5 : 2
(1:1, 1:1, 3:0)
Nemecko
Naposledy zmenené pred 10 mesiacmi

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2023 sú na konci. Kanadské mužstvo po minuloročnom finálovom zlyhaní a zisku striebra si tento rok pripisuje na svoje konto majstrovský titul a môže sa povedať, že zaslúžene. V zaujímavom finálovom zápase si Kanaďania poradili s Nemeckom 5:2. Nemci najmä v prvej polovici duelu poriadne trápili červeno-bielych, keď aj dvakrát viedli, ale Kanada zapla na vyššie obrátky a to jej už stačilo na otočenie stavu. O víťazný presný zásah sa postaral dvojgólový Blais. Nemecko tak odchádza po premiére vo finále so striebornými medailami, za čo im patrí veľká pochvala už len za to, ako sa im podarilo dostať až tak ďaleko. Kanada získava svoje 28. zlato na svetovom šampionáte. K tomu stačí už len dodať, že obrovská gratulácia. Trojicu najlepších uzatvára Lotyšsko, ktoré zdolalo USA 4:3 po predĺžení. V Tampere prebieha už záverečný ceremoniál. Z posledného zápasu MS 2023 je to odo mňa všetko, ďakujem všetkým, že ste strávili čas pri týchto online prenosoch. O rok nás čaká šampionát v Česku. Pekný zvyšok večera.

KANADA SA STÁVA MAJSTROM SVETA!!!

59:00

Nemci sa nemajú za čo hanbiť, odvádzajú dobrú prácu v tomto finále.

58:06

Kanada dala gól! Už môžeme povedať, že je rozhodnuté, Seider sa zahrával s pukom na modrej čiare, Kanaďania mu ho vypichli a SCOTT LAUGHTON už len pečatí víťazstvo do prázdnej brány.
Asistencie: Quinn, Crouse.

58:00

Posledné dve minúty finálového zápasu.

56:55

Tlačenica o puk pred Montembeaultom, Kanaďania to zvládli.

56:40

A je to tu! Šesť korčuliarov na strane Nemecka, Niederberger je na striedačke.

55:30

Nemeckému tímu už neostáva veľa času a pravdepodobne uvidíme vabank.

54:13

Puk skončil v hľadisku a nasleduje reklamná prestávka.

53:45

Nemci sa ešte snažia urobiť niečo s týmto priebežným výsledkom.

51:51

Kanada dala gól! Noebels išiel strieľať z osi ihriska, ale puk netrafil a Kanaďania ihneď namierili do protiútoku a prečíslenia 3 na 1, TYLER TOFFOLI zodpovednosť prenechal na seba a dobre urobil, švihom z ľavého kruhu prestrelil Niederbergera.
Bez asistencie.

49:39

Nemci to teraz majú ťažké, majú problém sa dostať do útočného pásma, Kanada si svoje územie dobre bráni.

47:14

Quinn sa dostal k strele medzi kruhmi, Tiffels jeho strelu zblokoval.

46:27

Montembeault si zachytal, strieľal Ehl.

45:15

Milan Lučić svojou delovkou poslal puk do žŕdky! Poriadne to teda cinklo.

44:51

Kanada dala gól! Javorové listy otáčajú stav stretnutia! Glass dobre napádal za bránou, získal puk a obtočil sa okolo nej a ihneď zakončil, ale len do betónov Niederbergera, dostal sa aj k dorážke, ale ani z tej neuspel, následne si tam nakorčuľoval SAMUEL BLAIS, ktorý puk nadvihol a trafil ho do brány.
Asistencia: Glass.

43:14

Pred svätyňou Niederberga nasledovali nepríjemné dorážky, stav ostáva nezmenený.

42:37

Icing na strane Nemecka.

41:26

Strela Nemcov bola už spoza modrej čiary. Ofsajd.

40:37

Začalo sa akčne v tretej tretine, Niederberger vyrážal a Montembeault s neistým zákrokom.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Aj druhá tretina sa niesla v znamení gólov. Späť do vedenia sa dostali opäť Nemci, ale ani to netrvalo dlho. Kanaďania vyrovnali na 2:2 v presilovej hre a do tretej časti ostáva všetko otvorené. Tretia tretina sa začne približne o 21:00.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:41

Záver druhej tretiny je plný obrovských príležitostí.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:29

Strela z osi ihriska, tú Niederberger len vyrazil pred seba, kde číhal kanadský hráč.

