Draisaitl (Chiasson, McDavid). Brankári: Bishop – Koskinen, strely na bránku: 35:28, 18.096 divákov.

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Marko Daňo #Andrej Sekera