5 : 1
(2:0, 0:1, 3:0)
Kazachstan
Naposledy zmenené pred 11 mesiacmi

Česko nedopustilo prekvapenie a víťazí jednoznačne 5:1, keď sa v tretej tretine presadili Sedlák, Košťálek a Kubalík. Česi majú po dvoch odohraných zápasoch na šampionáte šesť bodov a Kazachovia dva body.
Najlepším hráčom Kazachstanu je Muchametov a na strane Česka Zbořil. Posledný zápas dnešného dňa sa skončil, ja vám ďakujem za vašu priazeň pri tomto prenose a prajem dobrú noc.

58:59

Česko dalo gól! Presilová hra o dvoch hráčov využitá! Tentokrát rana DOMINIKOVI KUBALÍKOVI vyšla a triafa pod hornú konštrukciu brány.

57:50

Beketajev neprihrával a v podstate neurobil nič pri prečíslení.

57:24

Arkadij Šestakov – 2 min., držanie.

56:16

Kazachstan v plnom počte.

55:43

Šestakov aj v oslabení pohrozil, ale zakončenie mal už mierne z uhla.

55:24

Teraz nechali Česi vyniknúť Šutova! Špačekovu strelu gólman Kazachstanu vyrazil vyrážačkou.

54:48

Kazachom sa podarilo dostať puk z obrannej tretiny.

54:16

Danil Butěnko – 2 min., držanie.

53:48

Muratov dorážal, ale pálil nad bránu.

51:34

Českí hokejisti sú pri chuti, ale Špaček sa nepresadil.

50:54

Hra je vykázaná do stredného pásma, pretože Šestakov bol v bránkovisku.

49:37

Koroljovu strelu vyrazil Langhamer mimo ľadovú plochu.

48:08

Langhamer si vydýchol. Kazachovia nahodili puk do pásma, ten sa odrazil od mantinelu do bránkoviska, ale nakoniec bol odpískaný icing.

45:46

Česko dalo gól! JAN KOŠŤÁLEK mal dnes niekoľko striel na bránu a tá v presilovej hre je gólová. Napriahol od modrej a čistým priestrelom zvyšuje na 4:1.
Asistencie: Červenka, Špaček.

45:16

Zblokovaný pokus Košťálka od modrej.

44:53

Česi neprešli dobre do pásma, bol im odpískaný ofsajd.

44:25

Kirill Polochov – 2 min., krosček.

43:22

Danijar mohol znížiť, ale nateraz mu nebolo súdené!

41:06

Česko dalo gól! Tomášek dobre bojoval pri modrej čiare, puk zachytil a poslal ho na ľavú stranu LUKÁŠOVI SEDLÁKOVI, ktorý vystrelil a dostal puk do brány. Česi majú opäť dvojgólové vedenie.
Asistencia: Tomášek.

40:24

Langhamer musel zasiahnuť lapačkou po nepríjemnej strele Starčenka.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Hráči Kazachstanu nepredajú svoju kožu ľahko, čoho je dôkazom aj zníženie na 2:1. Vyrovnať mohol Michajlis, ale z brejkovej situácie neuspel. Česi síce dominovali aj v druhej tretine, ale gól nestrelili. Tretia tretina začne približne o 21:08.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:44

Košťálek svojou strelou neuspel. Jeho pokus zblokoval kazašský hráč.

36:47

Špaček skackavý puk pred bránou neskrotil.

36:24

Sobotkova strela nemala razanciu. Šutov si s ňou poradil.

35:37

Šutov kryje puk. Českí hráči pritvrdili po inkasovanom góle. Nasleduje reklamná prestávka.

33:32

Zakázané uvoľnenie na strane Kazachstanu.

32:56

Michajlis mohol vyrovnať, ale neuspel zoči-voči Langhamerovi, ktorý ho so šťastím vychytal!

31:18

Kazachstan dal gól! Tak teraz Kazachovia veľmi pekne zakombinovali! Muratov naznačoval strelu z pravého kruhu, puk posunul do medzikružia na MAXIMA MUCHAMETOVA a ten ho poslal pomedzi betóny Langhamera.
Asistencie: Muratov, Kajyržan.

30:19

Na trestné strieľanie sa podujal Kubalík, ktorý si to dával na bekhend, ale puk mu ušiel a nemohol dobre zakončiť.

30:19

Trestné strieľanie pre Česko! Flek išiel do nájazdu a Orechov ho fauloval.

29:24

Puk je na striedačke Kaachstanu.

28:12

Šutov vyrazil ďalší pokus od modrej čiary.

27:11

Prechod do pásma Kazachom nevyšiel – odpískaný ofsajd.

26:36

Knot zblízka pálil, na opačnej strane prečíslenie Kazachom nevyšlo ideálne.

24:35

Dvořák sa dobre uvoľnil, ale po jeho strele z osi ihriska bránu minul.

24:11

Icing Kazachstanu. Vhadzovanie pred Šutovom.

