6 : 3
(2:2, 0:1, 4:0)
MŠK Žiar nad Hronom
Naposledy zmenené pred 12 mesiacmi

Sila Žiliny nastúpila v tretej tretine. Vyhrala ju hladko 4:0. Žiar nad Hronom má šancu na reparát o dvadsaťštyri hodín. Indiáni sa prezentovali veľmi pekným výkonom, na ktorom môžu stavať. Zajtra pokračujeme druhým duelom spod Dubňa. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:04

Martin Jakúbek myslel pri akcii na Fekiača. Toho však dobre blokoval Grebenščikov a vytesnil z palebnej pozície.

55:16

Odvolaný trest pre žilinského obrancu Grebenščikova! Už jeho pohľad smerom k rozhodcom nasvedčoval, že nie je s tým stotožnený! Potvrdil to aj druhý aktér súboja Nicolas Gašpar!

54:38

Vlci Žilina dali gól! Je rozhodnuté. S týmto už Žiar nedokáže nič urobiť. SAMUEL REHÁK je autorom šiesteho klinca do žiarskej rakvy. Vlčí gólostroj bol zapnutý v záverečnej tretine. Asistencia: Patrik Bečka.

54:11

Spoza Petríka však začína riadiť hosťujúcu hru Ganz.

53:43

Domáci sú rozostavení v útočnom pásme na svojich pozíciách. Hrá sa v rovnovážnom počte a je tu snaha definitívne zlomiť odpor Indiánov.

52:59

Novákovi stretnutie chutí. Pri každej príležitosti myslí na tvrdé strely. Jednu z nich zneškodnil brankár Petrík.

52:31

Michal Novák pripravoval teč Rehákovi, ktorý operoval pred Petríkom. Gólman Žiaru ale rýchlejšie schoval puk.

51:24

Vlci Žilina dali gól! Famózne sólo Mráza a ešte krajšia bomba JANA POHLA. Presne na osi klziska si vypýtal nahrávku a oprel sa do strely. Petrík už iba môže vyťahovať puk zo siete. Asistencia: Bruno Mráz.

50:00

Žilina prvý raz vyhráva v zápase. Je to 4:3 desať minút pred koncom tretej tretiny. Žiar sa však nevzdáva a produkuje svoju hru.

48:41

Znova v pozornosti Samuel Rehák, ktorý nebol vpustený k Petríkovi, kam sa predieral po jeho zákroku cez Ganza.

48:11

Rehák sa pohyboval medzi vlastnými kruhmi a sledoval situáciu pred sebou. Keď k nemu prišiel puk, odohral ho po mantineli.

46:31

Šidlík skúsene cúval s útočiacim Gáborom. V správny čas mu nastavil hokejku do zakončenia. Hra je prerušená po zatrepotaní sa puku na ochrannej sieti.

45:11

Opäť to hosťom horelo v obrane. Jánovi Sýkorovi však chýbalo zopár krokov navyše, aby získal puk. Odpálil ho Demiters.

Dnešný zápas sleduje 1311 divákov.

43:49

Snehová sprcha, ktorú dostal brankár Roman Petrík. Uštedril mu ju Michal Kluka a so svojím hnevom ho oboznámil Ganz. Vylučovať sa nebude ani po následnej strkanici.

42:58

Žiar nad Hronom oddychový čas!

42:58

Vlci Žilina dali gól! Žilinčania dávajú zabudnúť na slabšie minúty z prvej aj druhej tretiny. Do otvorenej defenzívy vošiel BRUNO MRÁZ. Petrík spojil betóny, ale ľavým si to nešťastne poslal do bránky. Asistencia: Patrik Koyš.

41:19

Tomek sa nalepil na bližšiu tyčku a spravil veľmi dobre. Do týchto miest mu poslal strelecký pokus Chlepčok. Brankár Žiliny zároveň neposkytol hosťom možnosť dorážať.

40:52

Jakub Tatár zaťal zuby a korčuľoval za pukom, ktorý prišiel na zadný mantinel. V rámci pravidiel to nestihol. Zakázané uvoľnenie.

