4 : 3
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Maďarsko
Naposledy zmenené pred 11 mesiacmi

Samostatné nájazdy zvládli lepšie hokejisti Rakúska, ktorí sa tým pádom udržali v elitnej kategórii, Maďarsko vypadáva do B-kategórie.

Koniec zápasu.

2:0

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Rakúsko.
Autorom víťazného gólu je MANUEL GANAHL.

Samostatné nájazdy začínajú.

Po krátkej úprave ľadu rozhodnú o osude tohto stretnutia samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:29

Rakúsko v útočnom pásme, Raffl prihral pred bránu, Rossi neskóroval pomedzi betóny Bálizsa.

63:31

Schneider rozohral nepresne na Reinbachera, zakázané uvoľnenie.

62:36

Nagy vyštartoval s pukom na bránu, no potom si to rozmyslel a nezakončoval.

61:49

Pred bránou voľný Erdély, puk ale nedostal, dobre zasiahol hokejkou Heinrich.

61:16

Rafflov príklep bol podvihnutý na ochrannú sieť.

61:03

Nissner v útočnom pásme, ale radšej neriskoval a zacúval.

60:26

Prečíslenie Maďarska, po prihrávke pálil Sofron, Starkbaum výborne zasiahol!

60:01

Začalo sa predĺženie.

O malú chvíľu začne 5-minútové predĺženie troch proti trom.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:55

Terbócs už nevystrelí, pri mantineli dostal stopku.

59:09

Rakúsko vyhralo buly v útočnom pásme a hneď z toho bola nebezpečná strela, ktorú Bálizs vyrážal. Dorážka išla vedľa jeho brány.

58:32

Nissner vysunul Raffla, no ten krížnou prihrávkou trafil iba korčule Heinricha.

58:00

Posledné dve minúty tretej tretiny.

56:09

M. Huber vystrelil spoza hráča do protipohybu Bálizsa, ktorý zakročil vyrážačkou.

55:29

Šanca Seboka z ostrého uhla, nezmestil puk do horného rohu brány.

54:29

Wukovits zobral puk za bránu ale neprihral ani nezakončil, Maďari prešli do protiútoku a znova donútili Starkbauma zasiahnuť.

54:07

Maďari bojujú o puk za bránou súpera, Vincze ho vydoloval, vyšiel pred bránu a spoza hráča z otočky zakončil, Starkbaum si postrážil bližšiu tyčku a úspešným zákrokom prerušil hru.

52:17

Rakúšania tlačia v útočnom pásme, všetko hádžu na bránu.

51:12

Heinrich rozohral na útočnú modrú, ale Ganahl puk nestihol tečovať, čiže zakázané uvoľnenie.

50:34

Horváth si nedal pozor na rozohrávku, Bálizs sa vrhol po puku tesne pred Schneiderom.

49:23

Rakúšania sa dlho držia v útočnom pásme, pri bránke dobre pracoval Raffl. Maďari nestíhajú.

48:22

Wukovitsovo nahodenie bolo pred Bálizsom tečované, ten sa musel mať na pozore. Udržal puk pred dobiedzajúcim M. Huberom.

47:42

Strong nahadzoval, Stipsicz blokuje. Rakúšania pôsobia aktívnejšie.

46:56

Horváth prihrával stredom na Sofrona, ten bol ale na zadnom mantineli odzbrojený.

46:18

Raffl našiel Nissnera na osi klziska, ten vypálil z prvej. Tečovaný puk skončil na ochrannej sieti.

45:40

Wolf nahodil puk, M. Huber ho získal, zašiel za bránu a spoza nej zakončil, puk bol zrazený a Bálizs ho má vo svojej moci.

44:26

Rakúšania sa ubránili, Schneider si nakorčuľoval za maďarskú obranu, ale nedostal prihrávku, inak by išiel sám na bránu.

43:49

Stipsicz nahodil puk, ktorý Starkbaumovi prepadol, no rakúsky gólman ho napokon udržal pred bránkovou čiarou!

43:07

Terbócs nahadzoval puk z uhla a získal buly v útočnom pásme.

42:48

Papp sa zbavil protihráča v rohu a snažil sa natlačiť k bližšej žŕdke, tesne minul ľavý horný roh brány.

42:16

Maďari si nerozumeli pri kombinácii v útočnom pásme a sami sa vyhnali.

41:22

Rakúsko zvládlo súboj pri mantineli a vyhadzuje cez všetky čiary.

