5 : 1
(0:0, 3:0, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Naposledy zmenené pred mesiacom

To je ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších zápasů kanadsko-americké NHL se budu těšit na počtenou!

Československá stopa v utkání:

David Pastrňák (BOS): 1+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 17:49,

Pavel Zacha (BOS): 2+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 18:18,

Jakub Lauko (BOS): 4 hity, TOI: 12:13.

Hvězdy utkání:

První hvězda: Linus Ullmark (TOI 59:05, 40 střel, 39 zásahů)

Zisky puku po chybách – 5:6

Ve třetí třetině se sice povedlo Pittsburghu snížit zásluhou Krise Letanga, nicméně pak už se prosazovali pouze domácí. Nejprve vrátil Bruins tříbrankový náskok Jake DeBrusk, načež na konečných 5:1 zvýšil svým druhým gólem v zápase Pavel Zacha. Boston si tak připsal druhé vítězství v řadě, na druhé straně krize Penguins stále trvá.

Konec zápasu.

59:45

Bruins ovšem zachytili puk ve vlastním obranném pásmu a poslední vteřiny už kontrolují.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny a vlastně i celého zápasu. Pittsburgh se ještě snaží útočit.

58:45

Ofsajd přerušil útočnou akci Pittsburghu.

58:35

Nyní už Ullmark musel zasahovat, nebyla to pro něj ale těžká práce. Brankář Bostonu schoval puk do své výstroje a přerušil hru.

58:06

Dobrý blok obrany domácích proti střele od modré čáry.

57:36

Hra přerušena kvůli zásahu kotouče vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu blízko útočné modré čáry Tučňáků.

55:33

Boston právě vstřelil branku!

To byla spolupráce, panečku! A znovu s českým puncem. David Pastrňák našel na hraně brankoviště PAVLA ZACHU, jenž uplnatnil svůj důraz a dostal puk přes Nedeljkoviče. Druhý gól Pavla Zachy v dnešním utkání. Asistence: David Pastrňák a Danton Heinen.

55:12

Další icing v podání Bostonu.

55:00

Dnešní utkání sleduje 17 850 diváků.

54:41

Karlsson rozezvučel svou ranou pouze zadní mantinel.

54:01

Po zakázaném uvolnění se Medvědi osvobodili „legální cestou“ a mohli vystřídat.

53:45

Josephova rána byla sražena mimo.

53:10

Oba celky ztrácejí ve středním pásmu, kde se hra převážně odehrává.

52:15

Střely na branku – 20:39.

52:00

Pettersonova střela se otřela o ochrannou síť, hra je tak přerušena.

51:40

A do třetice Ullmarkova rukavice, která si tentokráte poradila s pokusem z pravé strany.

51:13

Stejný zákrok předvedl gólman Bostonu i proti Krisi Letangovi.

50:48

Karlsson vypálil zápěstím z hrany mezikruží, nicméně Ullmark tuto střelu viděl a vytasil proti ní svou lapačku.

50:23

Po další komerční přestávce se bude vhazovat před Ullmarkem.

49:36

Nedáš-dostaneš. Pittsburgh měl zajímavou sekvenci v útočném pásmu, nicméně prosadit se nedokázal, a tak hned z první protiakce Tučňáci inkasují. Brad Marchand našel přesnou přihrávkou JAKEA DEBRUSKA, jenž zakončil do poloodkryté branky. Nedeljkovič se nestihl zavčasu přesunout. Asistence: Brad Marchand a Hampus Lindholm.

49:01

Petterson zakončoval kombinaci Pittsburgu, Ullmark byl pozorný.

48:16

Petterson dostal ideální přihrávku na hranu slotu, nicméně jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Vahzování proběhne po Ullmarkově levici.

48:07

Na druhé straně zasáhl Ullmark proti ráně Buntinga. Následuje komerční přestávka.

47:35

Grzelcyk pálil z levého kruhu pouze na zadní mantinel.

47:32

Další zlomená hokejka zastavila útočnou akci hostí. Následně ovšem Medvědi zahráli pouze na zakázané uvolnění.

46:35

Pittsburgh se snažil usadit v útočném pásmu, nicméně přišla ztráta, a tak Boston přišel s protiakcí na jejímž konci stál David Pastrňák. Střela českého útočníka skončila na břevně.

