5 : 2
(1:2, 1:0, 3:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred rokom

Rozhodla tretia tretina, Nitra skórovala v 56. minúte na 3:2, potom pridala ešte jeden gól a na záver trafila prázdnu bránu. Nitra zdolala Košice 5:2 a znížila stav série na 1:2.

59:14

Deylovo nastrelenie Nitrania zachytili a dostali puk do stredného pásma.

58:45

Nitra dala gól!
JAKE ELMER trafil zo stredného pásma prázdnu bránu a je rozhodnuté.

58:18

Janus odišiel z brány, je tu powerplay Košíc.

57:20

Nitra je v dvojgólovom vedení. Lacka obišiel bránu, prihral na modrú FILIPSOVI BUNCISOVI, ktorý dorazil vlastnú strelu za Janusov chrbát.
Asistencia: Jakub Lacka

57:16

Dopredu išiel Lacka stíhaný Rogoňom, nezakončil.

55:49

Sekundu po skončení presilovky ide Nitra do vedenia. Rozhodujúca bola krížna prihrávka Elmera na ľavý kruh a JOZEF BALÁŽ trafil bližší pravý horný roh brány.
Asistencie: Jake Elmer, Filip Krivošík

55:02

Nitra zovrela Košice, tvrdá strela od modrej bránu minula, potom kryl strelu Baláža Janus.

54:26

Elmerova strela z jazdy z pravej strany, Janus puk chytil, chcel rozohrať, ale už sa pískalo.

54:00

Nitra má šancu ísť v presilovke do vedenia. Gill strieľal cez cloniaceho Krivošíka, Janus puk podržal.

53:48

HL – príliš veľa hráčov na ľade.

52:58

Fejesova prihrávka neprešla na Pollocka v predbránkovom priestore, Nitrania dobre zasiahli.

51:51

Košice v prečíslení, Breton zakončoval sám zvnútra pravého kruhu do hrude Kašíka.

51:26

Parshin nebezpečne vystrelil z otočky, Kašík s námahou zasiahol, život mu ešte znepríjemňoval Slovák.

51:11

Hovorka strieľal na bránu, pred ňou bol Tybor, tečovaný puk skončil mimo hracej plochy.

49:34

Chovanovo nastrelenie takmer zaskočilo Kašíka, puk skončil pár centimetrov od jeho bránky.

49:22

Bajtek puk iba pretečoval do útočnej tretiny, má ho Olsson.

48:12

Southorn strieľal od ľavého mantinelu, Kašík lapil puk zo vzduchu do lapačky.

47:49

Elmer zblízka nemieril presne.

47:03

Gajdoš strieľal, pred Janusom bolo husto, ale košický gólman zasahovať nemusel.

46:04

Krivošík hľadal pred bránou Sýkoru, ten ale puk nezasiahol.

45:34

Fejes – 2 min., nedovolené bránenie.

45:00

Southornovo nastrelenie zastavil Kašík, o puk sa bojuje pri mantineli.

43:41

Sýkora prihral spoza brány pred ňu nakorčuľovanému Gillovi, ten obrovskú šancu nevyužil.

42:35

Fejes nastreľoval puk takmer z bránkovej čiary, pred bránu sa medzitým presunul Pollock, ale netečoval puk medzi tri žrde.

41:58

Kniesova strela vyrazená Janusovou vyrážačkou na ochrannú sieť.

41:43

Bodákovo nastrelenie od modrej skončilo pri žŕdke v Janusovej lapačke.

40:38

Nitra hrá presilovku, no zatiaľ sa jej nepodarilo usadiť v útočnom pásme.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine padol iba jeden gól a to v jej samom závere, strelil ho v presilovke Green, čím upravil priebežné skóre na 2:2.
Tretia tretina sa začne o 19:55.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:54

Po vyhranom buly Nitra opäť vyštartovala na bránu a nechýbalo veľa, aby pridala ďalší gól! Janus sa roztiahol na ľade a hru prerušil.

