Pohl nepremieňa.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

Samostatné nájazdy sa začnú o 20:41.

Toto bude pamätné finále. Stále nevieme, kto sa stane novým účastníkom novej sezóny Tipos extraligy. Predĺženie bolo ale rozhodne zaujímavé a už tam sa dalo pomýšľať o vyriešení dôležitého otáznika.

80:00

Predĺženie sa skončilo.

79:08

Alexej Trandin predviedol nepríjemnú strelu zápästím! Romančík zabránil rozhodnutiu!

79:00

Prebieha posledná minúta predĺženia.

78:52

Žilina oddychový čas!

78:20

Hraničná situácia! Krajňák mal náznak šance, ktorú chcel hasiť Sýkora! Zodvihnutím rúk avizoval, že nefauloval! Na trestnú lavicu sa nepozrie!

78:05

Novický nechal puk Vrábeľovi. Do akcie sa pridal Novota.

77:02

Bruno Mráz išiel medzi kruhy a vyzýval na nahrávku Koyša, no ten sa to rozhodol zobrať na seba. Durný nemusel zasahovať.

76:13

Krátke sólo v podaní Jakubíka. Z pravej strany zašiel za Durného, ale z druhej už nevyšiel s pukom.

74:41

Legalin od mantinelu časoval nahrávku do tandemu Novotovi. Humenskému obrancovi puk preskočil čepeľ v tom najnevhodnejšom ča­se.

73:07

Ján Sýkora v individuálnej robote! Pomýlil obrancov Humenného, no Durný si zastal svoje miesto stopercentne!

72:14

Pohl prenikol po ľavej strane a získal náskok pred Fričom. Durný zakryl pravú žŕdku a má puk vo svojej moci.

71:12

Súboj Halamu s Borovom nebol nedovolený. Obaja sa stretli ramenami.

70:00

Polovica predĺženia. V Žiline to sledujú diváci so zatajeným dychom. Vynikajúce vyvrcholenie tejto sezóny. Odohralo sa toho celkom dosť. Mužstvám neprekáža ani skresaný počet hráčov na ľade.

68:48

Hostia s dlhým pobytom v tretine. Lenže ani Novota, Vaško či na záver Martin Krajňák nenašli recept na úspech.

67:03

Žilinčania sa cez dvoch hráčov dostali do ofenzívy. Pohl poskytol prihrávku Paukovčekovi. Skúsený hráč to napálil rovno do stredu brány. Durný s istotou.

65:36

Miroslav Novota tentoraz z toho vynechal spoluhráčov. Strelecký pokus Romančíka nezaskočil, pretože nemal presnejšie parametre.

64:38

Diváci už cítili napätie. Patrik Koyš pretlačil vo vlastnom pásme Vrábeľa a pustil sa do súboja jeden na jedného. Novický s ním zašiel medzi kruhy, a tam proti nemu čisto zasiahol.

63:46

Macek bol v držaní puku a vedel o Melcherovi, ktorý bol za ním. Po jeho strele Durný nemal vedomosť, kde je puk, ale ten bol v hre v rohu klziska.

63:12

Jakub Ragan si spravil slalom po ľadovej ploche, ktorý doviedol do finálnej strely z ľavej strany. Romančík to vyrazil pravým ramenom.

62:43

Martin Krajňák sa svojou kreativitou uvoľnil cez súpera v strednom pásme, no jeho prechod do útočného nebol v súlade s pravidlami.

62:03

Vaško nemal ani kúsok pokoja od Samuela Reháka. Žilinský útočník s ním trpezlivo korčuľoval, až kým si od neho nezobral puk.

61:13

Safaralejev mohol posunúť Humenné do Tipos extraligy! Bravúrny Patrik Romančík a jeho efektívny semafor!

60:28

Horvát krúžil s pukom po žilinskom obrannom pásme a chcel nájsť vhodnú chvíľu na prihrávku. Z čiary do predbránkového priestoru mieril Novota, no bez pokusu na bránku.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 20:10.

Predĺženie prebehne v novom formáte. Bude sa hrať 20 minút a na ľade proti sebe nastúpia šiesti hokejisti (3–3).

Je to obrovský nervák. Teraz už skutočne pôjde o všetko. V tretej tretine hostia vyrovnali, ale Vlci okamžite zareagovali gólom na 2:1. Safaralejev slávil úspech pri svojej rane do horného rohu.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:24

Nie je to gól! Puk sa zastavil na ľavej tyčke!

