2 : 3
(0:1, 1:2, 1:0)
Vegas Golden Knights
Naposledy zmenené pred 10 mesiacmi

Je za námi čtvrté finále a Vegas má skvěle našlápnuto k trofeji. Třetí třetina dnešního duelu byla o velkém tlaku domácích a když se ve 44. minutě trefil Aleksander Barkov a snížil tím na jednobrankový rozdíl, odstartoval velký nápor a snahu o srovnání skóre. Jenže skvělému Hillovi pomáhala dobře pracující obrana a společnými silami tak hosté těsný náskok udrželi. Vegas tak v sérii vede 3:1 na zápasy a v utkání hraném v noci z úterý na středu už bude moci vše ukončit a radovat se z poháru. Bude navíc mít výhodu domácího ledu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

60:00

No a tady máme souhrn trestů. Domácí Brandon Montour obdržel dvě minuty za napadení a desetiminutový osobní trest, Matthew Tkachuk dvě minuty za sekání, dvě minuty za nesportovní chování a desetiminutový osobní trest a hostující Adin Hill dvě minuty za nesportovní chování.

60:00

Čas vypršel, ale tady se asi ještě končit nebude, neboť se nám na ledě strhla šarvátka a rozhodčí budou zřejmě ještě vylučovat.

59:55

Poslední závar před Hillem, ten se stihl přemístit ke své levé tyčce a vyrazit střelu z kruhu.

59:50

Whitecloud zastavil prudkou střelu z levé strany svou holí, ta byla rozpůlena a hosté tak mají na ledě pouze tři plně vybavené hráče!

59:42

No a teď pozor! Alex Pietrangelo ve vlastním pásmu vyhodil puk mimo ledovou plochu a vyfasoval tak dvě minuty za zdržování hry! Přesilovka pro Floridu.

59:33

Nepříjemnost pro domácí tým, Floridě se nepovedlo přejít do útočného pásma a vhazuje se ve středovém kruhu. Bobrovskij zůstává na střídačce.

59:14

Před pokračováním hry si tým Floridy bere oddechový čas.

59:14

Útok Floridy byl přerušen hvizdem čárového – ofsajd.

59:06

Hosté vyhazují do středního pásma, už se ale musí rychle vracet k vlastní modré čáře.

58:42

Od pravého mantinelu vystřelil Verhaeghe, Hill si v houštině nohou dokázal puk najít a připsat si tak další důležitý zákrok.

58:07

Tkachuk přihrával na pravou stranu, obrana Vegas to však dokázala přečíst a pro tuto chvíli přerušit nápor domácích.

57:34

Bobrovskij je na střídačce, začíná power-play Floridy!

57:34

Barkovova nenápadná střela od modré čáry skončila u Hilla, ten přerušil hru.

56:50

Na Bobrovském pohořel i Barbašev, tohle byly možnosti, jak by se Vegas mohlo uklidnit navýšením náskoku.

56:35

Na pravé straně se uvolnil Marchessault, najel si před Bobrovského, ten dokázal střelu zápěstím vyrazit!

55:45

Závar před Hillem, Bennett ale nedokázal zblízka doklepnout puk za brankovou čáru!

55:06

Na druhé straně přilétla prudká rána od modré čáry, Bobrovskij se za pukem jen ohlédl. Šlo to ale vedle jeho branky.

54:44

Barkov se prodíral do útočného pásma, byl ale obranou Vegas vytlačen k pravému mantinelu.

53:28

Bekhendem to zkoušel i Lundell, Hill byl připraven se svou lapačkou.

52:24

Na opačné straně se do šance dostával M. Staal, po kličce i zakončil, jenže z bekhendu a nepříliš důrazně.

52:02

Teď měl ale Eichel na holi navýšení náskoku, když dostal zpoza branky příhru mezi kruhy, jenže jeho zakončení z první dokázal Bobrovskij zastavit.

51:34

Eichel se snažil napadat rozehru soupeře, byl na to ale sám a proti přesile neměl mnoho šancí.

50:12

Závar před Hillem, který ležel na ledě, Barkovovi se ale z bezprostřední blízkosti nepovedlo dostrkat puk za brankovou čáru.

