3 : 2
(1:1, 1:1, 1:0)
HK GROTTO Spišská Nová Ves
Naposledy zmenené pred rokom

V hre bez brankára sa Spišiakom nepodarilo vyrovnať, B. Bystrica víťazí 3:2 a v sérii ide do vedenia 1:0.

Koniec zápasu.

58:27

Réwayova prihrávka pred bránu neprešla cez Bačíka.

58:09

B. Bystrica sa oslobodzuje.

57:41

Melicherčík smeruje na striedačku.

Oddychový čas pre tím HK GROTTO Spišská Nová Ves.

57:01

Réway pálil po ľade k vzdialenejšej žŕdke, puk bol ešte tečovaný a tesne žŕdku minul.

56:35

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Sedláček – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – hranie puku mimo lichobežníka.

56:00

B. Bystrica veľmi vysoko napáda, takmer získala puk, riadne však sťažila hosťom rozohrávku, ktorým už čas ubieha veľmi rýchlo.

53:47

Ališauskas si pristavil puk na strelu príklepom a vystrašil Sedláčka.

53:05

Šoltésova strela z prvej už bola oveľa nebezpečnejšia, ale Melicherčík sa stihol presunúť.

52:27

Urbánek držal puk, odzbrojený bol čistým spôsobom. Puk opäť smeruje až k Sedláčkovi.

51:27

Ďalší pokus z pravej strany bol nepresný a vyháňa B. Bystricu z útočného pásma.

51:07

Prihrávka spoza brány na ďatelinku, ktorý vystrelil z pravého kruhu, Melicherčík pozorný, hru prerušil.

50:27

Bystričania majú pásmo, no do zakončenia sa im veľmi nechce.

49:13

Kontos posúval puk napravo Ďatelinkovi, ten to však na strelu z prvej nemal. Hostia sa potom oslobodili.

48:27

Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
Nellis – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.

48:27

Nellis krosčekoval Troocka na mantinel, tomu dlho trvalo, kým sa za pomoci spoluhráčov zdvihol z ľadu. Je viditeľne otrasený. Rozhodcovia prezerajú video.

47:59

Watling v rýchlosti vnikol do útočného pásma, prihrával na malom priestore Kabáčovi, tomu sa ale zakončiť z bezprostrednej blízkosti nepodarilo.

46:31

Ulander – 2 min., nedovolené bránenie.

45:32

Banská Bystrica dala gól!
Najlepší strelec B. Bystrice si otvára strelecký účet aj v play-off. Výborne to urobil Kontos, ktorý si počkal a z úrovne bránkovej čiary našiel presnou prihrávkou BRANDENA TROOCKA, na ktorého strelu z prvej z ideálnej pozície nemal Melicherčík nárok.
Asistencia: Kristoff Kontos

45:15

Urbánek zachytil prihrávku Spišiakov v strednom pásme, v tom útočnom o puk ale znova prišiel.

43:25

Sukeľ vedome strieľal na opačný betón Melicherčíka, pretože videl korčuľujúceho Bíreša, ten však ani nadvakrát nebol úspešný.

41:58

Laporte sa za bránou súpera šikovne zbavil napádajúceho hráča, prihral pred bránku Nellisovi, ktorému sa nepodarilo skórovať.

40:56

Ryczek na Kontosa, ktorý vystrelil, Melicherčík zasiahol, no puk bol stále v hre, Troock ho nedokázal doraziť.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine najprv zvyšoval na 2:1 Ryczek, za hostí v závere tretiny vyrovnal Vartovník.
Tretia tretina sa začne o 20:30.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:48

Urbánek dostal prihrávku od Sukeľa, poslal puk na bránu na teč, Melicherčík aj vyrazil pred seba, ale Sukeľ ani Bíreš ho neprekonali.

38:02

Spišská Nová Ves dala gól!
Sekundu pred návratom Bíreša z trestnej lavice Spišiaci vyrovnávajú. Réway posunul puk na Romaňáka, ten dobre vystrelil od modrej čiary, LUKÁŠ VARTOVNÍK puk v bezprostrednej blízkosti Sedláčka tečoval a ten nemal šancu zasiahnuť.
Asistencie: Dávid Romaňák, Martin Réway

37:40

Krížnu prihrávku na Réwaya Banskobystričania prečítali a poslali puk na opačnú stranu klziska.

