Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta - Semifinále

27.05.2023 o 17:20

USA
3 : 4
(2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Nemecko
Naposledy zmenené pred rokom
obnoviť
Filter

Nemecko je v historickom finále. USA prvýkrát prehrala na turnaji vo veľmi nevhodnom čase. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

67:32

Nemecko dalo gól! FREDERIK TIFFELS sa prekľučkoval cez Hutsona a nádherným gólom posiela Nemecko do bojov o zlato, ktoré ešte nikdy nezískalo! Asistencie: Moritz Müller a Dominik Kahun.

66:54

Američania aktívne kombinovali pred Niederbergerom a vylepšovali si pozíciu. Z poslednej strely to zamierilo vedľa pravej žŕdky.

65:58

Seider však veľmi dobre vedel, prečo to urobil! Naštartoval do príležitosti Tiffelsa! Dôrazne sa natlačil na bránkovisko, ale z bezprostrednej blízkosti nerozhodol o nemeckom postupe do finále!

65:50

Moritz Seider na sekundu upokojil situáciu.

64:47

Jonas Müller priviedol za modrú čiaru nielen puk, ale aj Soramiesa. Popred DeSmitha prekorčuľoval jeden z Nemcov, no po Soramiesovom zakončení nezasahoval.

63:33

Veľa si dovolil Lane Hutson, ktorý viacnásobne krúžil s pukom na hokejke po defenzívnej zóne nemeckého tímu. Gólovú šancu si však nevypracoval.

62:31

Alex Tuch nepotvrdil svoje strelecké kvality. Niederberger bol odolný.

61:33

Veľmi pekná strela Cuttera Gauthiera. O jej razancii svedčí ťažší zákrok Niederbergera, ktorý to neudržal, ale taktiež nedoprial Američanom dorážkový pokus.

60:42

Marcel Noebels sa ujal puku v útočnom pásme a zároveň si vymenil miesto s Moritzom Müllerom. Následne hru z tretiny vytiahol Kastner.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 19:40.

USA sa viac-menej vypomstil raketový štart do stretnutia. Dlho potom držalo skóre 3:2, ale takéto vedenie je v hokeji často málo platné. Nemci išli na doraz v šestici. Prinieslo to želané ovocie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:37

Nemecko dalo gól! MARCEL NOEBELS si pripísal úspešnú dorážku zblízka, keď mu to na pravú stranu pretlačil Kahun. Asistencie: Dominik Kahun a Leon Gawanke.

58:31

Nemecko hrá power-play!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:46

Mathias Niederberger stíhal čítať strelecký pokus Grimaldiho na vyrážačku! Brankár Nemcov ešte dáva šancu na finále!

57:11

Coronato prestrčil puk do jazdy pre Seana Farrella. Tomu neostávalo veľa času na premyslenie zakončenia. Posielal to pod hornú tyčku, no neskóroval.

55:26

Nevyrovnal ani Justin Schütz! Nemecký útočník zasiahol puk po nahrávke Noebelsa! DeSmith bol už možno prekonaný! Šťastie pre USA!

Reklamná prestávka.

54:47

Michael Eyssimont stratil stabilitu. Padol do brankára Niederbergera, ktorý sa taktiež neudržal na nohách. Úmysel v tom jednoznačne nebol. Vylúčenie sa nekoná.

54:03

Jonas Müller mal smolu! Zamieril hore a ozvala sa žŕdka!

Dnešný zápas sleduje 8011 divákov.

52:43

Kontakt Tucha na Fischbucha smrdel nedovoleným zákrokom, pretože mu trafil korčule a Nemec spadol na ľadovú plochu. No v hre sa pokračovalo.

Reklamná prestávka.

50:34

Tiffels mal na chrbte tiesniaceho protihráča. Jeho zakončenie preto bolo sťažené, no napokon vystrelil solídne, pri čom musel byť prítomný gólman DeSmith.

49:30

Fischbuch dokonale pomotal Američanov! Natiahol na seba zámorskú dvojicu, ktorej naznačil zakončenie! Urobil však z toho otočku s následným vysunutím Kastnera, ktorému nevyšla kľučka na DeSmitha!

49:18

Hra má dobré grády. Nemci sa pokúšajú zmazať tesné manko.

