2 : 5
(1:2, 1:2, 0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Naposledy zmenené pred mesiacom

Michalovce porážajú Humenné 5:2, keď v tretej tretine dokázali skvelo ubrániť všetky súperove útoky a v samom závere sa trafil aj Acolatse.
Michalovce si tak poistili druhú priečku v tabuľke a Humenné sa s extraligou lúči prehrou.

59:56

Dukla Michalovce dala gól!
Michalovčanom sa napokon podarilo dať bodku za zápasom bez toho, aby Humenné odvolalo brankára. SENA ACOLATSE dokázal pri svojom úniku prestreliť Kozla.
Asistencie: D. Buc, K. Daugavinš

59:05

Čas zápasu sa postupne kráti a Humennému sa nedarí ani usadiť v útočnom pásme.

58:03

Kozel sa rozhodol vyraziť naproti prenikajúcemu súperovi a týmto odvážnym zákrokom vypichol puk.

57:10

Santosov nájazd na Kozla sa gólom neskončil, keďže humenský brankár súpera skvelo prečítal.

56:20

Kozel si pri tomto zákroku vôbec nepočínal isto a puk sa mu nakoniec podarilo zachytiť až na niekoľkýkrát.

55:18

Ani Šoltésov pokus Škorvánka neprekvapil. Michalovský brankár si tak pripísal ďalší zákrok.

53:11

Až teraz prišla strela z dobrej pozície od Lapšanského, ktorá však nebola presná.

51:20

Daugavinšova strela z veľkého uhla skončila tesne vedľa brány.

50:00

Máme za sebou už polovicu tretej tretiny a Humenné už niekoľko minút nevyslalo ani strelu na bránu.

47:30

Michalovciam sa darí držať súpera ďaleko od svojej brány a čoraz viac sa tak približujú k víťazstvu.

45:35

Lapšanského delovka z prvej skončila len na Škorvánkovi, ktorý si potom poradil aj s dorážkou Kuruho.

42:30

Po Solenského streleckom pokuse sa pokúšal o dorážku ešte Santos, ale Kozel pokryl obe koncovky.

40:49

Domáci v plnom počte.

40:39

Michalovce pokračujú v presilovej hre, ale Kozel im túto strelu zneškodnil.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina skončila úplne rovnakým pomerom ako tá prvá a Michalovce tak navýšili svoj náskok na rozdiel 2 gólov. Na Paločkov zásah ešte dokázal odpovedať Foss, no zatiaľ posledný gól vstrelil Daugavinš a Michalovce tak vedú 4:2.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

Michalovčania tlačia na svojho súpera, ale Kozel si poradil aj s touto strelou od modrej čiary.

38:49

Humenčanov bolo na ľade priveľa a Michalovce budú hrať presilovku.

37:30

Jeden z Michalovčanov sa pustil sám na bránu, ale v rozhodujúcej chvíli ho Kozel dokázal vychytať.

36:50

V posledných minútach sa hrá pomerne nepresne na oboch stranách a puk putuje z jednej strany na druhú.

35:14

Humenné vôbec nezvládlo túto presilovú hru, keďže na Škorvánkovu bránu prakticky ani nevystrelili.

34:15

Michalovce sa zatiaľ veľmi dobre bránia a už po druhýkrát vyhodili puk cez všetky čiary.

33:14

Kabáč si počínal nedovolene a Humenné bude mať k dispozícii ďalšiu presilovku.

32:11

Newtonovi bol pískaný ofsajd a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

29:08

Početná výhoda hostí nakoniec netrvala vôbec dlho, keďže už prvá strela KASPARSA DAUGAVINŠA končí v sieti. Michalovce sú tak opäť v dvojgólovom vedení.
Asistencia: A. Drgoň

28:54

Krajňák teraz poslal k zemi rozbehnutého Paločka a presilovku tak budú mať aj Michalovce.

27:06

Humenné dáva gól!
Z tohto tlaku sa už Michalovčania nedostali, keďže backhandová dorážka RYANA FOSSA bola na Škorvánka už príliš. Humenné tak znižuje na 2:3.
Asistencie: D. Šoltéš

25:54

Santos len pár sekúnd po svojom návrate porušil pravidlá a musí sa tak vrátiť na trestnú lavicu.

25:51

Hostia v plnom počte.

25:40

Strela Novotu od modrej čiary končí len vedľa brány.

24:55

Michalovce vyhodili puk cez všetky čiary.

24:25

Domáci sa s pukom pohybujú v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im nedarí dostať do väčšej šance.

23:51

Po Santosovom podrazení bude hrať Humenné presilovku.

20:17

V samom úvode druhej tretiny sa podarilo MATÚŠOVI PALOČKOVI presnou strelou prekonať Kozla a Michalovce tak vedú už o 2 góly.
Asistencia: J. Cibák

20:01

Začala sa druhá tretina.

