3 : 4
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Lotyšsko
Naposledy zmenené pred 11 mesiacmi

Prvé väčšie prekvapenie na šampionáte! Lotyšsko dnes odohralo výborný zápas, za čo im bola daná odmena v podobe víťazstva 4:3 po predĺžení nad Českom. Rozhodujúci gól strelil Batna.
Za najlepšieho hráča českého tímu bol vyhlásený Flek a za Lotyšsko Cibulskis. Na dnes je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Koniec zápasu.

64:17

Lotyšsko dalo gól! Po Jaksovej strele Hrubcovi vypadol puk, k dorážke sa tlačil OSKARS BATNA a voči hokejke Červenku uspel. Lotyšsko vyhráva tento duel 4:3 po predĺžení.
Asistencia: Jaks.

63:06

Tomášek a aj Indrašis s obrovskými šancami, ale v predĺžení hviezdia brankári!

61:59

Rozhodnutie zápasu mali na hokejke českí hráči, ale puk sa poodrážal pred bránou.

61:27

Česi si vydýchli, zlá spätná prihrávka, ale Dzierkals spadol pri črtajúcom sa brejku.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Už už to vyzeralo, že si Lotyšsko pripíše prvé tri body, keď sa v tretej tretine opäť ujali vedenia, ale Česi zabrali a tri minúty pred koncom vyrovnali. Nasledovať bude päť minútové predĺženie v hre 3 na 3.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:49

Puk v bránkovisku Lotyšska po strele od modrej! Nebezpečná situácia pre lotyšský tím.

58:00

Záverečné dve minúty tretej tretiny.

57:39

Skackavý puk na Šilovsa, čo sa snažili využiť českí hráči, ale šťastie stálo na strane Lotyšska.

56:58

Česko dalo gól! Čechom sa podarilo vyrovnať! Červenka výborne prihral na voľného MICHALA KEMPNÉHO, ktorý zakončoval do polodkrytej brány.
Asistencie: Červenka, Kubalík.

55:59

Hra sa dosť kúskuje, ďalší icing, tentokrát na strane Česka.

55:28

Prihrávka Zbořila tečovaná mimo hraciu plochu.

54:41

Lotyši trikrát po sebe poslali puk len na zakázané uvoľnenie.

54:28

Zakázané uvoľnenie Lotyšska. Čechom zostáva niečo cez päť minút.

53:30

Pokus od Fleka, Šilovs vyrazil na mantinel.

52:43

Na ťahu je český tím, ale Lotyši to zatiaľ zvládajú. Česi sa ešte k tomu dopustili icingu.

52:05

Hrubec má puk vo svojej moci, nasleduje reklamný brejk.

51:15

Prihrávku Sobotka nezachytil a Česi sa mi vyhnali z pásma.

49:47

Postavenie mimo hry aj na opačnej strane.

49:24

Lotyšsko v plnom počte.

49:06

Lotyši vyhadzujú puk až za bránu Hrubca.

48:51

Čechom dvakrát nevyšiel prechod do útočnej tretiny – ofsajd.

48:14

Červenka si premiešaval puk, nakoniec vystrelil na bránu.

47:24

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Rodrigo Abols – 2 min., držanie.

45:22

Lotyšsko dalo gól! Vyhraté buly Lotyšska, puk smeroval na modrú k OSKARSOVI CIBULSKISOVI, ktorého pokus sa odrazil od korčule českého hráča Jordána do brány.
Asistencie: Andersons, Smirnovs.

45:18

Keninš puk poslal len na ochrannú sieť.

44:06

Lotyšom sa máli remízový stav a sú o niečo aktívnejší v tretej tretine.

41:51

Zile napriahol od modrej, ale trafil len českého hráča stojaceho pred sebou.

40:21

Kundrátek s dobrým obranným zákrokom.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine padli tri góly, Lotyšsko otočilo stav na 1:2, ale Čechom sa podarilo vyrovnať. Stav je pred začiatkom tretej periódy 2:2. Tretia tretina sa začne približne o 21:05.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:09

38:52

Špačekovu strelu Šilovs vyrazil, následne dorážal Černoch, ale takisto neuspel po výbornom zákroku brankára. Hra sa prerušila, pretože Džerinš dostal nepríjemný zásah do tváre.

38:21

Lotyši poslali puk do stredného pásma.

37:30

Kaut už z uhla na bližšiu žrď, Šilovs si ju postrážil.

37:07

Rihards Bukarts – 2 min., podrazenie.

36:48

Postavenie mimo českého tímu.

36:20

Daugavinš chcel prekvapiť gólmana Česka, na pravom kruhu naznačoval, že bude prihrávať a nakoniec vypálil na bránu.

35:51

Lotyši sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

35:34

Česko v plnom počte.

34:42

Hra vysokou hokejkou na strane Česka. Vhadzovanie pred Hrubcom.

34:05

Lotyšsku presilová hra zatiaľ nevychádza.

33:34

Vylúčenie v tíme Česko:
Jakub Zbořil – 2 min., podrazenie.

