3 : 4
(2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Lotyšsko
Naposledy zmenené pred 10 mesiacmi

Američania vyhrávali v tretej tretine 3:2, no Rubins sa najprv postaral o vyrovnanie a následne rozhodol aj v predĺžení. Lotyšsko poráža USA 4:3 a teší sa z historickej medaily, ktorá má bronzový lesk!

61:22

Lotyšsko dalo gól!
Výborný odvážny prienik predviedol kapitán Lotyšov Daugavinš, ktorý prekorčuľoval protihráča, jeho prihrávka za seba sa odrazila od korčule brániaceho Garlanda na hokejku KRISTIANSA RUBINSA a ten z pravého kruhu k bližšej žŕdke ponad rameno prestrelil DeSmitha a stáva sa hrdinom!
Asistencie Kaspars Daugavinš, Janis Jaks.

61:07

Úvod predĺženia je opatrný. Lotyši držia puk na hokejkách. Jaks zacúval.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách je skóre v zápase o bronz medzi USA a Lotyšskom nerozhodné 3:3. O malú chvíľu uvidíme 10-minútové predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:53

Abols v nájazde zo strany, dostal sa cez Mackeya, prehodil si puk na forhend, no DeSmith zasiahol vyrážačkou!

59:16

Coronatovu strelu kryje nadvakrát Šilovs.

59:05

Ťažká prihrávka Abolsovi, ktorý sa puku nedotkol. Icing.

58:28

Lotyši v prečíslení, Indrašisovu strelu z ľavého kruhu DeSmith kryje, prerušil hru.

58:00

Samberg nebezpečne vypálil z prvej od modrej, skóre sa nemení.

57:39

Perbixova strela presvišťala vedľa pravej žŕdky lotyšskej bránky.

56:29

Grimaldi sa vytiahol na modrú čiaru, puk poslal na zadný mantinel, no Garlanda čisto odzbrojil Čukste.

55:33

Ďalšia prihrávka prešla do bránkoviska, Abols a Balcers sa snažili dorážať, Američania puk odpálili.

54:43

Ločmelis vystrelil na DeSmitha, ktorý vyrážal pred seba, obrovská skrumáž pred ním, Lotyši nedorazili puk do bránky!

54:21

Jednoduchá situácia, hráč pred brankárom, DeSmith nič nevidel a presná strela KRISTIANSA RUBINSA skončila za jeho chrbtom na vyrážačkovej strane.
Asistencie: Dans Ločmelis, Rihards Bukarts.

53:53

Grimaldi prihrávkou spoza bránkovej čiary hľadal Bonina, puk ale zachytili Lotyši.

52:45

Tynan zapojil do akcie, Hutsona ktorý rozhýbal brániacich hráčov a dostal sa k strele, ktorú Šilovs nepustil za seba.

51:39

Vylúčenie v tíme USA:
Rocco Grimaldi – 2 min., filmovanie pádu.

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Oskars Batna – 2 min., podrazenie.

50:55

Čukste zachytil puk na útočnej modrej a nahodil ho na DeSmitha, ktorý hru prerušil. Nasleduje reklamná prestávka.

49:37

Hutson dokázal udržať puk a spoza brány prihrával bekhendom pred ňu Bjorkovi, ktorý sa ale do zakončenia nedostal.

48:08

Batnova strela išla tesne vedľa. Lotyši už nemajú na čo čakať.

47:23

Abols strieľal z bezprostrednej blízkosti, DeSmith dobre zasiahol svojím pravým betónom.

46:19

USA dalo gól!
Američania vyhrali buly v útočnom pásme, Samberg puk hneď nastreľoval od modrej, trafil svojho spoluhráča MATTA CORONATA., ktorý sa rýchlo zorientoval a dostal puk do odkrytej bránky.
Asistencie: Dylan Samberg, Drew O´Connor

45:08

Bonino posielal puk na bránu, v nej miesto neho skončil Brown. Hra je prerušená.

44:49

Lotyši sa k ničomu nedostali, ani nevystrelili, USA odpaľujú všetky puky.

44:05

Skrátená lotyšská presilovka už začala, ale Lotyši nemajú pásmo, Samberg vyhadzuje.

42:56

Nick Bonino – 2 min., hákovanie.

42:32

Batna utiekol v oslabení a bol faulovaný!

42:07

Bonino dával spoza brány Gauthierovi, ten na os Perunovichovi, no puk mu preskočil hokejku.

41:40

Komplikácia pre Lotyšsko, Američania hrajú presilovky veľmi dobre.

