4 : 0
(4:0, 0:0, 0:0)
Francúzsko
Naposledy zmenené pred 11 mesiacmi

Švédi rozhodli o osude zápasu ešte v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0 a týmto skóre sa zápas aj končí. Francúzom sa skórovať nepodarilo.

58:50

Vylúčenie v tíme Švédsko:
Lars Johansson – 2 min., podrazenie. Trest odpyká Berggren.

58:44

Bozon s individuálnou akciou, chystal sa na zakončenie spoza brány potom si to rozmyslel a prihrával na modrú.

57:28

Everberg získal puk za francúzskou bránou, prihral pred ňu, no Lindbergov pokus zblízka Papillon zneškodnil.

56:18

Gól Švédska neplatí. Skóre zostáva 4:0.

56:18

Everberg strieľanou prihrávkou našiel Zetterlunda, ktorý dostal puk za bránkovú čiaru, ale urobil pri tom pohyb korčuľou. Gól zrejme platiť nebude, uvidíme po skúmaní videa.

55:35

Liljegren posielal puk do ohňa, no ten skončil na zadnom mantineli. Francúzi nepresne rozohrali a puk tak držia znova Švédi.

54:47

Ďalšia švédska strela, Papillon stiahol puk zo vzduchu. Nasleduje reklamná prestávka.

53:23

Prečíslenie dvoch proti jednému, Carlsson to zobral na seba, ale prestrelil bránu.

51:54

Liljegren si robil priestor na strelu, puk si potiahol blízko k bráne, mieril ponad rameno Papillona, ale prestrelil aj bránu.

50:33

Švédi kombinovali v útočnom pásme, Pudas ale na modrej stratil puk, Francúzi túto príležitosť nevyužili na ohrozenie švédskej brány.

48:27

Kontra Švédov, Lindholm servíroval puk Silfverbergovi, no brániaci Francúz zrazil prihrávku späť na jeho hokejku a Lindholm neodstal puk za Papillona!

46:56

Po prihrávke Sörensena zakončoval de La Rose tesne nad! Chvíľu nato mal šancu znova, dostal veľa priestoru.

46:40

Carl Grundström – 2 min., sekanie.

46:06

Addamo zakončil na Johanssona, ktorý má puk vo svojej moci.

45:09

Fabre dobre napádal, vypichol puk, no ten mu ušiel až k Johanssonovi, ktorý ho lapačkou prikryl.

44:26

Pokus od modrej z prvej si francúzsky gólman postrážil.

43:06

Až teraz je hra prerušená, Francúzi vyhadzujú puk na zakázané uvoľnenie. Je vidno, že Švédi sa už za každú cenu neženú za gólmi.

41:27

Berggren to vyskúšal, jeho strela ale bola zblokovaná.

40:57

Nylander vystrelil po ľade z ľavého krídla, Papillon vyrazil.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine gól nepadol, Švédsko vyhráva nad Francúzskom 4:0.
Tretia tretina sa začne o 20:59.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:07

Tömmernes nastreľoval puk na bránu, tečoval ho Silfverberg, Papillon úspešným zákrokom hru prerušil.

37:52

Everberg zakončoval spomedzi kruhov, aj keď bol tiesnený, Francúzi sa ubránili.

36:48

Šancu mali aj Francúzi, ale Johansson podržal svoj tím.

35:14

Ich šanca prišla o čo si neskôr, keď pekne zakombinovali, zakončoval Carlsson, ale nepodarilo sa mu prekonať Papillona, ktorý ešte neinkasoval.

34:50

Sörensen na Silfverberga na ľavé krídlo, ten dával za bránu, no Švédi boli odzbrojení.

33:34

Francúzsky hráč sa dostal medzi troch švédskych a aj zakončil, Johanssonovi ale nenarobil žiadne problémy.

32:22

Francúzi sa tlačili do zakončenia, ale švédska defenzíva bola pozorná.

31:29

Francúzi sa oslobodili vyhodením cez všetky čiary.

30:39

Francúzi sa dostali do protiútoku, Bozon strieľal spoza hráča, Johansson si s ňou bez problémov poradil.

30:23

Švédi v útočnom pásme, znova zakončoval Raymond, Papillon predviedol úspešný zákrok.

30:05

Raymondovo zakončenie bolo stečované na ochrannú sieť.

29:48

Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Jules Boscq – 2 min., sekanie.

28:16

Papillon udržal puk vo výstroji a prerušil hru.

27:35

Silfverberg získal puk za bránkou súpera a prihral medzi kruhy, zakončenie de La Roseho však skončilo nad hornou žŕdkou.

