Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Liga majstrov

10.09.2023 o 15:45

SC Rapperswil-Jona Lakers
5 : 2
(1:0, 2:1, 2:1)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 10 mesiacmi
obnoviť
Filter

Rapperswil prelomil čakanie na prvé víťazstvo v Lige majstrov, Košice stále naďalej čakajú. Hostia majú za sebou náročný víkend na cestách. Od budúceho týždňa vstúpia do novej extraligovej sezóny proti Humennému. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:21

Tím Rapperswil práve strelil gól! YANNICK ALBRECHT vytiahol puk spomedzi nôh Jääskeläinena a dokázal zasiahnuť opustenú svätyňu cez celé klzisko. Bez asistencie.

56:58

Jääskeläinen sa ocitol vo svojej obľúbenej parkete z kruhu, z ktorej sa presadil v presilovke. Fejes ešte prebehol popred Nyffelera, ale puk netečoval.

56:44

Košice hrajú power-play!

56:44

Košice oddychový čas!

54:36

Vouardoux prechádzal po ľade suverénnym spôsobom. Obrancovia Košíc pred ním mierne cúvli, a tak to zúročil na strelu švihom. Janus vyrazil pravým ramenom.

Reklamná prestávka.

53:11

Druhý puk, ktorý skončil na striedačke Rapperswilu. Po reklamnej prestávke bude nasledovať buly v útočnej tretine Košíc.

52:36

S jasným úmyslom nahadzoval na zadný mantinel Jääskeläinen, keď sa na pravej strane objavil Hunter Fejes. Nyffelera sa však nepodarilo ohroziť.

51:03

Pred Janusom si nevedel poradiť s útočiacim hráčom Radek Deyl. Košický brankár vykukoval spoza nich a podarilo sa mu ukoristiť Vouardouxovu strelu.

50:07

Vylúčenie v tíme SC Rapperswil-Jona Lakers:
Aebischer – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Šimun – 2 min., hrubosť.

Reklamná prestávka.

50:07

Košičania gólom na 2:4 ešte nič nevzdávajú! Do brankára Nyffelera išiel Eduard Šimun, ktorému sa postavil Aebischer! Táto šarvátka je odmenená menšími trestami!

49:26

Rapperswil hrá s piatimi hráčmi.

49:05

Košice dali gól! JOONA JÄÄSKELÄINEN sa ukázal v ľavom kruhu Pollockovi a na spôsob hviezdneho Ovečkina prepálil švajčiarskeho brankára Nyffelera. Asistencie: Brett Pollock a Cooper Zech.

48:45

Hráči ostali bez puku. Ocitol sa na domácej striedačke.

47:48

Zech spolupracoval s Alexom Bretonom. Druhý menovaný sa dostal do výhodnej pozície na strelu z osi ľadovej plochy. Svoj pokus tlačil vyššie, ale neprekonal Nyffelera.

47:26

Vylúčenie v tíme SC Rapperswil-Jona Lakers:
Forrer – 2 min., hákovanie.

47:14

Tím Rapperswil práve strelil gól! JORDAN SCHROEDER sa presadil presným zakončením popod Janusovu vyrážačku. Asistencia: Nicklas Jensen.

46:45

Capaul sa presunul na pravý kruh. Wetter dvihol zrak na ľavej strane klziska a okamžite mu dával ponuku na hokejku. Výborne v strede zapracoval Krivošík.

45:09

Lamper prenechal puk, ku ktorému mal našliapnuté Patrik Rogoň. Ten však stroskotal na spoluhráčovi Bergerovi, ktorý mu prekážal na konci akcie.

44:16

Košičania prišli do útočného pásma pokúšať šťastie. Lenže z krížnej prihrávky nezakončil Jääskeläinen.

43:57

Jaroslav Janus sa viac vytiahol z bránkoviska do pravej strany. Pokrýval si bližšiu žŕdku. Napokon zlikvidoval zakončenie Čajku.

42:48

Zangger nechal puk za sebou. Oceliari cítili šancu uspieť a podnikli protiútok. Nyffeler vykopol pokus ľavým betónom. Zech si brúsil zuby na presný zásah, ale trafil hokejku súpera.

41:47

Krásna jazda hosťujúceho Pollocka. Úplne jednoducho sa prekľučkoval takmer do finálnej fázy, ale v poslednej chvíli ho stačil telom zablokovať jeden z domácich hokejistov.

41:15

Košice hrajú s piatimi hráčmi.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 17:28.

Ani štvrtý zápas v Lige majstrov zrejme nebude prajný pre Košice. Východniari prehrávajú o dva góly, no strelecká prevaha patrí Rapperswilu. Uvidíme, v akom duchu sa bude odohrávať tretia tretina.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:15

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Krivošík – 2 min., podrazenie.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

37:33

Tím Rapperswil práve strelil gól! Malé prečíslenie Rapperswilu mení skóre už na 3:1. Olsson dával pozor na hráča s pukom, ale Breton vzadu absentoval. VICTORA RASKA chcel hokejkou zastaviť Bartánus, ale jeho strela k tyčke slávila úspech. Asistencia: Gian-Marco Wetter.