40:30

Vlci Žilina dali gól! Ukážkové sólo MICHALA NOVÁKA. Vycvičil Pača a pekne umiestnil strelu k pravej žŕdke. Asistencie: Patrik Koyš a Bruno Mráz.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 19:16.

Herne bola druhá tretina vyrovnaná, ale hosťom vyšla presilová hra, a preto si vypracovali náskok o jeden gól. Vlci sú prekvapení pripravenosťou súpera a ťažko na neho hľadajú recept.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:17

Čulík otestoval koncentráciu Tomeka. Žilinský brankár sa ujal jeho pokusu.

37:41

Hostia si svoju prácu v obrane splnili, a tak nasledoval presun do útočného pásma. Tomekovi sa podarilo vytlačiť puk na ochrannú sieť.

37:06

Žiar veľmi dobre blokuje žilinské strely. Roman Petrík musí byť vďačný za tímovú obetavosť v tomto momente.

34:48

Grebenščikov dostal prihrávku, ale Petríka nevyzval k zákroku. A to sa nepodarilo ani okamžite páliacemu Mrázovi. Hostia s dvomi dobrými blokmi.

33:38

Žiar nad Hronom dáva gól! Indiáni opäť vyhrávajú. Presilovka využitá. NICOLAS GAŠPAR číhal osamotený medzi kruhmi a nepohrdol prihrávkou od Jakúbeka. Tomáš Tomek nemal šancu zakročiť. Asistencie: Martin Jakúbek a Ján Chlepčok.

33:26

Najprv Demiters a po ňom aj Pač slávili úspech pri vyhadzovaní puku Žilinčanov.

32:05

Vylúčenie v tíme VLCI Žilina:
J. Nahálka – 2 min., podrazenie.

31:23

Vlci zaviezli puk do tretiny. Tibenský sa presťahoval pred bránku a clonil vo výhľade Petríka, zatiaľ čo Pacalaj presne zakončil švihom, ale nezmenil podobu výsledku.

30:43

Polovica stretnutia ubehla. V Žiline je to vyrovnané 2:2.

30:43

Žilina hrá s piatimi hráčmi.

30:08

Z posledných síl sa pokúsil ohroziť hosťujúcu bránku Mráz. Po súboji jeden na jedného zakončil, na čo reagoval žiarsky gólman vysunutou lapačkou.

29:45

Patrik Koyš a jeho pokus bez prípravy na prvú tyčku! Petrík drží vyrovnané skóre!

29:35

Žiar nad Hronom hrá s piatimi hráčmi.

28:43

hráčska lavica Žilina – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

28:39

Príliš komplikovane posielal prihrávku jeden z hostí na Gašparovu hokejku. V konečnom dôsledku ho nevyslal do samostatného úniku.

28:05

Útočný výlet v podaní obrancu Jana Pohla. Ešte si dokorčuľoval pred bránku, odkiaľ ho vyhnal Šeliga.

27:35

Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
Gabri – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

26:06

Samuel Rehák vybehol do individuálnej akcie. Prenikol po ľavom krídle a nechal za sebou protihráča Pača. Petrík s ďalším úspešným zákrokom.

25:15

Gašpar bol o niečo nedočkavejší a prekonal útočnú modrú čiaru pred Viktorom Fekiačom, ktorý sa už len za ním obzrel so sklamaním v tvári. Ofsajd hostí.

24:52

Dobre podržal puk na čepeli domáci hokejista Šidlík, ale horšie to už bolo v otázke zakončenia, nakoľko nezamestnal Petríka.

23:39

Žiar obrátil hru na druhú stranu. Po jednej strele nechal vyniknúť brankára Tomeka.

23:18

Vlci tvoria kolotoč v útočnej tretine a do kariet im hrá aj bližšia striedačka.

22:32

Tomek rutinérsky schoval do výstroja Magdolenov puk. Popred neho ešte prešiel Chlepčok v sprievode so Slobodom a obaja skončili pri mantineli.

22:00

Na opačnej strane pohrozil Ján Sýkora. Jeho bývalý spoluhráč z Detvy, respektíve Prešova Petrík likviduje túto strelu.