45:31

Coyle se chystal ke střele na levém kruhu, v klíčovém momentu ale podklouzl.

45:00

Střely na branku – 19:30

42:51

Pittsburgh právě vstřelil branku!

Tučňáci se konečně dočkali! Crosby vyhrál buly na modrou, kde stál KRIS LETANG, jenž si kotouč připravil a nekompromisní dělovkou snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Sidney Crosby.

42:48

Letang při střele zlomil hůl, přesto se však puk dostal až k Ullmarkovi, jenž jej ukryl ve své rukavici.

42:42

Na druhé straně zastavil útočné snažení Pens odpískaný ofsajd.

42:15

Shattenkirk kouzlil za vlastní brankou, načež vyrazil směrem kupředu. Vetší šance pro Bruins ovšem nevznikla.

41:39

Nahození ze středního pásma schoval Nedeljkovič do své výstroje, načež přerušil hru.

41:15

Pens pálili okamžitě po buly, avšak o vše se postarala Ullmarkova lapačka.

41:12

Zakázané uvolnění Bruins.

40:34

Joseph pálil po dobré přihrávce Buntinga. Jeho kotouč byl zablokován.

Zisky puku po chybách – 3:5

Ve druhé třetině si Medvědi vypracovali komfortní tříbrankový náskok, na němž meli podíl i dva čeští hráči. Skóre otevřel David Pastrňák, na nějž v přesilové hře navázal Pavel Zacha. O třetí přesnou trefu se pak postaral kapitán Bruins Brad Marchand, jenž si připsal kariérní trefu s pořadovým číslem 399. Podaří se mu dovršit ještě v tomto zápase čtyřstovku? To se dozvíme zhruba za 15 minut.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:49

Boston má kotouč na svých hokejkách a druhou třetinu už pouze dohraje.

38:25

Gól číslo 399 pro BRADA MARCHANDA! Kapitán Medvědů si sjel na levý kruh, kam dostal přesnou přihrávku od Coyla, načež předvedl proti Nedeljkovičovi parádní bekhendový blafák. Asistence: Charlie Coyle a Hampus Lindholm.

37:22

Malkin předložil Puustinenovi před prázdnou branku, nicméně ani toto neskončí gólem! Mizérie Pittsburgu v zakončení se opravdu projevuje.

36:28

Icing Pittsburghu.

36:12

Stejný hráč to nyní zkoušel zpoza branky, avšak Nedeljkovič se stačil přesunout včas.

36:00

Na druhé straně si Nedeljkovič poradil se střelou van Riemsdyka.

35:38

Letangova přihrávka nenašla svého adresáta. Dobrá práce obranné formace Bruins.

35:00

Přerušit to mohl Gruden, nicméně na Ullmarka nevyzrál.

34:25

Už 104 minut čeká Pittsburgh na vstřelenou branku. Jedná se o nejdelší čekání Pens v této sezóně.

34:05

Poté, co puk skončil v ochranné síti, je hra přerušena. Následuje další komerční přestávka.

32:48

Český gólový večer pokračuje! Po Davidu Pastrňákovi se prosazuje i PAVEL ZACHA, jenž využil parádní přihrávky Geekieho a zakončil nad Nedeljkovičovo rameno. Asistence: Morgan Geekie a Mason Lohrei.

32:40

Pens se podařilo vyhodit, avšak nyní už jsou Medvědi zpět v útočném pásmu.

32:03

Eller vyrazil během oslabení na útočný výlet, jenž zakončil střelou do Ullmarkova ramene.

31:31

Coyle po Pastrňákově nahrávce trefil tyč!

31:31

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Rickard Rakell – 2 min., vysoká hůl.

31:21

Střely na branku – 12:22.

31:11

Okamžitě po buly skočil puk na střídačce Bostonu. Vhazovat se bude před Ullmarkem.

31:05

Na druhé straně pálil Rakell, avšak proti němu zaúřadovala Ullmarkova lapačka. Následuje další komerční přeestávka.

30:35

Coyle posunul puk do předbrankového prostoru na Frederica, jenž ale ve vyložené pozici trefil pouze Nedeljkoviče.

30:00

Geekie se natlačil na zadní mantinel a snažil se vybojovat kotouč pro sebe. To se mu ovšem nepodařilo.

