Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta - Štvrťfinále

25.05.2023 o 15:20

USA
3 : 0
(1:0, 1:0, 1:0)
Česko
Naposledy zmenené pred rokom
obnoviť
Filter

Akékoľvek české snahy boli dnes úplne zbytočné. Českí hokejisti vyšli zo štvrťfinále gólovo naprázdno a neobhája vlaňajší bronz. USA dokazovala svoju kvalitu, ktorú vedela preniesť do troch strelených gólov a teší sa z postupu do semifinále. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:54

Boninov puk zablokoval hokejkou Zbořil! Americký hokejista by jednoznačne zasiahol opustenú bránku Čechov!

57:21

Česko oddychový čas!

56:30

Česko hrá power-play! Už nemá na čo čakať!

55:52

Michal Jordán nebránil dôsledne. Gauthier cez neho komfortne vystrelil. Karlovi Vejmelkovi tak pribudol ďalší zákrok.

54:57

Jakub Flek si to namieril do tretiny cez kvarteto amerických protivníkov. Vyťažil z toho zakončenie mimo bránky DeSmitha.

Reklamná prestávka.

Reklamná prestávka.

52:39

DeSmith získal zákrok, keď ho ohrozil Jakub Flek. Český útočník bol však dobre tiesnený Coronatom, preto sa mu nepodarilo dôraznejšie presadiť.

51:34

Voženílek v individuálnej snahe veľa vody nenamútil. Okamžite však nemohol počítať s podporou Kempného, keďže by z toho bolo postavenie mimo hry.

49:57

USA dalo gól! Už je asi po českých šanciach ešte niečo vyťažiť zo štvrťfinále. CUTTER GAUTHIER sa trafil do čierneho nad rameno Vejmelku, ktorému clonil Kundrátek. Asistencia: T.J. Tynan.

49:54

Coronato pekne zakončil a nemal to jednoduché. Výborne mu prekážal pred ním stojaci Michal Kempný. Vejmelka napriek tomu ešte dáva nádej Čechom.

47:16

Vejmelka sa trochu vysunul spoza hráčov a vykryl strelecký pokus Samberga.

Reklamná prestávka.

45:44

USA hrá s piatimi hráčmi.

45:36

V tejto chvíli Koštálkova delovka skončila za americkou bránkou na plexiskle. Česi sa nevrátia do zápasu pri tejto presilovej hre.

45:13

Tomášek sa držal na puku v tretine, ale nemal ho komu distribuovať.

44:16

Sobotka bol sústredený pri ľavom kruhu. Snažil sa uspieť po prihrávke Červenku, ale chýbal mu kus šťastia.

43:44

Vylúčenie v tíme USA:
Sean Farrell – 2 min., podrazenie.

42:46

Česi zabojovali v rámci tohto striedania. K puku sa dostal Michal Kempný.

41:43

Henry Thrun nie je veľmi viditeľný počas zápasu, no teraz dal o sebe vedieť dobrou a tvrdou strelou. Vejmelka vykopával betónom.

40:14

Roman Červenka mohol odštartovať tretinu vo veľkom štýle! DeSmith vyrazil jeho strelu ľavou rukou!

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 16:59.

USA sa približuje postupu do semifinále. Útočníci Česka doteraz mlčia, ale ostáva im ešte jedna tretina na zmenu.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:11

Český tlak koncom prostrednej tretiny. Špačkovi sa otvorila ľavá strana DeSmithovej bránky, ktorý sa roztiahol a puk skončil na betóne. Následne sa píska zakázané uvoľnenie.

37:33

Kempného nastrelenie, ktoré išlo po zadnom mantineli, zachytil na ľavej strane útočného pásma Voženílek. Nateraz to však bolo všetko.

36:47

Dozadu korčuľoval Tomáš Dvořák a jedným okom zároveň sledoval situáciu za sebou. Trochu ďalej bol jeden z Američanov, ktorého si nepustil k telu.

35:44

Kundrátek dôkladne pracoval vo svojej časti hracej plochy. Brownovi neposkytol žiadny priestor na uvoľnenie.

Reklamná prestávka.

34:45

Alex Tuch preveril brankára Karla Vejmelku. Český gólman bol v správnom čase na správnom mieste. Hra je prerušená.

34:12

Sean Farrell a jeho prihrávka na zadnú žŕdku. Pre Garlanda to bolo pridlhé.

32:24

Presilová hra bola mimoriadne slabá zo strany amerických hráčov. Nebola tam žiadna kvalitná strela a celé sa to nieslo v duchu iba pravidelných nahrávok.

32:14

Česko hrá s piatimi hráčmi.

30:14

Vylúčenie v tíme Česko:
Michal Kempný – 2 min., držanie.

Reklamná prestávka.