40:45

Vylúčenie v tíme Rakúsko:
Thomas Raffl – 2 min., hákovanie.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po dvoch tretinách je stav medzi Rakúskom a Maďarskom 3:3. Kto dnes zvíťazí, udrží sa v elitnej kategórii, porazený zostupuje o kategóriu nižšie.
Tretia tretina sa začne o 20:59.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:51

Dokonca rakúske prečíslenie troch proti jednému, Schneider volil prihrávku na Zwergera, tá ale neprešla!

38:16

Szabó v dobrej pozícii, zblízka zakončil bekhendom, ale iba do pripraveného Starkbauma.

37:09

Rakúsko dalo gól!
Rakúšania to ešte stihli v presilovke a urobili to výborne. Zwerger našiel krížnou prihrávkou LUKASA HAUDUMA, ktorý pálil z prvej a trafil nad lapačku presúvajúceho sa Bálizsa.
Asistencie: Dominic Zwerger, David TReinbacher

36:27

Heinrich nabil na strelu z prvej Nissnerovi, ktorý bolestivo nastrelil brániaceho hráča.

35:59

Maďari zastavili Rakúšanov už na modrej čiare, bránia sa zatiaľ dobre.

35:16

Vylúčenie v tíme Maďarsko:
Balázs Sebők – 2 min., hákovanie.

34:43

Terbócs si hodil puk sám pre seba, nezískal ho, nasledovalo rakúske prečíslenie a strela M. Hubera na vyrážačku Bálizsa.

33:07

Schneider sa dostával do šance, Maďari ho ale na poslednú chvíľu odzbrojili, konkrétne Stipsicz.

31:22

Sofron mohol ísť na hetrik, ale prihrával Erdélymu, ktorý v obrovskej šanci trafil iba bočnú sieť! Dvaja maďarskí hráči boli sami pred Starkbaumom!

31:05

Reinbacher nerozohral v strednom pásme na Wukovitsa, Maďari hneď začali napádať.

29:44

Nahodenie na bránu, Bálizs vyrazil, mimo dosah číhajúceho Zwergera.

29:40

Teraz je hra dosť rozkúskovaná.

28:10

Maďari zavreli svojho súpera, no Rafflovi sa podarilo získať puk a Rakúsko môže prestriedať.

26:43

Maier strieľal z uhla, P. Huber jeho strelu tečoval medzi betóny Bálizsa, ten si myslel, že má puk pod kontrolou, no vykĺzol mu a STEVEN STRONG ho dostal do siete.
Asistencie: Paul Huber, David Maier.

26:25

Maďari držia útočné pásmo, no do koncovky sa nedostali. Naopak ušiel im Schneider, korčuľoval sám na bránu, no Hadobás sa mu hodil pod nohy a pomohol Bálizsovi!

25:34

Terbócs nabral rýchlosť v strednom pásme, do šance sa nestihol dostať, píska sa ofsajd.

24:11

Maďarsko dalo gól!
Maďari vyhrávajú 3:1! MILAN HORVÁTH nahodil puk od modrej čiary, Starkbaum nič nevidel a inkasuje. Puk skončil v ľavej hornej časti jeho brány.
Asistencie: Kristof Papp, Gergo Nagy

23:57

Rakúšania vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie.

22:15

Maďari chybovali v defenzíve a hneď z toho bola veľká rakúska šanca. Prečíslenie dvoch proti jednému, Zwerger prihral Schneiderovi, jeho koncovku z prvej Bálizs zlikvidoval, stihol sa presunúť!

21:32

Sofron prihral do jazdy Nagyovi, ten ale nedokázal s pukom vymyslieť žiadnu akciu.

20:44

Pozsgai nahodil puk do útočného pásma, získali ho Rakúšania.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Skóre otvoril v 9. minúte Sofron, v presilovke v 13. minúte vyrovnal individuálnou akciou Rossi, no Maďarom prinavrátil vedenie znova Sofron v 20. minúte.
Druhá tretina sa začne o 20:08.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:22

Maďarsko využíva presilovku a opäť vyhráva. Sebok videl pri žŕdke ISTVÁNA SOFRONA, poslal mu strieľanú prihrávku, ktorú Sofron skúsene tečoval a našiel medzierku medzi gólmanom a jeho bližšou ľavou žŕdkou. Asistencie: Balázs Sebők, Bence Stipsicz.

19:14

Strela z prvej, ale Starkbaum nemal s ňou problém.

18:33

Sofron si nerozumel so spoluhráčmi, jeho bekhendová prihrávka medzi kruhy bola ľahko čitateľná a Rakúšania sa oslobodzujú.