21:47

Šikovná práca žiarskych hokejistov. Strelecký pokus na Tomeka si pripísal útočník Magdolen.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:26.

Slušná prvá tretina v prvom semifinále ligy. Žiar nad Hronom sa rozhodne neuchýlil k bráneniu s vyhliadkou vyrážať do brejkov. Žilina prespala úvodné minúty, ale ku koncu dejstva naznačila, že sa dostáva do formy.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:49

Matej Macek neposunul Žilinu do vedenia! Roman Petrík výborne zaúradoval lapačkou!

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:52

Vlci Žilina dali gól! PATRIK BEČKA sa riadil heslom, keď nevieš, čo s pukom, vystreľ. Žilinský útočník neúspešne prihrával Melcherovi, a tak to švihom napálil za Petríka. Bez asistencie.

18:36

Gašpar nemal puk pod kontrolou, ale v tesnom závese bol Jakúbek. Dokázal sa uvoľniť a vystreliť. Tomek so zákrokom.

17:41

Markus Suchý sa prebojoval k streleckému pokusu. Našiel však pripravenú lapačku Tomeka.

16:07

Žiar nad Hronom dáva gól! Fantasticky zvládnutá prvá početná výhoda Indiánov. Jakúbek to krásne roztiahol na VIKTORA FEKIAČA. Tomek sa presunul, ale tvrdá strela zapadla do ľavého horného rohu. Asistencia: Martin Jakúbek.

15:28

Kluka – 2 min., podrazenie.

15:00

Víťaz základnej časti sa otriasol zo zlého vstupu do semifinálovej série. Hru zlepšil a podčiarkol ju vyrovnávajúcim zásahom.

13:30

Vlci Žilina dali gól! Hosťujúci Pač sa zapojil do hry po návrate z trestnej lavice, ale prišla akcia, na ktorej konci bol MATEJ MACEK a k vyrovnaniu pomohla aj ľavá žŕdka Petríka. Asistencie: Bruno Mráz a Róbert Varga.

13:25

Žiar nad Hronom hrá so štyrmi hráčmi.

12:47

Lopejský – 2 min., držanie.

12:30

Pekná rozohrávka Žiliny! Lukáš Paukovček dal to po ľade! Petrík vyrazil!

12:04

Strela mohla prísť z hokejky Vargu, avšak domáci strelec to ešte vyšperkoval a pripravil Michalovi Novákovi. Jeho projektil neuspel.

11:25

Pač – 2 min., držanie.

11:18

Pred Petríkom sa zhusťoval priestor a priletel aj jeden žilinský pokus, ktorý bol nepresný.

10:26

Puk do pásma chcel prestrčiť Jakubík, čím by si vydobyl prienik k Petríkovi. Napokon sa mu nepodarilo vysporiadať s dobre postaveným Ganzom.

10:04

Tomáš Tomek stiahol strelu k sebe. Šidlík odprevadil protivníka preč spred jeho svätyne. Prerušená hra.

09:13

Sľubne dostal pokus na žiarsku bránku obranca Grebenščikov. Petrík upratal zakončenie betónom do rohu.

08:24

Bečka ťahal puk po ľavej strane a na malom priestore si vypracoval streleckú pozíciu, z ktorej sa mu nepodarilo presadiť a vyrovnať.

07:12

Premiéru v žilinskom drese zažíva Ján Sýkora, ktorý doteraz maródoval. Jeho snaha ale len pomáha súperovmu brankárovi.

06:28

Výborne sa natlačil pred bránu Róbert Varga! V rýchlosti a z bekhendu neprepasíroval puk medzi Petríkove betóny!

06:11

Druhá práca pre Romana Petríka. Tentoraz sa roztiahol v bránkovisku a zachytil do lapačky strelu zápästím od Šidlíka.

06:06

Kombinácia Koyša s Mrázom prináša len úspešný zákrok brankára Petríka. Pred bránkou si chcel ešte zbehnúť Grebenščikov, ale bol tiesnený obrancom.

