Tatara mrzela prehra v predĺžení. Černák je späť

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v zámorskej NHL blysol dvoma gólmi, pre Montreal ale znamenali iba bod. Canadiens na domácom ľade podľahli Philadelphii 3:4 po predĺžení a pripísali si už siedmu prehru v sérii.

30.11.2019 23:41 , aktualizované: 01.12.2019 10:51
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar sa raduje z gólu do siete Philadelphie.

Tatar bodoval v treťom dueli za sebou a v prebiehajúcej sezóne má na konte už deväť gólov a 24 bodov. O triumfe Philadelphie rozhodol ruský obranca Ivan Provorov v 31. sekunde predĺženia po skvelej individuálnej ak­cii.

Tatar v druhej tretine dostal Montreal do vedenia 2:1, keď do siete dorazil strelu obrancu Sheu Webera. V 44. minúte potom vyrovnal na 3:3 v presilovej hre. Celkovo odohral 15:01 min, do štatistík si pripísal aj mínusový bod, štyri strely a dve trestné minúty.

"Myslím, že sme počas 60 minút ukázali charakter. Boli sme spokojní s tým ako sme hrali, o to viac bolí, že to v predĺžení nevyšlo. V zápase sme predviedli veľa dobrých vecí, na ktorých môžeme do budúcnosti stavať. Pomáhali sme obrancom, dobre sme vypĺňali voľný priestor, netrávili sme veľa času v obrannom pásme a mali sme dobré brejky.

Bolo tam veľa pozitív, ale z výsledku sme teraz sklamaní. V závere sme sa snažili ustrážiť si aspoň bod a verili sme, že v predĺžení rozhodneme, pretože máme rýchlych útočníkov. Puk, žiaľ, skončil v našej sieti," povedal Tatar zámorským médiám v pozápasovom rozhovore.

Canadiens dokončili zápas len s piatimi obrancami, v druhej tretine sa zranil Victor Mete. Canadiens vyhrali naposledy 15. novembra, z uplynulých siedmich duelov vyťažili len tri body.

Washington v zostave s Richardom Pánikom uspel na ľade Detroitu 5:2, pod čo sa hetrikom a asistenciou podpísal Alexander Ovečkin. Dva góly z toho dosiahol pri záverečnej hre domácich bez brankára a dostal sa na métu 20 presných zásahov v sezóne.

„Hetrik je hetrik. Nezáleží ako ho dosiahnete,“ povedal Ovečkin pre nhl.com. Ruský útočník dosiahol 24. hetrik v profilige, čím sa dostal na 10. miesto histórie pred Jariho Kurriho. Zároveň sa stal piatym hráčom histórie, ktorý v každej zo svojich prvých 15 sezón v NHL strelil aspoň 20 gólov.

Pred ním to dosiahli Marcel Dionne, Mike Gartner, Jaromír Jágr a Mats Sundin. Detroit si pripísal deviatu prehru v sérii a je na chvoste tabuľky súťaže. Pánik odohral 10:32 min a mal tri strelecké pokusy. Capitals vyhrali tretíkrát za sebou a so 43 bodmi sú na čele celej NHL o dva body pred Bostonom Bruins.

Slovenský obranca Erik Černák sa po dvojzápasovom dištanci vrátil do zostavy Tampy Bay, ktorá prehrala doma s Carolinou 2:3. Černák si odpykal trest za zákrok na obrancu Buffala Rasmusa Dahlina. Proti Caroline odohral 14:03 min, mal dve strely.

Tampa prehrala tretíkrát za sebou. V bránke Hurricanes zažiaril James Reimer. Chytil 36 pokusov domácich a v prvej tretine sa blysol nádherným zákrokom nohou, keď „ukradol“ gól Yannimu Gourdemu. „Bola to šťastná náhoda. Len som vykopol nohu do vzduchu a puk ma trafil,“ povedal Reimer.

Carolina si vybudovala trojgólový náskok už po prvej tretine, „blesky“ v poslednej dvadsaťminútovke znížili na 2:3, ale zo záverečného tlaku už vyrovnanie nevyťažili.

„Som rád, že sme boli odmenení za výbornú prvú tretinu. Mali sme veľa zblokovaných striel, bol to obetavý výkon. Hlavný rozdiel spravil brankár, ale každý prispel svojou mierou,“ povedal tréner Caroliny Rod Brind'Amour. Tampa prehrala tri zápasy v rade prvýkrát od marca 2018.

„Je mnoho detailov, ktoré môžeme vylepšiť. Je to frustrujúce, ale sú veci, ktoré sa dajú napraviť. Musíme ďalej tvrdo bojovať,“ povedal útočník Lightning Gourde.