22:31

Hráči Kazachstanu sa snažia aspoň využívať chyby Čechov, ale s pukom sa ďaleko nedostanú.

20:52

Prudká prihrávka na Kubalíka, ktorý mohol ísť do brejku. Šutov si vybehol z bránkoviska a puk poslal k mantinelu.

20:22

Kubalík strieľal sprava, puk brankár vyrazil na ochrannú sieť.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Česko ako favorit tohto zápasu vedie po prvej tretine 2:0. Gólman Langhamer nemal v tejto časti hry skoro žiadnu prácu. Druhá tretina sa začne približne o 20:16.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:22

Menší vzruch pred Langhamerom, ale obrana to zvládla.

19:00

Posledná minúta prvej tretiny.

18:09

Pohľad kamery do hľadiska, v ktorom sa aj na tomto zápase nachádzajú slovenskí fanúšikovia a podporujú český tím.

17:58

Brankár Langhamer pokryl nastrelenie z diaľky.

17:44

Odpískaná prihrávka rukou na českej strane.

16:42

Šutova preveril Smejkal, ale brankár Kazachstanu vytasil svoju lapačku.

15:45

Zakázané uvoľnenie Kazachstanu.

15:25

Česko dalo gól! Kempný naznačoval strelu, nakoniec prihral na pravú stranu DOMINIKOVI KUBALÍKOVI, ktorý to z prvej napálil presne. Využitá presilová hra.
Asistencie: Kempný, Sedlák.

14:34

Kazachovia už vo štvorici.

14:14

Arkadij Šestakov – 2 min., podrazenie.

13:54

Špaček prihrával spätne na Košťálka, ale ten nezachytil puk.

13:11

Košťálek pálil z prvej, ale opäť istý zákrok Šutova.

12:59

Česi kombinovali, k strele sa dostal Košťálek, ale mieril rovno do stredu brány.

12:34

Adil Beketajev – 2 min., hákovanie.

12:06

Už aj Langhamer má na svojom konte nejaké tie zákroky.

11:29

Košťálek daroval Kazachom puk v strednom pásme, ale po následnej strele skončil puk mimo hraciu plochu.

10:47

Česi točia Kazachov v ich pásme už dlhšiu dobu.

08:48

Česko dalo gól! Česi získali puk v útočnom pásme, JAKUB ZBOŘIL dostal prihrávku na modrú, od ktorej si nakorčuľoval medzi kruhy a strelou švihom prestrelil Šutova.
Asistencie: Sobotka, Sedlák.

08:23

Postavenie mimo hry Česka.

07:48

Česi zatlačili súpera, pred bránou Šutova to horelo, ale český hráč netrafil puk.

07:13

Strela opäť od Kempného, tentokrát spoza ľavého kruhu, ale Šutov puk chytil do lapačky.

06:23

Kempný dostal prihrávku na modrú čiaru, od ktorej vyslal strelu, s ktorou si Šutov poradil a prerušil hru. Reklamná prestávka.

04:53

Zbořil v dobrej príležitosti, ale ani on neprekonal z medzikružia Šutova.

04:41

Rymarev si nevšimol avizovaný ofsajd.

04:12

03:39

Česko v plnom počte.

02:59

Knot medzi kruhmi strieľal a trafil spojnicu brány!

02:49

Strela od Červenku bola zblokovaná.

02:11

Adil Beketajev – 2 min., nedovolené bránenie.

01:39

Vylúčenie v tíme Česko:
Lukáš Sedlák – 2 min., vrazenie na mantinel.

00:10

Červenka po desiatich sekundách hry vystrelil z ľavého krídla. Šutov puk vyrazil.

00:01

Úvodné zostavy:

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Knot, Němeček – Červenka ©, Kubalík, Chytil – Smejkal, Špaček, Kaut – Sedlák, Sobotka (A), Tomášek – Flek, Černoch, Voženílek.
Tréner: Kari Jalonen

Kazachstan: Bojarkin (Šutov) – Danijar, Beketajev (A), Polochov, Orechov, Koroljov, Gajtamirov, Butěnko, Dichanbek – Starčenko ©, Šestakov, Rymarev – Michajlis (A), Savickij, Grents – Omirbekov, Musorov, Rachmanov – Kajyržan, Muchametov, Muratov.
Tréner: Galym Mambetaliev

Rozhodca: Holm, Langin – Hofer, Niittyla.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku a Lotyšsku pokračujú tretím hracím dňom. Vo večernom nedeľnom programe si zmerajú svoje sily reprezentanti Česka a Kazachstanu.
Česko v piatok zdolalo vo vyrovnanom derby zápase Slovensko tesne 3:2. Všetky góly padli v prvej tretine. Česi majú na svojom konte tri body.
Kazachstan odohral svoj prvý zápas na tomto šampionáte v sobotu proti Nórsku, v ktorom zvíťazil 4:3 po samostatných nájazdoch.