47:13

Dobrý bodyček, ktorý uštedril Müller Mazurovi. Všetko to bolo v rámci dovoleného, preto ani neprišla žiadna agresívna odozva od amerického hokejistu.

Reklamná prestávka.

46:16

Výborný strelecký pokus ihneď po vyhratom buly. Maksymilian Szuber sa však tentoraz mýlil proti DeSmithovi.

46:14

Michael Eyssimont protestoval proti odpískanému zakázanému uvoľneniu. Trošku sa upískli rozhodcovia. Návrat aktérov do obrannej tretiny USA. Vhadzovanie po pravici DeSmitha.

45:43

Frederik Tiffels pekne našiel pred bránkou Kahuna. Tomu sa podarilo nepríjemne ohroziť DeSmitha cez dvojicu brániacich protihráčov.

44:50

Puk vypadol medzi striedačky. Prerušená hra. Buly v stredovom kruhu.

43:53

Alex Tuch si teraz robí so súperovou obranou čo chce. Jeho sila na puku je značná a útočné tlaky Američanov ešte pokračovali. Nakoniec ale Niederberger sa nedostal do komplikovanej situácie.

42:27

Scott Perunovich ostal na ľadovej ploche. Nepodarilo sa mu ufujazdiť Nemcom, ktorí striedali. Krátko na to už prišiel k nemu Gawanke.

41:45

Frederik Tiffels nahadzoval smerom dopredu od vlastnej modrej čiary. Kastner sa nemohol venovať hre, pretože ho križoval Kleven.

40:20

Vzájomne dokorčuľovali súboj Eyssimont s Müllerom. Zámorský hráč následne slovne počastoval protivníka. Ťažko povedať, čo mu ležalo v žalúdku.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 19:04.

USA po tomto miernom povolení v prvej tretine opäť vedie. Po jednozápasovom dištanci sa gólovo uviedol Michael Eyssimont. Nemecko má ešte tretinu na dramatizáciu a zvrat.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:37

Bomba Wissmanna spôsobila rozruch pred brankárom DeSmithom! Rozhodujúci bol však blok nasadený na Kahunovu hokejku!

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

37:38

Leon Gawanke vystrelil zápästím. DeSmith vyrazil pred seba na čepeľ Tuomieho, ktorý následne hľadal spôsob na jeho prekonanie, ale nenašiel ho.

37:03

Zámorskí hokejisti nemajú problémy s obracaním hry, čo bol aj tento prípad. Nemci toho veľa v ofenzíve nepredviedli pre tento moment.

36:27

Američania sa takpovediac vpredu vybláznili a svoje sekundy v pásme si chceli užiť súperovi hráči.

35:18

Thrun zakončoval zo solídnej pozície švihom. Niederberger očakával puk medzi betóny, preto ich zatvoril, ale napokon neprišiel do styku s touto strelou.

Reklamná prestávka.

32:42

Nemecko hrá s piatimi hráčmi.

32:32

Toto oslabenie by malo dopadnúť pre Nemcov priaznivo. Zámorský súper ani raz nedokázal zamknúť pásmo a dusiť protivníka.

30:42

Vylúčenie v tíme Nemecko:
Nico Sturm – 2 min., držanie.

Reklamná prestávka.

30:00

Na prelome polovíc stretnutia sa Nemci vlastnou vinou vyhnali z útočnej tretine. Do druhej časti duelu vstupujú s mankom o jeden gól.

28:47

USA dalo gól! Po vypršaní trestu za faul na Švéda Sandina sa vrátil do americkej zostavy MICHAEL EYSSIMONT. Zoči-voči Niederbergerovi to ešte nezvládol, ale išiel po dorážke, z ktorej uspel. Asistencie: Drew O'Connor a Conor Garland.

28:14

Mathias Niederberger ukoristil pokus O´Connora. Nemeckého brankára následne nevyrušil ani osobný súboj dvoch hráčov pri žŕdke, ktorí boli do seba zakliesnení.

27:03

Kombinácia Američanov. Nick Bonino dokázal načasovať nahrávku Grimaldimu, ktorému nedávno neuznali gól. A nič sa nezmenilo ani po tomto zakončení.

Reklamná prestávka.

26:01

Nemecko vytvorilo tlak na bránu. Fabio Wagner prinútil k zákroku DeSmitha, ktorý nesklamal svojich spoluhráčov. Proti strele nastavil ľavý betón.