Výsledky NHL:
NEW JERSEY DEVILS – NEW YORK RANGERS 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Góly: 13. Fox (Kakko, Trouba), 43. Zibanejad (Lemieux), 46. Fast (Zibanejad, Trouba), 58. Skjei. Brankári: Blackwood – Georgijev, strely na bránku. 33:23, 16.514 divákov.
MONTREAL CANADIENS – PHILADELPHIA FLYERS 3:4 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)
Góly: 1. Armia (Mete), 29. TATAR (Weber, Danault), 44. TATAR (Suzuki, Petry) – 28. Lindblom (Braun, Voráček), 29. Hayes (Farabee), 42. Konecny (Giroux, Raffl), 61. Provorov (Couturier). Brankári: Kinkaid – Elliott, strely na bránku: 42:29, 21.213 divákov.
CALGARY FLAMES – OTTAWA SENATORS 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 19. Dubé, 56. Lindholm (Monahan, Stone), 59. Lindholm (Gaudreau, Tkachuk) – 55. Pageau (Chabot). Brankári: Rittich – Högberg, strely na bránku: 27:27, 18.919 divákov.
DETROIT RED WINGS – WASHINGTON CAPITALS 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Góly: 12. Fabbri (Larkin, Zadina), 55. Glendening (Bertuzzi, Green) – 23. Oshie (Vrána, Kuznecov), 30. Ovečkin (Carlson, Kuznecov), 55. Wilson (Ovečkin, Kuznecov), 59. Ovečkin (Oshie, Gudas), 60. Ovečkin. Brankári: Bernier – Samsonov, strely na bránku: 27:34, 19.190 divákov.
FLORIDA PANTHERS – NASHVILLE PREDATORS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 22. Stralman (Sceviour, Acciari), 49. Stralman (Trocheck), 52. Barkov (Dadonov, Yandle). Brankári: Driedger – Saros, strely na bránku: 27:27, 14.285 divákov.
NEW YORK ISLANDERS – COLUMBUS BLUE JACKETS 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Lee (Bailey, Barzal), 37. Barzal (Pelech). Brankári: Greiss (15. Varlamov) – Merzlikins, strely na bránku: 27:39, 13.433 divákov.
TAMPA BAY LIGHTNING – CAROLINA HURRICANES 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Góly: 44. Point (Kučerov, Hedman), 49. Johnson (Cirelli, Sergačov) – 5. Aho (Svečnikov, Hamilton), 8. Martinook (Bishop, Slavin), 20. Slavin (Aho, Hamilton). Brankári: McElhinney – Reimer, strely na bránku: 38:24, 19.092 divákov.
TORONTO MAPLE LEAFS – BUFFALO SABRES 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 26. Nylander (Matthews, Tavares), 62. Tavares (Kapanen, Johnsson) – 47. Ristolainen (Montour, Eichel). Brankári: Andersen – Hutton, strely na bránku: 43:30, 19.250 divákov.
ARIZONA COYOTES – SAN JOSE SHARKS 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Schmaltz (Dvorak, Garland), 3. Stepan (Keller) – 12. Couture (E. Karlsson, Kane), 23. Gambrell (M. Karlsson), 29. Meier (Vlasic, Hertl), 60. Couture (Hertl, Goodrow). Brankári: Raanta – Jones, strely na bránku: 23:30, 15.485 divákov.
ST. LOUIS BLUES – PITTSBURGH PENGUINS 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 8. Faulk (O'Reilly, Sanford), 35. Walker (Schwartz, Bouwmeester), 43. Barbašev (Thomas), 48. MacEachern (de La Rose), 58. Schwartz (Perron, O'Reilly) – 27. Lafferty (Blandisi, Ruhwedel), 54. Letang (Simon, Malkin). Brankári: Binnington – Murray, strely na bránku: 27:31, 18.096 divákov.
COLORADO AVALANCHE – CHICAGO BLACKHAWKS 7:3 (3:1, 4:1, 0:1)
Góly: 8. Kadri (Rantanen, MacKinnon), 10. Kadri (Nieto, Girard), 12. MacKinnon (Rantanen, Donskoi), 23. Donskoi (Graves, Cole), 26. Rantanen (Girard, Donskoi), 29. Donskoi (MacKinnon, Rantanen), 31. Jost (Tynan) – 2. Saad (Smith), 32. Kubalík (Kämpf, Määttä), 55. Kane (Gustafsson, Toews). Brankári: Grubauer – Lehner (26. Crawford), strely na bránku: 29:29, 18.015 divákov.
EDMONTON OILERS – VANCOUVER CANUCKS 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 15. McDavid (Bear, Gagner), 26. Kassian (McDavid) – 4. Graovac (Pearson, Gaudette), 14. Pearson (Miller), 34. Pearson (Horvat, Hughes), 39. Eriksson (Horvat, Pearson), 42. Leivo (Horvat, Virtanen). Brankári: Smith – Markström, strely na bránku: 30:38, 18.035 divákov.
LOS ANGELES KINGS – WINNIPEG JETS 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 8. Ryan (Brown), 13. Prochorkin (Lewis, LaDue) – 45. Roslovic (Poolman, Ehlers). Brankári: Campbell – Brossoit, strely na bránku: 34:34, 17.249 divákov.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Montreal) 15:01 2 0 2 –1 4 2
Richard Pánik (Washington) 10:32 0 0 0 0 3 0
Erik Černák (Tampa Bay) 14:03 0 0 0 0 2 0
pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Philadelphia Flyers #Mondtreal Canadiens