Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Gáborík si opäť poranil problémové slabiny

Marián Gáborík je opäť zranený. Na zápas v Colorade mu vedenie Minnesoty zakázalo nastúpiť. Dôvodom sú opätovné problémy so slabinami. V minulej sezóne kvôli nim slovenský kanonier vynechal tri mesiace, nenastúpil na tridsaťštyri zápasov.

28.10.2007 20:07
debata

Najväčšia hviezda Minnesoty po pätnástich minútach ukončila sobotňajší tréning na ľade Colorada. Podľa generálneho manažéra klubu Douga Risebrougha sa Gáborík po ostatných dvoch zápasoch sťažoval na únavu nôh. „Necítil sa, že ich má celkom v poriadku. Rozhodol som, že nebude hrať,“ povedal Risebrough pre denník Star Tribune. „Nechceme ho namáhať, aby sme sa nedostali do situácie, keď by musel vynechať viacero zápasov,“ zdôraznil.

Marián Gáborík podľa zámorských médií o zranení hovoriť veľmi nechcel. „Určite nie,“ odpovedal denníku Pioneer Press na otázku, či sa necíti ako pri lanskom zranení. „Naučil som sa rozumieť svojmu telu. Nikto nemôže cítiť presne to, čo ja, tak o tom nechcem hovoriť. Určite však nevynechám toľko zápasov ako vlani,“ doplnil pre Star Tribune. Dnes slovenského kanoniera vyšetria špecialisti v Minnesote. „Nevyzeral ustarostene. Vlani, keď sa zranil v Anaheime, sa na jeho tvári zračilo trápenie oveľa jasnejšie,“ napísal Star Tribune. „Kedykoľvek sa však spoja slová slabiny a Gáborík, každého fanúšika Wild zachváti strach,“ komentoval denník. V ostatných sezónach odohral Gáborík dvakrát po 65, vlani len 48 zápasov základnej časti kvôli zraneniam slabín a hornej časti nôh. V lete sa pripravoval podľa špeciáleho tréningového plánu, aby riziko obnovenia zranenia zmenšil.

Minnesote už týždeň chýba aj kapitán Pavol Demitra, ktorý sa ešte nezotavil zo zranenia priťahovača (sval v bedrovej oblasti). V sobotu krátko trénoval, potom však odišiel do šatne na ošetrenie. Proti Coloradu hrať nemal, vynechal tak tretí zápas za sebou. Naviac, zranenie slabín vyradilo počas sobotňajšieho tréningu aj prvého brankára Wild Niklasa Bäckströma.

debata chyba