28:35

Po přerušení hry následuje komerční přestávka. Fanoušci v TD Garden mohou být spokojenější, a to díky Davidu Pastrňákovi, jenž obstaral vedení Medvědů.

27:46

DeBruskova střela skončila na břevně, Pittsburgh je v pěti.

27:35

Geekie pálil zprava, Nedeljkovič zvládl puk vyrazit. Pittsburgh vyhazuje.

27:00

Pastrňák kombinoval s McAvoyem, avšak ten o puk přišel. Pens vyhazují.

26:28

Van Riemsdyk zkoušel vymyslet přihrávku do předbrankového prostoru, ta však byla zablokována.

25:46

John Ludvig – 2 min., držení.

25:46

Poměrně dlouho hráči Bruins operovali v šesti, teď už je ale hra přerušena.

25:18

Stále pokračuje výhoda Bostonu šesti proti pěti.

24:25

Marchand se tlačil před branku a byl faulován. Pittsburgh půjde poprvé do oslabení.

22:26

Boston otevírá skóre a můžete hádat, kdo se o to postaral. Ano, DAVID PASTRŇÁK. Český útočník napřáhl na hraně slotu a dělovkou z první propálil Nedeljkoviče. Asistence: Jake DeBrusk a Pavel Zacha.

21:44

Pettersson to zkusil z levé strany z poměrně ostrého úhlu, avšak Ullmark měl svoji bližší tyč pohlídanou.

21:18

Malkinova přihrávka na levé křídlo nenašla svého adresáta.

21:01

Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Ullmarkem.

20:55

Bunting to zkusil z levého kruhu a následné Karlsson od modré. Ani jedna rána se neujala a Boston je v pěti.

20:10

Boston vyhrál buly a okamžitě vyhodil přes všechny čáry. Připomínám, že Pittsburgh ještě pokračuje v přesilové hře.

Zisky puku po chybách – 3:0

Druhý třetina začne přibližně ve 22:20 a Pittsburgh ji začne v početní výhodě. Na trestné lavici stále sedí Brad Marchand.

V první dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali. Oba celky si vypracovaly své šance, zejména příležitosti Buntinga ze samostaného úniku či Lindholma po střele z první stály za to. Oba brankáři ale zatím drží čistá konta, uvidíme, jak tomu bude v dalších částech zápasu.

20:00

První třetina skončila.

19:56

Rakell posílal puk na hranu brankoviště, kde číhal Bunting, jenž se ale ke střele nakonec nedostal. Následně pálil od modré Karlsson, trefil však pouze Ullmarkovy betony.

19:20

Tučňáci se s problémy dostali do útočné třetiny, avšak přihrávka Crosbyho na Buntinga byla sražena do ochranné sítě.

19:00

Pittsburgh se sám vyhnal do středního pásma. Běží poslední minuta první třetiny.

18:46

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Brad Marchand – 2 min., podrážení.

18:40

S Josephovou střelou od modré si Ullmark, byť s menšími problémy, nakonec poradil. Následně puk pokryl před dotírajícími protihráči a přerušil hru.

18:28

Vyhraná vhazování – 10:10.

18:28

Letangovu strelu pokryl s přehledem Ullmark. Vhazovat se bude po pravici brankáře Bostonu.

18:25

Zakázané uvolnění Medvědů.

17:45

Ostrý souboj u mantinelu nakonec vyústil v zisk kotouče pro Pittsburgh.

16:54

Velká šance Coyla, jenž se objevil na hraně brankoviště. Nedeljkovič ve spolupráci s Rakellem zvládl situaci vyřešit.

15:38

Pastrňák ve spolupráci se Zachou nedokázal propašovat kotouč za Nedeljkoviče.

15:22

McAvoyova další rána končí na zadním mantinelu.

15:04

Střely na branku – 8:10

15:02

14:41

Další mela v brankovišti Tučňáků po střele McAvoye. Nedeljkovič se ale dokázal ve skrumáži zorientovat a nakonec schoval puk do lapačky.

14:28

Na druhé straně robinsonáda v podání Nedeljkoviče! Marchand trefil v predbrankovém prostoru Coyla, od nějž se puk odrazil do brankoviště, kde byl chvíli volný. Nakonec díky tygřímu skoku zvládl gólman Pittsburghu schovat puk do lapačky. Následuje komerční přestávka.

