Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Columbus priznal, že Gáborík bol omyl

Generálny manažér Columbusu Blue Jackets Jarmo Kekäläinen pripustil, že angažovanie Mariána Gáboríka do mužstva nevyšlo.

23.03.2014 11:24
Gáborík, Columbus, NHL, hokej Foto: ,
Marián Gáborík v drese Columbusu.
debata (3)

Slovenský útočník prišiel do Columbusu vlani v závere prestupového obdobia z New York Rangers, v tíme Blue Jackets si veľa sľubovali od jeho angažovania. V Columbuse však Trenčan nenaplnil očakávania a tím ho vymenil v závere tohtoročného obdobia do Los Angeles Kings.

„Rozmýšľali sme o jeho angažovaní dlho. Keď sme ho získali, chceli sme priniesť do tímu trochu viac zručností. Potrebovali sme do tímu hráča jeho kvalít. Jednoducho to s ním nevyšlo a prišiel čas na výmenu, pretože inak by v lete odišiel ako voľný hráč,“ povedal pre SportsNet HockeyCentral Kekäläinen.

Angažovanie Gáboríka bolo prvým veľkým krokom Fína v pozícii generálneho manažéra. Uvoľnenie Dericka Brassarda, Dereka Dorsetta, Johna Moora a šiesteho výberu v drafte bolo trocha vysokou cenou za Gáboríka, ktorý mal pred sebou ešte ročnú zmluvu a napokon vinou zranení odohral za Blue Jackets len 34 stretnutí. Navyše, Slovákov štýl založený na rýchlej hre smerom dopredu sa nehodil do upracovaného prejavu Blue Jackets. Informácie zverejnil web NBC Sports.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Marián Gáborík #Columbus Blue Jackets