49:34

Po krátkém souboji o puk ve vlastním pásmu se hostům povedlo vyhodit k červené čáře a vystřídat.

48:31

Nevyšlo ani Whitecloudovo nahození, dopředu jde zase Florida.

47:50

Hostům to teď směrem kupředu vůbec nejde, v útočném pásmu jen odevzdávají puky.

46:44

Florida pokračuje v tlaku, vyrovnání visí ve vzduchu.

45:34

Domácí publikum se probudilo, je opravdu hlučné a žene hráče Floridy na další zteč.

44:40

Na opačné straně se o navýšení náskoku pokoušel Carrier, nebyl vůbec ve špatné pozici, Bobrovskij se ale stihl včas připravit a puk vyrazit.

43:50

Florida právě vstřelila branku!
Už je to jen o jediný gól! Domácí předvedli rychlý přechod do útočného pásma, z levého rohu předvedl Montour famózní přihrávku naslepo, do puku se opřel volný ALEKSANDER BARKOV a prostřelil přemisťujícího se Hilla – 2:3. Asistence: Brandon Montour, Anton Lundell.

43:13

Po pokusu od modré čáry se o dorážku pokoušel Barkov, jeho bekhend Hilla musel vystrašit, nakonec puk proklouzal vedle tyčky.

43:08

Z úhlu to zkoušel domácí Cousins, puk skončil v Hillově lapačce.

42:37

Najednou tu bylo přečíslení hostů dva na jednoho, zakončení však šlo vedle Bobrovského branky.

41:49

Vegas dobře brání, pokud je potřeba, vyhodí puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

40:45

Florida vstoupila do třetí části pěkně aktivně, z levé strany tvrdě zakončoval Forsling. Hill byl na místě.

Trestné minuty: 2:0

Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je stále příznivější pro hostující tým. Vegas předvedlo ve druhé třetině dva výpady, když se nejprve ve 28. minutě trefil ranou z první Chandler Stephenson a v úvodu 32. minuty navyšoval z dorážky na tříbrankový rozdíl William Karlsson. S Floridou to nevypadalo dobře, jenže domácí ještě rozhodně nesložili zbraně a ještě před přestávkou se jim s trochou štěstí povedlo snížit. Nahození Brandona Montoura bylo hned dvakrát tečováno a Hill v brance Vegas nezvládl správně zareagovat. Stav je tedy 1:3 a ještě to bude drama.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:23

Od modré čáry nahazoval domácí Ekblad, Hill toho moc neviděl, přesto zvládl své území uhájit.

38:57

Lundell se nechal obrat Eichelem, ten se pak ale k pořádnému zakončení nedostal. Puk skončil u protějšího mantinelu.

38:01

Nepovedená rozehra hostů, bylo signalizováno postavení mimo hru, hráči ve světlých dresech se tak museli stáhnout do středního pásma.

37:12

Najednou je domácích plný led a Vegas urputně brání své pásmo.

36:09

Je sníženo! Do útočného pásma vjel Barkov, u mantinelu přenechal puk BRANDONU MONTOUROVI, jeho nahození by asi Hillovi nenadělalo vážnější problémy, jenže bylo hned dvakrát tečováno hráči Vegas a nakonec skončilo za brankovou čárou – 1:3! Aleksander Barkov.

35:51

Bobrovskij si musel dávat pozor, z levého kruhu to na něj zkoušel ranou z první Martinez, gólman Floridy se ale v tuto chvíli překvapit nenechal.

35:04

Na druhé straně se kličkami uvolňoval Karlsson, při snaze se uvolnit na střed se ale dostal do presu dvou soupeřů a poroučel se k ledu.

34:40

Mahurova střela skončila na Hillovi, ten ji vyrazil do rohu kluziště.

33:52

DO šance se uvolňoval Lundell, po střetu s McNabbem upadl, ale dle sudích to bylo v pořádku a faul se nepískal.

33:15

Moc nescházelo, aby to bylo o čtyři branky, neboť u pravého kruhu se do puku opřel Marchessault a jeho tvrdý pokus trefil břevno!