13:37

Eller s Puljujarvim se po chybě Davida Pastrňáka dostali do přečíslení dvou proti jednomu, avšak Ullmark se zvládl přesunout a střelu druhého jmenovaného vyrazit.

12:51

Tentokráte musel Nedeljkovič využít své vyrážečky, a to proti ráne Shattenkirka. Puk končí v ochranné síti.

12:27

Lindholm pálil pouze do Nedeljkoviče. Hra je znovu přerušena.

11:40

Střely na branku – 5:8

11:30

Tučňákům se nepovedla rozehrávka podle představ, pískáno je zakázané uvolnění.

11:18

Rakellova střela končí pouze na zadním mantinelu.

11:10

Puljujarvi se vydal na samostatný výlet do útočného pásma, jenž nakonec skončil střelou z pravého kruhu. Ullmark na kootouč dobře viděl a dokázal jej ztlumit ve své výstroji. Následuje komerční přestávka.

10:28

Letang bekhendem vybízel spoluhráče k teči, avšak jeho nabídku nikdo nevyslyšel.

09:57

Coyle byl zasažen do obličeje, pískat se ale nebude.

09:32

Registrujeme vůbec první icing tohoto zápasu, provinili se domácí.

08:57

Pastrňák zkoušel nadvakrát dostat puk k Nedeljkovičovi, avšak pokaždé byla jeho rána zablokována.

08:29

Frederic čekal se svou střelou tak dlouho, až trefil pouze před ním stojícího Karlssona. Ten srazil puk do ochranné sítě, čímž přerušil hru.

07:55

Heinen pálil zprava, avšakjeho rána byla sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

07:27

Pastrňák podklouzl v útočném pásmu, načež se Pens vydali do protiakce. Z té ale větší šanci nevytěžili.

07:27

06:38

Neuvěřitelný zákrok Nedeljkoviče proti další střele Lindholma. Obránce Bostonu se uvolnil na levém kruhu a pálil z první, nicméně gólman Pittsburgu se zvládl bravurně přesunout.

05:46

Puljujarvi pálil z levého kruhu na přední tyč, kterou si Ullmark pohlídal. Stejný hráč se následně dostal k dalšímu střeleckému pokusu, jenž brankář Medvědů schoval do své výstroje.

05:10

Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude na středovém kruhu.

04:58

Střely na branku – 5:2.

04:39

Pastrňák zavezl puk do útočného pásma, kde hokejisté Bostonu kombinují. Ke střele se však zatím nemohou dostat.

03:56

Crosby prokličkoval až do útočné třetiny, avšak za modrou čárou o puk přišel.

03:35

Na druhé straně se v samostatném úniku ocitl Bunting, avšak Ullmark proti němu předvedl fantastický zákrok lapačkou!

03:19

Velkou šanci si vypracoval Lindholm, jenž si sjel až před Nedeljkoviče. Brankář Pittsburghu jen tak tak udržel puk před brankovou čárou.

02:59

Carlo udělal chybu v rozehrávce, nicméně žádnému z Tučňáků se tohoto zaváhání nepodařilo využít.

01:55

Zajímavý střelecký pokus v podání Karlssona, jenž obdržel pas od Malkona. Ullmark vytasil proti této ráně své betony.

01:14

Poprvé se puku dotkl i Nedeljkovič, jenž vypomohl s rozehrávkou.

00:50

Puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude před Ullmarkem.

00:35

První zákrok Ullmarka proti střele Buntinga zprava.

00:11

Boston vyhrál úvodní buly a drží kotouč v obranném pásmu.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní buly padne zhruba ve 21:20 středoevropské­ho času.

Úvodní sestavy:

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, Lohrei – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand © – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.
Trenér: Jim Montgomery

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – E. Karlsson, M. Pettersson, Letang (A), P. Joseph, Ludvig, Graves – Rakell, Crosby ©, Bunting – Puustinen, Malkin (A), R. Smith – Bemström, Eller, Puljujärvi – Carter, Acciari, Koppanen.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Jon McIsaac, Pierre Lambert – Ryan Daisy, Matt MacPherson.