33:05

Puk skončil medzi divákmi v hľadisku.

31:49

Černoch aktívny pred bránou, ale Šilovs puk pokryl lapačkou.

30:18

Icing na strane Lotyšska.

29:21

Česko dalo gól! Tlak Česka pokračoval, Červenka videl pred bránou DOMINIKA KUBALÍKA, ktorý trafil do odkrytého priestoru medzi betóny Šilovsa.
Asistencie: Červenka, Dvořák.

28:51

Dobrá pasáž Čechov, ale všetky ich pokusy Lotyši zblokovali.

28:26

27:32

Balinskisovu strelu Hrubec vyrazil, Česi vyrazili do protiútoku, ale Smejkalovu strelu takisto Šilovs vyrazil.

26:41

Lapačka Hrubca po tvrdej strele Abolsa.

26:26

Tomáš Kundrátek – 2 min., hákovanie.

25:51

Súboje o puk za bránou českého brankára.

23:18

Lotyšsko dalo gól a otáča skóre! Prihrávka z obranného pásma na MARTINSA DZIERKALSA, ktorý trielil po pravej strane a prekonal Hrubca strelou pod brvno.
Asistencie: Freibergs, Balcers.

22:16

Lotyšsko dalo gól! Lotyši vyhrali buly, posunuli puk na modrú čiaru, kde bol RIHARDS BUKARTS, ktorý nahodil puk na bránu a ten prešiel až za bránkovú čiaru.
Asistencie: Cibulskis, Džerinš.

22:04

Freibergs strieľal z osi a Hrubec vyrazil ramenom!

20:35

Sedlákova prihrávka neprešla na Červenku pred bránou.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Česko sa ujalo vedenia zásluhou Němečka vďaka čomu vedú po prvej tretine 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 20:09.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Jedna minúta do konca prvej tretiny.

17:50

Lotyši s dobrým napádaním v obrannom pásme Česka.

15:57

Puk v náručí Hrubca po strele z ľavého kruhu.

15:30

Dzierkals naskočil z trestnej lavice a mieril naňho puk, ale prihrávka bola prudká a tak Hrubec poslal puk na mantinel.

15:28

14:39

Česi sú v plnom počte, Lotyši hrajú vo štvorici.

13:50

Čechom krížna prihrávka neprešla. Lotyši puk zachytili a vyhodili.

13:28

Martinš Dzierkals – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.

12:38

Michal Kempný – 2 min., sekanie.

Ralfs Freibergs – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

11:56

Špaček posúval na Kubalíka, ktorému strelecký pokus neprešiel.

10:24

Česi sú pri puku a po góle majú viac z hry.

08:25

Česko dalo gól! DAVID NĚMEČEK si nakorčuľoval na ľavé krídlo a po jeho strele švihom skončil puk za brankárom Šilovsom.
Asistencie: Beránek, Černoch.

07:58

Andersons vystrelil sprava, český brankár puk vyrazil.

07:14

Hrubec má puk. Nasleduje reklamná prestávka.

05:53

Lotyši sú aktívni! Opäť dobrý pokus z prvej v pred bránkovom priestore.

04:47

Košťálek pálil okamžite po buly. Šilovs chytá.

04:45

Šilovs si dal pozor pred Sobotkom a kryje puk.

04:18

Zakázané uvoľnenie Lotyšska.

03:01

Kapitán Daugavinš mohol otvoriť skóre, keď bol pred bránou a dostal sa k nemu puk! Lotyšského hráča vychytal Hrubec.

02:06

Aj Šilovs drží puk. Zatiaľ opatrná hra z oboch strán.

01:25

Hrubec mal menšie problémy po strele z diaľky, ale nakoniec puk dokázal pokryť.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Česko: Hrubec (Vejmelka) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka ©, Sedlák, Kubalík – Smejkal, Špaček, Kaut – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Voženílek, Černoch, Beránek.
Tréner: Kari Jalonen

Lotyšsko: Šilovs (Punnenovs) – Zile, Balinskis, Jaks, Mamčics, Freibergs, Čukste, Cibuļskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš © – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Andersons, Smirnovs, Keninš – Ri. Bukarts, Džerinš, Indrašis – Ločmelis.
Tréner: Harijs Vitolins

Rozhodca: Heikkinen, Huerlimann – Nothegger, Yletyinen.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku a Lotyšsku sa prehupli do štvrtého hracieho dňa. Pondelkový program zakončia zápasy Fínska so Švédskom a Česka s Lotyšskom, z ktorých vám prinášame online textové prenosy.

Česko doposiaľ odohralo na šampionáte dva zápasy a to v piatok so Slovenskom, s ktorým si poradilo tesne 3:2 a v nedeľu zvíťazilo nad Kazachstanom 5:1. V tabuľke majú zverenci Kariho Jalonena šesť bodov.

Lotyšsko si už pripísalo dve prehry. Najprv vysoká prehra s Kanadou 0:6 a o deň neskôr so Slovenskom 1:2. Na svoje prvé body na týchto MS Lotyši ešte čakajú.