26:40

Valier dokorčuľoval puk za bránou súpera, no chýbala mu podpora od spoluhráčov.

25:38

Francúzi zblokovali prihrávku, ktorá smerovala medzi kruhy, oslobodili sa ale iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

24:05

Liljegren nabral rýchlosť na pravom krídle a z ostrého uhla trafil Papillona do masky.

23:30

Francúzi začali druhú tretinu odhodlane, Švédom zatiaľ nedovolili usadiť sa pred ich bránou.

22:50

Papillon sa uviedol úspešným zákrokom, keď zlikvidoval teč Grundströma.

20:01

Striedanie v tíme Francúzsko:
z ihriska odchádza Julian Junca, prichádza Quentin Papillon.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Švédsko zdá sa vybavilo Francúzsko už v prvej tretine, keď skórovalo až štyrikrát.
Druhá tretina sa začne o 20:15.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:54

Švédsko dalo gól!
Švédsko podruhýkrát využíva presilovku. Lindberg postavený chrbtom k bráne našiel medzi kruhmi FABIANA ZETTERLUNDA, ktorý trafil z prvej popod Juncov betón a strieľa druhý gól v zápase.
Asistencie Oscar Lindberg, Lucas Raymond.

18:17

Pierre Crinon – 2 min., držanie.

16:26

JONATAN BERGGREN dostal prihrávku k pravej žrdi, odkiaľ chcel ešte prihrať spoluhráčovi. Brániaci Thiry si však puk zrazil do vlastnej brány.
Asistencie Leo Carlsson, Henrik Tömmernes.

14:52

Valentin Claireaux – 2 min., hákovanie.

13:40

Do šance sa na pravom krídle dostával Raymond, prešiel však okolo brány bez toho, aby zakončil.

11:44

Francúzi sa nevedia usadiť v útočnom pásme, Švédi sa oslobodzujú.

10:59

Pär Lindholm – 2 min., podrazenie.

10:42

Fantastický Johansson. Bertrand a Fabre išli dvaja na jedného, nasledovala prihrávka na druhého menovaného, no švédsky gólman sa výborne presunul a vykopol puk pravým betónom!

09:25

Pudas prihrávkou cez celé strené pásmo našiel FABIANA ZETTERLUNDA, ktrý sa prešmkol cez francúzsku obranu a korčuľoval sám na bránu, zvolil kľučku do bekhendu a zasunul puk za Juncu.
Asistencie Jonathan Pudas, Henrik Tömmernes.

06:39

Johansson opäť zasahuje pri svojej ľavej žrdi, kde nenechal voľný priestor a ukryl puk v lapačke.

05:39

Texier sa dostal až pred Johanssona, ale neohrozil ho.

03:29

Junca mal poriadne šťastie, Raymond mieril z medzikružia do žrde!

01:59

Petersson nahadzoval z pravého kruhu a pred bránou bol dobre postavený PAR LINDHOLM, ktorý puk tečoval medzi Juncove betóny. Švédsko sa veľmi rýchlo ujíma vedenia.
Asistencie: André Petersson, Henrik Tömmernes

00:34

Šance na oboch stranách, švédska strela bola nepresná, na druhej strane Texier donútil Johanssona k zákroku, ten predviedol efektný semafor.

00:01

Úvodné zostavy:

Švédsko: La. Johansson (Wallstedt) – Liljegren, Sandin, Tömmernes, A. Lindholm, Nemeth, Bengtsson, Pudas – Carlsson, Raymond (A), Berggren – P. Lindholm, Petersson, Grundström – Everberg, Lindberg, Zetterlund – Sörensen, Silfverberg ©, de La Rose (A) – Nylander.

Francúzsko: Junca (Papillon) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili (A), Crinon, Onno, Thiry – Boudon, Texier, K. Bozon (A) – Leclerc, Addamo, Rech – Bertrand, Claireaux ©, Fabre – Valier, T. Bozon, Farnier.

Vo večernom zápase o 19:20 proti sebe nastúpia Švédi a Francúzi.

Švédom patrí aktuálne druhá priečka so ziskom 11 bodov, bod stratili iba v zápase proti Fínsku, ktorý dospel až do samostatných nájazdov. Severania hrali zápas pred dvoma dňami, outsidera z Maďarska rozstrieľali 7:1.

Francúzsko sa nachádza na 6. mieste, doposiaľ získalo 4 body. Zvíťazilo iba raz hneď v prvom zápase, keď zdolalo Rakúsko 2:1 po predĺžení. Francúzi podľahli Dánom, Maďarom a pred tromi dňami aj favorizovaným Fínom, 3:5.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.