30:00

Doterajších tridsať minút je v podaní Česka o hľadaní úspešného receptu na Caseyho DeSmitha. Aj preto zverenci trénera Kariho Jalonena prehrávajú 0:2.

28:53

USA dalo gól! Bonino získal puk pre NICKA PERBIXA. Dokonca sa mu musel uhnúť, aby nezmaril strelu, ktorá bola gólová. Asistencia: Nick Bonino.

Reklamná prestávka.

28:49

USA sa vracia k svojej hre z prvej tretiny a momentálne to žije pred českým brankárom. Vejmelka si našiel puk v neprehľadnej situácii. Mazur mu tam ešte strkal hokejku. Kempný dôrazne upratal súpera z bránkoviska.

28:11

Cutter Gauthier chcel zvládnuť súboj jeden na jedného. Spoza českého obrancu ale netrafil ľavý horný roh Vejmelku.

27:30

Česko zmenilo prístup k stretnutiu. Zabrala úvodná prestávka, a teraz sú to oni, kto znepríjemňuje život gólmanovi. Američania reagujú zakázaným uvoľnením.

26:47

Práca pre brankára DeSmitha, na ktorého vypálil tvrdý a presný projektil Špaček. Ešte to skúšal usmerňovať Tomášek, čo sa mu nepodarilo.

25:40

Tyler Kleven neukázal presnosť pri svojej strele, do ktorej ho poslal Alex Tuch.

23:42

Američania idú pod kožu Kubalíkovi, ktorý by si mal zachovať chladnú hlavu. Bol nervózny pri vhadzovaní, a potom podráždene reagoval aj Koštálek, ktorý sekol Mazura.

23:16

Odraz puku od zadného mantinelu, ktorý tam nasmeroval Hutson, mierne vystrašil českých hráčov, ale neponúkol protistrane pokúsiť sa skórovať.

22:14

Jakub Zbořil bol zoči-voči americkému brankárovi DeSmithovi. Pokojne mohol prísť bližšie a lepšie naložiť s týmto pokusom. Gólman USA má puk.

21:46

Výborne si Česi rozobrali súperov, ktorí prišli do pásma. Tomáš Dvořák zaúradoval hokejkou a dal šancu spoluhráčom niečo vyprodukovať v ofenzíve, kam sa presťahovali.

20:54

Vladimír Sobotka bol na čele českej akcie. Prihrávku dostal na Kempného hokejku. Skúsený hokejista to strieľaným spôsobom servíroval Flekovi. Ten nezakončil.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 16:11.

Američania sú hokejovejší. Ich výkon v prvej tretine vygradoval úvodným presným zásahom. Matt Coronato prekonal Vejmelku.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:23

Rozhodcovia prehliadli evidentný faul Coronata, keď hokejkou trafil do tváre Romana Červenku. To mali byť jasné dve minúty, ale už sa to nedá zmeniť.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:20

Rocco Grimaldi cítil za sebou Tucha, ktorému pristavil puk a mohla prísť razantná bomba. Vejmelkovi sa pokus vyšmykol z lapačky. Jeden zo spoluhráčov ho istil, aby nemali Američania priestor na dorážanie.

17:59

Smejkal s Kautom sa dlho neohriali v útočnej tretine. A to ešte pribehol na modrú čiaru Radim Zohorna, ale ani to nehralo žiadnu rolu.

Reklamná prestávka.

16:43

Zmätky vládnu v českej hre. Obrancovia často majú problémy so sledovaním aj udržaním puku vzadu. Američania idú za každým pukom ako osy.

15:58

Jakub Flek si nakorčuľoval na zaujímavú prihrávku priamo na modrú čiaru. Tam mu to preskočilo hokejku a musel trieliť do vlastnej defenzívy.

14:55

Čechov sa snažil v tomto okamihu vyviesť dopredu Zohorna, ktorý sa objavil v pásme, ale pred bránkou bol nad jeho sily Perbix.

14:47

Zakázané uvoľnenie Česka. Iniciatíva prešla k USA, z čoho rezonuje toto prerušenie hry.

12:41

Pohotová reakcia Gauthiera. Raketovo vypálil okamžite po vhadzovaní. Skvelý Vejmelka, ktorý nezaspal na vavrínoch.

Reklamná prestávka.

12:04

USA dalo gól! Najdôležitejšiu prácu odviedol Hutson, ktorý parádne vystrelil od modrej čiary. MATT CORONATO skóroval z otočky, avšak pomohla mu korčuľa Jordána, od ktorej putoval puk za čiaru. Asistencie: Lane Hutson a Connor Mackey.

11:33

Cutter Gauthier sa pekne preštrikoval pomedzi Čechov na úrovni pravého kruhu. Opäť ale Američania doplatili na chabú presnosť.

