Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
KHL

26.12.2017 o 17:30

Jokerit Helsinki
2 : 3
(1:1, 0:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 5 rokmi
obnoviť
Filter

Slovan dnes šokoval nielen svojich fans, ale aj fans za polárnym kruhom, keď po zodpovednom výkone berie na severe Európy u Santa Clausa všetky tri body. Jokerit začal tlakom, otvoril účet večera, no potom mali slovo hostia. Després to začal a gólom do šatne sa to otočilo. V úvode druhej tretiny a aj v jej závere Slovan vsietil a odskočil domácim na dva góly. V tretej tretine sa Jokerit kontaktným gólom vrátil do hry, no to bolo všetko. Štepánek a s ním jeho spoluhráči dokázali odolať a k Dunaju si lietadlom privezú tri cenné body. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 19:3, celkom 47:19. V sobotu si súperi vymenia úlohy, v Bratislave Slovan privíta Jokerit. Pekný sviatočný a víťazný večer priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

59:50

Řepík bojuje o puk za bránkou domácich v rohu klziska, Slovan už víťazstvo z rúk nepustí.

59:39

Ten puk len tesne minul ľavú žrď domácej bránky, Ebert sa tak do listiny strelcov nezapíše, škoda. Vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.

59:28

Oddychový čas hostí, aj tréner Zankovec dáva pokyny svojim zverencom.

59:28

Zakázané uvoľnenie belasých, ani teraz pokus hostí trafiť prázdnu bránku domácich nevyšiel.

59:11

Buchtele od červenej čiary poslal puk na domácu opustenú bránku, minul ju, zakázané uvoľnenie to však nie je.

58:42

Slovan dostal puk aspoň do stredného pásma a opäť získal cenné sekundy z hry.

58:27

Rämö na striedačke, Jokerit hrá bez brankára power play.

58:27

Oddychový čas domácich, ktorí mobilizujú sily na power play.

58:27

Joensuu vystrelil švihom z ľavého kruhu, Štepánek puk poslal na ochrannú sieť.

58:12

Slovan domácim palebný priestor neposkytol a puk poslal aspoň na chvíľu von z pásma, sekundy ubiehajú.

57:42

Després reklamuje, že puk bol tečovaný, arbitri verdikt teraz meniť nebudú, zakázané uvoľnenie belasých.

57:25

Ebert vystrelil z pravého kruhu, puk poslal k vzdialenejšej žrdi do rohu klziska a puk opustil útočné pásmo hostí.

56:49

Jokerit sa nepresnou prihrávkou sám pripravil o útočné pásmo, oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.

56:08

Oblúčikom letiaci puk k bránke hostí Štepánek predsa len pre istotu kryje vo svojej lapačke, aby tak upokojil hru a prerušil tlak domácich.

55:31

Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie prežil bez ujmy a belasí majú nakročené za bodovým ziskom.

54:43

Meszároš vystrelil z vrcholov kruhov, Rämö v pokľaku puk kryje vo svojom náručí, Slovan má pásmo na vhadzovanie.

54:21

Meszároš ukazuje na stredné pásmo, Regin na útočné, puk skončil na sieti, po porade arbitrov sa vhadzovať napokon bude v strednom pásme.

54:04

Niklas Jensen vystrelil z ľavej strany pri bránkovisku, Štepánek puk poslal pred seba a po malej skrumáži zakrátko vyšiel zo skrumáže ako víťaz gólman belasých.

53:31

Bačík dostal dve minúty za hákovanie, Jokerit dostal ponuku na vyrovnanie.

52:45

Rämö na striedačke a opäť signalizované vylúčenie hráča v bielom drese.

52:16

Lamper vybojoval v strednom pásme pri mantineli puk a poslal ho do útočného pásma, Jokerit stráca čas, Slovan v defenzíve na výbornú.

51:34

Řepík poslal puk von z pásma, Rämö poslal puk na modrú a Ikonen si ho prevzal na svoju hokejku, nakorčuľoval na ľavý kruh a pohotovo vystrelil, Štepánek likviduje v pokľaku aj tento puk z hokejky domáceho borca.

49:52

Slovan vytiahol von z obranného pásma puk a v tom strednom ho len odovzdal na hokejky domácim hráčom, Slovan by mal hrať naďalej svoju hru, Jokerit v tlaku vie uspieť.

48:41

Slovan nahodil puk do pásma domácich a hráči odišli striedať, tlak Jokeritu sa stupňuje.

