Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta - Skupina A

22.05.2023 o 15:20

Dánsko
1 : 4
(1:1, 0:1, 0:2)
Švédsko
Naposledy zmenené pred 13 dňami
obnoviť
Filter

Švédsko splnilo svoju úlohu. V derby zvládlo Dánsko, ktoré opäť kleslo na nepostupovú piatu priečku A-skupiny. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

56:42

Jacob de La Rose nezasiahol odkrytú časť bránku Dánska! Sorensen sa iba bezmocne pozrel za seba!

Reklamná prestávka.

54:22

Švédsko dalo gól! CARL GRUNDSTRÖM sa rýchlo odtiahol od bránkoviska na ľavú žŕdku Sorensena. Dáni mu dali toľko miesta, že si to pokojne spracoval, položil gólmana a ponad neho presne zakončil. Asistencie: Pär Lindholm a André Petersson.

53:37

Chybička na dánskej strane. Carl Grundström sa nezhostil úlohy pomstiteľa. Svoj pokus dával hore, ale neuspel.

Reklamná prestávka.

52:40

Švédsko dalo gól! LUCAS RAYMOND sa prizeral na súboj pri mantineli. Keď sa k nemu vykotúľal puk, prišiel s ním na úroveň kruhov a zakončil popod vyrážačku famózne chytajúceho Sorensena. Asistencia: Jonatan Berggren.

52:00

Puk sa nachádza na švédskych hokejkách.

Reklamná prestávka.

50:12

Jonathan Pudas vystrelil zápästím presne na Sorensena, ktorý nemal pred sebou nikoho zo Švédov, ktorí by mu to mohli znepríjemniť tečom.

49:14

Vzdialená striedačka nebola vôbec prekážkou pre švédskych hokejistov. Stratili puk po dlhom pobyte v tretine. Do stredného pásma vyhadzoval Koch.

48:32

Švédi evidentne zvýšili tempo hry. Ich ofenzívne chúťky ešte nekončia. Dánska obrana je na nohách.

47:48

Henrik Tömmernes prekonával všetkých, ktorí mu stáli v ceste! Najdôležitejšie ale bolo zvládnuť brankára Sorensena, ktorému to neprestrčil do bránky!

46:12

Strelecký pokus Dánov od mantinelu smerom na švédsku bránku. Wallstedt nedisponoval dostatočným výhľadom, ale puk mu nespôsobil vrásky.

45:46

Pudasova myšlienka niesla so sebou nebezpečnú šancu, ktorú priniesol Petersson! Sorensena chcel vymiešať smerom doľava, čo sa mu nepodarilo praktizovať! Krásny zákrok!

44:33

Leo Carlsson prekonal modrú čiaru, ale hra sa musela prerušiť. O sekundu skôr mu tam vošiel Berggren.

43:56

Nastala situácia dvoch proti dvom. Dánske kľučky ale neslávili úspech.

42:58

Dánskej reprezentácii chýba útočník Christian Wejse. V jeho prípade ide o dôsledok tvrdého, ale čistého bodyčeku, ktorý mu nasadil ešte v prvej tretine Tömmernes.

40:46

Záverečná tretina začala zhurta zo švédskej strany. Sorensen čelil dvom nepríjemným zakončeniam.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 17:07.

Po dvoch tretinách je skóre nahnuté k Švédom. V 33. minúte skóroval Petersson pri presilovke.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:29

Dusno sa vytváralo pri dánskej bránke, v ktorej však účinkuje sústredený Sorensen. Ochranca svätyne Severanov priľahol puk.

38:02

Mikkel Boedker poslal pokus do tyčky!

37:00

Prechod švédskych hráčov ohodnotený odpískaním postavenia mimo hry.

Reklamná prestávka.

36:38

Marcus Sörensen bol zabudnutý za dánskou obranou! Urobil nesprávne rozhodnutie, keď z menšej vzdialenosti poslal príklep! Zápästím to mohlo skončiť lepšie! Sorensen vyrazil na ochrannú sieť!

34:27

Lucas Raymond sa dostal do samostatného nájazdu! Sorensen vyčkával do poslednej chvíli, čo sa bude diať! Švédsky útočník nadvihol puk, ale lizol iba bočnú sieť!

34:17

Mierne zakrytý výhľad mal Wallstedt. Švihom na neho zakončoval Nick Olesen.

33:27

Puk na hokejke podržal Nylander. Jeho spoluhráči však nemali ideálne postavenie, aby sa z toho dali podniknúť útočné kroky.

32:20

Švédsko dalo gól! ANDRÉ PETERSSON sa celkom rýchlo dostal do novej šance, ktorú už naplno využil. Trafil sa medzi nohy Sorensena. Asistencie: Pär Lindholm a Lucas Raymond.

31:56

Pekná kombinácia Švédov! André Petersson však vyprášil betón Sorensena!