32:48

Jednoduché vyhození hostů tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

32:25

Florida začíná přidávat při svém tlaku v útočném pásmu, jenže je to tak trochu v křeči a obrana hostů dobře brání prostor před Hillem.

31:04

Vegas právě vstřelilo branku!
Tohle už pro domácí vypadá zle. Vegas se opět dostalo do útočného pásma, z rohu kluziště doputoval puk mezi kruhy, Hagueho střelu ještě Bobrovskij vyrazil, nicméně dorážka WILLIAMA KARLSSONA už skončila za zády marně zasahujícího gólmana Floridy – 0:3. Asistence: Nicolas Hague, Jonathan Marchessault.

30:26

Vegas zase v útoku, křížnou příhru na levou stranu dostal Marchessault, mířil pod horní tyčku, ale Bobrovského branku přestřelil.

29:49

Domácím není dnes zatím přáno. V dobré pozici byl Verhaeghe měl možnost zakončit do poodkryté branky, ale Hill se přesto stačil přemístit a vyrazit.

28:30

Na opačné straně se o snížení pokoušel Barkov, střelou z pravého kruhu ale nechal pouze vyniknout pozorného Hilla.

27:28

A už je to o dvě branky! Hosté se dokázali udržet v útočném pásmu, od levého mantinelu přihrál Stone na střed na najetého CHANDLERA STEPHENSONA a ten ranou z první překonal Bobrovského. Svou dnes druhou brankou tak upravil na 0:2! Asistence: Mark Stone, Nicolas Hague.

26:52

Už to vypadalo na přečíslení hostů dva na jednoho, když v obranném pásmu dobře zaúřadoval M. Staal a akci přerušil.

26:20

Za hosty se do útoku hrnul Smith, jenže akce Vegas nebyla dobře zkoordinovaná a pískal se ofsajd.

25:46

Mahura udržel na zádech forčekujícího soupeře a z hloubi vlastního pásma se mu povedlo rozehrát protiakci Floridy.

24:52

Je po přesilovce, domácí celek je v plném počtu.

24:48

Teď se před brankou zjevil Stone, v plné rychlosti ale nedokázal sklepnout.

24:11

Z pravé strany střílel Marchessault, Bobrovskij byl ale na jeho pokus připraven a připsal si jistý zákrok.

23:23

Úvod oslabení se domácím daří, drží puk mimo své obranné pásmo.

22:52

Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje hostující tým. Dvě minuty za podrážení obdržel Marc Staal.

22:19

Po nahození do útočného pásma přihrál od zadního mantinelu Stone, našel Stephensona, jeho střela z první ale skončila u Bobrovského.

21:45

Zakázané uvolnění Vegas, vše se tak stěhuje před Hilla.

21:17

Od modré čáry to zkoušel Martinez, ale trefil jen před ním stojícího obránce.

20:34

Po nájezdu do útočného pásma vystřelil z levého kruhu Marchessault, ale trefil jen gólmana v brance Floridy.

Trestné minuty: 0:0

Je za námi první třetina, která měla velmi rychlý úvod, když se hned ve druhé minutě dokázal hostující Chandler Stephenson odpoutat od svých strážců a akci středem zakončil střelou mezi Bobrovského betony. Od té doby jsme pak sledovali snahu Floridy o srovnání skóre, jenže po celou třetinu si domácí nedokázali vypracovat opravdu velkou šanci. Nejblíže byl Verhaeghe při bleskovém objetí branky, Hill se však stihl přemístit a puk zastavit. A když se neprosadil ani na druhé straně Theodore, další branky jsme se nedočkali a do šaten se tak odešlo za stavu 0:1.

20:00

První třetina skončila.

19:12

Střela ze středního pásma Bobrovského nepřekvapila, ten vytřepal puk ze svých chráničů a přes Gudase začíná protiútok Floridy.

18:09

Domácí nyní vystihli rozehrávku soupeře, udrželi se v útočném pásmu, Bennett však branku při své střele netrefil.