47:55

Štepánek kryje puk z hokejky Wirtanena, Huhtala zobral puk z hokejky Desprésa, poslal pred bránkovisko a Wirtanen v bekhendovom zakončení Štepánka neprekonal.

47:49

Z otočky z ľavého kruhu vystrelil Niklas Jensen, Štepánek puk vyrazil a ešte vo vzduchu ho dokázal schovať a napokon prikryť od svoju lapačku.

47:12

Čiarový zastavil akciu domácim pre ofsajd, Jormakka vyrobil chybu na útočnej modrej čiare.

46:19

Tlak Jokeritu po kontaktnom góle sa dal čakať, Voráček teraz zachránil puk na bránkovej čiare a pomohol svojmu krajanovi v bránke belasých, Slovan puk poslal von z obranného pásma.

44:43

Jokerit Helsinki dáva gól!
Gilroy vystrelil od modrej, na pravom kruhu PEKKA JORMAKKA sklepol puk dole na ľad a ten skončil v sieti brankára hostí. Hlavný ešte posúdi situáciu s videorozhodcom zápasu a sú len dve možnosti. Hra s vysokou hokejkou alebo ten puk trafil Palola? To by hlavný netelefonoval…tak napokon gól platí, puk Gilroya napokon do siete hostí dostal predsa len Pekka Jormakka. Asistencie: Matthew Gilroy a John Norman.

44:12

Gilroy vystrelil od modrej z pravej strany, Štepánek puk vyrazil na druhú stranu klziska a signalizované vylúčenie hostí, Jokerit so šiestimi hráčmi na ľade.

42:50

Řepík nedovolil domácemu obrancovi hrať na modrej a aj keď boli všetci domáci v obrannom pásme belasých, pôjdu pekne preč, Michal totiž puk dostal aspoň do stredného pásma.

41:29

Šťastného strelecký pokus domáci zblokovali na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke brankára Jokeritu.

41:14

Gilroy, Joensuu a Palola neuspeli pred bránkou hostí, Štepánek puk dostal pod svoje rukavice a domácim sa radovať nedovolil.

40:52

Mikúš vystrelil od modrej z jej stredu a Rämö puk predsa len vyrazil pred seba, napriek tomu, že mal pred sebou dvoch svojich spoluhráčov.

40:26

Niklas Jensen pekne zakončil z ľavého kruhu, Štepánek mu puk efektne zjedol vo svojej lapačke.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:10.

V druhej tretine sme opäť videli dva góly, no Hartwall Aréna je v šoku, keď oba puky skončili v sieti domácich. Ako blesk z jasného neba nakopol belasých Řepík, ktorý poslal Slovan do vedenia. Jokerit hral štyri minúty v početnej výhode, Slovan sa ubránil a aj keď sa domáci snažili dostať súpera pod tlak, belasí hrozili brejkovými akciami. No a jedna taká vyšla v závere tretiny a Lamper si otvoril strelecký účet v KHL. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 18:10.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:31

Slovan odzbrojil domácich za svojou bránkovou čiarou a kus poctivej práce odviedol kapitán belasých Meszároš, Slovan si už puk v tejto tretine postráži na svojich paliciach.

39:01

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan začal excelentne druhú tretinu a excelentne ju aj končí. PATRIK LAMPER vystrelil z ľavého kruhu a puk zavesil pod brvno domácej klietky.

38:45

Malú skrumáž pred domácou bránkou vyriešil Rämö, ktorý sa dostal k odrazenému puku a schoval ho pod svoju rukavicu.

38:25

Després potiahol puk poza bránku späť na modrú, poslal ho Ebertovi na vrchol ľavého kruhu, Nick však len trafil len do brániaceho hráča domácich.

37:49

Jokerit opäť chybuje v tejto tretine ďalším zakázaným uvoľnením, ani tento nahodený puk sa počítať nebude, vhadzujeme po pravej ruke domáceho brankára.

37:32

Pri pravej žrdi Štepánek puk kryje pod svoju rukavicu, aby tak Jakub upokojil hru na ľadovej ploche.

37:14

Slovan chyboval zakázaným uvoľnením, predtým musel Rämö ďaleko von vykorčuľovať z bránky, Řepík bol pokrytý a kľučku na domáceho gólmana vyrobiť nedokázal.

36:51

Slovan vyhral buly, od modrej pálil Voráček, Rämö puk vyrazil pred seba, Řepík bol tiesnený a k dorážke sa nedostal, Rämö následne puk schoval pod svoje rukavice.