18:06

Thomas Raffl – 2 min., vrazenie na mantinel.

17:18

Nissner tvrdo vypálil príklepom z pravého kruhu, Bálizs mal však odkrytý výhľad a puk vyrážal pred seba.

16:25

Ganahl výborne napádal a získal puk, no Rakúšania si nerozumeli a sami sa vyhnali z útočného pásma.

15:44

Icing aj na druhej strane.

15:18

Zakázané uvoľnenie Rakúsko.

14:47

Raffl servíroval puk pred bránu, ten skončil na maďarských hokejkách.

14:03

Rakúsko po vsietenom góle prebralo iniciatívu v zápase. Z uhla strieľal Wukovits, Bálizs vyrazil a kryl aj dorážku, ku ktorej sa dostal Wolf.

12:45

Parádna akcia MARCA ROSSIHO! Zobral si puk za vlastnou bránkou, prekorčuľoval celé klzisko, kto sa mu postavil do cesty, toho obišiel a výborne zvládol aj koncovku, keď skóroval pomedzi Bálizsove betóny!

12:09

Reinbacherovu strelu tečoval pred brankárom M. Huber, Maďari sa ale ubránili a aj oslobodili.

11:45

Zwerger prihrával medzi kruhy, Wukovits sa ale k puku nedostal.

10:58

Balázs Sebők – 2 min., podrazenie.

09:51

Terbócs prihrával pred bránu našiel však len hokejku Schneidera. Rakúsko ide dopredu.

09:26

Maďari stále na puku, Starkbaum kryl strelu od modrej a prerušil hru.

08:25

Maďari hrali posledné minúty veľmi dobre a strieľajú aj úvodný gól stretnutia. Bartalis forčekoval a získal puk pri mantineli, prihral za bránu Erdélymu, ktorý výborne načasoval finálnu prihrávku ISTVÁNOVI SOFRONOVI a ten trafil bližší pravý horný roh Starkbaumovej brány.
Asistencie: Csanád Erdély, István Bartalis.

07:56

Maďari sa poriadne prebrali a ohrozujú bránu. Papp prihrával spoza nej medzi kruhy, no Terbócs minul cieľ.

06:23

Teraz to už Maďarom vyšlo, Sebok preveril pozornosť Starkbauma.

06:02

Protiútok Maďarov, nezakončili.

05:11

Achermann našiel medzi kruhmi P. Hubera, ktorý nebezpečne vystrelil. Rakúšania sú aktívni.

03:59

Zwerger nabil na pravý kruh na strelu z prvej Haudumovi, tomu ale puk nesadol, navyše ho zblokoval Stipsicz.

03:30

Rakúšania sa usadili v útočnom pásme. Dlho si iba prihrávali, potom Schneider strieľal z ľavého kruhu, Bálizs vyráža!

02:26

Tamás Pozsgai – 2 min., sekanie.

01:49

Schneider poslal puk na bránu, Bálizs zasahoval betónom.

00:43

L. Haudum nahodil puk do rohu, kde sa ho zmocnil Sebok.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Rakúsko: Starkbaum (Kickert) – Wolf, Nickl, Heinrich (A), Zündel, Brunner, Reinbacher, Strong, Maier – M. Huber, Haudum, Wukovits – Thaler, Nissner, Raffl © – Schneider, Rossi, Zwerger – P. Huber, Achermann, Ganahl (A).

Maďarsko: Bálizs (D. Horváth) – Stipsicz, Fejes, Szabó, Hadobás, Kiss, M. Horváth, Garát, Pozsgai (A) – Galló, Hári (A), Sebők – Sofron, Bartalis, Erdély – Terbócs, Papp, G. Nagy © – Vincze, Németh, Csányi.

O 19:20 proti sebe nastúpia Rakúsko a Maďarsko. Obom tímom ide o veľa, nakoľko tento súboj rozhodne, kto minimálne na rok opustí A-kategóriu MS a naopak, kto si zahrá aj na budúci rok medzi elitou.

Zatiaľ sú na tom lepšie Maďari, ktorí majú na konte dva body, zatiaľčo Rakúšania získali jeden bod. Rakúšania uchmatli bod jedine Francúzom, keď prehrali 1:2 až po predĺžení. Maďari dokázali raz vyhrať, práve Francúzov zdolali 3:2 po predĺžení.

Rakúsko v uplynulom zápase pred dvoma dňami podľahlo Fínsku 1:3, Maďarsko nestačilo na Nemecko a prehralo 2:7.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.