Trojbodový Pánik bol jedným z hrdinov Chicaga, Cehlárik v prvom útoku Bostonu

Slovenský hokejista Richard Pánik získal tri asistencie pri triumfe Chicaga Blackhawks nad New Yorkom Rangers 6:3 v stredajšom stretnutí severoamerickej NHL.

16.11.2017 06:43
Richard Pánik, Nick Holden Foto: ,
Útočník Chicaga Richard Pánik v súboji s Nickom Holdenom z New Yorku Rangers.

Rodák z Martina odohral takmer 16 a pol minúty a pripísal si i jednu plusku, tri strely na bránku a jeden „hit“. Pánik prihral na prvý, piaty a šiesty gól Chicaga. So ziskom trinástich bodov za 5 gólov a 8 prihrávok je aktuálne najproduktívnejším Slovákom v NHL.

„Čierni jastrabi“ prerušili víťaznú sériu Rangers, ktorá trvala šesť zápasov. Prvý hetrik v profiligovej kariére strelil niekdajší útočník „jazdcov“ už v drese Blackhowks Arťom Anisimov. Ruský útočník potreboval na tri góly iba 15 minút.

„Znamená to pre mňa veľa. Keď hráte proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi, tak sa snažíte ešte viac a chcete skórovať. Ja som strelil tri góly, takže som šťastný,“ povedal podľa nhl.com Anisimov.

„V druhej tretine sme mali pár dobrých šancí. Lundqvist nás podržal. V tretej časti hry sme doplatili na chyby, ktoré sme urobili,“ zhodnotil tréner Rangers Alain Vigneault. „Zápas nám ukázal, že sme naozaj silný tím a dokážeme zvíťaziť proti komukoľvek. To nás môže hnať vpred,“ uviedol útočník Chicaga Alex DeBrincat.

Až 10 gólov videli hokejoví priaznivci v Detroite, kde domáci Red Wings zdolali Calgary Flames vysoko 8:2. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese „červených krídel“ nebodoval, hoci bol na ľade viac ako 18 minút. Do štatistík si pripísal dve plusky a dva strelecké pokusy.

Jeho spoluhráči z útočnej formácie Dylan Larkin a Andreas Athanasiou získali po tri body, rovnako aj Anthony Mantha v prvom útoku či obranca Mike Green.

V bránke Calgary nastúpil švédsky gólman Eddie Läck pre zranenie tímovej jednotky Mika Smitha, no už v 25. min ho vystriedal Jon Gilles. Läck zastavil 10 z 15 striel súpera, Gilles zneškodnil 9 z 12 streleckých pokusov hráčov Chicaga.

„Musíme byť psychicky odolnejší. Mali sme viac pomôcť nášmu brankárovi a mali sme sa snažiť vrátiť sa späť do zápasu i keď súper viedol 4:1,“ vyhlásil tréner Flames Glen Gulutzan.

Peter Cehlárik má za sebou tohtosezónny debut v drese Bostonu. Na ľade Anaheimu sa dvadsaťdvaročný krídelník predstavil v prvom útoku po boku Patricea Bergerona a Davida Pastrňáka. Pri prehre 2:4 odohral 18 minút a 20 sekúnd, zaznamenal jeden strelecký pokus a mínusový bod.

Slovenský útočník Bostonu Peter Cehlárik... Foto: SITA/AP, Chris Carlson
Peter Cehlárik, John Gibson Slovenský útočník Bostonu Peter Cehlárik ohrozuje brankára Anaheimu Johna Gibsona.

Kapitán Bruins Zdeno Chára bol s časom 25:33 najvyťaženejším hráčom zápasu, no nazbieral tri mínusky. V 35. min najprv nezastavil Coreyho Perryho a následne usmernil korčuľou puk za chrbát vlastného gólmana Tuukku Raska.

Detroit Red Wings – Calgary Flames 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)
Góly: 6. Athanasiou, 8. Nyquist (Zetterberg), 16. Mantha (Athanasiou, Green), 18. D. Larkin, 25. Mantha (Nielsen, Green), 40. Abdelkader (D. Larkin), 57. Athanasiou (D. Larkin, Green), 59. Glendening (Booth, Jensen) – 9. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 33. J. Gaudreau (Ferland, D. Hamilton)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:02 min, +2, 2 strely na bránku

Chicago Blackhawks – New York Rangers 6:3 (0:1, 1:0, 5:2)
Góly: 40. DeBrincat (PÁNIK, Keith), 42. Anisimov (P. Kane, Schmaltz), 42. Hayden (Franson, P. Kane), 46. Anisimov (Franson, Schmaltz), 57. Anisimov (Schmaltz, PÁNIK), 59. J. Toews (PÁNIK, Seabrook) – 10. Zibanejad (Kreider, Bučnevič), 48. K. Hayes (Zuccarello, Rick Nash), 52. Rick Nash
Richard Pánik (Chicago) 16:23 min, 0+3, +1, 3 strely na bránku, 1 „hit“

Anaheim Ducks – Boston Bruins 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 14. K. Roy (N. Ritchie, Vatanen), 35. Manson (Perry, Rakell), 40. N. Ritchie (Vermette, Manson), 43. D. Grant (Perry) – 29. Heinen (DeBrusk, Riley Nash), 60. Acciari (Carlo, DeBrusk)
Zdeno Chára 25:33 min, –3, 2 strely na bránku, 2 „hity“, zablokoval 1 strelu Peter Cehlárik (obaja Boston) 18:20 min, –1, 1 strela na bránku

Viac na túto tému: #Richard Pánik #Tomáš Tatar #Detroit Red Wings #Chicago Blackhawks