59:24

Dala Žilina gól?! Publikum vyskočilo od radosti, ale Vladimír Baluška jednoznačne rozpažil! Ale aby to bolo všetko férové, ide sa spojiť s videorozhodcom!

59:13

Rozhýbaná bránka Humenčanov! Žilinčania sa snažili útočiť, no svätyňa je zhruba pol metra preč zo svojho ukotvenia! Prerušená hra a čaká sa na čatu štadióna!

58:31

Lenďák skúsene poslal puk do stredného pásma, hoci pravdepodobne plánoval dostať nahrávku na Safaralejeva, no ten bol tiesnený.

58:15

Halamova snaha čo najskôr vytvoriť strelecký priestor Melcherovi. Na ľavú stranu mu poslal veľmi náročný puk.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

55:54

Jakub Ragan ešte hľadal pri sebe Vaška! Vlci si môžu vydýchnuť!

54:37

Humenné dáva gól! Opäť to prišlo z humenskej strany. Rusi sú mimoriadne platní počas celej sezóny. Bývalý žilinský hokejista IGOR SAFARALEJEV vymietol pavučinku Patrikovi Romančíkovi. Asistencie: Alexej Trandin a Patrik Frič.

53:36

Novický nestihol reagovať pri záchrane útočného pásma. Vlci so zakázaným uvoľnením. Vypredaná žilinská hala sa baví rôznymi spôsobmi.

52:57

Slobodova bomba zo strednej tretiny až na zadný mantinel.

51:27

Kristián Horvát nedočiahol na Krajňákov puk, ktorý mu adresoval na teč! Posunutá bránka Žiliny!

49:35

Roman Durný si kryl hlavu pri poriadne jedovatej strele z uhla, ktorú vyslal Pacalaj.

48:12

Ťavoda už asi bude hrať agresívnejšie! Pred Durným zastavil Melcher, ktorý odsotil a ďalší na rade skoro bol aj Halama!

48:06

Vlci Žilina dali gól! Humenská radosť trvala iba niekoľko sekúnd. Vynikajúca odpoveď BRUNA MRÁZA. Svoje povinnosti si vzadu nesplnili Novota s Lenďákom a nechali v štichu Durného. Asistencie: Patrik Koyš a Petr Šidlík.

47:18

Humenné dáva gól! Zemplínčanom sa to podarilo! ALEXEJ TRANDIN otočený chrbtom k bránke tečuje strelu Ťavodu. Pod Dubňom ideme odznova. 5036 divákov momentálne stíchlo. Asistencia: Ján Ťavoda.

46:31

Patrik Romančík si poradil s dvomi obrancami Humenného. Zľava pokryl pokus Ťavodu a hneď sprava pálil Jegor Kudin.

46:08

Sýkorovi sa otváral ofenzívny priestor, ale mal výrazné ťažkosti so spracovaním puku, preto ho nemohol presúvať vľavo na Paukovčeka.

44:55

Humenčania to jednoznačne nevzdávajú a aktívne tlačia, keď sú na dostrel Romančíkovej bránky. Zatiaľ im to nie a nie padnúť za jeho chrbát. Uvidíme, čo bude ďalej.

41:47

Safaralejev prestrčil prihrávku Legalinovi! Z ruskej spolupráce však nezapršalo pre Zemplínčanov!

Dnešný posledný finálový duel sleduje 5036 divákov! (Vypredané)!

40:01

Začala sa tretia tretina.

Oprava siete na bránke Humenného trochu posúva štart tretej tretiny!

Tretia tretina sa začne o 19:11.

Gólovo sa po dvoch tretinách nič nezmenilo. Treba vyzdvihnúť čistú hru, pretože doteraz nikto nesedel na trestnej lavici.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:09

Ťažký zákrok Romančíka! Blízko k vyrovnaniu bol Safaralejev, ale gólman Žiliny vyrážačkou zlikvidoval tento nepríjemný pokus!

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

36:13

Novického žabka takmer z vlastnej obrannej tretiny. Šidlík pokrýval Lačného, ktorému sa skoro podarilo prekonať Romančíka. Vhadzovanie v pásme Humenného.

35:03

Patrik Romančík zbieral do lapačky Markušov švih.