41:33

Rihards Bukarts – 2 min., hákovanie.

41:09

Garland posielal puk na bránu z ľavého krídla z veľkého uhla, ten skončil na bočnej sieťke.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine boli hladnejší po góle Američania, neskóroval však ani jeden tím, preto stále platí nerozhodné skóre 2:2.
Tretia tretina sa začne o 16:08.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:43

Na druhej strane práve Garland zblokoval strelu Ri. Bukartsa z osi klziska.

38:11

Garland strieľal po prudkej prihrávke O´Connora, ale to bolo z ťažkej pozície.

36:42

Grimaldi opäť predviedol svoje umenie, keď si v útočnom pásme robil, čo chcel, jeho strela však zapadla do lapačky Šilovsa.

35:30

Ri. Bukartsovi nevyšla prihrávka na Ločmelisa, ktorý číhal pred bránou, Američania pohrozili rýchlym vysunutím, hráč ale nespracoval ťažký puk.

34:16

Lotyši dlho kombinovali v útočnom pásme bez streľby, Balinskis prihral Daugavinšovi, ten už strieľal, ale strelu mu zblokoval Samberg.

32:59

Connor Mackey – 2 min., podrazenie.

32:52

Mackeyovo nastrelenie vypadlo Šilovsovi, Lotyši sa ale ubránili.

31:50

Smola na strane Lotyšska, ktoré bolo v prečíslení tri na dva, Batna strieľal z osi klziska a zlomil pri tom hokejku. DeSmith tak poľahky zasiahol betónom.

31:44

Tuchovo nastrelenie zblokoval Balcers na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred Šilovsom.

30:46

Šilovs mal odkrytý výhľad, strelu Bjorka od modrej bez problémov zastavil.

30:17

Hrá sa na oboch stranách klziska, stále sa niečo deje.

28:45

Abols dostal prihrávku a ohrozil bránu z prvej, DeSmith vyrazil.

28:00

Po Bjorkovej strele zachránila Lotyšsko žŕdka.

27:25

DeSmith s nie najlepšou rozohrávkou na zadnom mantineli, Lotyši ju ale nepotrestali. Strelu z úrovne bránkovej čiary neskončila v bránke.

25:55

Lotyši vyrazili v trojici dopredu, puk ťahal Batna, prihrával popri mantineli, chvíľu nato sa Batna dostal do koncovky medzi kruhmi, no jeho bekhend po ľade bol slabý.

24:45

Bonino zostal úplne voľný na pravom kruhu, mal čas vystreliť a takmer aj dorážať vlastnú strelu. Výborný Šilovs.

24:12

Tuchova strela z veľkého uhla, Šilovs ju schytal do masky a pri zákroku posunul bránu.

23:33

Pálil Kleven, v páde sa snažil dorážať Coronato. Američania sú nebezpeční.

22:28

Jaks nakrátko oslobodzuje svoj tím spod amerického tlaku.

21:54

O´Connor vystrelil z bodu na vhadzovanie, tesne minul bránu.

20:59

Američania hneď v prvom striedaní zovreli Lotyšov, k dorážke sa nedostal Tuch.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Lotyši dvakrát viedli, no Američania dva razy vyrovnali a tak máme po úvodnej tretine nerozhodný stav 2:2.
Druhá tretina sa začne o 15:17.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:40

Ri. Bukarts mal šancu dostať svoj tím opäť do vedenia, ale DeSmith sa mu hodil pod nohy, vystrčil hokejku, cez ktorú Ri. Bukarts prepadol a nezasunul puk za bránkovú čiaru.

19:04

ROCCO GRIMALDI využíva presilovú hru strieľa druhý gól v zápase. Dostal nabité od Perunovicha a z bodu na vhadzovanie trafil presne vzdialený horný roh brány.
Asistencie: Scott Perunovich, Matt Coronato

18:26

Tynanova prihrávka Perunovichovi, ktorý trafil brániaceho Balinskisa.

17:38

Perunovich s Gauthierom si vymenili zopár prihrávok, zakončoval druhý menovaný z prvej, Šilovs pripravený.

17:19

Kristians Rubins – 2 min., podrazenie.

17:15

Jaks schytal tečovaný puk priamo do úst, na ľade je aj krv.

16:08

Lotyši znova vedú! Gro práce urobil Ri. Bukarts, keď uspel v súboji jedna na jedna, po jeho zakončení zblízka nemal DeSmith puk pod kontrolou, pri žŕdke ho rýchlo dorazil JANIS JAKS.
Asistencia: Rihards Bukarts.