Michalovce po prvej tretine vedú nad Humenným 2:1. Skóre prekvapivo otvorili domáci, keď sa presadiť podarilo Šoltésovi. Potom sa však favoritovi podarilo otočiť priebeh stretnutia zásluhou Buca a Vargu a pred ďalšou tretinou sú tak Michalovce v lepšej pozícii.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

18:43

Po Paločkovej strele sa puk odrazil od Kozela, kde si ho prebral ADAM VARGA a ten potom trafil odkrytú časť brány. Michalovce tak otáčajú priebeh zápasu a vedú 2:1.
Asistencie: M. Paločko, Ch. Michalčin

18:25

Humenné sa snažilo vyvinúť na súpera tlak, ale nakoniec sa o pásmo pripravilo kvôli nepresnej prihrávke.

16:58

Rýchly prechod Šoltésa do útoku nakoniec skončil strelou, ale bránu sa mu trafiť nepodarilo.

16:41

Strelecký pokus jedného z Michalovčanov bol zblokovaný.

15:28

Daugavinš sa pokúšal dorážať puk z bezprostrednej blízkosti brány. Kozela však nakoniec neprestrelil.

14:56

14:20

Hostia vyhodili puk cez všetky čiary a podarilo sa im tak získať cenné sekundy.

13:30

Aj Humenčania sú už dlhšie v útočnom pásme, no výraznejšie ohroziť Škorvánka sa im zatiaľ nepodarilo.

12:56

Michalovčanom nevyšlo striedanie, keďže ich na ľadovej ploche bolo príliš veľa. Presilovku tak bude mať aj Humenné.

12:44

12:15

Humenné sa stále neoslobodilo, ale Michalovčania aj tak ostávajú bez väčšej šance v tejto presilovke.

11:30

Michalovčania kombinujú v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im nedarí vypracovať si šancu.

10:44

Thomka podrazil svojho súpera a Michalovce budú mať ďalšiu presilovku.

09:18

Takmer okamžite po vhadzovaní sa do voľného priestoru s pukom dostal DÁVID BUC, ktorý potom presnou strelou trafil odkrytú časť siete.
Asistencie: K. Daugavinš, M. Newton

09:15

Po strele od modrej čiary Kozel na dvakrát prikryl puk do lapačky a znemožnil tak súperovi dorážať.

08:40

Domácim sa podarilo rýchlo vyhodiť puk cez všetky čiary.

08:25

Filip Vaško sa previnil proti pravidlám a Michalovce si tak zahrajú presilovku.

07:45

Po Lapšanského nebezpečnej strele sa pokúsil doraziť puk do brány ešte Kuru, ale nakoniec si Michalovčania aj so šťastím s touto situáciou poradili.

06:04

Humenčanom sa podarilo z nenápadného útoku udrieť, keď sa DÁVIDOVI ŠOLTÉSOVI podarilo prepasírovať puk za Škorvánkov chrbát.
Asistencia: F. Vaško

04:40

Rýchly protiútok Humenčanov sa skončil prečíslením, ktoré však skvelo vychytal Škorvánek.

03:35

Michalovce sú v úvode zápasu aktívnejšie, ale zatiaľ sa im v koncovke nedarí.

01:25

Strela Santoa z oblasti medzikružia skončila tesne vedľa bránky.

00:41

Pereskokov sa pokúšal dostať ku strele, ale nakoniec ho jeden z Michalovčanov odzbrojil.

00:01

Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Meliško, Novický, Parshin, Krajňák, Pereskokov – Novota, Ťavoda, Lapšanský, Foss, Kuru – Pacalaj, Šimon, Šoltés, Linet, Vaško – Ragan, Borov, Thomka, Horvát
Tréner: M. Štrba

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Bodák, Santos, Newton, Daugavinš – Cibák, Drgoň, Paločko, Solenský, Varga – Korenčík, Michalčin, Fedor, Suja, Stripai – Acolatse, Vašaš, Buc, Kabáč
Tréner: T. Valtonen.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 50. kole na seba narazia HC 19 Humenné a HK Dukla Ingema Michalovce.

Humenné má už v tabuľke istú poslednú priečku a dnes ho tak čaká nateraz posledný zápas v najvyššej súťaži. Z posledných 5 stretnutí si pripísalo 4 prehry a naposledy utŕžilo od Trenčínu debakel 2:9. Teraz sa tak Humenné bude určite chcieť pred vlastnými fanúšikmi rozlúčiť úspešne.
Michalovce však na druhej strane bojujú o druhú priečku, keďže majú rovnaký počet bodov ako tretia Spišská Nová Ves a momentálne je pred ňou len o skóre. Michalovce v posledných 5 zápasoch striedajú prehry s výhrami a naposledy dokázali jasne zdolať Mikuláš 6:1.
Posledný vzájomný zápas týchto tímov skončil 5:1 pre Humenné. Celkovo však Michalovce zvíťazilo vo zvyšných 4 stretnutiach.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.