34:37

Safaralejev sa pokúsil prekvapiť Romančíka z polovice klziska. Žilinský brankár nevyprodukoval zaváhanie.

32:12

Durný v tomto okamihu berie do lapačky nastrelenie Pohla, ktorý sa ešte spoliehal na teč Sýkoru.

31:51

Rehákovu strelu hore skrotil brankár Durný.

30:00

Po tridsiatich minútach je to stále tesné a otvorené. Žilinu však môže tešiť pohľad na kocku, keďže vedie 1:0. Do konca je ale poriadne ďaleko.

29:52

Pohl pri zakončení ostal s prázdnymi rukami. Hokejka smerovala na ľadovú plochu. Pozeral sa na rozhodcov, ale tí mu neurobili po vôli a nevylučovali.

29:24

Peter Melcher pozdravil brankára Humenného nepríjemným pokusom švihom. Ten to vykopol pravým betónom, ale Varga nemohol ísť do zakončenia bez prípravy. Dobrú prácu odviedol telom Vrábeľ.

28:42

Koyš sa sťahoval pred Durného, kde očakával vyrazenie puku po strele Mráza. To sa nestalo. Prerušená hra.

28:09

Drzosť Patrika Friča! Výborne obišiel žilinskú bránku a jeho snahou bolo zasunúť puk z ľavej tyčky popod Romančíkov betón! Žilinčania to prežili!

27:21

Zemplínčania ostávajú v pásme. Ján Ťavoda sa oprel do odrazeného puku. Vlčia obrana na čele s Romančíkom odolala.

26:31

Novota si počkal na pohyb Vaška, ktorý sa ukázal pred útočnou modrou čiarou. Humenčanom chýbal do akcie tretí hráč. Lačný zasiahol iba domáceho obrancu, keďže nemal s kým kombinovať.

25:06

Žilina svoju aktivitu nevedela pretaviť do druhého gólu. Za hostí Igor Safaralejev mal dobrú príležitosť bekhendom, ktorú nevyužil.

23:31

Durný vykukoval spoza žilinského cloniaceho hráča a snažil sa ukoristiť strelecký pokus zápästím, ktorého autorom bol Róbert Varga.

22:49

Pohl z čista jasna sa vybral do samostatného úniku! Trafil vedľa bránky!

22:23

Tibenský naberal rýchlosť po pravej strane. Spred modrej čiary nahadzoval na mantinel, ale už sa nedostal do súboja s Jackom. Postavenie mimo hry.

21:33

Trandin zakončil z uhla a Romančík po tom pohotovo skočil. Rus si to ešte chcel overiť, ale to už bol v pozore Novák a vznikla drobná šarvátka bez následného vylučovania.

20:57

Na druhej strane klziska sa črtala možnosť ohroziť Romančíka, ktorú vytváral Lenďák. Prihrávkou po ľade našiel Lačného, ale ten nebol osamotený.

20:30

Roman Durný hneď so zákrokom na začiatku prostrednej tretiny. Koyš poslal vzdušný puk pred neho, ktorý tečoval Mráz.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:23.

Vypredaná Niké Aréna v Žiline raz mala dôvod na radosť. Až príliš jednoducho sa presadil Ján Sýkora, keď ho nikto nevedel zastaviť.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:52

Schovaný strelecký pokus Žiliny. Na druhú žŕdku vystrelil Halama. Durný toho veľa nevidel.

17:08

Ťavoda prepásol ideálnu chvíľku. Najprv počkal na modrej čiare, ale potom veľmi prudko nabíjal Vaškovi pred bránku. Určite sa to dalo lepšie predviesť.

16:25

Nepríjemná strela bola vyslaná z osi klziska. Zakončoval Rehák, ale nepreniklo to na Durného.

15:40

Michal Novák vyčkával na čiare. Keďže jeho prednosťou sú kvalitné a tvrdé strely, v tejto chvíli uplatnil jednu z nich. Avšak nevložil do nej aj potrebnú presnosť.

14:33

Trandin uvoľnil Legalina! Patrik Romančík ho vychytal!

14:13

Paukovčeka sledoval Legalin a našiel si ten správny čas na to, aby mu to vypichol.

12:43

Humenčania dožičili prihrávku do stredného pásma Fričovi. Člen štvrtej päťky nemal dostatok síl, a tak len nahodil za Romančíka.

12:06

Tibenský vytlačil od puku Ťavodu, ale Vlci z tohto nevyťažili šancu.