15:49

Ločmelis zachytil prihrávku a rútil sa na DeSmitha, ktorý jeho strelu zlikvidoval.

15:13

Veľmi pekná a rýchla kombinácia USA, z pravého kruhu zakončoval Coronato, Šilovs predviedol úspešný zákrok.

14:43

Veľký tlak USA, tlačia sa do koncovky, majú dobrý pohyb. Po strele sa Lotyšom podarilo oslobodiť.

14:02

Perunovich našiel krížnou prihrávkou Gauthiera, ktorého strelu zastavil Šilovs.

13:34

Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránenie.

13:06

Na druhej strane mal Šilovs plné ruky práce, keď viacerí Američania pred ním dotierali, prikryl puk pred Tuchom.

12:33

Ri. Bukarts hľadal pred bránou Keninša, ten sa ale do koncovky nedostal, puk prešiel cez bránkovisko.

11:57

Jaks v plnej rýchlosti vošiel do pásma, jeho zadovku ale prečítal kapitán USA Bonino.

11:10

Po zblokovanej strele Balcersa Američania vyhadzujú.

10:27

Alex Tuch – 2 min., vrazenie na mantinel.

10:27

Tuch dohral Čuksteho blízko mantinelu, lotyšský bek tvrdo narazil chrbtom. Situácia bude posudzovaná aj na videu. Čukste medzitým za pomoci odchádza do šatne.

09:45

Američania veľmi rýchlo vyrovnávajú. ROCCO GRIMALDI dostal výbornú prihrávku medzi kruhy, potiahol si puk na pravý kruh a puk z jeho hokejky zapadol k vzdialenejšej žŕdke.
Asistencie: Scott Perunovich, Anders Bjork

08:31

Lotyši sú riadne povzbudení a donútili Američanov k ďalšej chybe, vytvorili si náznak šance.

07:49

Lotyši vylákali Američanov k mantinelu, potom si to prihrali a priamo spred brány zakončil pod hornú žŕdku ROBERTS BUKARTS. Využitá presilová hra.
Asistencie: Rihards Bukarts, Martins Dzierkals

07:15

Pas na Keninša, ktorý strieľal z prvej z medzikružia, DeSmith predviedol prvý vážny zákrok.

06:54

Američania dobre bránia modrú čiaru, Bonino vyhadzuje.

06:30

Brown vyhadzoval puk o plexisklo, ten s dostal medzi divákov.

06:02

Carter Mazur – 2 min., podrazenie.

04:40

Američania sa usadili v útočnom pásme, ale sú vytláčaní k mantinelu a nedostávajú sa do streleckých pozícií.

02:20

Zile dostal prihrávku a z prvej puk nahadzoval, no trafil brániaceho hráča, ktorý puk vytečoval do stredného pásma.

01:51

Pokračuje sa ďalej, nevylučuje sa.

01:41

Freibergs vchádzal do útočného pásma, no rozhodcovia hru prerušili, nejednalo sa o ofsajd, pri mantineli totiž ostal ležať zranený Ri. Bukarts.

00:27

Zakázané uvoľnenie Lotyšov, tí ale vyhrali buly a rýchlo vyvážajú puk.

00:01

Úvodné zostavy:

USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – Grimaldi, Bonino ©, A. Tuch (A) – Eyssimont, O'Connor, Garland (A) – Gauthier, Tynan, Mazur – Farrell, Brown, Coronato – Bjork.

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Cibuļskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš © – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Krastenbergs, Smirnovs, Andersons – Ri. Bukarts, Ločmelis, Indrašis – Keninš.

Rozhodca: Hribik, Sewell – Hautamaki, Wyonzek.

Pred nami je posledný deň MS, čaká nás už iba súboj o tretie miesto a finále. O bronz si od 14:20 zahrajú tímy USA a Lotyšska.

Američania včera v semifinále už v 4. minúte vyhrávali nad nemeckom 2:0, no Nemci v závere tretej tretiny dokázali vyrovnať na 3:3, zápas dospel do predĺženia, v 68. minúte rozhodol Tiffels a USA tak budú bojovať „iba“ o bronzovú medailu.

Domáci Lotyši dosiahli fantastický úspech postupom do semifinále, čo sa im podarilo vôbec poprvýkrát. Švédov zdolali v štvrťfinále 3:1. Včera nestačili na Kanadu, ktorá zvíťazila 4:2 a poslala Lotyšov do boja o tretie miesto.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:20.