2 : 4
(2:1, 0:3, 0:0)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred rokom

N. Zámky dnes síce viedli 1:0 aj 2:1, no nestačilo im to. Zvolen zápas otočil, zvíťazil 4:2, v sérii vedie 3:1 a má postupový mečbal.

59:14

Icing Zvolen.

58:45

Zvolenčania opäť dostávajú puk ďaleko od svojej brány.

Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.

57:52

Novozámčanom powerplay vôbec nevychádza, veľmi máličko sa hrá pred Patersonom.

57:05

Obranný val Zvolena funguje výborne.

56:27

Zblokovaná strela skončila na ochrannej sieti, buly pred Patersonom.

56:09

Kantor odkorčuľoval na striedačku!

55:06

Huntebrinker podruhýkrát korčuľoval sám na Kantora, ale ani teraz neuspel. Po forhendovom blafáku zakončil do bočnej konštrukcie, Kantor pri zákroku posunul bránu.

54:06

Viedenský prehral súboj jeden na jedného s Hatalom, na koncovku tak nemohol pomýšľať.

53:24

Po Fekiačovej strele zblízka sa vyznamenal Kantor.

53:02

Chovan skryl svoju strelu, vystrašil Patersona, ktorý si ale počínal úspešne.

51:46

Opäť sa hrá dlho bez prerušenia, čo vyhovuje Zvolenčanom.

50:49

Viedenský výborne zapracoval v útočnej tretine, ktorú udržal, prenechal puk Zuzinovi, ktorý vyzvŕtal domácu obranu.

49:05

Strela Johnsona od modrej, Paterson vyrazil, následne čelil hneď nepríjemnej strele od Mamčicsa.

47:49

Teraz ale prišli dobré momenty Novozámčanov, no Paterson zlikvidoval dve strely J. Mikúša, Najprv z uhla po ľade, potom švihom z ľavého kruhu.

47:20

Veľmi jednoducho sa Bondra ocitol sám pred Kantorom, forhendom sa mu nepodarilo prehodiť jeho pravý betón.

46:32

Hain to vzal na seba, namieril do hrude Kantora. Reklamná prestávka.

45:20

Faith utiekol obrane hostí, zakončoval bekhendom po ľade, Paterson sklepol betóny a predviedol dôležitý zákrok.

44:30

Zvolenčania zamedzili prihrávke N. Zámkov a k puku sa dostal Huntebrinker, ktorý následne korčuľoval sám na Kantora, neprekonal ho strelou na vyrážačku!

43:09

N. Zámkom sa nedarí vypracovať si súvislejšiu akciu a ohroziť Patersona.

42:00

Mamčics odzbrojil Stupku, domáci dostali puk do útočného pásma, tam sa ale nezdržali. V tretej tretine je to zatiaľ rozháraný hokej.

41:26

N. Zámky vysoko napádajú. Zvolen sa do útočného pásma nedostal, pretože ho zastavil ofsajd.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Zvolen bol v druhej tretine lepší a ukázalo sa to aj na skóre, ktoré je 4:2 v prospech Zvolenčanov.
Tretia tretina sa začne o 20:24.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:44

Skvelý Kantor zachránil N. Zámky pri zakončení Šišku.

39:07

Zvolen dal gól!
Sideroff vypálil spoza hráča a trafil hornú žŕdku, puk sa odrazil a zostal stáť kúsok pred bránkovou čiarou, akcia Zvolena pokračovala, MAREK HECL dorazil puk za bránkovú čiaru!
Asistencia: Deven Sideroff

38:35

Prudký puk smeroval na zvolenskú bránku z veľkej diaľky, Paterson radšej hru prerušil.

37:37

Veľmi dlho sa hralo bez prerušenia, hra mala spád. Vhodí sa pred Patersonom.

36:43

Hecl zakončil z rýchleho protiútoku do stredu brány, Huntebrinker nedostal prihrávku, ani nemohol dorážať.

36:23

Jacksonova zrazená strela z veľkého uhla nemierila na bránu.

