Chára s Cehlárikom sa tešia z výhry nad šampiónmi, Tatar s asistenciou v derby

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili na ľade Washingtonu Capitals 1:0 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

03.02.2019 21:16 , aktualizované: 04.02.2019 07:11
HOCKEY-NHL-WSH-BOS/ chára ovečkin Foto: ,
Debata kapitánov: Zdeno Chára (33) a Alexander Ovečkin počas zápasu.

Jediný gól zápasu strelil v 31. min český útočník David Krejčí. V dueli sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 23:28 min, pričom vyslal na bránku domácich tri strely a rozdal jeden bodyček.

Útočník Bruins Peter Cehlárik odkorčuľoval 11:52 min a ohrozil Bradena Holtbyho v bránke Capitals dvomi strelami. Gólman Bostonu Tuukka Rask potreboval na čisté konto 24 úspešných zákrokov. „Medvede“ ukončili triumfom nad obhajcom Stanleyho pohára trojzápasovú sériu prehier.

Fínsky brankár si pripísal 253. triumf v najprestížnejšej súťaži sveta a stal sa novým lídrom histórie Bruins v tejto štatistike.

„Samozrejme si to užívam, ale v skutočnosti to nič nemení. Je to len meno zapísané v historických štatistikách, to je všetko. A jedného dňa príde niekto iný a prekoná ma. Tak snáď ešte pridám nejaké triumfy, nech získam nejaký náskok,“ uviedol Rask pre oficiálny ligový web.

Washington prehral ôsmy z ostatných deviatich duelov napriek 38 úspešným zákrokom Bradena Holtbyho. „Začali sme hrať našu hru až v poslednej tretine a to, samozrejme, nestačí. Je to ťažká prehra. Musíme sa zlepšiť,“ priznal český obranca tímu z hlavného mesta USA Michal Kempný.

Montreal zdolal Edmonton 4:3 po predĺžení. Slovenský útočník Canadiens Tomáš Tatar odohral 15:48 min a pripísal si asistenciu pri treťom zásahu svojho tímu.

Dubnický odchovanec sa zapísal do štatistík aj dvomi plusovými bodmi a dvomi strelami na bránku. Montreal bodoval v treťom dueli v sérii, Oilers prehrali už piaty zápas po sebe.

Víťazný gól strelil po 58 sekundách predĺženia Jonathan Drouin. Za tím z provincie Québec sa presadili aj Shea Weber, Max Domi a Jesperi Kotkaniemi. Brankár Carey Price zneškodnil 21 streleckých pokusov Edmontonu.

„Carey predviedol v predĺžení niekoľko neuveriteľných zákrokov a umožnil nám uchádzať sa o víťazstvo,“ pochválil svojho gólmana tréner Claude Julien.

NHL

Washington Capitals – Boston Bruins 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 31. Krejčí (Krug, Pastrňák)
Zdeno Chára odohral 23:28 min, 0+0, 3 strely, 1 „hit“, Peter Cehlárik (obaja Boston) 11:52 min, 0+0, 2 strely

Carolina – Calgary 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 5. Teräväinen (Ferland, Aho), 39. D. Hamilton (Wallmark, Teräväinen), 60. Aho (Ferland, D. Hamilton) – 8. E. Lindholm (Monahan, Giordano), 28. D. Ryan (Mangiapane, Kylington), 33. Hathaway (D. Ryan), 54. Hanifin (Bennett, Neal)

Montreal – Edmonton 4:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 3. S. Weber (Drouin), 22. Domi (Petry, Byron), 54. Kotkaniemi (Domi, TATAR), 61. Drouin (Mete, Danault) – 10. Draisaitl (Lucic, Nurse), 29. McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse), 35. Draisaitl (Chiasson, Nugent-Hopkins)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:48 min, 0+1, +2, 2 strely

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Zdeno Chára #Jaroslav Halák #Peter Cehlárik