36:43

Opäť zakázané uvoľnenie Jokeritu, ktorý tak striedať nemôže, vhadzujeme po ľavej ruke domáceho brankára.

36:37

Šťastný vystrelil a opäť bol v akcii Rämö, ktorý puk vyrazil späť do hry, nuž a Lepistö pohotovo poslal puk von z pásma na zakázané uvoľnenie.

35:50

Genoway po prechode modrou hodil žabku vpravo Mikúšovi, to Juraj spracovať nemohol a Slovan v pásme domácich poľahky puk stráca.

34:30

Boychuk poslal do akcie Řepíka, Michal vystrelil zápästím z pravého kruhu, Rämö puk vyrazil medzi kruhy, no tam boli len hráči v modrých dresoch.

33:38

Norman si nakorčuľoval od pravého kruhu až pred bránkovisko a zakončil, Štepánek puk poslal do rohu klziska a podržal tím belasých.

32:50

Gilroy príklepom pálil od modrej, jeden z hráčov v bielom drese vložil do dráhy puku hokejku a puk skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.

32:12

Štepánek v pokľaku kryje nahodený puk na jeho bránku, aj keď ten puk pred Jakubom nepríjemne poskočil.

31:35

Niklas Jensen to skúsil nahodeným pukom, belasí domácim puk za bránkou zobrali a vyrazili do akcie. Jokerit akoby nevedel v tejto fáze hry nájsť na hru súpera recept.

29:43

Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie prežil bez ujmy a drží so súperom krok v nádeji na bodový zisk.

29:22

O´Neill prihrával z vrcholu pravého kruhu, Ikonen na medzikruží vložil do dráhy puku hokejku a puk poslal na zadný mantinel za bránkou Slovana.

29:15

Až teraz Jokerit zamkol hostí v pásme, Slovan vzdoruje presilovke domácich.

28:18

Řepík nakorčuľoval s pukom na ľavú stranu k bránkovisku domácich, nevystrelil, korčuľoval s pukom poza bránku, Rämö akoby ho chcel naháňať, no Michal už nemal dostatok síl zakončiť z druhej strany a po páde skončil na ľade a bez puku.

27:43

Skalický si sadol na trestnú, dve minúty za hákovanie a Jokerit bude pokračovať vo svojom tlaku.

27:34

Hostia v plnom počte, ale máme tu signalizované vylúčenie hráča v bielom drese, Jokerit so šiestimi korčuliarmi na ľade.

26:55

Lamper na výbornú v obrannej činnosti, keď pomohol svojmu brankárovi Štepánkovi, Jokerit má stále puk na svojich hokejkách.

26:22

Boychuk sa dostal do brejku po pravej strane, od kruhu vystrelil, trafil do masky domáceho brankára, ktorý puk zrazil dole na ľad a domáci vyrážajú do svojej presilovkovej ak­cie.

25:34

Genoway inkasuje dve minúty za seknutie, Jokerit dostal ponuku od belasých na vyrovnanie.

25:19

Šťastný zachytil puk v obrannom pásme a potiahol ho von, nahodil do pásma Jokeritu a oba tímy posielajú na ľad čerstvých mužov.

24:29

Jokerit sa snaží dostať súpera pod tlak, Slovan v defenzíve na výbornú a domácim pásmo poskytnúť nechce.

23:24

Boychuk zabudol puk v strednom pásme a čiarový tak správne prerušil akciu hosťom pre ofsajd.

22:46

Slovan teraz pokazil prechod do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie.

21:19

Palola vystrelil z pravej strany od kruhu, Štepánek puk vyrazil pred seba, defenzíva hostí ho nedokázala poslať do bezpečia a tak belasí zvádzajú v okolí svojej bránky boje o puk s domácim Jokeritom.

20:09

Slovan Bratislava dal gól!
MICHAL ŘEPÍK šokuje Hartwall Arénu, Kašpar od obrannej modrej poslal diagonálny puk na útočnú modrú a príklepom Michal poslal puk k vzdialenejšej žrdi domácej bránky. Asistencia: Lukáš Kašpar.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:20.

V prvej tretine sme videli počiatočný tlak domácich, ktorý vyvrcholil úvodným gólom v zápase. Potom hral Slovan presilovku, no ani si neťukol, domáci ho k ničomu nepustili. Jokerit potom poľavil na dôraze a aj keď mal viac z hry, do šancí sa dostávali aj hráči v bielych dresoch. Šerbatov vo svojej šanci ešte neuspel, no potom Després naservíroval gólový puk na hokejku Buchteleho a bolo vyrovnané. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 10:6.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:17

Lepistö vystrelil švihom z ľavého kruhu spoza hráča v bielom drese, Štepánek v pokľaku puk letiaci na jeho bránku schoval vo svojej rukavici.