37:28

Kanada dala gól! Sila kanadského mužstva sa prejavila, veľmi dobre to spravil Krebs, ktorý posielal strieľanú prihrávku a tú šikovne tečoval priamo do brány LAWSON CROUSE. Využitá presilová hra.
Asistencie: Krebs, Weegar.

36:51

Neuveriteľný tlak Kanady! Carcone, Toffoli a ani Weegar sa netešia. Posledného menovaného Niederberger semaforom vychytal.

36:17

Niederberger drží Nemecko! Laughton pálil z pravého krídla, brankár Nemcov sa úspešne predviedol.

36:01

Vylúčenie v tíme Nemecko:
Maksymilian Szuber – 2 min., hákovanie.

35:10

Toffoliho dve sľubné šance, ale ani jedna neslávila úspech.

33:47

Nemecko dalo gól! Nemci nastreľovali puk do útočného pásma, Kastner sa s ním posunul bližšie ku kruhu, od ktorého prihrával na DANIELA FISHBUCHA, ktorý proste medzi kruhmi vystrelil a Montembeaultovi puk prepadol.
Asistencie: Kastner, Seider.

31:52

Na jednej strane v šanci Kahun a na opačnej Krebs, ale ani jeden v rýchlej akcii nedostal puk do brány.

30:26

Barron mal pred sebou voľný priestor, poriadne napriahol a vystrelil. Lenže zlomil pri tejto snahe hokejku a sám spadol na ľad.

30:19

Weegara vychytal Niederberger. Reklamná prestávka.

29:38

Kanaďania vysoko napádajú v obrannej tretine Nemcov.

28:35

Nemcom bol odpískaný ofsajd.

27:27

Nepríjemná strela Middletona, po ktorej nasledovala dorážka pred bránou. Nemci si vydýchli.

26:29

Montembeault prerušil hru, keď zakročil po strele z pravej strany.

26:11

Smola Wissmanna, keď pálil z prvej od modrej a zlomil hokejku.

25:16

Kanada v plnom počte.

24:36

Sturm dorážal pred bránou, druhá polovica presilovej hry Nemcov je o dosť lepšia.

24:15

Montembeault vyrazil betónmi puk po strele Wissmanna.

23:45

Javorové listy sú dobre pripravené na túto hru v oslabení.

23:19

Okamžité vyhodenie puku z obranného pásma po buly.

23:16

Vylúčenie v tíme Kanada:
Justin Barron – 2 min., podrazenie.

22:38

Kanadskí hráči sú s pukom za vlastnou bránkou.

21:25

Neighboursova strela od modrej mala pre Niederbergera pocit neistoty.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina finálového zápasu sa skončila, po ktorej svieti stav 1:1. Ako prví strelili gól Nemci, ktorí vyťažili zo svojej aktivity a na pár minút rozveselil fanúšikov Peterka. Kanaďania rýchlo vyrovnali, keď sa presadil Blais. Druhá tretina sa začne približne o 20:12.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:45

Krebs mohol dať gól do šatne, ale Kastner predviedol výborný obranný zákrok!

19:24

Middleton triafa len zadný mantinel.

19:00

Prebieha záverečná minúta prvej tretiny.

18:10

Z hranice ľavého kruhu pálil Hunt, Niederberger natiahol svoju lapačku a puk chytil.

17:30

Kahun si nakorčuľoval pred bránu na dorážku, ale Weegar v pravej chvíli dal hokejku do jeho strely.

17:09

Strieľal od modrej Weegar, Niederberger veľa toho nevidel.

17:01

Postavenie mimo hry Kanady. Reklamná prestávka.

16:09

Jonas Müller prihrával medzi kruhy a pritom sám mal dobrú streleckú pozíciu.

12:57

Hunt vyslal puk na bránu, pred ňou sa snažil dorážať Glass.

11:58

Weegar dlho váhal so strelou, nakoniec puk len prihrával pred bránu.