05:17

Štvrtý útok Vlkov sa objavil na ľade. Pri zakladaní útoku bol však čisto odstavený Peter Melcher. Súperovi stačil jeden dobrý pohyb hokejkou.

04:15

Žilina je v kŕči. Je to očividné. Stratila puk v strednej tretine a nasledoval únik Chlepčoka. Ten sa dostal do rovnakej pozície ako Szypula pri góle, ale na rozdiel od neho minul Tomekovu bránku.

03:01

Žiar nad Hronom dáva gól! Výborný prehľad mladého Suchého. Vošiel s pukom do stredu klziska a vpravo uvoľnil ETHANA SZYPULU, ktorý prepálil nerozchytaného Tomeka. Asistencia: Markus Suchý.

01:51

Vlci uzavreli pobyt v útočnom pásme strelou. Petrík si nechal puk pri sebe a bude sa vhadzovať po jeho pravej ruke.

00:54

Žilinčanom sa podarilo vytiahnuť puk od mantinelu. Paukovček nabil Róbertovi Vargovi, no domáci kanonier poslal pokus do Petríkových betónov.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

VLCI Žilina: Tomek – Pohl, Šidlík, Grebenščikov, M. Novák, A. Sloboda, Pacalaj, Růžička, J. Nahálka – Kluka, Paukovček, R. Varga – Koyš, Mráz, Macek – Jakubík, Tibenský, J. Sýkora – Melcher, Bečka, S. Rehák.
Tréner: Jarrod Skalde.

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský, Brumerčík – N. Gašpar, V. Fekiač, Jakúbek – K. Gábor, Suchý, Szypula – Chlepčok, P. Halama, Magdolen – Čunderlík, M. Šeliga, Tatár.
Tréner: Ján Šimko.

Rozhodca: Crman, Jobbágy – Ordzovenský, Jurčiak.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu semifinále TIPOS SHL medzi Žilinou a Žiarom nad Hronom.

VLCI Žilina

Žilinčania vybavili v prvom kole Topoľčany. Tie však kládli odpor a za žiadnu cenu nechceli byť odovzdaným súperom. Konečný stav na zápasy 4:1 znie jasne, ale boli tam aj tesné výsledky.

Fantastické štvrťfinále majú za sebou Žiarčania. Najprv prepadávali s Dubnicou 0:3 na zápasy, ale Indiáni následne poriadne dupli na plyn a vyradili Spartak. Podarilo sa im zaknihovať štyri víťazstvá po sebe a bolo vymaľované. Týmto počinom si vybudovali maximálnu pozornosť i rešpekt.

Čo povedali tréneri pred touto semifinálovou sériou? (zdroj: hokejportal.net):

VLCI Žilina

Jarrod Skalde (tréner): „Štvrťfinále bolo ťažšie, ako ukázali výsledky. Počas série sme potrebovali spraviť zopár úprav. Topoľčany hrali celý čas mimoriadne tvrdo. Pred Žiarom máme obrovský rešpekt. V prvom kole play-off čelili vypadnutiu, ale napokon našli spôsob ako postúpiť. Je to mužstvo, ktoré si dodalo impulz. Musíme sa na nich poriadne pripraviť.“

Ján Šimko (tréner): „Naša latka sa dvíhala nejakým spôsobom už od konca základnej časti. Vyvrcholenie nastalo úspešným štvrťfinále. Samozrejme, v Žiari panuje veľké nadšenie aj eufória. Na druhej strane potrebujeme zachovať patričný pokoj, pretože sme pred ďalšou náročnou sériou. Semifinále bude opäť o niečom inom. Tešíme sa, že nás Žilina vníma ako nepríjemného súpera. O tom som už hovoril pred Dubnicou, že jej chceme spôsobiť problémy, čo sa podarilo. Plány nebudeme meniť ani teraz. Chlapci si vlastnou drinou vybudovali patričný rešpekt. Neviem, ako dlho budú trvať semifinálové súboje. Máme za sebou veľa stretnutí či už v kvalifikácii alebo štvrťfinále, no stále je to o hlave.“

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.