18:01

Slovan Bratislava dal gól!
V závere prvej tretiny Slovan vyrovnáva, Després si prevzal na modrej puk, nakorčuľoval na pravý kruh, puk poslal vľavo k bránkovisku a JAN BUCHTELE usmernil puk za chrbát domáceho brankára. Asistencie: Simon Després a Nick Ebert.

16:33

Niklas Jensen priviezol puk z pravej strany pred bránku hostí, nikoho zo spoluhráčov k zakončeniu nevyzval a tak po strate puku belasí vyrazili do akcie, ktorú ukončili po prechode útočnou modrou čiarou.

15:38

Po prechode modrou vystrelil jeden z hráčov v modrom drese, Štepánek šiel dole na ľad a puk kryje vo svojom náručí.

14:09

Šerbatov sa dostal k zakončeniu na pravej strane pri bránkovisku, umne vystrelil, Rämö mal odkrytý výhľad a pohotovým zákrokom puk zrazil do rohu klziska.

13:51

Lamper dostal puk na hokejku do pásma domácich, cez troch hráčov sa nepresadil, puk domáci poslali von z pásma.

12:49

Genoway z medzikružia posielal prihrávku vpravo, Buchteleho nenašiel, belasí puk stratili a Jokerit puk dostal na svoje hokejky.

12:08

Genoway puk poslal von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Štepánka, Slovan striedať nemôže.

11:15

Regin z pravej strany od mantinelu nahadzoval puk pred bránkovisko, Ikonena nenašiel a tak belasí puk poslali von z pásma a oba tímy striedajú počas hry, puk v pásme Jokeritu.

10:39

Anttila od modrej vystrelil a puk skončil na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

10:12

Hostia v plnom počte, Rämö v bránke domácich nemusel ani jeden raz zasahovať, Jokerit hral v oslabení so súperom vyrovnanú partiu.

09:23

Slovan ešte nezamkol domácich v pásme, každý jeden puk Jokerit vyhadzuje pohotovo von z pásma.

08:12

Rautanen inkasuje dve minúty za hákovanie, presilovka pre belasých.

07:58

Mikúš poslal puk z pravej strany na vrchol ľavého kruhu, Genoway vystrelil príklepom, Rämö cez betóny puk poslal do rohu klziska.

06:30

Jokerit Helsinki dáva gól!
Regin vystrelil z pravej strany pri bránkovisku, Štepánek puk vyrazil pred seba, tiesnený Niklas Jensen puk dopravil pred bránkovisko, zakončiť nedokázal, no za ním korčuľujúci HENRI IKONEN už áno a svojim pukom otvoril účet dnešného večera. Asistencie: Niklas Jensen a Peter Regin.

05:59

Després a či Sersen chyboval s pukom v strednom pásme, Regin sa však k zakončeniu nedostal, čiarový mu akciu prerušil pre ofsajd, keďže v pásme belasých bol ešte jeden z domácich hráčov.

05:00

Řepík preveril pozornosť gólmana Jokeritu, s jeho pukom z ľavého kruhu si Rämö v pokľaku hravo poradil.

04:20

Jormakka nakorčuľoval s pukom na ľavý kruh a príklepom pohotovo vystrelil, Štepánek mal odkrytý výhľad a puk poľahky poslal do rohu klziska.

03:56

Propagačná strela domácich z pravej strany od kruhu, Štepánek v pokľaku puk kryje niekde vo svojom výstroji.

03:06

Jokerit drží súpera v pásme, z vrcholu ľavého kruhu švihom vystrelil Ikonen, bol však nepresný a Štepánek teraz zasahovať nemusel.

02:43

Puk skončil po súboji v rohu klziska na ochrannej sieti, vhadzovať budeme po ľavej ruke brankára hostí Štepánka.

02:05

Jokerit vyhral v pásme belasých buly, puk z pravej strany Štepánek vyrazil na druhú stranu, Mäki sa k dorážke nedostal, Sádecký mu to nedovolil.

01:30

Jokerit chvíľu hral s pukom na hokejkách v pásme hostí, Després vybojoval puk za bránkou a Genoway ho na hokejke potiahol von z pásma.