10:57

USA hrá s piatimi hráčmi.

10:04

DeSmith mal zakrytý výhľad! Puk vypadol z hradby tiel, ale do bránky ho nestíhal zasúvať Sobotka! Pozorný Bonino odpálil cez všetky čiary!

09:30

Český veterán Červenka sa nedostal do pásma. Proti bola dobre pracujúca hokejka Perbixa.

08:57

Vylúčenie v tíme USA:
Dylan Samberg – 2 min., podrazenie.

08:44

Príchod zámorských reprezentantov do útoku bol v poriadku. Dylan Samberg pokračoval v hre.

07:53

Väčší počet streleckých pokusov je na strane USA. V tejto chvíli zaobstaral Vejmelkovi prácu Matt Coronato, ktorý to však zamieril priamo do jeho lapačky.

07:20

Pomaly prechádzali Američania do ofenzívnej zóny. Od pravého kruhu zakončoval zápästím O´Connor. Vejmelku neohrozil.

06:29

Alex Tuch sa prejavil svojou silou na puku v oblasti českej bránky. Dvakrát po sebe bol pri puku. Streleckú príležitosť následne prenechal Gauthierovi. Vejmelka zasahuje.

Reklamná prestávka.

06:04

Dominikovi Kubalíkovi veľmi chutí tohtoročný šampionát. K ôsmim streleným gólom ale nepridáva deviaty. DeSmith sa zmocnil jeho strely.

05:09

Bojovnosť Farrella sa vyplácala. Z jeho prihrávky sčasti profitoval Perbix, ale nevyslal pokus až na Vejmelku.

04:33

Zamotaný puk medzi korčuľami Němečka bol poriadne nepríjemný a dával šancu protihráčom niečo urobiť v útočnej tretine. Obranca Čechov ho nakoniec odpálil čo najďalej.

03:11

Roman Červenka vypomáhal obrancom na vlastnej modrej čiare. Koncom hokejky zachytil puk a bekhendom ho prestrčil Kubalíkovi. Český kanonier ihneď ostal naprázdno.

02:06

Smejkal využil svoju výšku a za chrbtom dlhodobo držal Perunovicha. Po obídení súperovej bránky zapojil aj Zbořila, ktorý to nepotiahol do streleckého pokusu.

01:16

Prudká prihrávka amerických hokejistov prešla cez stredné pásmo na české hokejky. Naši západní susedia následne nezaložili útočnú akciu.

00:37

Nick Perbix nakrátko našiel medzi kruhmi Gauthiera. Puk mal pripravený presne na hokejke, ale neprestrelil obrancu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – Grimaldi, Bonino ©, A. Tuch (A) – Bjork, O'Connor, Garland (A) – Gauthier, Tynan, Mazur – Farrell, Brown, Coronato – L. Tuch.
Tréner: David Quinn.

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček – Červenka ©, Sobotka (A), Kubalík – Flek, Černoch, Beránek – Smejkal, Zohorna, Kaut – Voženílek, Špaček, Tomášek – Lenc.
Tréner: Kari Jalonen.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu štvrťfinále play-off MS 2023 medzi USA a Českom.

USA


Američania suverénne prevalcovali základnú A-skupinu. Jedinú škvrnu spôsobila posledná výhra so Švédmi 4:3 po predĺžení, preto nemajú sedem plných víťazstiev, no postúpili z čela. 34 strelených gólov vzbudzuje rešpekt. Rovnako tak je obrovská sila v defenzíve, ktorá pustila do brány len osem pukov. Predpoklady USA na postup do semifinále sú vysoké, len to potrebujú potvrdiť na ľade.

Česko

Nečakaná výhra Lotyšov, ktorá poslala domov Slovákov, nakoniec posunula zverencov trénera Kariho Jalonena na štvrté miesto. Česi nezískali na konci skupiny body so Švajčiarmi aj Kanaďanmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

USA

USA

 • DeSmith (Petersen)
 • Samberg
 • Perbix
 • Kleven
 • Perunovich
 • Thrun
 • Mackey
 • Hutson
 • Grimaldi
 • Bonino (C)
 • A. Tuch (A)
 • Bjork
 • O'Connor
 • Garland (A)
 • Gauthier
 • Tynan
 • Mazur
 • Farrell
 • Brown
 • Coronato
 • L. Tuch
Česko

Česko

 • Vejmelka (Langhamer)
 • Kempný
 • Kundrátek
 • Dvořák
 • Košťálek
 • Jordán (A)
 • Zbořil
 • Němeček
 • Červenka (C)
 • Sobotka (A)
 • Kubalík
 • Flek
 • Černoch
 • Beránek
 • Smejkal
 • Zohorna
 • Kaut
 • Voženílek
 • Špaček
 • Tomášek
 • Lenc