39:48

Dvanásť sekúnd pred koncom druhej tretiny strieľa Nitra vyrovnávajúci gól! Tvrdoň prihral za pravý kruh Gillovi, ten puk posunul LUKEOVI GREENOVI na ľavý kruh a Green delovkou prestrelil Janusa.
Asistencie: Sahir Gill, Marek Tvrdoň

39:17

Linet – 2 min., držanie.

39:15

Výborný Janus, pohotovo kryl tvrdú Tvrdoňovu strelu z pravej strany.

38:39

Košičania zbierajú sekundy, odpálili puk ku Kašíkovi.

38:14

Lamper – 2 min., podrazenie.

36:57

Nitra hrá oslabenie výborne, Krivošík prihral krížom Greenovi, ktorého bombu Janus zneškodnil.

35:58

Nitra je už vo štvorici, Mezei drží puk v útočnom pásme.

35:30

Krížnu Southornovu prihrávku vystihol Vitáloš, Nitra sa oslobodila.

35:00

Kašík – 2 min., zdržiavanie hry

34:57

Kašík uchmatol puk pred Fejesom a prerušil hru, lenže dostane dve minúty. Prikryl puk mimo bránkoviska.

34:08

Gill v oslabení vyviezol puk a aj strieľal spoza hráča, ktorý puk tečoval mimo.

33:51

Mezei – 2 min., napadnutie.

33:29

Krivošík servíroval puk bekhendom pred bránu, kde bol Baláž, no tesne sa k puku nedostal.

32:29

Gajdoš urobil chybu na útočnej modrej, puk sa odrazil do jazdy Fejesovi, ktorý sa rútil sám na Janusa, ten jeho forhendový blafák vychytal!

31:31

Mezei zaútočil, obišiel s pukom bránu a po ľade ho chcel zasunúť za bránkovú čiaru, Janus si dal pozor.

30:32

Jääskeläinen iba nastrelil puk, Kašík rozohráva.

29:16

Breton preniesol hru na Slováka, ktorého strela bola zrazená brániacim hráčom do rohu.

28:34

Košice rozpútali pred nitrianskou bránkou riadne peklo, nitrianska defenzíva na čele s Kašíkom to s vypätím všetkých síl ustála.

28:16

Ferenc pálil, hľadal Pollocka, Kašík zasiahol, dorážka Fejesa išla tesne vedľa!

27:39

Nastrelenie Košíc Kašík nevyrazil pred seba a podržal puk, čo bolo rozhodujúce, keďže pred ním bolo veľa hráčov.

26:53

Greenovu strelu zblokoval Linet, Baláž potom nastreľoval puk na bránku, Janus ho nestiahol k sebe, ale Košice sa ubránili.

24:44

Tvrdoň strieľal hneď po buly, minul Janusovu bránu.

23:38

Green vyrazil dopredu podporiť útok, Baláža ale čisto zrazil k ľadu Chovan.

22:30

Košice nevybojovali puk za súperovou bránou, hra sa rýchlo presunula na druhú stranu.

20:43

Gajdoš zachytil puk v útočnom pásme, nemal pred sebou nikoho, z dobrej pozície tesne minul Janusovu bránu.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Nitra sa ujala vedenia zásluhou Tvrdoňa, no Košice skórovali následne dvakrát, presadili sa Rogoň a Linet.
Druhá tretina sa začne o 19:01.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:37

Nitrania nastrelili puk na zadný mantinel, tam ho získali Košičania, ich akcia skončila zakázaným uvoľnením.

18:01

Košice dali gól!
Tri sekundy po naskočení Sýkoru na ľad z trestnej lavice strieľajú Košice gól! Bretonovo nahodenie od modrej tečoval cloniaci JAKUB LINET a Kašíkovi puk prešiel pomedzi betóny.
Asistencie: Alex Breton, Samuel Fejes

17:25

Fejes si urobil priestor, potiahol si puk do stredu kruhu, jeho strelu Kašík vyrazil pred seba.

16:32

Bartánus dostal prihrávku na pravé krídlo a jeho strelu zápästím zastavila horná žŕdka!

15:58

Sýkora – 2 min., sekanie.