37:06

Janus nebol prekonaný zblízka, keď vystrelil Wetter!

36:33

Dlhý pas Grossniklausa nespracoval Dominik Lammer. Košice prichádzajú do útočného pásma na vhadzovanie.

35:41

Strelecký pokus naskočil na konto českého útočníka Petra Čajku. Nebolo to však úspešné, pretože puk vytlačil do rohu klziska Ferenc.

34:20

Breton premýšľal nad prihrávkou niekomu zo spoluhráčov spoza košickej brány. Nakoniec to dopadlo tak, že Pollocka dostal do komplikácií, ktoré ale neznamenali hrozbu pre jeho mužstvo.

33:36

Strely Jääskeläinena a po ňom aj Havrilu, ktorý si pripisuje prvé minúty v tomto zápase, neprepadli na brankára Nyffelera. Proti bola dobre organizovaná obrana.

Reklamná prestávka.

31:53

Košice hrajú s piatimi hráčmi.

31:34

Domáci tím nepríjemne nahadzoval na bránu so zámerom zmeniť smer letu puku pred Janusom. Úsilie vyvinul Noreau. Bolo to skutočne tesné, ale hostia to prežili.

30:40

Jaroslav Janus úraduje lapačkou! Schoval v nej prudký pokus zápästím od Jensena!

29:53

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Deyl – 2 min., podrazenie.

28:49

Po nastrelení Grossniklausa na zadný mantinel boli rýchlejšie pri puku košickí hokejisti. Súperovi ho nedali, ale ani nerozohrali smerom dopredu, pretože Jääskeläinen nikoho nenašiel. Zakázané uvoľnenie sa nepískalo.

27:56

Košice hrajú s piatimi hráčmi.

27:13

Rapperswil ohrozil Jaroslava Janusa. Brankár východniarov dostal na telo tvrdé a dobre mierené zakončenie od modrej čiary.

26:59

Tyler Moy vyčkával v kruhu a spoliehal sa na prihrávku od Noreaua. Košičania potenciálneho zakončovateľa veľmi rýchlo dostúpili.

25:56

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Pollock – 2 min., držanie hokejky.

24:49

Veľká aktivita švajčiarskeho klubu. Domáci hráči sú všade o jeden krok rýchlejší, a takisto presnejší v prihrávkach. Janus zneškodnil strelu Grossniklausa.

23:40

Hráči Rapperswilu išli do tlaku na Janusa. Dokonca si dovolili na pomerne malom priestore súhru na jeden dotyk. Vznikla však nepresná koncovka, ktorá nešla na svätyňu.

22:31

Tím Rapperswil práve strelil gól! Radosť nášho šampióna príliš dlho netrvala. JEREMY WICK musel byť vďačný za ukážkovú prihrávku Čajku, ktorý mu otvoril pravú časť Janusovej bránky. Asistencia: Petr Čajka.

21:55

Košice dali gól! Rapperswil nachytaný na hruškách. Chybu Maiera potrestal pohotovým zakončením CHASE BERGER. Asistencia: Patrik Rogoň.

21:20

Druhý zásah brankára Jaroslava Janusa. Rask vypálil po ľade, ale slovenský gólman potvrdil dobrú prácu betónmi.

21:00

Janus fantasticky! Obrana Košíc ho znovu nechala v štichu! Forrer tlačil bekhendový blafák k ľavej žŕdke! Odchovanec Prešova tam nechal pripevnený betón!

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 16:32.

Nie je to zlá hra Košičanov, ale stále je reč o efektivite a detailoch, ktoré sú na strane Rapperswilu. Wetter zakončil peknú akciu a Švajčiari sú v náskoku o jeden presný zásah.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:41

Cez pravé krídlo plánoval prefrčať Krivošík. Avšak košickému útočníkovi chýbala potrebná rýchlosť. Odstaviť ho od puku nebolo také ťažké pre Capaula.

17:02

Wickov pokus končí na Janusovi. Hra je prerušená, ale ešte sa aktéri vzájomne poťahovali za dresy, no bola to krátkodobá záležitosť.

16:33

Lamper bojoval na zadnom mantineli, ale nemal dostatočnú podporu od Bergera, ktorý hrá slabšie v posledných vystúpeniach.

15:39

Hluchý herný úsek. Cooper Zech sa nepustil do rozohrávky z vlastnej tretiny. Košičania striedajú. Americký obranca čaká na príchod nových síl z lavičky za Janusom.

Reklamná prestávka.

14:04

Ferencove veľké problémy s ubránením Čajku i Dunnera. O hlavu menšia dvojica bola úspešnejšia a zrodil sa zákrok Jaroslava Janusa.

12:48

Tím Rapperswil práve strelil gól! Švajčiari dokonalo zaskočili východniarov. Prihrávka Moya prešla cez všetkých hráčov na zadnú tyčku, kde si nakorčuľoval za Bartánusa GIAN-MARCO WETTER a rozvlnil sieť. Asistencia: Tyler Moy.