David Pastrňák (BOS) – 65 zápasů, 91 bodů (39+52)
Pavel Zacha (BOS) – 61 zápasů, 40 bodů (15+25)
Jakub Lauko (BOS) – 46 zápasů, 8 bodů (2+6)

Vzájemné zápasy v této sezóně:

5.1.2024 – Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 5:6

Branky a nahrávky: 1. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 7. Pastrňák (H. Lindholm, Geekie), 30. Geekie (Pastrňák, McAvoy), 40. DeBrusk (Carlo, Geekie), 44. Marchand (Coyle) – 6. D. O'Connor (Letang, Eller), 7. Graves (Crosby, Rakell), 8. Guentzel (Crosby, Letang), 16. Eller (D. O'Connor, E. Karlsson), 27. Carter (Letang, Rust), 52. Crosby (E. Karlsson)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Lohrei, Shattenkirk – Zacha, Geekie, Pastrňák (A) – Marchand ©, Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Frederic, Heinen – Beecher, Merkulov, Steen.

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – M. Pettersson, Letang (A), P. Joseph, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – Guentzel, Crosby ©, Rakell – R. Smith, Malkin (A), Rust – D. O'Connor, Eller, Puustinen – Harkins, Acciari, Carter.

Trade deadline:

Oba celky byly aktivní během posledního dne přestupového období. Připomeňme si změny, které v Bostonu i Pittsburghu proběhly:

Pat Maroon – zkušený útočník, jenž si připsal tři Stanley Cupy v řadě (2019 v St. Louis, 2020 a 2021 v Tampě Bay), přišel z Minnesoty výměnou za výběr v šestém kole draftu 2026 a útočníka Lukea Toporowského, jenž působil na farmě v Providence.

Andrew Peeke – obránce, který v NHL kroutí už svou pátou sezónu (byť v prvních dvou rotoval mezi hlavním týmem a farmou), přišel výměnou za českého beka Jakuba Zbořila. Navíc Blue Jackets získali od Bruins volbu ve třetím kole draftu 2027.

Pittsburgh Penguins:

Celek z Pensylvánie se aktuálně nachází na sedmém místě Metropolitní divize s desetibodovou ztrátou na svého největšího rivala, tedy Phiadelphii, která drží třetí pozici zajišťující postup do play-off. K tomu, aby mohli Tučňáci pomýšlet na proklouznutí do vyřazovací části skrz divokou kartu, musejí dohnat Tampu Bay, na níž ztrácí v rámci Východní konference bodů osm.

Aktuální forma ovšem Pittsburgh od tohoto cíle vzdaluje. Za posledních pět zápasů zaznamenali svěřenci kouče Mika Sullivana jediné vítězství, a to proti Columbusu, s nímž si poradili po výsledku 5:3. V ostatních zápasech přišly porážky, přičemž hned dvakrát museli Pens zkousnout šestigólový direkt. Nejprve proti Edmontonu a naposledy na domácím ledě i proti Capitals. Uvidíme, zdali se jim povede proti Bostonu navrátit na vítěznou vlnu.

Produktivitě Tučňáků vládne Sidney Crosby, jenž má na kontě 63 kanadských bodů za 32 branek a 31 asistencí. V závěsu za ním pak jsou Jevgenij Malkin (48 bodů – 18+30) a Erik Carlsson (43 bodů – 8+35)

Boston Bruins:

Medvědi stíhají na čele tabulky Východní konference Floridu. Aktuálně na Pantery ztrácejí pouhý bod, avšak ti mají aktuálně zápas k dobru.

Aktuální forma Bostonu by se dala označit jako dokonalá sinusoida. Za posledních pět zápasů střídala parta kolem kapitána Brada Marchanda výhry s porážkami. Naposledy v domácím prostředí zvládla souboj s Torontem po výsledku 4:1.

Na této výhře se podílel i český klenot David Pastrňák, jenž ranou v přesilovce otevřel skóre. Právě na rodáku z Havířova stojí produktivita celku z Massachusetts. 91 kanadských bodů za 39 branek a 52 asistencí hovoří za vše. Už jen proto, že Marchand, jenž se nachází na druhém místě, má na svém kontě o 35 bodů méně (26+30). TOP 3 produktivity Medvědů pak doplňuje Charlie Coyle s 51 body (21+30).

Krásný sobotní večer všem příznivcům nejslavnější hokejové ligy světa! V TD Garden se představí domácí Boston proti Pittsburghu. Přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.