31:14

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Markus Lauridsen – 2 min., držanie.

Reklamná prestávka.

30:43

Švédsko hrá s piatimi hráčmi.

30:16

Švédsko hrá so štyrmi hráčmi.

30:00

Patrick Russell našiel vpravo Nicklasa Jensena! Wallstedt ostáva neprekonaný v tejto dvojnásobnej početnej výhode!

29:27

Dáni naháňajú puk na vlastnej polovici. Cenné sekundy idú na konto brániacich sa Švédov.

29:02

V tejto chvíli sa nedalo prestrčiť rozhodujúcu prihrávku z pravej žŕdky pred Wallstedta. Švédski hráči mali kvalitné pozičné postavenie.

28:43

Vylúčenie v tíme Švédsko:
Jacob de La Rose – 2 min., držanie hokejky.

28:16

Vylúčenie v tíme Švédsko:
Timothy Liljegren – 2 min., držanie.

27:15

Dánom zlyhalo zrýchlenie hry. Icing.

26:46

Lukas Bengtsson výborne uvoľnil pred kruhmi Sörensena, ktorý sa popálil na dánskom gólmanovi, ktorý chytá fantasticky. A muž v maske Dánska sa vzápätí zaskvel pri zneškodnení strely Nemetha do horných poschodí svätyne.

Reklamná prestávka.

25:31

Nikolaj Ehlers si výborne počínal pri zakladaní útoku. Najskôr sa mu ponúkal súboj jeden na jedného, ale zasekol si to. Počkal, kým sa jeho spoluhráči presunú pred bránku, ktorým adresoval koncovku švihom. Wallstedt napokon nemal plné ruky práce.

24:48

Niklas Andersen zakončoval z výbornej pozície, ale nerozvlnil sieť. Zákrok Wallstedta však umožnil dorážkový pokus Olesenovi, ktorý ostal nevyužitý.

24:16

Henrik Tömmernes zle spolupracoval s Pudasom. Švédskemu spoľahlivému obrancovi to preskočilo hokejku a bol tak nútený trieliť do vlastnej defenzívy.

23:46

Zaznel hvizd rozhodcu. Hokejisti mieria na vhadzovanie pred Sorensena.

23:09

Everberg ťahal za kratší koniec v útočnej zóne. Dôraz pomohol Ehlersovi a črtala sa možnosť pre jeho mužstvo. Nakoniec padol na kolená, no nebol v tom nedovolený zákrok. Zrejme nerovnosť na ľade.

22:25

Švédi čistým spôsobom zastavili protihráča v predbránkovom priestore. Okamžite došlo k sľubnej hernej otočke, ale finálny puk Raymonda na Carlssona bol prudký.

21:04

Dánska bránka nie je na svojom mieste! Sorensen bez prilby a v bránkovisku kôpka hráčov! Raymond zo všetkých síl dorážal, ale neposunul svoj tím do vedenia!

20:53

Krásna prihrávka Berggrena medzi kruhy, kde sa mu ukázal Raymond. Nepodarilo sa mu prestreliť dobre postavený dánsky blok.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 16:13.

Protivníci putujú do kabíny za nerozhodného stavu 1:1. Dánsko vyhrávalo, Švédsko dokázalo vyrovnať v druhej polovici úvodnej tretiny.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:19

George Sorensen bol pánom vlastného bránkoviska! Srdnato bránil, čo sa mu vyplatilo! Hra je prerušená!

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:11

Tentoraz bol puk pretečovaný smerom dopredu. Týkalo sa to dánskych hokejistov.

17:21

Dáni poriadne chytili za pačesy túto pasáž. Veľmi rýchlo a presne pracovali s pukom po celej dĺžke útočného pásma. Švédi na okamih nevedeli, kam skôr skočiť.

16:14

Nylander potiahol puk do útočnej tretiny, lenže od mantinelu neprihrával presne. Hra sa presunula do stredu klziska.

14:49

Aj s podporou gólmana Sorensena existovala šanca na rýchly prienik stredným pásmom. Bola tam trojica Dánov proti dvojici Švédov. Ale chýbajúca rýchlosť sa nakoniec podpísala pod vyrovnaný počet švédskych hráčov, ktorí si nedali ohroziť bránku.

14:23

Puk prešiel cez všetky čiary z dánskej strany. Zakázané uvoľnenie.

13:24

Švédsko dalo gól! Sorensenova prítomnosť v tejto situácii už Dánom nepomohla. Výborne to urobil DENNIS EVERBERG. Krásne si stiahol puk od pravej tyčky a prekonal brankára. Asistencie: Oscar Lindberg a Alexander Nylander.

Reklamná prestávka.

12:29

Carl Grundström nasmeroval puk na pravú stranu pre Lindholma. Avšak táto nahrávka nemala najlepšie parametre, nakoľko sa nemohol natlačiť pred bránku.