25:18

Tyler Kleven nestrelil oficiálny gól Američanov. Vypálil prudko z ľavej strany, ale po obrannom bloku Nemcov skončil puk na ochrannej sieti.

24:16

Rozhodnuté! Nie je to gól na 3:2! Puk neprešiel celým objemom za bránkovú čiaru!

24:16

Grimaldi dvíhal ruky nad hlavu a tešil sa z gólu! Nebolo to ale dostatočne čitateľné počas hry! Rozhodcovia nadviazali komunikáciu s videorozhodcom a čakáme na ortieľ!

23:47

Bonino našiel v blízkosti nemeckej bránky Tucha. Hráč Buffala Sabres nestál pevne na nohách a neohrozil Niederbergera.

23:28

Puk prepadol cez hokejku Dylana Samberga. Americký obranca bol posledný a chcel to zachytiť v strednom pásme. Nemci so zakázaným uvoľnením.

21:47

Americký brankár DeSmith trpezlivo vyčkal na prvej žŕdke a tento priestor utesnil ramenom. Seider pekne prešiel do palebnej pozície, ale netrafil to podľa predstáv.

20:51

USA hrá s piatimi hráčmi.

20:41

John Peterka, Daniel Fischbuch a Frederik Tiffels! Táto trojica Nemcov vyprodukovala zavar pred brankárom DeSmithom! Rozdielový gól mu však nikto nedokázal streliť!

20:20

USA hrá so štyrmi hráčmi.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:11.

Výborná prvá tretina. Štyri strelené góly, viaceré vylúčenia a zaujímavý dej. Kvalitné pokračovanie bude určite pokračovať. Nemecko vstúpi do druhej tretiny ešte v dvadsaťjeden sekundovej početnej výhode o dvoch hráčov.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:48

DeSmith zabránil možno tretiemu gólu Nemecku v úvodnej časti hry!

19:16

Nemecko hrá s piatimi hráčmi.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:51

Vylúčenie v tíme USA:
Rocco Grimaldi – 2 min., podrazenie.

18:20

Vylúčenie v tíme USA:
Alex Tuch – 2 min., držanie.

17:16

Vylúčenie v tíme Nemecko:
Wojciech Stachowiak – 2 min., podrazenie.

Reklamná prestávka.

16:03

Nemecko dalo gól! Krásna nemecká kombinácia. Peterka parádne otvoril medzikružie MAKSYMILIANOVI SZUBEROVI, ktorý vymietol horný roh svätyne DeSmitha. Asistencie: Nico Sturm a John Peterka.

12:22

Nemecko dalo gól! Delovka DANIELA FISCHBUCHA sa najskôr nedala označiť za gólovú. Puk zapadol popod betón DeSmitha a následne sa objavil v bránke. Asistencie: Dominik Kahun a Moritz Seider.

14:27

Nick Perbix výborne pokrýval Noebelsa. Americký obranca mal oporu v Sambergovi, ktorý sa ujal puku.

11:56

Moritz Seider mal výhodnú pozíciu vystreliť. Pred ním bolo pusto a rozhodol sa pre koncovku po ľade. DeSmitha neohrozil.

10:33

Vylúčenie v tíme USA:
Patrick Brown – 2 min., podrazenie.

Reklamná prestávka.

09:46

Kai Wissmann získal prihrávku na svoju stranu, keďže je pravák. Ale cez hokejku amerického súpera prestrelil priestor brankára DeSmitha.

09:23

Casey DeSmith si poradil s ľahkým nahodením na bránku. Vhadzovanie po jeho pravej ruke.

08:52

Nemci nemajú dostatočnú rýchlosť. Dôkazom bolo jednoduché odobratie puku v strednom pásme, o ktorý prišiel jeden z ich hokejistov. Otočenie hry znamenalo priame zakončenie Gauthiera. Niederberger chytil.

07:44

Mathias Niederberger si potrebuje dodať väčšie sebavedomie po inkasovaných góloch z úvodu súboja. To si posilňuje ďalším zákrokom. Puk z hokejky Browna bol pre neho lahôdkou.

07:01

Drew O'Connor adresoval Hutsonovi peknú zadovku, ktorý sa bez prípravy pokúšal nájsť pri pravej tyčke kolegu. Výzva na teč neprišla.

