5 : 2
(1:0, 2:2, 2:0)
HKM Zvolen
Naposledy zmenené pred rokom

Nové Zámky nedopustili drámu a na svojom domácom ľade porážajú Zvolen jednoznačne 5:2. O dva presné zásahy sa postaral Tomáš Mikúš, ktorý aj rozhodol tento duel. Stav série je 1:2 a po zajtrajšku môže byť vyrovnaná, ak Nové Zámky predvedú podobný výkon ako dnes. Zo zápasu je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

59:38

HC Nové Zámky dali gól! A je už definitívne rozhodnuté! TOMÁŠ MIKÚŠ s pukom na hokejke, ktorý bez problémov triafa opustenú zvolenskú bránu.
Asistencia: Farley.

59:11

Boje o puk sú intenzívne. Strieľal Stupka, ale netrafil bránu.

57:38

Prihrávka domácich neprešla a svoje víťazstvo do prázdnej brány nepotvrdili.

57:03

Nové Zámky so zakázaným uvoľnením.

56:50

Zvolenčania vyskúšali hru bez brankára!

56:40

Kantor s ďalším úspešným zákrokom, keď strieľal Rauhauser. Zvolen si vyžiadal oddychový čas.

55:51

Po strele od modrej čiary Kantor pre istotu puk pokryl a prerušil hru.

Dnešné stretnutie sleduje 2901 divákov.

54:56

54:21

Zakázané uvoľnenie na domácej strane.

53:38

Bekhendové zakončenie Rauhausera Kantor kryje.

52:49

Nové Zámky mali hrať presilovú hru, ale trest je zrušený. Opäť sa jednalo o situáciu s vysokou hokejkou.

51:52

Zuzin strieľal v tesnej blízkosti Kantora! Domáci brankár bol ale pozorný a úspešne zakročil.

50:52

Jakúbek s nepresnou strelou.

49:55

Kantor s dvoma dôležitými zákrokmi. Hecl takisto nepochodil.

48:31

Ondrušek zakončil sám, Paterson ho vychytal.

47:51

HC Nové Zámky dali gól! Nové Zámky vyhrali buly, k puku sa dostal ROBERTS MAMČICS, ktorý svojou strelou od modrej dokázal prekonať Patersona.
Asistencie: Ligas, Faith.

47:47

Útočnú snahu Zvolena zastavil hvizd rozhodcu – ofsajd.

47:05

Tomáš Mikúš sa zbavil Messnera a pred bránou bol Johnson, ktorý vystrelil z prvej, ale netrafil bránu.

46:18

Nasleduje reklamný brejk.

45:49

Pálil Chovan, ale nastrelil len pred sebou stojaceho Šišku.

45:13

Zvolenčania si idú po vyrovnanie.

44:28

Domáci v plnom počte.

43:54

Bondra mohol strieľať do prázdnej brány, ale prudký puk nezachytil.

43:17

Strela Zuzina zblokovaná k mantinelu.

42:28

Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Mikúš J. – 2 min., sekanie.

41:35

Hatala nepríjemne vystrelil. Paterson mal puk pod betónom.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine to vyzeralo na jasnú dominanciu Nových Zámkov, keď viedli 3:0. Záver však patril hosťom zo Zvolena, ktorí strelili dva rýchle góly a prehrávajú už len o jeden. Tretia tretina sa začne približne o 19:58.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:33

Zvolen dal gól! JOEL MESSNER oklamal hráča Nových Zámkov pred sebou, keď naznačoval strelu, následne ho obišiel a z medzikružia vypálil a prestrelil všetko pred ním. Využitá presilová hra.
Asistencia: Bondra.

39:23

Chovan – 2 min., držanie.

38:28

Zvolen dal gól! VÁCLAV STUPKA nikým nebránený pred bránou, čo okamžite využil Kubka presnou prihrávkou. Útočník štvrtej formácie znižuje na 3:1.
Asistencie: Kubka, Hain.

37:26

Zvolenčania s postavením mimo hry.

36:46

Ani Hain a ani Sideroff neprestrelili Kantora! Brankár Nových Zámkov dnes chytá výborne.

35:53

A opäť Marcinek, ktorý tentokrát ani na dvakrát neprekonal brankára domácich!

35:38

Kantor vyrazil puk po strele od Marcineka.

35:22

34:44

Bondrov pokus z uhla, ale nepresne.

33:33

Novozámčania sú stále aktívni, ale tentokrát ich zastavil ofsajd.

32:16

Strelu Šišku brankár vyrazil a jeho spoluhráči puk vyhodili z pásma.

31:27

Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

30:47

Farley – 2 min., hákovanie.

29:36

Postavenie mimo hry aktívnych Novozámčanov.

27:55

HC Nové Zámky dali gól! Strata puku Zvolenčanov v obrannom pásme sa končí tretím gólom domácich! Jackson už mohol zakončovať aj sám, ale neulakomil sa a prihral ešte TOMÁŠOVI MIKÚŠOVI a ten už nemal problém úspešne zakončiť.
Asistencie: Jackson, Farley.

27:43

Paterson so zákrokom. Ohlásená je reklamná prestávka.

26:38

HC Nové Zámky dali gól! Zvolenčania stratili puk a do samostatného úniku sa dostal ROMAN FAITH, ktorý zapol svoje motory a pomedzi betóny Patersona navyšuje na 2:0.
Bez asistencie.

