Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Tipos Extraliga (SR)

17.09.2023 o 16:00

HC Košice
5 : 1
(2:1, 3:0, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Naposledy zmenené pred 9 mesiacmi
obnoviť
Filter

Košice boli od začiatku lepším tímom, preto zaslúžene vyhrali a majú šesť bodov. Banská Bystrica za dva zápasy inkasovala až jedenásťkrát, pričom stále nebodovala. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Koniec zápasu.

59:14

Aj záverečnú presilovku sa snažia domáci využiť, majú nebezpečné strely a puk nepríjemne skákal pred bránkoviskom, ale Tervo je pozorný.

58:30

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Andreas Štrauch – 2 min., držanie.

58:04

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Patrik Lamper – 5 min. + DKZ, hrubosť.

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Boris Žabka – 5 min. + DKZ, hrubosť.

58:04

Lamper a Žabka zhodili rukavice. Najskôr sa nič nedialo, potom padli nejaké skôr nepresné údery. Nakoniec domáci útočník spadol na hosťujúceho obrancu, ale od poriadnej bitky to malo ďaleko.

58:01

Posledné dve minúty v tomto zápase.

56:48

Fanúšikovia v Steel Arene už oslavujú tri body nejaký čas, hráči sa snažia nenarobiť si problémy a v pokoji to dnes dohrať.

55:59

Zakázané uvoľnenie Košíc.

54:58

Zech si z pozície obrancu potiahol puk medzi zadákov súpera a z osi ihriska strieľal, ale iba do pripraveného Terva.

54:17

Reklamná prestávka.

53:49

Zakázané uvoľnenie Košíc.

53:07

Šimun bol takmer pri puku ako prvý, čo by znamenalo, že ide sám na Terva, ale výborne sa s ním vrátil jeden z bystrických obrancov.

52:18

Bartánus strieľal nepríjemne spoza obrancu, Tervo musel reagovať na dvakrát, ale poradil si.

51:37

Aj keď všetko nasvedčuje tomu, že Košice si už tri body nenechajú zobrať, tak sa snažia pridať šiesty gól. Zatiaľ sa to nepodarilo.

50:16

Nasleduje reklamná prestávka.

49:41

Do samostatného nájazdu sa dostal Fejes, zblízka sa pokúsil o strelu švihom. Nespravil to zle, lenže tesne minul bránku.

48:29

Momentálne sa hralo v dobrom tempe hore-dole, ale bez striel. Individuálnou akciou to zmenil Berger, strelu švihom pokryl Tervo.

46:50

Fejes strieľal z dobrej pozície spomedzi kruhov, ale netrafil priestor bránky Terva. Nevyšiel ani protiútok Banskobystričanov.

45:45

Košice sú v plnom počte.

44:32

Gašpar sa na hranici bránkoviska dostal k odrazenému puku a pred prázdnou bránkou už mohol dvíhať ruky nad hlavu, ale čarovným zákrokom lapačkou mu zobral radosť Riečický.

43:54

Banská Bystrica je v plnom počte a začína sa jej presilovka.

43:45

Vylúčenie v tíme HC Košice:
2 min. – nešportové správanie, trest odpyká Patrik Rogoň.

43:12

Banská Bystrica sa v tomto oslabení bráni dobre, už dvakrát vyhodila puk cez všetky čiary a nedovolila domácim zakončiť.

41:54

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Roman Faith – 2 min., hákovanie.

41:51

Košice sú v plnom počte.

41:39

V závere presilovky mala Banská Bystrica dobré šance, zblízka ale neuspel hlavne Vela, pretože reflexívne betónom zareagoval Riečický.

40:38

Banská Bystrica hrá v plnom počte a začala jej skrátená presilovka.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Košice v prostrednej časti hry strelili tri góly a mieria za tromi bodmi, čo ešte budú musia potvrdiť v tretej tretine.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:51

Vylúčenie v tíme HC Košice:
2 min. – príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Hunter Fejes.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:38

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Tomáš Matoušek – 2 min., krosček.