36:57

Trvalo skoro minútu, kým S. N. Ves zakončila, bol to Valach, jeho strelu od modrej Sedláček udržal vo výstroji.

36:03

Bíreš – 2 min., vrazenie na mantinel.

35:26

Watling strieľal po krížnej prihrávke do betónov Melicherčíka. Kabáč už nedostal možnosť dorážať.

34:33

Tvrdá strela Troocka z ľavej strany skončila na hráčoch pred bránou.

34:04

Bortňák – 2 min., nedovolené bránenie.

33:01

Opäť Kerbashian, dostal veľa priestoru, oklamal brániaceho hráča a strieľal, Sedláček pozorný.

32:33

Kerbashian sa natlačil pred Sedláčka, prekorčuľoval aj Ďatelinku, nechýbalo veľa, aby puk prešiel do brány, zastavil ho Sedláčkov betón.

32:04

Zdá sa, že Spišiaci pridali a sú častejšie na puku. Réwayova strela však bola kovaná.

30:50

Vyhrané buly, jedna prihrávka a strela Bortňáka z pravej strany. Puk končí u Sedláčka.

30:05

Kerbashian sa v rýchlosti zmocnil puku, vtiahol ho do pásma, ale potom zabudol za sebou. Nepodarilo sa mu vytvoriť šancu pre spoluhráčov.

29:13

Tamáši sa natlačil až pred Melicherčíka, nepodarilo sa mu ho prekonať.

28:47

S. N. Ves sa ubránila,, jej útok zastavuje postavenie mimo hry.

27:45

Bystričania posielali puk pred bránu, tam sa ho ale zmocnili Spišiaci a oslobodili sa.

26:57

Cormier nabil Šoltésovi na ľavý kruh, jeho strelu z uhla Melicherčík videl a stihol sa presunúť.

26:30

Výborná rýchla kombinácia s finálnou prihrávkou na Sukeľa, ktorý pálil z prvej, Melicherčík podržal svoj tím.

26:15

Beaudry – 2 min., podrazenie.

25:37

B. Bystrica hrá veľmi dôsledne v obrannom aj strednom pásme, hráčom S. N. Vsi nedáva ani centimeter priestoru naviac.

24:44

S. N. Ves sa snaží, no prihrávka cez bránkovisko adresáta nenašla. Potom od modrej pálil Malina, Sedláček s ďalším úspešným zákrokom.

21:55

B. Bystrica znova vyhráva! Hráči vybojovali puk v súboji za vlastnou bránou, rýchlo prešli do útoku, Watling zatiahol puk do útočného pásma, odkiaľ zadovkou bekhendom našil medzi kruhmi úplne voľného JACOBA RYCZEKA a ten takúto šancu neodmietol.
Asistencie: Patrick Watling, Kristoff Kontos

21:19

Watlingova strela z ľavého krídla mierila nad.

21:03

Majdan nahadzoval puk bekhendom z pravého krídla, Sedláček prerušil hru.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Dve využité presilové hry znamenajú, že stav po prvej tretine je nerozhodný 1:1. Na gól Urbánka z 5. minúty odpovedal v 13. minúte Kerbashian.
Druhá tretina sa začne o 19:29.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

18:58

Ulander neváhal, vyslal strelu od modrej čiary, Sedláček sa obzeral za pukom, no mal ho vo svojej moci.

17:21

Ryczek sa kľučkou zbavil brániaceho hráča a vystrelil, Melicherčík predviedol úspešný zákrok betónom. Rozhodne je zamestnanejším mužom, ako jeho náprotivok Sedláček.

16:47

Watling vystrelil z prvej, pred bránou bolo niekoľko hráčov, no Melicherčík prerušil hru.

16:09

Viac ako polovica presilovky B. Bystrice je preč, domáci sa k ničomu nedostali.

