Tatar dal gól obhajcovi Stanley Cupu, víťazstvo ho potešilo

Hokejový útočník Tomáš Tatar strelil svoj druhý gól v sezóne a pomohol nim k výhre Detroitu Red Wings nad Los Angeles 5:2.

01.11.2014 07:55 , aktualizované: 11:24
Tomáš Tatar, radosť, Detroit Foto: ,
Tomáš Tatar sa teší z gólu v sieti Los Angeles.

V drese víťazov žiarili Gustav Nyquist a Pavel Daciuk, ktorí strelili po dva góly a pridali aj asistenciu. Tatar svojím presným zásahom zvyšoval na 4:0. Na ľade strávil vyše 14 minút, úspešná bola jedna z jeho troch striel. Tomáš Jurčo odohral za Detroit 10:34 min, ale nepresadil sa. Z posledných desiatich vzájomných zápasov s Los Angeles vyhrali Red Wings osem. Domácim vyšla najmä prvá tretina, medzi šiestou a šestnástou minútou strelili štyri góly.

Videosumár zápasu Detroit - Los Angeles.

„Mali sme dobrý začiatok, po štyroch góloch sme trocha zvoľnili. Zápas sme však mali pod kontrolou, aj keď to nebolo ideálne. Máme radosť z dôležitého víťazstva. Pri góle urobol veľmi dobrú prácu Gustav Nyquist, ja som si našiel správne miesto. S Gustavom sa poznáme, je medzi nami väzba a na ľade sa ani poriadne nemusíme hľadať,“ uviedol Tomáš Tatar. „Na hre súpera sa prejavila trocha aj únava, keďže hrali aj vo štvrtok. Odviedli sme dobrú prácu v úvode zápasu. Vybehli sme na nich a to bol správny recept,“ povedal brankár Detroitu Jimmy Howard, ktorý mal 28 úspešných zákrokov.

Columbus Marka Daňa nestačil v piatok na Toronto Richarda Pánika. Ani jeden zo slovenských útočníkov vo vzájomnom mikrosúboji nebodoval. Blue Jackets prehrali štvrtý zápas v sérii. V jubilejnom 500. stretnutí v NHL strelil Daniel Winnik z Toronta svoj 50. gól. „Vyhrali sme posledné dva zápasy, čo je skvelé. Chýbali nám pozitívne výsledky, tie sme dosiahli v posledných dvoch dňoch,“ uviedol brankár Jonathan Bernier, ktorého prekonal len Cam Atkinson.

Videosumár zápasu Columbus - Toronto.

Corey Perry ukončil 115:13 min dlhú sériu Anaheimu bez streleného gólu a pomohol Ducks k výhre na klzisku Dallasu. O výsledku 2:1 rozhodol v predĺžení Nate Thompson. Perry je s desiatimi gólmi najlepším strelcom ligy.

Videosumár zápasu Dallas - Anaheim.

Calgary, ktoré hralo bez viacerých opôr, zvládlo začiatok tretej tretiny a troma rýchlymi gólmi otočilo z 1:2 na 4:2 vo víťaznom súboji s Nashville. Hostia do konca duelu už iba korigovali výsledok.

Videosumár zápasu Calgary - Nashville.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Columbus – Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 51. Atkinson (Johansen, J. Johnson) – 16. Kessel (Winnik, Kadri), 33. Clarkson (Phaneuf, Holland), 43. Kadri (Kessel, Winnik), 57. Winnik (Kessel)
Marko Daňo (Columbus) odohral 14:36 min, 0+0, 2 strely, –1, Richard Pánik (Toronto) odohral 13:44 min, 0+0

Detroit – Los Angeles 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Góly: 6. Nyquist (Zetterberg, N. Kronwall), 10. Daciuk, 12. Nyquist (N. Kronwall, Daciuk), 16. TATAR (Nyquist, Sheahan), 59. Daciuk (Zetterberg, Abdelkader) – 31. Martinez (M. Richards, T. Lewis), 42. Toffoli (Regehr, King)
Tomáš Tatar odohral 14:13 min, 1+0, 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 10:34 min, 0+0, 1 strela

Dallas – Anaheim 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 55. Roussel (Daley, Garbutt) – 37. Perry (Beauchemin, Kesler), 63. Thompson (Perry, Fowler)

Calgary – Nashville 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
//Góly:// 25. Monahan (Wideman, Glencross), 43. Hudler (Granlund, Gaudreau), 45. Brodie (Monahan, Giordano), 47. Gaudreau (Engelland, Šmíd) – 26. C. Smith (Ellis, Ekholm), 32. Neal (Ribeiro), 51. Neal (Cullen, F. Forsberg)

Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Detroit Red Wings