Reklamná prestávka.

06:40

Alex Tuch je pri neuveriteľnej chuti. Bol pri oboch presných zásahoch USA. Druhý chcel pridať v tejto chvíli, ale stroskotal na Niederbergerovi, ktorý sa nemôže sťažovať na nudu.

06:03

Sturm získal puk pri útočnej modrej čiare. Nasmeroval si to cez Američanov po ľavej strane. Jeden z nich ho výborne vyviedol z rovnováhy a okamžite sa objavil puk na súperových hokejkách.

04:39

Nemci majú za sebou veľmi ťažké minúty a podľa všetkého to len tak ľahko neskončí. Niederberger v tomto momente schoval ďalší strelecký pokus od modrej čiary.

03:56

USA dalo gól! Kde boli nemeckí obrancovia? Americkému útočníkovi ROCCOVI GRIMALDIMU sa otvorila diaľnica. Nekompromisne to napálil z pravej strany rovno do vinkla. Asistencia: Alex Tuch.

03:16

Sympatický prienik nemeckých hráčov v trojici. V útočnom pásme bol na osi klziska Nico Sturm, ktorý si nachystal dobrú strelu zápästím. DeSmith však ostáva neprekonaný.

02:38

Medzi kruhmi šermoval hokejkou Farrell. Za každú cenu chcel presúvať puk na lepšie postavených spoluhráčov. Následne prichádza zákrok Niederbergera.

01:11

USA dalo gól! Nemecký brankár ešte ani raz nemal puk v moci a už ho vyberá zo siete. ALEX TUCH prešiel cez dvoch protihráčov a prišiel ako posledný na záver akcie s gólovým vyvrcholením. Asistencie: Drew O'Connor a Rocco Grimaldi.

00:34

Chybná žabka Nemcov pred vlastnou bránkou. Američania sa zmocnili puku, ale nenasledovala strela na Niederbergera.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – A. Tuch (A), Bonino ©, Grimaldi – Garland (A), O'Connor, Eyssimont – Mazur, Tynan, Gauthier – Coronato, Brown, Farrell – Bjork.
Tréner: David Quinn.

Nemecko: Niederberger (Strahlmeier) – M. Müller ©, Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Tiffels, Kahun (A), Peterka – Ehl, Sturm, Soramies – Fischbuch, Kastner, Noebels (A) – Schütz, Stachowiak, Tuomie – Varejcka.
Tréner: Harold Kreis.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní druhého zápasu semifinále play-off MS 2023 medzi USA a Nemeckom.

USA


Američania vyhrali svoju skupinu. Na stopercentnú prácu nadviazali vo štvrťfinále. Súperovi z Česka absolútne nič nedovolili a víťazstvom 3:0 si zabezpečili postup do bojov o medaily.

Nemecko

Nemci sú presne ten prípad ako Lotyši. Zverenci trénera Kreisa boli po troch zápasoch na chvoste tabuľky a vyzeralo to s nimi všelijako. Tím sa však nakopol a vytiahol to na štvrté miesto, cez ktoré sa predral do vyraďovacej časti. Hráči sa zomkli. Vo štvrťfinále vystavili stopku suverénovi B-skupiny Švajčiarsku. Nemecká účasť v semifinále je nepochybne zaslúžená.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:20.

USA

USA

 • DeSmith (Petersen)
 • Samberg
 • Perbix
 • Kleven
 • Perunovich
 • Thrun
 • Mackey
 • Hutson
 • A. Tuch (A)
 • Bonino (C)
 • Grimaldi
 • Garland (A)
 • O'Connor
 • Eyssimont
 • Mazur
 • Tynan
 • Gauthier
 • Coronato
 • Brown
 • Farrell
 • Bjork
Nemecko

Nemecko

 • Niederberger (Strahlmeier)
 • M. Müller (C)
 • Seider
 • J. Müller
 • Wissmann
 • Szuber
 • Gawanke
 • Wagner
 • Tiffels
 • Kahun (A)
 • Peterka
 • Ehl
 • Sturm
 • Soramies
 • Fischbuch
 • Kastner
 • Noebels (A)
 • Schütz
 • Stachowiak
 • Tuomie
 • Varejcka