14:53

Romaňák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

14:27

Vyhodený puk, Troock bol blízko, aby sa rúti sám na Melicherčíka, no puk napokon skončil na zadnom mantineli.

13:41

Bystričania sa usadili v útočnom pásme, od modrej puk nahadzoval Cormier, Melicherčík mal zakrytý výhľad, ale hostia sa ubránili.

12:25

Aj Spišiaci využívajú svoju prvú početnú výhodu. Réway to naservíroval krížom cez os klziska KYLEOVI KERBASHIANOVI, ktorý zvnútra pravého kruhu trafil po ľade k bližšej žŕdke. Sedláček sa nestihol presunúť. 1:1.
Asistencie: Martin Réway, Juraj Valach

12:06

Spišiaci kombinujú v útočnom pásme, no chýba im streľba. Až teraz to vzal na seba Valach, nastrelil brániaceho hráča.

11:11

Bíreš sa v oslabení predieral dopredu, k zakončeniu sa ale nedostal.

11:00

Ďatelinka – 2 min., nedovolené bránenie.

10:26

Nellis vyhral vhadzovanie pre La Porteho, ktorého okamžitá strela opečiatkovala žrď!

09:44

Gabor už nestihol puk v útočnom pásme, tak ho radšej podržal a zatiahol dozadu. Nikam sa neponáhľa.

07:51

Banskobystričania si podávali puk z pravej strany na ľavú, odkiaľ strieľal Sukeľ, ale dobre stál Ališauskas, takže Melicherčík zasahovať nemusel.

06:52

Verbeekova strela spoza hráča bola nepríjemná, no letela tesne mimo troch žrdí.

06:16

Sedláček pomáha s rozohrávkou, Spišiaci puk zachytili, no nevedia sa dostať do vyloženej streleckej pozície, strela Rapáča bola skôr propagačná.

04:38

Barani mali problémy usadiť sa v útočnom pásme, no teraz im to vyšlo. Bíreš našiel krížnou prihrávkou za ľavým kruhom Šoltésa, jeho strelu z prvej tečoval pred Melicherčíkom JAKUB URBÁNEK a puk skončil pri ľavej žŕdke.
Asistencie: Dávid Šoltés, Andrej Bíreš

04:18

Spišiaci sa dobre bránia a posielajú puk cez všetky čiary.

03:34

Watling adresoval projektil na Melicherčíka, strela bola tečovaná, no letela mimo brány.

02:56

Vartovník – 2 min., hákovanie.

02:41

Na strane hostí sa píska zakázané uvoľnenie.

02:10

Urbánek v príležitosti, Melicherčík úspešným zákrokom hru prerušil.

01:28

Na druhej strane tečovaná strela, Sedláček nemusel zasahovať. Začalo sa však veľmi rýchlo.

00:22

Strela Troocka z pravej strany skončila na bočnej sieti.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Ďatelinka, Cormier – Troock, Kontos, Watling – Šoltés, Tamáši, Jendek – Urbánek, Bíreš, Sukeľ – Gabor, Sojka, Kabáč

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Valach, Ulander, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – La Porte, Nellis, Réway – Belluš, Vartovník, Džugan

Rozhodca: Baluška, Crman – Jurčiak, Klejna.

Po včerajšku je známa kompletná osmička štvrťfinalistov, dnes sa začína štvrťfinále play-off Tipos Extraligy. Na programe sú dva zápasy. O 18:00 hostí Zvolen Nové Zámky a o 18:30 sa začína duel medzi Banskou Bystricou a Spišskou Novou Vsou.

B. Bystrica skončila po základnej časti na 4. mieste, takže má na začiatok výhodu domáceho prostredia. V 50 zápasoch získala 79 bodov so skóre 147:156. S. N. Ves nazbierala rovnaký počet bodov so skóre 146:144 a umiestnila sa na 5. priečke.

Tímy nastúpili v základnej časti proti sebe štyrikrát, všetky duely zvládli lepšie Barani. Spišiakov zdolali 6:5, 5:1, 7:2 a 4:3 po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.