38:16

Reklamná prestávka.

37:27

Košice sú znova v útočnom pásme a od mantinelu prišla nepríjemná strela pre Terva, ktorý si prikryl bližšiu žrď.

36:26

Košice dali gól!
ALEX BRETON sa nádherne uvoľnil zľava, dostal sa peknou kľučkou medzi kruhy a švihom nedal šancu Tervovi. Ďalšia rana pre Banskú Bystricu.

35:38

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Jakub Ferenec – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Tomáš Matoušek – 2 min., hrubosť.

Gól nakoniec neplatí!

Rozhodcovia sa idú poradiť s videorozhodcom. Nejaký čas sa už nehrá a chvíľu sa ešte nebude.

Košická striedačka sa celou situáciou zaoberala a zdá sa, že príde k tomu, že si zoberie challenge.

35:38

Nakoniec však gól prichádza, keďže domáci v snahe získať sekundy prepadli vpredu. Na konci brejku bol Tomáš Matoušek, spomedzi kruhov švihom trafil do rohu bránky. Všetkému predchádzal kontakt hráča hostí s Riečickým, ktorý sa stihol vrátiť, ale ešte sa zrazil s Ferencom. Hneď po góle sa strhla mela, rozhodcovia to upokojili, ale bude sa vylučovať. Presný zásah platil. no nakoniec ho arbitri po porade s videorozhodcom zrušili.

35:23

Ani druhá presilovka v zápase hráčom Banskej Bystrice nevychádza podľa predstáv. Košice sa bránia veľmi dobre.

34:11

Wilkins si chcel prehodiť puk na forhend a zakončiť spred bránkoviska, čo sa mu nepodarilo, pretože tam obetavo padol jeden z hráčov súpera.

33:49

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Alex Breton – 2 min., podrazenie.

33:29

Prečíslenie dvoch proti jednému síce domáci zakončili, ale Pollock nedostal ideálny puk a trafil iba betón Terva.

32:24

Riečický musel riešiť nepríjemné nahodenie z krídla, puk vyrazil pred seba, kde mu pomohli obrancovia.

31:39

Zdá sa, že štvrtý gól v sieti Terva by mohol toto stretnutie definitívne zlomiť v prospech domácich napriek tomu, že do konca ostáva ešte veľa času.

30:23

Košice dali gól!
Domáci odskakujú už na tri góly a to vyzerá pre hostí veľmi zle. ALEX BRETON sa pred malou chvíľou ešte proti svojmu bývalému klubu nedočkal, ale teraz už áno. Kanadský bek podporil ofenzívu, dostal prihrávku pred bránkovisko a švihom trafil presne.

30:01

Presne v momente, kedy sa zápas prehupol do svojej druhej polovice našiel Pollock pred bránkou súpera úplne voľného Bretona, ale ten zblízka zakončil priamo do Terva.

29:14

Nahodený puk hľadal niekoho z Košičanov, ktorý by mohol tečovať, ale Tervo si na to dal pozor, aj keď to bolo nepríjemné. Následne strieľal spomedzi kruhov do jeho lapačky Zigo.

28:06

Berger by bol teraz veľmi rád, keby Košice hrali presilovku, pretože hostia puk vyhodili z obranného pásma na tribúnu, ale arbitri videli teč od plexiskla.

27:34

Tentoraz to bola pre Terva ešte náročnejšia situácia, keďže Lunter sa pred ním ocitol zblízka úplne osamotený. Aj s týmto hosťujúci gólman dokázal naložiť úspešne.

27:03

Tervo musel byť v permanencii, pretože na jeho bránku smerovala tvrdá strela od modrej čiary. Fín si ale poradil.

26:19

Tervo síce nevedel kde je puk po strele z pravého krídla, ten defenzíva zrazila za jeho bránku a následne ho vybojovala.

25:28

Na krídle nabral rýchlosť Turnbull a tlačil sa do zakončenia. Skúsil to z mierneho cez obrancu uhlu, ale Riečický bol pozorný.

