Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Edmonton nakázal Marinčinovi pribrať osem kíl. Teraz jedáva všetko do radu

Slovenský hokejový reprezentant Martin Marinčin sa na nadchádzajúcu sezónu NHL hotuje v Banskej Bystrici. Okrem tradičnej kondičnej prípravy však dostal od Edmontonu špeciálnu domácu úlohu - významne pribrať na hmotnosti.

20.07.2014 10:59
Martin Marinčin Foto: ,
Martin Marinčin.
debata

„Na predsezónny kemp sa mám vrátiť o osem kilogramov ťažší. Zatiaľ som tento plán splnil takmer na dve tretiny. Pribral som päť kilogramov, ale pre mňa to je riadne morenie. Môžem zjesť aj koňa a váha stúpa len pomaličky. Fakt som mal leto, keď som jedol všetko do radu, ale ručička sa takmer ani nehýbala. Verím však, že stanovený cieľ splním a na kemp prídem s predpísanou váhou,“ prezradil na webe HockeySlovakia.sk 22-ročný zadák, ktorého do prvého tímu Oilers povolali vlani 26. decembra a na farmu do Oklahomy sa odvtedy viac nepozrel.

Zo zámoria mu prišli aj počas leta pozitívne signály, že by si mohol vybojovať pevné miesto v prvom tíme Oilers.

„Telefonoval mi tréner Dallas Eakins a pýtal sa ma, ako prebieha moja príprava a či pracujem na tom, čo som dostal za úlohu. Cítil som z jeho strany záujem, preto verím, že si vybojujem miesto v prvom tíme. Do zámoria odlietam už 15. augusta a budem sa pripravovať pred začiatkom kempu ešte na mieste. Počas celého leta som pracoval na rozvoji sily, takže sa snáď moja osemtýždňová drina, ktorú absolvujem, prejaví potom aj v kempe,“ dodal pre HockeySlovakia.sk urastený odchovanec košického hokeja Marinčin, ktorý odohral za seniorskú reprezentáciu zatiaľ 14 zápasov a strelil aj jeden gól. Tento rok nechýbal na ZOH v Soči ani MS v Minsku.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Marinčin #Edmonton Oilers