Pánik skóroval v oslabení a vynútil pre Tampu predĺženie

Slovenský hokejista Richard Pánik z Tampy Bay sa strelecky presadil vo štvrtkovom prípravnom zápase pred novou sezónou NHL proti Floride.

27.09.2013 08:29
Richar Pánik Foto: ,
Richard Pánik.

V lokálnom derby, ktoré sa hralo na neutrálnej pôde v Estere, skóroval v tretej tretine vo vlastnom oslabení. Pánik vyrovnával na 2:2 a vynútil pre svoj tím predĺženie, v ktorom o víťazstve Lightnings rozhodol Nikita Kučerov. Tampa Bay zo šiestich prípravných duelov vyhrala päť.

V bránke Panthers sa objavil Tim Thomas, pre ktorého to bol prvý duel od apríla 2012. Thomas po vyše ročnej pauze odchytal polovicu duelu, pri desiatich strelách na jeho bránku mal deväť úspešných zákrokov. „Cítil som sa dobre. Bol to prvý duel po dlhom čase a hral sa v skvelej atmosfére. Bol to pre mňa dôležitý ďalší krok. Cítim sa pripravený,“ komentoval pre Miami Herald Thomas.

Andrej Sekera bol druhým najvyťaženejším hráčom Caroliny, na ľade Columbusu odohral 24 minút a mal aj plusový bod. Hurricanes napokon vyhrali 2:1, v domácom drese sa nepredstavil Marián Gáborík. Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš z Philadelphie dostal vyše 21-minútový priestor v New Jersey, jeho tím prehral 1:4.

Výsledky NHL:
New Jersey – Philadelphia 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Columbus – Carolina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Montreal – Ottawa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Tampa Bay – Florida 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) – Richard Pánik (Tampa Bay) 1+0
Winnipeg – Boston 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Dallas – Colorado 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Vancouver – New York Rangers 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Viac na túto tému: #NHL #Richard Pánik #Tampa Bay