10:56

Petr Čajka sa prakticky z ničoho nič objavil pred Janusom! Skúseného brankára nedokázal pokoriť ani na dva razy!

Reklamná prestávka.

10:14

Lunter nedostal šancu na prihrávku z prvej smerom k Bartánusovi. Po snahe vylepšiť si pozíciu už bol dostatočne bránený. Posledný bekhend z jeho hokejky skončil pri domácich obrancoch.

08:12

Útočné pásmo opäť v rámci prvej tretiny patrí švajčiarskemu tímu. Domáci sa rozhodli pre puky po mantineli, ale Košičania už našli východisko a dostali hru čo najďalej od Janusa.

07:08

Protiútok Jokeľa so Šimunom nepriniesol želaný strelecký pokus na Nyffelera. Radek Deyl sa neudržal na korčuliach na modrej čiare a Rapperswil sa vydal na druhú stranu.

05:44

Jaroslav Janus schytal štipľavú strelu obrancu Aebischera, ktorú v konečnom dôsledku s ťažkosťami vyrazil.

05:13

Kôpka hráčov mala jediný cieľ – získať puk na útočnej modrej čiare Košíc. Rozhodcovia hru prerušili po jasnom postavení mimo hry Oceliarov.

04:25

Krivošík výborne používa svoju postavu, ktorú uplatňuje pri práci s pukom. Malé čierne čudo mal plne pod kontrolou, hoci ho domáci prinútili ísť na kolená. Bratislavský rodák napokon nezvládol vyškrabať puk pre Bartánusa.

03:43

Obrana slovenského majstra odstavila súpera od puku. Švajčiarsky hráč prepadol cez hokejku jedného z hostí, ale faul to v žiadnom prípade nebol.

02:59

Košice sa mohli presadiť! Eduard Šimun prešiel do predbránkového priestoru! Po prehodení si puku z bekhendu na forhend zakončil len veľmi slabo!

02:19

V košickom obrannom pásme sa rozfúkal silný útočný vietor. Rapperswil je poriadne rýchly a presný, čo sa týka nahrávok. Košičania v pozore.

01:33

Samostatný nájazd Patrika Rogoňa! Košický útočník nebol v ofsajde! Capaul veľmi za ním nestíhal, ale zasahoval brankár Nyffeler!

00:52

Jääskeläinen tienil domáceho protihráča a strhol na seba pozornosť. Medzitým ušiel po ľavej strane Fejes, ale nechal sa zatiahnuť iba za bránku Nyffelera.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler – Grossniklaus, Aebischer, Capaul, Noreau, Maier, Vouardoux, Taibel, Baragano – Wetter, Rask, Moy – Forrer, Schroeder, Jensen – Lammer, Albrecht, Zangger – Čajka, Dunner, Wick.

Tréner: Stefan Hedlund.

HC Košice: Janus – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Šedivý, A. Bartoš – M. Lunter, Krivošík, Bartánus – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Berger, Lamper – Jokeľ, Šimun, Bačo – Havrila.

Tréner: Dan Ceman.

Rozhodca: Borga, Kohlmüller – Cattaneo, Duc.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 4. kola Ligy majstrov medzi Rapperswilom a Košicami.

SC Rapperswil-Jona Lakers


Domáci klub nemá najlepšie výsledky v lige šampiónov. Rapperswilu sa podarilo uchmatnúť len dva body hneď v prvom súboji na ľade Třinca. V Česku slávili prestrelku 7:6 po predĺžení. Švajčiari v piatok nezískali ani bod proti fínskemu mužstvu Lukko Rauma.

HC Košice

Oceliari zaznamenali doposiaľ najvyššiu prehru v Lige majstrov. Po tesných výsledkoch 1:3 a 2:3 s Bielom, respektíve Ženevou, v Mníchove sa zrodila prehra 2:5. Zaujímavosťou je, že dvakrát dokázal skórovať len obranca Jens Olsson. Košické výkony nie sú na zahodenie, ale dôležitá je efektivita, ktorá sa zakaždým zastaví len na dvoch góloch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:45.

SC Rapperswil-Jona Lakers

SC Rapperswil-Jona Lakers

 • Nyffeler
 • Grossniklaus
 • Aebischer
 • Capaul
 • Noreau
 • Maier
 • Vouardoux
 • Taibel
 • Baragano
 • Wetter
 • Rask
 • Moy
 • Forrer
 • Schroeder
 • Jensen
 • Lammer
 • Albrecht
 • Zangger
 • Čajka
 • Dunner
 • Wick
HC Košice

HC Košice

 • Janus
 • Breton
 • Olsson
 • Zech
 • Ferenc
 • Deyl
 • Šedivý
 • A. Bartoš
 • M. Lunter
 • Krivošík
 • Bartánus
 • Fejes
 • Pollock
 • Jääskeläinen
 • Rogoň
 • Berger
 • Lamper
 • Jokeľ
 • Šimun
 • Bačo
 • Havrila