35:31

Pred bránou N. Zámkov zostalo veľa priestoru, Sládok trafil Kantora.

34:41

Hecl dostal puk na pravé krídlo, obhadzoval si Mamčicsa, skončil na zadnom mantineli.

33:39

J. Mikúš teraz trochu vystrašil Kantora, keď mu puk odskočil.

32:18

Priestor pre domácich, ktorí ukázali peknú kombináciu s prihrávkou na os, kde zostal voľný hráč, no Patersona neprestrelil.

31:23

Domáci momentálne herne ťahajú za kratší koniec, dostali puk do stredného pásma.

29:53

Zvolen otáča zápas a vyhráva 3:2. Csányi povodil a pomotal Ligasa, potom vykúzlil presnú prihrávku spoza brány a PATRIK MARCINEK pohotovo trafil k pravej žŕdke, Kantor ledva stihol zareagovať.
Asistencia: Karol Csányi

29:17

Zvolenčania podkurujú pred Kantorom, vyslali na neho ale puk, ktorý ho prekvapiť nemohol.

28:34

Zuzin vyzvŕtal Ondrušeka, jeho strela však až na bránu neprešla.

27:53

Marcinek ostáva ležať na ľade, hra je prerušená. Zrazil sa s hlavným rozhodcom, ktorého mal v ceste.

25:59

PETER ZUZIN napádal Kantora pri rozohrávke a získal puk pre Hecla, ktorý vystrelil, Viedenský pred bránkou odrazený puk netrafil, ale Zuzin áno. Zvolen vyrovnáva v presilovej hre.
Asistencie: Marek Viedenský, Marek Hecl

25:32

Kantor vyrazil strelu od modrej, Viedenský sa k dorážke nedostal, domáci vyhadzujú.

25:11

Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Hatala – 2 min., držanie.

24:20

Mudrák vyvážal puk, napálil ho ešte zo stredného pásma, Kantor ho zrazil na ochrannú sieť.

23:26

Zuzin sa sám ďaleko nedostal, na druhej strane to tiež skúšal individuálne Loggins, natlačil sa cez hráča pred bránu, ale koncovka nebezpečná nebola.

21:51

Marcinek pred bránkou, pýtal si puk, aj ho dostal, ale už bol pokrytý.

21:26

Lee otočil hru na druhú stranu, puk skončil v lapačke Patersona, vhodí sa po jeho pravici.

20:30

Bondra chcel z uhla strelou po ľade prekvapiť Kantora, ten sa nenechal zaskočiť.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, zatiaľ môžu byť spokojnejší domáci, ktorí po góloch T. Mikúša a Faitha vyhrávajú 2:1. Za Zvolen skóroval Bondra.
Druhá tretina sa začne o 19:28.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:46

Huntebrinker sám prechádzal cez niekoľkých hráčov, ale do zakončenia sa mu už nepodarilo dostať.

18:59

Bondra prihral na os klziska, Zuzin chvíľu váhal, potom vyslal puk na bránu, Kantor prerušil hru.

18:08

Veľké zvolenské šance, Kantor musel zasahovať, výrazne svoj tím podržal. Marcinek sám pred Kantorom ešte prihrával a Šiška zaváhal.

17:54

Hecl držal puk na hokejke, chcel obísť bránu a prihrať, no brániaci hráč zrazil puk rovno ku Kantorovi.

16:42

Domáci si podkúrili pri rozohrávke, potom sa ale dostali do útočného.

15:52

Chovan – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Rauhauser – 2 min., hrubosť.

14:43

Opäť to horelo pred Patersonom, Zvolenčania sa ale zmocnili puku a dostali ho do bezpečia.

13:43

Chovanovo nahodenie Paterson s námahou vyrazil, veľa nevidel. Potom sa stihol presunúť a zasiahol proti strele T. Mikúša.

13:04

Bondra prenechal puk Hainovi, puk z jeho hokejky nesmeroval na bránu.

