Halák s piatym čistým kontom v sezóne, Pánik skóroval

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa prezentoval čistým kontom pri triumfe hokejistov Bostonu na ľade Minnesoty 3:0 vo štvrtkovom stretnutí NHL.

05.04.2019 07:36
Bruins Wild Hockey Halák Foto: ,
Jaroslavovi Halákovi gratuluje k čistému konto český spoluhráč Dávid Pastrňák.

Bol to piaty shutout 33-ročného Bratislavčana v aktuálnej sezóne a 47. v zámorskej profilige.

Halák pochytal všetkých 26 striel hráčov Minnesoty a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. Boston nastúpil v zostave bez kapitána Zdena Cháru.

Jedným gólom sa podieľal na víťazstve Arizony na ľade Vegas 4:1 Richard Pánik. Slovenský krídelník vyrovnal v závere prvej tretiny rýchlou strelou bez prípravy na priebežných 1:1. Bol to preňho 14. gól a 33. bod v 75. stretnutí v aktuálnom ročníku.

Pánik sa na ľade vlaňajšieho zdolaného finalistu play-off dočkal „ice-timu“ 18:13 min, brankára súpera ohrozil 3 strelami, rozdal 3 „hity“ a zablokoval jednu strelu domáceho tímu.

Ottawa prehrala v Buffale 2:5 a prišla o slovenského obrancu Christiána Jaroša, ktorý zo stretnutia nútene odstúpil v 28. min pre zranenie dolnej končatiny. Čerstvo 23-ročný zadák (nar. 2. apríla 1996) predtým stihol odohrať viac ako šesť minút a svoje štatistiky rozšíril o jeden mínusový bod. Zablokoval jednu strelu súpera.

Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave triumfovala nad Torontom na jeho ľade 3:1 a stala sa iba druhým tímom v histórii súťaže, ktorý počas sezóny zvíťazil v 61 dueloch. Predtým sa to podarilo iba hokejistom Detroitu ešte v ročníku 1995/1996, ktorí držia rekord so 62 víťazstvami.

Černák absolvoval na ľade porciu viac ako 21 minút, počas ktorých ohrozil súperovho brankára 4 strelami, rozdal 3 bodyčeky a sám zablokoval 3 strely domácich, ktorí nastúpili bez obrancu Martina Marinčina.

Z víťazstva sa netešil útočník Montrealu Tomáš Tatar, jeho tím podľahol domácemu Washingtonu 1:2. O dvoch bodoch pre obhajcu Stanleyho pohára rozhodol gólom v 23. min Nic Dowd. Tatar odohral takmer 18 minút, prezentoval sa 2 strelami na bránku, 1 „hitom“ a zablokoval 1 strelu súpera. Šance Montrealu na postup do play-off sa ďalším nezdarom znížili na minimum.

Prehral aj Edmonton, družstvo Andreja Sekeru podľahlo na vlastnom ľade San Jose tesne 2:3. Víťazný gól Sharks strelil v závere druhej tretiny švédsky útočník Gustav Nyquist. Slovenský obranca bol v akcii v drese zdolaného tímu viac ako 15 minút, súperovho brankára ohrozil jedným streleckým pokusom. Edmonton prehral piaty zápas po sebe.

NHL

Buffalo – Ottawa 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 9. Olofsson (Dahlin, Eichel), 27. Okposo (Sheary, Ristolainen), 29. S. Reinhart (Eichel), 52. Eichel (Olofsson, S. Reinhart), 53. Pominville – 3. Duclair (Ceci, Balcers), 10. Pageau (Bödker, Veronneau)
Christián Jaroš (Ottawa) 6:06 min, –1, zablokoval 1 strelu súpera

Carolina – New Jersey 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Foegele (D. Hamilton, Slavin), 22. Faulk (Aho, T. Teräväinen), 57. Niederreiter (Aho, Williams) – 5. A. Greene (M. McLeod, Zacha)

Florida – New York Islanders 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 53. Huberdeau (Yandle, Montembeault) – 22. B. Nelson (Dal Colle, Josh Bailey), rozhod. sam. nájazd: B. Nelson

Pittsburgh – Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Guentzel (Määttä, Crosby), 19. P. Kessel (Crosby, Hörnqvist), 36. P. Kessel (Malkin), 47. Crosby (P. Kessel, Hörnqvist) – 8. Puempel (Hronek, Hirose)

Vegas – Arizona 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 17. Mark Stone (Stastny) – 18. PÁNIK (Keller, Dvorak), 29. Stepan (Crouse), 37. Stepan (Crouse, Demers), 53. Garland
Richard Pánik (Arizona) 18:13 min, 1+0, 3 strely na bránku, 3 „hity“, zablokoval 1 strelu súpera

Toronto – Tampa Bay 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 5. Marner (Hyman) – 26. Stamkos (McDonagh), 55. Killorn (Stamkos, Sergačov), 60. Kučerov (McDonagh)
Erik Černák (Tampa Bay) 21:03 min, +1, 4 strely na bránku, 3 „hity“, zablokoval 3 strely súpera

Washington – Montreal 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 19. Eller (Connolly, Hagelin), 23. Dowd (Burakovsky) – 20. S. Weber (Armia, Danault)
Tomáš Tatar (Montreal) 17:43 min, 2 strely na bránku, 1 „hit“, zablokoval 1 strelu súpera

Minnesota – Boston 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 29. Nordström (Acciari, Grzelcyk), 58. Pastrňák (DeBrusk, Carlo), 58. Senyshyn (Marcus Johansson, Kampfer)
Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas a pochytal všetkých 26 striel súpera

Nashville – Vancouver 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: 21. Sissons (Bonino, Watson), 56. Bonino (Watson, Ellis), 60. Johansen (F. Forsberg) – 9. Markus Granlund (Q. Hughes, Pearson), 20. Pearson (Q. Hughes, Spooner)

St. Louis – Philadelphia 7:3 (5:3, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Barbašev (Steen, Pietrangelo), 4. R. O'Reilly (Perron, B. Schenn), 6. Steen (Sundqvist, Pietrangelo), 7. Maroon (Bozak, R. Thomas), 10. Perron (Pietrangelo, Tarasenko), 34. B. Schenn (Dunn, Tarasenko), 51. Steen (Barbašev) – 7. Lindblom (Hartman, Laughton), 8. J. van Riemsdyk, 20. Giroux (Couturier, J. van Riemsdyk)

Colorado – Winnipeg 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 26. Barrie (Zadorov, C. Wilson), 51. Söderberg (Jost, Girard), 62. E. Johnson (MacKinnon) – 11. Scheifele (Connor, Byfuglien), 18. Ehlers (Trouba, Perreault)

Edmonton – San Jose 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 3. Draisaitl, 24. Draisaitl (Benning, McDavid) – 9. Sörensen (J. Thornton, Middleton), 11. Burns (Hertl), 39. Nyquist (Burns, E. Kane)
Andrej Sekera (Edmonton) 15:10 min, 1 strela na bránku

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Zdeno Chára #Jaroslav Halák