09:58

Mráz dostal množstvo priestoru pri ľavej tyčke Durného. Odtiaľ smeroval prihrávku z otočky pred bránkovisko, ale tam puk nedošiel.

09:11

Ťavoda prehrával súboj za vlastnou bránkou proti Sýkorovi a svojho bývalého spoluhráča z Prešova obsekával po korčuliach. Durný následne čelil priamemu streleckému pokusu Jakubíka z medzikružia, ktoré zneškodnil.

08:12

Vrábeľ sa predieral do príležitosti a chcel sa za každú cenu dostať od protihráčov. Po príchode na pravý kruh sa ďalej nedostal.

07:31

Práca pre domáceho brankára Romančíka, o ktorú sa mu postaral Borov.

06:57

Vlci Žilina dali gól! Pekné sólo JÁNA SÝKORU. Na tento gól nepotreboval nikoho zo spoluhráčov. Pred bránkou obišiel Lenďáka a Durný mu nezabránil skórovať. Bez asistencie.

06:32

Durný sa zmocňuje nahodenia od Vargu. Prerušená hra.

05:48

Pacalaj minul puk na útočnej modrej čiare a pre Žilinu to nevyzeralo dobre. Macek musel šprintovať dozadu a natlačil sa na Borova, ktorého odstavil.

04:23

Lukáš Paukovček sa odvážne pustil vpred zo stredného pásma a takmer do gólovej šance ho posunula jedna výborná kľučka. Pred Durného to až napokon nedotiahol.

03:18

Krajňák bol na čele hosťujúcej akcie v tomto okamihu. Humenský útočník ale mal pri sebe spoločnosť v podobe súperov. Borov si počkal na odrazený puk, ale má ho Romančík.

02:48

Humenné vyhodilo puk na zakázané uvoľnenie.

01:41

Veľa aktívnej práce odviedol v tretine ruský hokejista Legalin. Na zadnom mantineli za Romančíkom prešiel cez Pacalaja a následne jeho strelecký pokus chytil žilinský gólman.

01:06

Filip Vrábeľ vytiahol puk z klbka tiel. Dostával sa do útočného pásma, ale tesne za modrou čiarou bol odstavený.

00:01

Úvodné zostavy:

VLCI Žilina: P. Romančík – A. Sloboda, M. Novák, Pohl, Šidlík, Růžička, Pacalaj, J. Nahálka, J. Pišoja – Melcher, M. Halama, R. Varga – Koyš, Mráz, Macek – J. Sýkora, Paukovček, S. Rehák – Tibenský, Jakubík, Lopušan.
Tréner: Jarrod Skalde.

HC 19 Humenné: Durný – Novota, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Ťavoda, Jacko, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, M. Krajňák, Horvát – Safaralejev, Trandin, Legalin – Ragan, D. Markuš, Frič.
Tréner: Andrej Parfjonov.

Rozhodca: Baluška, D. Konc st. – Knižka, Gegáň.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní záverečného zápasu finále a celkovo sezóny 2022/23 TIPOS SHL medzi Žilinou a Humenným.

VLCI Žilina

Žilinčania dvakrát utiekli hrobárovi z lopaty. Finálovú sériu prehrávali už 1:3 na zápasy, no vždy sa vedeli vrátiť späť. O nervy to bolo najmä v pondelok v Humennom. V riadnom hracom čase vyrovnával Lukáš Paukovček. Rozhodnutie zabezpečil gólovou ranou v predĺžení Jan Pohl, ktorý tak dal ešte fanúšikom dôvod na úplne poslednú návštevu Niké Arény. Oficiálne zdroje potvrdili, že siedmy súboj je beznádejne vypredaný. Do hľadiska sa usadí 5036 divákov.

HC 19 Humenné

Zemplínčania si ľudovo povedané môžu búchať hlavy o stenu. Pred pár dňami mali vyradenie Žiliny a následný historický postup medzi elitu ako na podnose. Avšak v sobotu po katastrofálnom výkone vybuchli nepochopiteľne 1:9 a k ukončeniu sa nedokázali prepracovať doma 24. apríla, keď im nevyšlo predĺženie. Obrovská nervozita určite panuje na oboch stranách, pretože ďalšie zápasy už nie sú k dispozícii. Kto vyhrá, získa prvenstvo a miestenku do Tipos extraligy pre ročník 2023/24.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.