00:06

Jokerit vyhral úvodné buly zápasu a s pukom nakorčuľoval do pásma belasých, vyrobil však hneď v úvode zakázané uvoľnenie.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z hlavného mesta Fínska, kde sa dnes predstaví tím zo Slovenska, aby si oba tímy zmerali sily aj v sobotu v odvete, ktorá sa bude hrať v Bratislave. Slovan v rovnakom zložení, ako v poslednom domácom zápase proti Jekaterinburgu.

Úvodné zostavy:

Jokerit Helsinki:

Rämö (Zapolski) – Lepistö, Rissanen, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, Lauridsen, Rautanen – N. Jensen, Regin ©, Ikonen – Anttila, O´Neill, Joensuu (A) – Palola, Norman, Jormakka – Mäki, Huhtala, Wirtanen – Marjamäki

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Meszároš ©, Sersen (A), Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Šerbatov

Rozhodca:

Sidorenko, Vasiliev – Šeľanin, Sazonov.

Hokejisti Slovana nemajú ani počas vianočných sviatkov voľno a hneď na deň svätého Štefana sa predstavia na ľade Hartwall Arény v Helsinkách, kde ich budú čakať domáci „žolíci“.

Jokerit Helsinki, šesťnásobný majster krajiny tisícich jazier, vznikol v roku 1967. Do KHL vstúpil v jej siedmej sezóne a rozhodne nebol len tímom do počtu. Svojimi výkonmi sa prebojoval do play-off súťaže, kde najskôr vyradil Dinamo Minsk po sérii 4:1 na zápasy, no v semifinále konferencie nestačil na CSKA Moskva a zo súťaže sa porúčal po sérii 1:4, no bola z toho krásna 6. priečka v celkovom hodnotení klubov. V tej ôsmej sezóne to bola opäť účasť v play-off, v prvom kole však Jokerit nestačil na Nižnij Novgorod a po sérii 2:4 na zápasy zaknihoval celkové 10. miesto. Nuž a v ostatnej sezóne Jokerit opäť vybojoval miestenku v play-off súťaže, no v prvom kole nezvíťazil ani v jednom meraní síl s vojakmi z Moskvy a tak CSKA postupoval ďalej po sérii 4:0 na zápasy. Jokerit v konečnom hodnotení klubov obsadil 13. miesto. Aj tento rok v silnej konkurencii ruských tímov má Jokerit len tie najvyššie ciele – získať Gagarinov pohár.

Modro-červený dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Fínska aj štyria hráči z Dánska a rovnako štyria z USA, dvaja hokejisti majú občianstvo Švédska. Jokerit hráva svoje domáce zápasy v Hartwall Aréne s kapacitou 13.349 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci kouč Jukka Jalonen.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Jokerit Helsinki z 41 zápasov 84 bodov, Slovan odohral o tri zápasy viac a získal doposiaľ 41 bodov. V uplynulých dvoch sezónach platilo pravidlo „Môj dom, môj hrad“, podarí sa belasým túto sériu pretrhnúť a na pôde nie v práve optimálnej forme hrajúceho Jokeritu uchmatnúť nejaký ten bod?

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí 26 bodový Colby Genoway (7+19), na druhej pozícii 20 bodový Lukáš Kašpar (4+16). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 32 bodový Eeli Tolvanen (17+15), na druhej priečke 26 bodový Niklas Jensen (13+13). Gólman hostí Jakub Štepánek90,8% úspešnosť zásahov s priemerom 2,98 gólov na zápas. Na druhej strane Ryan Zapolski93,6% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,63 gólov na zápas, Kari Ramo93,1% úspešnosť zásahov s priemerom 1,90 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Hartwall Arena bude hostiť klub od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Jokerit Helsinki

Jokerit Helsinki

 • Rämö (Zapolski)
 • Lepistö
 • Rissanen
 • Gilroy
 • Kivistö
 • J. Jensen
 • Lauridsen
 • Rautanen
 • N. Jensen
 • Regin (C)
 • Ikonen
 • Anttila
 • O´Neill
 • Joensuu (A)
 • Palola
 • Norman
 • Jormakka
 • Mäki
 • Huhtala
 • Wirtanen
 • Marjamäki
HC Slovan Bratislava

HC Slovan Bratislava

 • Štepánek (Sedláček)
 • Meszároš (C)
 • Sersen (A)
 • Ebert
 • Després
 • Voráček
 • Švarný
 • Bačík
 • Řepík
 • Boychuk
 • Kašpar (A)
 • Mikúš
 • Genoway
 • Buchtele
 • Lamper
 • Šťastný
 • Skalický
 • Sloboda
 • Sádecký
 • Šerbatov