4 : 1
(1:0, 1:0, 2:1)
Fínsko
Naposledy zmenené pred 11 mesiacmi

A je koniec! Kanada sa pomstila svojmu minuloročnému finálovému súperovi z Fínska, ktorého poráža jednoznačne 4:1 a postupuje do semifinále! Fínsko ako jedným z organizátorov šampionátu tak končí príliš skoro a to vo štvrťfinále. Za najlepších hráčov v tomto zápase boli zvolení Hartikainen a Montembeault.
Traja najlepší hráči Fínska na celých MS: Rantanen, Manninen, Kappanen.
Repríza minuloročného finále sa skončila a s prianím pekného večera sa s vami lúčim!

59:53

Vylúčenie v tíme Kanada:
Cody Glass – 2 min., hákovanie.

59:53

Glass sa tešil z gólu predčasne, keďže hákoval protihráča.

59:20

McBain minul bránu. Už len pár sekúnd.

58:44

Fíni hrajú naďalej bez brankára.

57:42

Kanada dala gól! Kapitán TYLER TOFFOLI získal puk v obrannom pásme, neunáhlil sa so svojou strelou, počkal si a s presnosťou triafa opustenú fínsku bránu.
Bez asistencie.

56:52

Fínsko dalo gól! Tak Fínom vyšiel ťah s odvolaním brankára! TEEMU HARTIKAINEN bojoval pri bráne o puk a nakoniec sa mu ho podarilo pretlačiť do brány.
Asistencie: Rantanen, Lehtonen.

56:33

Fínska bránka je prázdna a je tu vabank!

56:15

Prácu má naopak Larmi, ktorý puk pokryl lapačkou. Nasleduje reklamná prestávka.

55:00

Fanúšikovia domáceho Fínska by očakávali väčší tlak, ale zatiaľ k tomu neprichádza.

53:29

Spätnú prihrávku Pesonen nezachytil.

51:10

Javorové listy dobre blokujú strely. V Nokia aréne to mierne stíchlo.

50:31

Larmi prerušuje hru. Reklamná prestávka.

49:10

Kanaďania sa dopustili icingu, necelých 11 minút do konca tretiny a pravdepodobne aj celého zápasu.

42:54

Kanada dala gól! Najlepší hráč Kanady Weegar s oku lahodiacou prihrávkou cez os ihriska na MICHAELA CARCONEHO, ktorý už len napriahol a z prvej zariadil trojgólové vedenie.
Asistencie: Weegar, Middleton.

41:43

Krebs nedovolil Larmimu rozohrať.

41:11

Myersova pripravovaná strela, nemal nikoho pred sebou, tak prudko vystrelil, ale Larmi s pukom na svojej hrudi.

40:46

Lehtonen nahadzoval od modrej, Kakko sa to snažil tečovať pred bránou, ale Montembeault je dnes dobre pripravený.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Fíni v druhej perióde zlepšili svoju hru, mali mnoho príležitostí na skórovanie, ale stena v bráne Kanady v podobe Montembeaulta zneškodnila všetky strely. Naopak Kanaďania využili rýchly protiútok a skórovali aj v tejto časti hry a vedú 2:0. Tretia tretina sa začne približne o 21:00.

37:15

Kakko opäť v útoku, vyzeralo to, že bude strieľať, ale posunul puk Kapanenovi, ktorý vo veľkej šanci nechal vyniknúť brankára Kanady!

36:50

Hartikainen s márnou snahou prekonať Montembeaulta, ktorý jeho strelu zastavil.

36:09

So strelou od modrej čiary si Larmi bez problémov poradil, keď puk chytil do lapačky.

35:07

Na druhej strane Quinn s otvoreným priestorom, ale pribrzdil, čo urobil zbytočne, napriek tomu vystrelil aspoň bekhendom z otočky.

33:01

Brejková príležitosť Kakka, ktorý s pukom miešal a miešal až to premiešal a čierne čudo mierilo vedľa pravej žŕdky!

31:40

Icing na strane Kanady.

30:45

Kanada dala gól! Prečíslenie Kanady 3 na 1! Rozbehnutý Neighbours mal puk a poslal ho na pravé krídlo SAMUELOVI BLAISOVI, ktorý nekompromisne skóruje!
Asistencie: Neighbours, Barron.

29:40

Adam Fantilli zachytil puk v strednom pásme a unikal po ľavej strane, zakončil z kruhu a Larmi zachránil mužstvo svojimi betónmi.

27:55

Weegar prudko prihrával na Toffoliho pred bránou, ale ten puk netrafil.

27:35

Strely na bránu 12:15.

26:49

Lučićov pokus zblokovaný na ochrannú sieť. Nasleduje reklamná prestávka.

25:57

Brankár Montembeault puk pokryl a prerušil hru.

25:23

Kakko strieľal bekhendom pred bránou, ale ani on neuspel.

24:39

Suomi zatlačili v druhej tretine, uvidíme, či sa im aj podarí streliť gól.

24:08

Zakázané uvoľnenie Fínov, keď puk prudko vyhodili.

22:45

Kanada získala útočné pásmo, keď jednoducho nahodili puk na bránu, ktorý si v lapačke podržal Larmi.

22:27

Friman pálil sprava, Montembeault puk vyrazil.