24:27

Banská Bystrica získala puk na zadnom mantineli za vlastnou bránkou a chcela prejsť dopredu, nasledovala strata v strednom pásme. Šedivý tak preveril Terva, ktorý bol tentoraz pozorný.

23:02

Banská Bystrica sa snaží prísť s rýchlou odpoveďou, to sa zatiaľ nedarí. Hostia sú v útočnom pásme, no nerobia tam nebezpečenstvo.

22:06

Košice dali gól!
Fínsky útočník JOONA JÄÄSKELÄINEN je už dvojgólový, nakoľko dostal veľa priestoru na pravom kruhu a švihom cez jedného z obrancov prestrelil Terva.

21:44

Košičania sa točia v útočnom pásme, no nedarí sa im aspoň zatiaľ ohrozovať bránku Terva.

20:19

Hneď na začiatku druhej tretiny mohlo byť vyrovnané, pretože Riečický strelu sprava vyrazil iba pred seba a mal veľké šťastie, že Bíreš z dorážky netrafil bránku.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Košice boli v prvej tretine aktívnejším tímom a zaslúžene vyhrávajú, ale iba o jeden gól, takže stále je všetko otvorené.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Banská Bystrica je v plnom počte.

19:31

Veľmi dobrú streleckú pozíciu mal vpravo jeden z košických hráčov, trafil žrď v čase, kedy Tervo už takmer ležal na ľade.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:48

Košice sú v plnom počte a začína ich skrátená presilovka.

18:25

Banská Bystrica hrala svoju presilovku veľmi zle a navyše ju ukončila vylúčením, ale ani Košice sa nevedia dostať do útočného pásma v hre 4 na 4.

17:55

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Marcus Vela – 2 min., sekanie.

17:28

Košice sa rýchlo oslobodili vyhodením a následne predviedli ďalšie dve v krátkom slede. Hostia sa zatiaľ neusadili v pásme.

16:48

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Jakub Ferenc – 2 min., krosček.

15:16

Wilde poslal nebezpečné nahodenie od modrej čiary a Riečický puk neudržal. To okamžite na dorážku využil Vela. Slovenský brankár musel zareagovať aj druhý raz.

14:52

Ďalšia reklamná prestávka.

14:24

Zápas sa hrá v dobrom tempe z oboch strán, ale sledujeme málo streleckých zakončení. Tervo a ani Riečický sa zatiaľ poriadne nerozchytali.

13:26

Akcia hostí po krídle nebola úspešná, prišla rýchla strata puku. Ani Košice ale neprešli ďaleko cez stredné pásmo.

12:33

Hru prerušila reklamná prestávka, ale po nej sa hrá ďalej v tretine Banskej Bystrice. Napriek tomu sa Košičania držia skôr pri mantineloch.

11:16

Wilkins nebezpečne nahadzoval puk od mantinelu, ten prešiel popred bránkovisko Riečického, ale žiadny z hráčov hostí tam na dorážku nebol.

10:18

Košice dali gól!
Domáci si vedenie berú rýchlo naspäť. Nahodenie od modrej čiary neudržal Tervo, puk mu vypadol a kvôli nedôrazu obrancov sa JOONA JÄÄSKELÄINEN dostal k dvom dorážkam. Tá druhá bola úspešná.

09:04

Banská Bystrica dala gól!
Hostia vyrovnávajú a postaral sa o to svojim druhým gólom v sezóne kanadský útočník MARCUS VELA. Nakorčuľoval si pred bránku, kde ho našiel Stránsky. Zámorský hokejista potom jednou rukou udrel do puku a nasmeroval ho do protipohybu Riečického.

08:39

Pred bránku Terva si nakorčuľoval Lunter a snažil sa tečovať nahodenie Zecha, ale fínsky brankár si dal pozor.

08:08

Obraz hry sa nemení. Košice sa snažili dostať do útočného pásma, opäť narazili a po nahodenom puku na zadnom mantineli tiež neuspeli.

