Matthews okorenil návrat tromi bodmi, Crosbyho hetrik za päť a pol minúty

V stredajších zápasoch NHL sa nepredstavil slovenský hokejista. Hráči Toronta Maple Leafs zvíťazili nad súpermi z tímu San Jose Sharks 5:3.

29.11.2018 06:50 , aktualizované: 07:09
Auston Matthews Foto: ,
Auston Matthews oslavuje gól so svojím spoluhráčom Nazemom Kadrim.

Dvadsaťjedenročný útočník „javorových listov“ Auston Matthews sa po návrate do zostavy hneď blysol tromi bodmi (2+1). Americký center vynechal uplynulých 14 zápasov pre zranenie ramena.

„Po prvej tretine som sa cítil príšerne, po druhej tiež nie veľmi dobre. Myslím si, že až v tretej tretine mi to naozaj šlo. Niečo podobné sa asi očakávalo v prvom zápase. Je ťažké dostať sa rýchlo do formy, keď iba trénujete,“ uviedol Matthews pre oficiálny ligový web.

John Tavares prispel k triumfu Toronta tiež dvomi gólmi, Mitch Marner tromi asistenciami. Dánsky brankár Frederik Andersen zneškodnil 38 striel Sharks.

„Javorové listy“ zvíťazili v treťom dueli po sebe a celkovo v desiatom z ostatných trinástich. San Jose naopak prehralo tretie meranie síl v sérii.

„Nehrali sme tak, ako sme mali a potrebovali hrať. V druhej polovici zápasu to už bolo lepšie, vytvorili si nejaké šance, no tiež sme súperovi dovolili streliť lacné góly,“ zhrnul útočník „žralokov“ Logan Couture.

Hostia z Dallasu zvíťazili v Calgary 4:3 po predĺžení. Už po 24 sekundách extračasu skóroval útočník „hviezd“ Tyler Seguin. Okrem neho sa presadili aj Jason Spezza, Jamie Benn a Gavin Bayreuther, brankár Anton Chudobin si pripísal 30 úspešných zákrokov. Stars sa vrátili na víťaznú vlnu po dvoch prehrách po sebe.

Colorado triumfovalo nad Pittsburghom 6:3. Útočník „lavín“ Nathan MacKinnon prispel k dvom bodom pre Colorado štyrmi kanadskými (1+3).

Kapitán Penguins Sidney Crosby bol jediným strelcom Penguins, svoj neprerušený hetrik strelil v rozpätí 5 minút a 35 sekúnd na prelome druhej a tretej tretiny. Hostia zásluhou svojho kapitána vyrovnali na 3:3, ale napokon inkasovali ešte trikrát.

Sumáre NHL – streda:

Detroit – St. Louis 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 25. Vanek (Nyquist, De La Rose), 28. Athanasiou (Green, Vanek), 32. Bertuzzi (Glendening, Green), 54. Bertuzzi (M. Rasmussen) – 34. Perron (Pietrangelo), 36. Tarasenko (R. O'Reilly, Dunn), 49. Perron (Fabbri, B. Schenn)

Florida – Anaheim 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 24. Ekblad (Barkov, Huberdeau), 30. Dadonov (Huberdeau, Yandle) – 1. Manson (Gibbons, Rowney), 33. N. Ritchie (M. Pettersson, Henrique), 59. N. Ritchie (Kaše, Getzlaf)

Toronto – San Jose 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 4. Tavares (Matthews, Marner), 12. Matthews (Rielly, Marner), 20. Tavares (Marner, Hyman), 22. Marleau (Johnsson, Gardiner), 51. Matthews (Johnsson, Kapanen) – 11. Hertl (Labanc, Couture), 25. Pavelski (Burns, Couture), 59. M. Karlsson (Donskoi, E. Kane)

Calgary – Dallas 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 17. Hathaway (Jankowski, Dubé), 50. J. Gaudreau (E. Lindholm, Giordano), 51. Giordano (Brodie, Backlund) – 1. Spezza (Faksa, Heiskanen), 39. Jamie Benn (Seguin, Bayreuther), 54. Bayreuther, 61. Seguin (Jamie Benn)

Colorado – Pittsburgh 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Góly: 12. Girard (Rantanen, MacKinnon), 26. E. Johnson (Andrighetto), 28. C. Wilson (MacKinnon, Jost), 51. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 60. Landeskog, 60. Söderberg (Calvert) – 40. Crosby (Guentzel), 40. Crosby, 45. Crosby (Simon, Riikola)

Viac na túto tému: #Toronto Maple Leafs #Sidney Crosby #Pittsburgh Penguins #Auston Matthews