11:16

Ťažká nahrávka Švédov, ktorá bola zároveň dlhá. Pred modrou čiarou to neudržal na čepeli Raymond.

Reklamná prestávka.

09:43

Sorensen prečítal aj túto tečovanú strelu.

08:18

Veľká šanca Švédov! Milimeter pred bránkou sa objavil nakorčuľovaný Leo Carlsson! Z jeho hokejky to nepreniklo do bránky!

06:24

Dánsko hrá s piatimi hráčmi.

05:54

Dánsko hrá so štyrmi hráčmi.

05:52

Oscar Lindberg pálil z pravej strany na prvú tyčku. Skvelé zákroky servíruje brankár Sorensen. Dánom sa o chvíľku vráti prvý potrestaný muž.

05:15

Ďalšia úspešná robota Sorensena v bráne Dánov. Kvalitne sa oprel do strely Rasmus Sandin, ale nestačilo to na vyrovnanie.

04:43

Fantastická práca švédskych hokejistov! Dvojnásobná presilovka mohla byť polovične využitá! Nestalo sa to vďaka exkluzívnemu zákroku Sorensena! Z ľavej strany zlikvidoval puk Raymonda!

04:24

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Jesper Jensen Aabo – 2 min., vrazenie na mantinel.

03:54

Vylúčenie v tíme Dánsko:
Frederik Storm – 2 min., držanie.

03:39

Dánsko dalo gól! Dáni okamžite obrátili hru a doviedli akciu do gólovej bodky. NICKLAS JENSEN bol osamotený pri ľavom kruhu. Z presne nachystanej prihrávky vypálil nechytateľne. Asistencia: Nikolaj Ehlers.

03:26

Vzniklo švédske prečíslenie dvoch proti jednému! Dánsky brankár Sorensen zastavil zakončenie!

02:21

Christian Wejse sa rozbiehal po pravej strane. Na hranici útočnej modrej čiary prišla čistá stopka telom od Henrika Tömmernesa.

01:43

Timothy Liljegren bol tiesnený, ale úspešne vyvážal puk smerom do ofenzívy. Následne ho nahadzoval spoza modrej čiary.

00:59

Švédi prepadli Dánov v ich obrannom pásme. Vpredu manévrovali niekoľko sekúnd, ale bez streleckého pokusu na bránku.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Dánsko: Sorensen (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo ©, Larsen, Krogsgaard, A. Koch, Gammelgaard – N. Jensen, Ehlers, Russell (A) – Storm, Poulsen, Boedker (A) – Mølgaard, Aagaard, Bau Hansen – Scheel, Wejse, Andersen – Olesen.
Tréner: Heinz Ehlers.

Švédsko: Wallstedt (La. Johansson) – Liljegren, Sandin, Tömmernes, A. Lindholm, Nemeth, Bengtsson, Pudas – Carlsson, Raymond (A), Berggren – P. Lindholm, Petersson, Grundström – Everberg, Lindberg, Nylander – Sörensen, Silfverberg ©, de La Rose (A).
Tréner: Sam Hallam.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu na MS 2023 medzi Dánskom a Švédskom.

Dánsko


Zverenci trénera Ehlersa mohli byť ešte viac priblížení postupu do štvrťfinále. Kľúčový zápas s Nemcami prehrali 4:6 a všetky body nechali aj USA, ktorým do konca nevedeli streliť gól. Skončilo sa to výsledkom 0:3. Dáni majú osem bodov a postupovú štvrtú pozíciu, ale na chrbát im dýchajú práve hokejisti Nemecka, takže súboj o postup ešte bude napínavý.

Švédsko

Opačné starosti majú Švédi. Ich pekná skupinová jazda sa pretavila do postupu v predstihu. V sobotu zvládli aj Francúzov hladkým skóre 4:0. Disponujú najlepšou obranou v A-skupine, keď inkasovali len dva razy. Spoločne s USA sú nezdolaní v riadnom hracom čase.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Dánsko

Dánsko

 • Sorensen (Seldrup)
 • Lassen
 • M. Lauridsen
 • Jensen Aabo (C)
 • Larsen
 • Krogsgaard
 • A. Koch
 • Gammelgaard
 • N. Jensen
 • Ehlers
 • Russell (A)
 • Storm
 • Poulsen
 • Boedker (A)
 • Mølgaard
 • Aagaard
 • Bau Hansen
 • Scheel
 • Wejse
 • Andersen
 • Olesen
Švédsko

Švédsko

 • Wallstedt (La. Johansson)
 • Liljegren
 • Sandin
 • Tömmernes
 • A. Lindholm
 • Nemeth
 • Bengtsson
 • Pudas
 • Carlsson
 • Raymond (A)
 • Berggren
 • P. Lindholm
 • Petersson
 • Grundström
 • Everberg
 • Lindberg
 • Nylander
 • Sörensen
 • Silfverberg (C)
 • de La Rose (A)