25:42

Icing na strane Nových Zámkov.

25:35

Puk sa ocitol mimo ľadovú plochu.

25:04

Klempa vystrelil z ľavého kruhu a puk zasiahol Patersona do prilby. Hra sa prerušila.

24:19

Števuliak napriahol, keď mal pred sebou otvorený priestor. Paterson stál v smere strely a puk mu skončil v náručí.

24:01

Hostia v plnom počte.

23:52

Ofsajd domácich. Trest Zvolena sa pomaly končí a domáci gól v dlhej päťminútovej presilovke nedali.

22:57

Strely domácich boli viac-menej zblokované.

22:08

Vylučovať sa teda nebude! Zásah do tváre Jacksona hokejkou síce bol, ale bolo to v procese streľby.

22:08

Ďalšie signalizované vylúčenie na strane hostí. A opäť idú arbitri zákrok skúmať s videorozhodcom.

21:57

Klempa nastrelil na Patersona, ktorý puk chytil do lapačky a ihneď aj rozohral.

21:22

Novozámčania sú s pukom pri svojom brankárovi.

20:47

Zvolenčania sa dobre bránia a domácich ani nepúšťajú cez stredné pásmo.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:58.

Nové Zámky vedú po prvej tretine nad Zvolenom 1:0. V play-off vidíme mnoho vylúčení do konca zápasu a nechýba to ani dnes. Csányi za vrazenie na mantinel odišiel predčasne pod sprchy a Novozámčania budú hrať v úvode druhej tretiny ešte dlhú presilovú hru.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:25

Johnson chcel prekvapiť Patersona, ktorý sa vynoril spoza brány a tlačil sa s pukom do bránkoviska.

19:01

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Csányi – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.

19:01

Csányi tvrdo narazil Leeho na mantinel a bude sa vylučovať! Tento zákrok si idú ešte rozhodcovia preveriť vo videu.

18:50

Postavenie mimo hry na strane Zvolena.

18:08

Črtalo sa prečíslenie domácich, ktoré zakončoval sám Faith, ale minul hosťujúcu bránu.

16:56

Tvrdší súboj pri zadnom mantineli, vylučovať sa ale nebude. Nasleduje reklamná prestávka.

15:14

14:20

Lee už nezachytil puk v útočnom pásme a len ho tam nahodil.

13:45

Novozámčania sú usadení v pásme.

13:14

Sideroff – 2 min., hrubosť.

11:51

Puk po strele od Kubku prepadol Kantorovi! Domáceho brankára zachránila žŕdka, ktorá puk vytesnila von z bránkoviska.

11:10

Chybné rozohrávky na oboch stranách.

09:48

Zuzin pred bránou hľadal Viedenského, ale ten neuspel cez domácu obranu.

09:29

Kantor si poradil aj s obrancom Hannom. Nasleduje reklamná prestávka.

07:15

HC Nové Zámky dali gól! TROY LOGGINS ukázal ako sa to robí! Z obranného pásma dostal puk k modrej čiare a odtiaľ prešiel pekne individuálne až pred Patersona, ktorého vyškolil. – 1:0.
Asistencie: Johnson, Hatala.

05:47

Neuveriteľné, čo teraz zahodili Zvolenčania! Jakúbek bol úplne voľný pred bránou, dostal puk, ale trestuhodne netrafil domácu svätyňu!

05:26

Tomáš Mikúš z dobrej pozície míňa bránu Zvolena.

05:01

Na strane domácich je odpískané zakázané uvoľnenie.

04:51

Šiška získal útočné pásmo, keď puk len nahodil na Kantora, ktorý ho podržal.

04:20

Zuzin obkrúžil domácu bránu, prihral na modrú Messnerovi a jeho strelu Kantor chytá pohodlne lapačkou.

02:31

Hatala musel puk poslať k mantinelu, pretože Kantor ho vyrazil pred seba k hráčovi Zvolena.

02:00

Ondrušek s Lapšanským držia puk na zadnom mantineli.

01:28

Zákrok Patersona po strele z prvej.

00:35

Zakázané uvoľnenie Zvolena.

00:01

Úvodné zostavy:

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Mamčics, Ligas – Kozák, Hatala – Roman, Chovan – Laurenčík; – Loggins, Johnson, Klempa – Farley, Jackson, Mikúš T. – Lapšanský, Ondrušek, Múčka – Faith, Mikúš J., Števuliak
Tréner: Gergely Majoross

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Rauhauser, Messner – Hanna, Mudrák – Hain, Kubka – Barcík A., Barcík S.; – Bondra, Viedenský, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Csányi, Šiška, Marcinek – Jakúbek, Fekiač, Stupka
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Crman, Konc ml. – Orolin, Kacej.

Dobrý podvečer prajem všetkým hokejovým nadšencom! Séria medzi HKM Zvolen a HC MIKRON Nové Zámky sa presúva na novozámocký štadión. Toto štvrťfinále vedie Zvolen 2:0, keď si doma poradil s Novými Zámkami dvakrát 4:3 po predĺžení. Autormi víťazných gólov boli Bondra a Huntebrinker. Séria je zatiaľ veľmi vyrovnaná a práve domáci ju budú chcieť vrátiť do Zvolena.