1 : 2
(1:2, 0:0, 0:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred rokom

Góly padali iba v prvej tretine, Košice zdolali Nitru 2:1 a v sérii vyhrávajú 3:1.

58:51

Bajtek trafil iba prvého hráča pred sebou, Pollock pomohol dostať hru až do útočného pásma Košíc.

58:09

Teraz už je brána Nitry prázdna.

57:39

Kašík už bol na ceste na striedačku, no musel sa do nej vrátiť, pretože Košice získali puk.

56:59

Stacha konečne vydoloval puk od mantinelu a Nitra ide do útoku.

55:08

Nitrania aj v oslabení napádajú za bránou Košíc. Musia sa tlačiť dopredu.

53:58

Buncis vyštartoval dopredu v oslabení, netrafil vzdialenejší horný roh brány.

53:34

Jääskeläinen pálil tvrdo z prvej, Kašík puk vytesnil ľavým ramenom.

53:12

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Krivošík – 2 min., krosček.

52:49

Útoky sa striedajú na oboch stranách, Riečický ľahko vyrazil Buncisovu strelu.

51:20

Tvrdoň s Elmerom neprešli cez útočnú modrú.

50:08

Zrazený pokus od mantinelu končí na hokejkách Košičanov, ktorí prenášajú hru do útočného pásma.

48:53

Southorn strieľal cez hokejku Mezeia, ktorý vytečoval puk na ochrannú sieť.

47:41

Strela od modrej opečiatkoval zadný mantinel, puk sa odrazil pred bránu na Chovana, Kašík ale stihol na jeho pohotovú koncovku zareagovať.

46:05

Košice sa už viac sústredia na defenzívu, puk posielajú iba na zadný mantinel.

44:28

Parshin sa rozhodol, že zakončí sám, prešiel na ľavú stranu, odkiaľ trafil Greena.

43:44

Nitra sa bráni, Chovan strieľa spomedzi kruhov, jeho pokus zblokovali brániaci hráči.

42:08

Hovorka zakončoval takmer z bránkovej čiary, Kašík sa nenechal prekvapiť a pokryl si bližšiu tyčku.

40:34

Krásna kombinácia Košíc na jeden dotyk, chýbal už len gól. Buncis predviedol zákrok miesto Kašíka.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme gól nevideli, Košice stále vedú nad Nitrou 2:1 a tretiu tretinu začnú presilovkou.

39:09

V závere tretiny sa poriadne pritvrdilo v osobných súbojoch.

38:03

Bezprostredne p vhadzovaní vyslal puk na bránu Krivošík, Riečický ho lapil do lapačky.

37:31

Kniesovi sa otvoril priestor na ľavej strane, ale nešiel do zakončenia, až potom z otočky a to Riečický ľahko chytil.

36:21

Stachovo nahodenie nemierilo na bránku, Gill sa následne nenatlačil z rohu pred bránu.

35:13

Nitra v rýchlom protiútoku a prečíslení, zakončoval z druhej vlny Bajtek po prihrávke Krivošíka, Riečický sa roztiahol v bránke a predviedol výborný zákrok.

34:09

Slovákovo nastrelenie skončilo na betónoch Kašíka, Hovorka sa k dorážke nedostal.

33:09

Sýkora sa najprv natlačil pred Riečického , ale neuspel, akcia pokračovala, Stacha strieľal od modrej, tečovaný puk skončil v moci košického gólmana.

32:17

Kašík kryl propagačnú strelu Šedivého a prerušil hru.

30:42

Strela Elmera trafila Krivošíka pred bránou, od jeho korčule sa puk odrazil vedľa brány. Riečický nemusel zasahovať.

30:16

Krivošík bekhendom neprekonal dobre postaveného Riečického.

29:33

Tvrdoň si vylepšoval streleckú pozíciu, prešiel z osi klziska na ľavú stranu, tam už ale bol brániaci hráč pred bránou, ktorého trafil.

28:41

Bajtek – 2 min., nešportové správanie.

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Pollock – 2 min., hrubosť,
Chovan – 2 min., nešportové správanie.

27:51

Hovorkovo nahodenie minulo cieľ, hra sa dostala do stredného pásma.

26:57

Hrá sa dlho bez prerušenia, väčšinou útočia Košice, ale nie sú nebezpečné.

26:04

Ale už Košice v útoku, ktoré majú dobrý pohyb a s ľahkosťou kombinujú.

24:49

Green to vzal znova na seba, príklepom od modrej však trafil pred ním stojaceho Hovorku.

23:55

Gill si vylepšoval streleckú pozíciu, neprepálil ale ležiaceho Ferenca.

23:14

Slovák sa načahoval za dlhým pukom pri žŕdke nitrianskej brány, nepodarilo sa mu ho poslať na bránu.

23:04

Jääskeläinen – 2 min., nešportové správanie.

22:52

Green sa položil do prihrávka, ktorá smerovala do bránkoviska a pomohol Kašíkovi.

22:12

Obrovská šanca Chovana, ku ktorému sa odrazil puk od zadného mantinelu, Chovan zakončoval bekhendom z pár desiatok centimetrov, Kašík však bol pri žŕdke včas!

21:54

HL – príliš veľa hráčov na ľade.

21:52

Lamper prihral spoza brány Parshinovi, Kašík úspešne zasiahol.