17:33

Hodně nepovedená rozehrávka domácího celku, skončila zakázaným uvolněním a vše se stěhuje před Bobrovského.

16:44

Akci Floridy potáhl Gudas, neměl ovšem výraznou podporu a tak jen nahazoval na branku. Tohle bylo pro Hilla snadné.

16:21

A už zase Vegas. Ke střele od levého kruhu se dostal Theodore, nevyužil ale dobrého postavení a trefil jen Bobrovského postoj.

15:26

Po nějaké době se hra přesunula na opačnou stranu, Verhaeghe se pokoušel o rychlé objetí Hillovy branky, gólman Vegas se stihl přemístit a zakročit u své levé tyčky.

15:05

Hosté nyní využili prostoru na ledě při střídání, pravou stranou si najížděl Barbašev, ale nakonec se dostal jen k bekhendové přihrávce na střed. A tu mu obrana Floridy vystihla.

14:16

Po vyhraném buly měli hosté šanci, když se puk dostal na modrou čáru, odkud nahazoval Theodore. Tečovaný puk vystrašil gólmana Bobrovského a prošel jen těsně vedle jeho branky.

13:50

Na opačné straně zakončoval Reilly Smith, jeho rána prolétla nad Bobrovského ramenem a také jeho brankou.

12:53

Barkov dostal pas k modré čáře, kličkou se uvolnil na střed, následná střela ale byla sražena a skončila mimo ledovou plochu.

11:16

Amadio na poslední chvíli zachránil svůj tým před šancí soupeře, když vypíchl puk, který by už znamenal rychlý kontr. Poté nahodil do útočného pásma a odjel střídat.

10:06

Hraje se teď nahoru a dolů, oba celky se snaží o rychlé výpady, obrany ale pracují opravdu jistě a pevně.

09:20

Krátký závar před Hillem, domácí si ale dávali tak dlouho přednost, že Vegas vyhodilo přes modrou čáru.

08:18

Od levého mantinelu to nahozením zkoušel domácí Barkov, Hill se nenechal překvapit a u tyčky předvedl jistý zákrok.

07:25

Bobrovskij si teď musel dávat velký pozor na svém brankovišti, puk nepříjemně poskakoval a natahovalo se po něm hned několik holí.

06:32

Za Floridu zatím hlavně hrozí aktivní Montour. Nyní předvedl další ránu od modré čáry, tohle bylo sraženo mimo Hillovu branku.

05:58

Nicolas Roy nenašel od pravého mantinelu prostor pro střelu, pouze nahodil po prknech za domácí branku.

04:57

Nahození hostů pouze doklouzalo k zadnímu mantinelu, Florida už startuje do protiútoku.

04:17

Hill poprvé vážněji zasahoval, u své levé tyče dokázal Tkachuka pokrýt a puk srazit do rohu.

03:41

Od modré čáry nahazoval Montour, tečovaný pokus skončil u zadního mantinelu.

02:40

Florida se samozřejmě hned snaží o vyrovnání, tlak v útočném pásmu ale zatím k vážnému ohrožení Hillovy branky nevede.

01:39

Hosté jdou do rychlého vedení. Vegas vybojovalo ve středním pásmu puk, přihrávka mířila na CHANDLERA STEPHENSONA, ten se dostal do brejku a střelou mezi Bobrovského betony otevřel skóre – 0:1! Asistence: Zach Whitecloud, Mark Stone.

01:09

Domácí Bennett nejprve předvedl u mantinelu tvrdý hit, poté se s pukem snažil najít prostor pro střelu, ale nakonec byl vytlačen do středního pásma.

00:22

Hned po úvodním buly tu byla první šance Vegas, když měl na levé straně hodně prostoru Barbašev, ale jeho prudký golfák zastavil povyjetý Bobrovskij.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov ©, Cousins – Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Lomberg – Dalpe, E. Staal, White.
Trenér: Paul Maurice

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Amadio, Karlsson, R. Smith (A) – Stone ©, Stephenson, Howden – Kolesar, N. Roy, Carrier.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: McCauley, Kozari – Cherrey, Kovachik.

Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymnu, zápas může začít.

Zápas ve FLA Live Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.