15:23

Krásna akcia Chovana, ktorý vypracoval PATRIKOVI ROGOŇOVI výbornú pozíciu na skórovanie. Elegantne si obhodil brániaceho hráča, naservíroval puk Rogoňovi, ktorý trafil odkrytú bránu.
Asistencia: Michal Chovan

14:38

Lacka korčuľujúci pred bránku si pýtal prihrávku od Gilla, nepodarilo sa mu puk tečovať zo vzduchu.

13:20

Parshin vystihol nitriansku prihrávku a po ľavom krídle vyštartoval dopredu, v útočnom pásme ho odzbrojil Leshchenko.

12:17

Southorn prihral na ľavý pruh Jääskeläinenovi, ten to dával na bližšiu žrď, výborne Kašík.

11:28

Prečíslenie Nitry obrovská príležitosť na druhý gól! Výborný zákrok Janusa, ktorý vyrazil puk nad bránu!

10:30

Nitra otvára skóre v presilovej hre! Puk smeroval najprv popri mantineli a potom krížom cez pásmo na MAREKA TVRDOŇA, ktorý si ho potiahol medzi kruhy, jeho strelu Janus vyrazil, no Tvrdoň dosledoval puk a skóroval z bekhendovej dorážky.

10:13

Tvrdoň dostal krížnu prihrávku, na vrchole pravého kruhu bol úplne sám, dlho mieril, no gól nestrelil.

09:29

Sýkora – 2 min., nešportové správanie.

Ferenc – 2+2 min., krosček + hrubosť.

09:29

Nitra zostáva s pukom v útočnom pásme, spoza brány puk nastreľoval Lacka, Janus s presvedčivým zákrokom. Na ľade sa po odpískaní začalo iskriť.

08:47

Krivošíkov bekhend na bližšiu žrď Janusa neprekvapil, dorážka Baláža mu skočila do lapačky.

08:04

Knies dostal prihrávku medzi kruhy, zblokoval ho Linet, Košice mali šťastie.

07:21

Elmer to skúšal na vzdialenejšiu žŕdku, bránu ale tesne minul. Nitra sa snaží byť aktívna, no zatiaľ sa neodstáva do nebezpečných situácií.

06:37

Gajdošovo nastrelenie bolo zblokované, Košice posielajú tečovaný puk na druhú stranu klziska.

05:46

Fejes zachytil puk v útočnom pásme, pustil sa ale proti trojici Nitranov, tí ho k bráne nepustili.

05:18

Buncis sa ujal odrazeného puku a poslal ho smerom na bránu, Janus prikryl puk.

04:25

Nitrania zachytili rozohrávku Košičanov, Elmer sa snažil predrať až do brány, zabránil mu v tom obetavý Slovák.

03:35

Lacka zachytil puk na zadnom mantineli, ale nedokázal presne prihrať.

02:32

Prvý Janusov zákrok po prihrávke Buncisa spoza brány a strele Kniesa.

01:36

Košice nenechávajú nič na náhodu a vysoko napádajú, snažia sa Nitru zatlačiť hneď od úvodu.

01:06

Southornovo nastrelenie aAšík kryl a prerušil hru.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leshchenko, Buncis, Knies

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Parshin – Hovorka, Linet, Tybor

Rozhodca: Baluška, Goga – Junek, Synek.

Séria medzi Košicami a Nitrou sa za stavu 2:0 na zápasy pre Oceliarov sťahuje pod Zobor. Tretí duel v sérii je na programe dnes od 18:00.

Košice si svoju výbornú fazónu preniesli zo základnej časti aj do play-off, kde pokračujú vo víťaznom ťažení a nezastavila ich ani Nitra. V prvom zápase Košičania zvíťazili 5:2, o ich víťazstve rozhodla najmä druhá tretina, ktorú vyhrali 4:1. Druhý duel v sérii bol už vyrovnanejší, Nitra vyrovnala v 56. minúte zásluhou Greena a išlo sa do predĺženia, následne do samostatných nájazdov, ktoré lepšie zvládli Košičania a triumfovali 4:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.