7 : 2
(1:0, 3:0, 3:2)
Maďarsko
Naposledy zmenené pred 10 mesiacmi

Napokon bol zápas medzi Nemeckom a Maďarskom bohatý na góly, pretože celkovo ich padlo až deväť. Nemci však vyhrali jasne 7:2 a pripisujú si tak dôležité tri body v boji o postup do štvrťfinále, pričom sa už posunuli na štvrtú priečku, ale Dánsko má o zápas menej. Naopak Maďarov čaká zajtra rozhodujúci zápas s Rakúskom, ktorý rozhodne o tom, či sa predstavia na majstrovstvách najvyššej divízie aj budúci rok.

58:38

Nemecko dalo gól! Nedôslednú defenzívu Maďarska ešte v predposlednej minúte dokázal potrestať JONAS MÜLLER, ktorý si dovolil sťahovačku a trafil presne pod hornú tyčku, takže Horváth inkasuje siedmy gól! Asistencie: Wissmann, Peterka

57:21

Ešte dobrá príležitosť pre Szirányiho, ktorý však mal problémy so spracovaním, a preto ani jeho zakončenie nebolo ideálne a Niedeberger jeho strelu z blízkosti chytil.

56:54

Vhadzovať sa bude v strednom pásme, pričom obidve mužstvá už hrajú len vo veľmi vlažnom tempe.

54:30

Peterka nechcene puk odovzdal Sebőkovi, ktorý mohol streliť tretí gól Maďarska, ale jeho samostatný nájazd zostal nevyužitý, pretože bekhendom len trafil Niederbergera.

52:55

Niederberger si nechce komplikovať život a radšej puk prikryl po nahodení z uhla.

51:55

Horváth si aspoň pripisuje úspešný zákrok proti strele Ehla a v poslednej tretine naďalej pokračuje otvorený hokej.

50:06

Nemecko dalo gól! Gólové hody v poslednej tretine pokračujú a Nemcom vracia štvorgólové vedenie DOMINIK KAHUN, ktorý zužitkoval prihrávku Peterku a prestrelil Horvátha! Asistencia: Peterka

48:13

Maďarsko dalo gól! A dokonca je tu aj druhý gól Maďarska, keď sa na dlhšie usadili v útočnom pásme a NANDOR FEJES trafil náramne z pravej strany do hornej časti brány a nedal Niedebergerovi šancu! Asistencie: Stipsicz, Sebők

46:11

Maďarsko dalo gól! Tak predsa len sa Maďarsko dočkalo čestného gólu, o ktorý sa postaral ISTVAN TERBÓCS šikovným zakončením pomedzi betóny Niederbergera a tak stále platí, že sa aspoň raz presadili v každom stretnutí! Asistencie: Vincze, Papp

44:37

Zápas sa už naozaj len dohráva z povinnosti, pretože Maďari už určite budú šetriť sily na zajtrajší súboj o záchranu s Rakúskom, takže Nemci sa ešte môžu pokúsiť o čosi vylepšiť skóre.

42:39

Nemecko dalo gól! Veľmi lacný gól inkasuje Horváth, keď si nepokryl pravú tyč a pustil za svoj chrbát jednoduchú strelu z veľkého uhla od JOHNA PETERKU! Asistencie: Tiffels, Wissmann

40:17

Na úvod poslednej tretiny zakázané uvoľnenie na maďarskej strane.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine Maďarsko najskôr nevyužilo veľkú príležitosť na vyrovnanie v dlhej presilovke o dvoch hráčov a Nemci ich za to potrestali v záverečných piatich minútách hneď tromi gólmi, preto pred poslednou tretinou vedú jednoznačne 4:0 a o ich troch bodoch už nemôže byť pochýb. Tretia tretina sa začne približne o 17:02.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

37:55

Nemecko dalo gól! A je tu aj využitá presilovka Nemecka po parádnej rýchlej kombinácii na jeden dotyk a Noebelsovu nápaditú strieľanú prihrávku pred Horváthom tečoval nepokrytý NICO STURM, ktorý si pripisuje druhý gól! Asistencie: Noebels, Wissmann

36:12

Vylúčenie v tíme Maďarsko:
Vilmos Galló – 2 min., nedovolené bránenie.

35:22

Nemecko dalo gól! Tak to je studená sprcha pre Maďarsko, ktoré po pár sekundách inkasuje aj tretí gól, keď Soramiesovu strelu neudržal Horváth a NICO STURM situáciu dosledoval a bekhendom presne zakončil! Asistencie: Soramies, Ehl

35:04

Nemecko dalo gól! Veľmi dôležitú prácu odviedol Kahun, ktorý sa natlačil pred maďarskú bránu a Horvátha očividne rozhodil, čoho využil MORITZ SEIDER, ktorý si puk vymenil s Tiffelsom a pohodlne zakončil do odkrytej časti brány! Asistencia: Tiffels

34:14

Až v tejto chvíli je hra konečne prerušená, dlhšie sa hralo už aj v plnom počte na oboch stranách, ale Maďari sa stále držia a prehrávajú len o jediný gól.

27:42

István Bartalis – 2 min., držanie hokejky.

27:42

Chvíľu sa Maďari tešili z vyrovnávajúceho gólu, ale veľmi rýchlo ich radosť zrušili rozhodcovia, ktorí budú vylučovať Bartalisa pre útočný faul.

27:37

Veľká šanca pre Maďarsko na vyrovnanie, ktoré má teraz k dispozícii hneď dvojminútovú presilovku piatich proti trom, ale k strele sa odhodlal Nagy až po viac ako minúte a Niedeberger úspešne zakročil.

26:28

Vylúčenie v tíme Nemecko:
Moritz Seider – 2 min., nedovolené bránenie.

25:57

Maksymilian Szuber – 5 min., napadnutie.

25:57

Kóger krásnou prihrávkou vysunul do úniku kapitána Nagya, lenže ten nemal potrebnú rýchlosť a ešte k tomu ho tiesnil jeden z nemeckých obrancov, napokon Niederberger predviedol istý zákrok.

25:28

Peterkove zakončenie bolo zblokované, napriek tomu však aspoň týmto spôsobom vybojoval útočné pásmo.

24:24

Bola tu šanca na rýchlejší prechod do útočného pásma pre Maďarsko, lenže akciu zastavilo postavenie mimo hry.

23:13

Maďari boli dlhšie v útočnom pásme, aj keď sa puk túlal len popri mantineli, napriek tomu však Nemci radšej vyhodili cez všetky čiary za cenu zakázaného uvoľnenia.

20:22

Pekná individuálna akcia Sturma, ktorý puk ešte naservíroval pred bránu Ehlovi, lenže Horváth predviedol ďalší kvalitný zákrok.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina zápasu medzi Nemeckom a Maďarskom priniesla očakávaný obraz hry, ale Nemci dokázali vyťažiť z výraznej streleckej prevahy zatiaľ iba jediný gól, o ktorý sa postaral Stachowiak. Druhá tretina sa začne približne o 16:08.