20:36

Sýkoru na ľavom krídle si zobral na starosť Olsson, Nitra však udržala puk v útočnom pásme.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vyhrávajú Košice nad Nitrou 2:1. Nitra však začne ďalšiu časť hry presilovkou, ktorá bude trvať ešte 73 sekúnd.
Druhá tretina sa začne o 19:31.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:54

Green ešte stihol strelu z osi klziska, nebolo to márne, o Riečický má puk vo svojej moci.

19:04

Opäť prihrávka pred bránu, Riečický výborne vychytal Hrnku.

18:14

Nitra dala gól!
Gill naservíroval puk od mantinelu na modrú LUKEOVI GREENOVI, ktorý veľmi dobre zamieril a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Riečickému clonili dvaja nitrianski hráči.
Asistencia: Sahir Gill

18:06

Elmerovi sa otvoril priestor, mieril to na vzdialenejšiu žrď, tam však Riečický zasiahol pravým betónom.

17:41

Elmer servíroval puk do veľkej šance Krivošíkovi, toho z bezprostrednej blízkosti vychytal Riečický!

17:18

Košice však už dvakrát odpálili puk.

16:53

Nitrania sa hneď zahryzli do svojho súpera a obliehajú jeho bránu.

16:13

Fejes – 5 min. + DKZ, napadnutie.

16:13

Sýkora bol tvrdo zrazený Fejesom v strednom pásme a zostal ležať na ľade. Po chvíli odchádza za pomoci po vlastných na striedačku.

16:02

Gillova individuálna akcia po pravom krídle, zakončil do bočnej konštrukcie.

14:53

Košice dali gól!
Kapitán Oceliarov MICHAL CHOVAN posiela Košice do dvojgólového vedenia. Jääskeläinen vyhral buly na Pollocka, ktorého strelu Kašík vyrazil pred seba a Chovan trafil z dorážky odkrytú nitriansku bránku.
Asistencie: Brett Pollock, Joona Jääskeläinen

14:43

Leshchenko – 2 min., hákovanie.

14:37

Rýchla kolmá nitrianska akcia, ale Buncis bol medzi kruhmi odzbrojený Šedivým.

13:38

Green našiel krížnou prihrávkou Gilla, jeho tvrdú strelu Riečický zneškodnil.

13:07

Riečický priľahol puk, vhodí sa po jeho ľavici.

12:36

Gajdošovo nahodenie skončilo na hráčoch pred bránou.

12:14

Hovorka – 2 min., nedovolené bránenie.

12:03

Neuveriteľné, ale Nitra zatiaľ v tomto zápase vystrelila na bránu iba raz.

11:03

Ďalšia strela na Kašíka, jej autorom bol Fejes. Skóre sa nemení.

10:12

Pollock vystrašil nitriansky štadión, rozvlnil sieť zboku.

09:22

Rogoň dostal prihrávku do druhej vlny, potiahol puk a bekhendom zakončil do hrude Kašíka. Košice majú zatiaľ viac z hry.

08:50

Strelu Bretona z veľkého uhla vytečoval Kašík na ochrannú sieť.

07:10

Slovák nabral rýchlosť s pukom, s jeho strelou mal Kašík problémy, Slovák ešte Kašíka dohral v snahe dorážať, čo sa nepáčilo nitrianskym hráčom.

05:42

Green prihral Buncisovi, ktorý spoza hráča z osi ihriska pálil nepresne.

04:44

Obrovská chyba nitrianskej defenzívy, obidvaja brániaci hráči si všímali Lampera s pukom na pravom krídle, na ľavej strane korčuľoval úplne voľný DENIS PARSHIN, ktorý aj dostal prihrávku a triafal prakticky prázdnu bránu.
Asistencie: Marek Slovák

03:46

Píska sa ofsajd pri prechode Fejesa do útočného pásma.

03:12

Breton tvrdo narazil Bajteka na zadný mantinel, pri čom prišiel o hokejku, Nitra zostáva v útočnom pásme.

02:09

Lacka bol čisto odzbrojený na útočnej modrej čiare.

01:00

Príležitosť Elmera po tom, ako puk získal Sýkora, z ľavého kruhu však netrafil bránu.

00:19

Bretonovo nahodenie Kašík vyrazil hokejkou.

00:01

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leshchenko, Buncis, Knies

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Parshin – Hovorka, Linet, Havrila

Rozhodca: Štefík, Výleta – Šoltés, Gegáň.

Stav štvrťfinálovej série medzi Nitrou a Košicami je 1:2. Nitrania zvládli včerajší zápas na domácom klzisku lepšie a podarilo sa im znížiť.

Nitra včera vyhrávala po góle Tvrdoňa, no Košice ešte do prestávky otočili skóre na 2:1, presadili sa Rogoň a Linet. Dvanásť sekúnd pred koncom druhej tretiny vyrovnal v presilovke Green.

V tretej tretine poslal Nitru do vedenia Baláž, chvíľu nato skóroval aj Buncis. Košice následne stiahli Janusa z brány, no v hre bez brankára inkasovali gól z hokejky Elmera, ktorý stanovil konečné skóre na 5:2 pre domácu Nitru.

Dnes od 18:30 nás čaká v poradí štvrtý duel série, ktorý sa hrá pod Zoborom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.