12:10

HC Nové Zámky dali gól!
Opäť akoby z ničoho nič prichádza gól N. Zámkov! Strela J. Mikúša z osi klziska bola ešte zblokovaná, no potom prišla pohotová krížna prihrávka Leeho na ROMANA FAITHA, ktorý z pokľaku z prvej napol sieť!
Asistencie: Mike Lee, Juraj Mikúš

12:00

Strela aj na druhej strane, síce po dlhšom čase, ale dobrá. Paterson s úspešným zákrokom.

10:41

Vyzerá to, akoby hral Zvolen presilovku. Viedenský vyšiel spoza brány a nabil medzi kruhy Zuzinovi, jeho strelu Kantor zneškodnil pravým betónom!

09:29

Ďalšia dobrá strelecká príležitosť pre Zvolenčanov, znova voľný hráč na osi klziska, ale brániaci hráč N. Zámkov vložil hokejku do jeho strely.

07:54

Chyba N. Zámkov pri rozohrávke, Huntebrinker trafil puk smerom k bráne, ten skočil do Kantorovej lapačky.

07:16

Zvolenčania teraz zavreli N. Zámky v ich tretine, od modrej pálil Hain nepresne, po strele Viedenského už Kantor musel zasahovať.

06:22

Števuliak tečoval puk mimo troch žrdí. Potom strieľal, Paterson puk podržal.

05:26

Skutočne svižný úvod tohto duelu z oboch strán. Rauhauser si vylepšoval pozíciu a potom trochu z uhla pálil do pozorného Kantora.

04:49

Huntebrinker voľný medzi kruhmi, spracoval si prihrávku a mieril do Kantora.

04:16

Okamžitá odpoveď Zvolenčanov. Zuzin posunul puk na pravé krídlo Viedenskému, ktorý vošiel do útočného pásma a prihral do druhej vlny úplne voľnému RADOVANOVI BONDROVI, ktorý trafil nad vyrážačku Kantora.
Asistencie: Marek Viedenský, Peter Zuzin

03:16

Spolupráca dvoch bratov slávi úspech! Juraj Mikúš zachytil puk na modrej čiare, vedome poslal puk pred bránu na hokejku TOMÁŠA MIKÚŠA, ktorý ho šikovne tečoval za chrbát Kantora!
Asistencie: Juraj Mikúš, Roberts Mamčics

02:27

Jackson prihrával krížom cez pásmo, puk následne smeroval medzi kruhy Johnsonovi, ten ho ale zle trafil a nezakončil vôbec ideálne.

01:55

Jakúbek – 2 min., sekanie.

01:52

Kantor musí byť neustále v plnej pohotovosti, Zvolenčania často zakončujú.

00:59

Domáci sa tiež nasťahovali pred bránu, ale Sládok si urobil poriadok a dobiedzajúceho hráča poslal k ľadu.

00:11

Domáci hneď v úvode prepadli, Zuzin mal na druhej strane Bondru, no strieľal sám a poriadne preveril Kantora.

00:01

Úvodné zostavy:

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Ligas, Mamčics, Chovan, Lee, Hatala, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Števuliak, J. Mikúš ,Faith

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, S. Barcík, A. Barcík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, Fekiač, Jakúbek

Rozhodca: Hronský, Baluška – Klejna, Jurčiak.

Séria medzi Novými Zámkami a Zvolenom sa zdramatizovala. Včera Nové Zámky doma zvíťazili 5:2 a znížili stav série na 1:2.

Zvolen vyhral v domácom prostredí oba duely, oba 4:3 po predĺžení. Vo včerajšom zápase prehrával už 0:3, v závere druhej tretiny sa mu podarilo znížiť na 2:3, no Novomzámčania potom pridali ešte dva góly a zápas dotiahli do víťazného konca. Dva presné zásahy zaznamenal kapitán býkov Tomáš Mikúš.

O tom, či N. Zámky vyrovnajú sériu na 2:2 alebo si Zvolen vypracuje mečbal, sa rozhodne dnes od 18:30. Buďte pri tom aj s našim online textovým prenosom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.