06:39

Po dobrom úvode tempo hry trochu upadá, pretože oba tímy výborne bránia svoje modré čiary a to robí pri zakladaní akcií problémy.

05:16

Takmer kuriózny gól, ale Riečický mal aj šťastie v nešťastí, keďže nahodený puk zo stredného pásma sa mu od zadného mantinelu odrazil do bránkoviska, no nezrazil si ho za čiaru.

04:01

Banská Bystrica opticky vyrovnala hru, ale stále sú aktívnejší domáci, ktorí sa v posledných desiatkach sekúnd ťažko dostávajú cez stredné pásmo.

02:21

Prakticky prvýkrát prešli dopredu aj hostia, zakončenie z krídla letelo nad bránku a následný pokus pokryl Riečický.

01:47

Košice dali gól!
Domáci síce prišli na chvíľu o útočné pásmo, no puk do neho rýchlo vrátil Pollock, ktorý prihrával cez os našiel na kruhu FILIPA KRIVOŠÍKA a ten z prvej prestrelil Terva.

01:11

Závar pred bránkou Terva, kde puk nebezpečne poskakoval, ale Košičania ho nedokázali nasmerovať medzi tri žrde.

00:39

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Ivan Ďatelinka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

00:39

Tervo si pripísal prvý zákrok v najvyššej slovenskej súťaži, keď chytil do lapačku nahodenie od modrej čiary.

00:24

Košice sa chceli dostať do útočného pásma, ich aktivitu zastavilo ofsajdové postavenie. Prvé prerušenie hry.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Janus) – Šedivý, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, J. Hudec – Bartánus, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Berger, Lamper – Rogoň, Zigo, Šimun
Tréner: Dan Ceman

HC´ 05 Banská Bystrica: Tervo (Belányi) – Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Žitný, Bíreš, Gašpar – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Sojka, Matoušek – Štrauch, Stránsky
Tréner: Doug Shedden

Rozhodca: Krajčík, J. Konc ml. – Stanzel, Ordzovenský – Ország.

HC Košice pred prvým zápasom sezóny vyvesili majstrovskú vlajku a porazili nováčika z Humenného. Gólové účty v novom pôsobisku si v rámci Tipos Extraligy otvorili Berger aj Lunter, ktorý sa postaral o víťazný presný zásah. Tréner Ceman bol spokojný s výsledkom, keďže sa tohto stretnutia po dueloch Ligy majstrov trochu obával. „Oceliari“ sú favoritom aj v nedeľu proti „baranom“.

HC´ 05 Banská Bystrica nezačal ideálny ročník, pretože na domácom ľade prehral prestrelku 5:6 proti Trenčínu. Mužstvo nepodržal brankár Belányi. Preto je možné, že v Steel Arene dostane šancu mladý Tervo. Dobre hrala formácia na čele s Andrejom Bírešom, ktorý je vďaka bilancii 2+1 lídrom produktivity celej súťaže. Bystričania hrajú o prvé body.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu druhého kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC Košice a HC '05 Banská Bystrica.

Stretnutie sa začne o 16:00.

HC Košice

HC Košice

 • Riečický (Janus)
 • Šedivý
 • Breton
 • Ferenc
 • Zech
 • Bartoš
 • Deyl
 • J. Hudec
 • Bartánus
 • Pollock
 • Fejes
 • Krivošík
 • Chovan
 • Lunter
 • Jääskeläinen
 • Berger
 • Lamper
 • Rogoň
 • Zigo
 • Šimun
HC´ 05 Banská Bystrica

HC´ 05 Banská Bystrica

 • Tervo (Belányi)
 • Hora
 • Bačik
 • Wilde
 • Ďatelinka
 • Holenda
 • Dame-Malka
 • Žabka
 • Žitný
 • Bíreš
 • Gašpar
 • Turnbull
 • Vela
 • Wilkins
 • Faith
 • Sojka
 • Matoušek
 • Štrauch
 • Stránsky