21:30

Tečovaný puk pred bránou Kanady, ale smeroval na bočnú sieť.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Štvrťfinálový zápas medzi Kanadou a Fínskom vychádza zatiaľ lepšie práve červeno-bielym, ktorí zásluhou Quinna vedú po prvej tretine 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 20:11.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:27

Mikko Rantanen mieril do horných častí brány, ale Montembeault ho vychytal!

17:30

Postavenie mimo hry zastavilo Fínov.

16:47

Anttila využil zlé striedanie Kanaďanov a nepríjemne vystrelil. Montembeault sa musel ubezpečiť, že má puk.

16:37

Strely na bránu 9:8.

15:46

Vysoké nahodenie puku z obranného pásma Kanady si postrážil Larmi.

15:37

Kanada v plnom počte. Následne Montembeault podržal puk, za ktorého si trest odsedel Quinn.

14:40

Armia trafil len brániaceho Weegara.

14:03

Kanaďania sa poľahky oslobodzujú vyhodením puku.

13:34

Samuel Montembeault – 2 min., zdržiavanie hry.

12:52

Zľava to vyskúšal Pesonen, ale jeho strela nemala dostatočnú razanciu.

10:51

Montembeault stál pri bližšej žrdi, keď naňho mierila strela sprava.

09:11

Weegar neuspel so stiahnutím si puku, po ktorom zakončoval bekhendom!

08:19

Larmi zasiahol svojím betónom, puk skončil niekde mimo ľadovú plochu.

07:12

Kanada dala gól! Nedáš-dostaneš! Kým Fíni sa tlačili na bránu, tak Kanaďania zobrali puk a išli do protiútoku, o všetko sa postaral JACK QUINN, ktorý si sám prešiel po pravej strane, dostal sa cez Ohtamaa a vyslal strelu, ktorá prešla popod nohy brankára.
Asistencia: Crouse.

06:35

Kanaďania neudržali puk v útočnom pásme.

05:45

Myers sa vrátil z trestnej lavice, na ľavej strane držal puk a na opačnej videl v dobrej pozícii Neighboursa, ktorý strieľal z prvej, ale výborný zákrok predviedol Larmi!

05:34

Kanada v plnom počte.

05:09

Kanada sa zatiaľ dobre bráni.

04:20

Pesonen voľný pred bránou, ale puk mu smeroval na korčuľu, ktorou si ho nedokázal dobre spracovať.

03:37

Lehtonen pálil po buly, Montembeault pozorný.

03:34

Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránenie.

02:20

Oksanen z prvej medzi kruhmi, keď dobre tečoval Pesonenov úmysel.

00:55

S pukom na hokejkách sú Fíni, Kanaďania si budú musieť počkať na dlhšie držanie puku.

00:01

Úvodné zostavy:

Kanada: Montembeault (Levi) – Weegar, Middleton, Bear, Hunt, Myers, Joseph, Barron – Fantilli, Glass, Lučić (A) – Quinn, Laughton (A), Crouse – Blais, Krebs, Neighbours – Toffoli ©, McBain, Carcone.
Tréner: Andre Tourigny

Fínsko: Larmi (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Koivisto, Määttä (A), Pokka, Seppälä, Matinpalo, Friman – Rantanen (A), Manninen, Hartikainen – Kapanen, Suomela, Kakko – Armia, Lammikko, Pesonen – Anttila ©, Björninen, Oksanen.
Tréner: Jukka Jalonen

Rozhodca: Holm, Hribik – Briganti, Hynek.

Všetkým hokejovým nadšencom prajem pekný štvrtkový večer! Hokejové MS 2023 po dni voľna opäť pokračujú a za nami je prvá kapitola, ktorá rozhodla, kto postúpi do štvrťfinále. Skupinu A ovládli USA, za nimi nasleduje Švédsko, Fínsko a Nemecko. V skupine B sa z prvenstva teší Švajčiarsko, ktoré za sebou nechalo Kanadu, Lotyšsko a Česko.

Slovenským hokejistom ušiel postup medzi najlepšiu osmičku len tesne, síce v záverečnom zápase zdolali Nórsko 4:1, ale čakali ako sa vyvinie zápas medzi Švajčiarskom a Lotyšskom, v ktorom práve vyhrali Lotyši 4:3 po predĺžení a preskočili Slovensko v tabuľke o dva body.

Program štvrťfinále:
USA – Česko (15:20)
Švajčiarsko – Nemecko (15:20)
Švédsko – Lotyšsko (19:20)
Kanada – Fínsko (19:20)

V tomto online prenose vám prinesieme najdôležitejšie momenty zo zápasu medzi Kanadou a Fínskom.

Kanada v skupine B skončila na druhom mieste, o štyri body za Švajčiarskom. Jej bilancia je päť výhier a dve prehry. Kanaďania podľahli práve Švajčiarom a prekvapivo aj Nórom. Bodovo ťahá Javorové listy najmä obranca Mackenzie Weegar, ktorý ich získal 9 za tri góly a šesť asistencií.

Fínsko zakončilo základnú časť skupiny A na treťom mieste. Pred ním skončili Švédi a Američania. Z víťazstva sa tešili päťkrát a dvakrát si nevypočuli svoju hymnu. Práve týmto dvom súperom podľahli, so Švédskom 1:2 po samostatných nájazdoch a s USA 1:4. Útočník Mikko Rantanen je s 9-timi kanadskými bodmi najlepším hráčom mužstva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.