10:47

Kanada dala gól! Prihrávka v strednom pásme Kanaďanom nevyšla ideálne, ale nakoniec im pomohla v tom, že sa puk odrazil od nemeckého hráča a získal ho Krebs, ktorý už len rýchlo prihral na ľavú stranu SAMUELOVI BLAISOVI a ten vyrovnal na 1:1.
Asistencie: Krebs, Neighbours.

09:44

08:43

Nemcom presilová hra zatiaľ nevychádza, dokonca Kanaďania ohrozili nemeckú bránku.

07:44

Trest pre hráčsku lavicu, odpyká ho Sammy Blais – 2 min., zdržiavanie hry.

Gól platí! Nemecko získava presilovú hru, keďže im nevyšla výzva!

Lavička Kanady si vzala challenge pre ofsajd nemeckého strelca!

07:44

Nemecko dalo gól! Nemecko dalo gól! Nemci svojou aktivitou otvárajú skóre! Kanaďania zle striedali, to využil Moritz, ktorý poslal cez stredné pásmo prihrávku na JOHNA PETERKU a ten z ľavej strany triafa popod vyrážačku Montembeaulta.
Asistencie: Seider, Moritz Müller.

07:32

Prvé zakázané uvoľnenie v zápase, dopustili sa ho hráči Kanady.

07:03

Quinnov pokus bol z ťažkej pozície, Niederberger radšej prerušil hru. Reklamná prestávka.

04:53

Tuomieho strela z uhla, Montembeault má práce viac ako dosť.

03:45

Kanaďania sa už tiež dostávajú do šancí, pálil Laughton a Niederberger vyrazil.

02:41

Strela Sturma tečovaná Middletonom na ochrannú sieť.

01:54

Stachowiak si pripravil puk medzi kruhmi a následne vystrelil, Montembeault tentokrát puk prikryl a prerušil hru.

00:21

Müller ako prvý preveril Montembeaulta, ktorý jeho strelu vyrazil.

00:01

Úvodné zostavy:

Kanada: Montembeault (Levi) – Middleton, Weegar, Hunt, Barron, Joseph, Myers – Lučić (A), Glass, Fantilli – Crouse, Laughton (A), Quinn – Neighbours, Krebs, Blais – Carcone, McBain, Toffoli ©.
Tréner: Andre Tourigny

Nemecko: Niederberger (Strahlmeier) – M. Müller ©, Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Peterka, Kahun (A), Tiffels – Soramies, Sturm, Ehl – Noebels (A), Kastner, Fischbuch – Tuomie, Stachowiak, Schütz – Varejcka.
Tréner: Harold Kreis

Rozhodca: Björk, Macfarlane – Briganti, Hynek.

V zápase o bronz na MS v hokeji medzi USA a Lotyšskom sa po prvýkrát z medaily tešia Lotyši, ktorým sa to podarilo dokonca aj ako krajine, ktorá bola usporiadateľom tohtoročného šampionátu, ak nepočítame Fínsko. Obrovská gratulácia do Lotyšska!

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vrcholia a v dnešnom online prenose vám prinášame finálový zápas, v ktorom sa predstaví po minulom roku Kanada a prvýkrát v histórii šampionátu prekvapivo Nemecko.

Kanada zdolala v semifinále Lotyšsko 4:2 aj napriek tomu, že ťahala za kratší koniec, keď prehrávala 0:1 a aj 1:2. Kanaďania budú chcieť odčiniť svoju minuloročnú finálovú prehru s Fínskom a dostať sa na majstrovský trón. K zlatej medaile bude chcieť doviezť javorové listy obranca Mackenzie Weegar, ktorý je najproduktívnejším hráčom červeno-bielych, keď získal 10 bodov.

Nemecko v dramatickom semifinálovom zápase porazilo Spojené štáty americké 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil Tiffels. Nemci prehrávali 0:2 a aj 2:3, ale na konci tretej tretiny odvolali brankára a vyrovnali. Pre Nemecko to je premiéra vo finále, nikdy predtým o zlato nehrali. Najlepším nemeckým hráčom je John Peterka s 11-timi kanadskými bodmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.