Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Montreal ponúka za Gáboríka Higginsa a 1. kolo draftu

Klub NHL Montreal Canadiens potvrdil vážny záujem o Mariána Gáboríka, keď prišiel ako prvý s konkrétnou ponukou na jeho výmenu s Minnesotou Wild. Opačným smerom by v prípade zrealizovania transakcie putovali dvaja hráči.

16.10.2008 13:59
Gáborík, NHL Foto:
Marián Gáborík.
debata

Podľa portálu allhockey.ru je v návrhu za účinkovanie elitného slovenského zakončovateľa do konca aktuálnej sezóny odstupné vo forme 25-ročného stredného útočníka Christophera Higginsa, ktorý v uplynulej sezóne odohral za Canadiens všetkých 82 zápasov s bilanciou 27 gólov a 25 asistencií, 19-ročného talentovaného obrancu Ryana McDonagha, ktorý hrá univerzitnú ligu za Wisconsin University, a navyše voľby v prvom kole vstupného draftu 2009. Tú však bude môcť Minnesota využiť len vtedy, ak zraneniami často sužovaný Gáborík odohrá do konca sezóny stanovený počet zápasov.

Keďže rokovania o novej zmluve Mariána Gáboríka v hokejovom tíme Minnesota Wild uviazli a zdá sa, že slovenský útočník si chce počkať na status voľného neobmedzeného hráča po konci sezóny, generálny manažér Doug Risebrough musel rozhodiť siete a zistiť záujem o výmenu svojej najväčšej hviezdy. Záujem predbežne okrem Montrealu prejavili Pittsburgh, New York Rangers, Vancouver a Toronto.

debata chyba