Střely na bránu: 36 – 29 | Přesilová hra: 1/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Casey DeSmith (PIT) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 60:00
Brian Elliott (TBL) – 29 zákroků, 7 OG, úspěšnost 80,6 %, odchytal 60:00

Jan Rutta (PIT) – 0+0, 1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:26

Tři hvězdy utkání

1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
  2. Brian Dumoulin (PIT) 1+1
  3. Teddy Blueger (PIT) 1+0

Díky skvělé druhé třetině vyhrává domácí Pittsburgh tento zápas. Ve druhé třetině vstřelil šest branek, celkově domácí berou dva body za výhru 7:3.

Konec zápasu.

58:30

Kris Letang rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že se nikam nežene.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině i tomto zápase.

57:32

Jason Zucker vypadá, že je po souboji se soupeřem otřesený, odešel na střídačku.

56:32

Nyní se hraje v podstatě jen o to, zda domácí vstřelí ještě jednu branku.

56:14

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí mají náskok čtyři branky a míří za výhrou.

54:33

Marcus Pettersson si počínal dobře ve svém pásmu a nenechal soupeře vypálit.

54:06

Tampa se dostala do zakončení, rána od modré čáry končí vedle branky.

53:36

Drew O'Connor nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

51:50

Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí míří za jednoznačnou výhrou.

50:40

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit především fanoušky Penguins.

50:04

Brian Elliott kryje kotouč poté, co pálil Kris Letang. Komerční přestávka.

49:00

Tampa se dostala ke střele od modré čáry, rána byla zblokovaná.

48:31

Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté drží výrazný náskok a hosté se marně pokouší o zdramatizování.

47:57

Tampa právě vstřelila branku!
Krásně sehraná přesilovka a hostující celek snižuje na rozdíl čtyř branek. Po rychlé kombinaci před brankou soupeře se prosazuje ránou do odkryté části branky BRAYDEN POINT. Asistence: Nikita Kučerov a Michail Sergačjov.

46:50

Přesilovou hru hraje Tampa, ale domácí hokejisté rychle vyhazují přes všechny čáry.

46:43

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Josh Archibald – 2 min., sekání.

45:10

Tampě nelze upřít snahu v tomto zápase, ale na lepší výsledek to zatím nestačí.

44:47

Michail Sergačjov byl připravený na střelu od modré čáry, projektil byl zblokovaný před brankou, zasahovat brankář nemusel.

43:24

Jen těžko hledají hostující hokejisté možnost, jak se dostat stabilněji před branku soupeře.

43:09

Oba kluby střídají, sledujeme klidnější pasáž hry.

41:51

Pierre-Olivier Joseph se dobře vrátil, zastavil akci soupeře, následně sám také rozehrál. Do šance se domácí nyní nedostali.

41:27

Zach Bogosian rozehrává se svými spoluhráči od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

41:04

Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácích.

40:12

Utkání, ve kterém dominuje domácí celek, pokračuje třetí třetinou.

40:01

Začala třetí třetina.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Šestou branku dávají domácí hokejisté ve druhé třetině. Crosby vyhrál buly, a pak od modré čáry vše prostřelil BRIAN DUMOULIN. Asistence: Sidney Crosby.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:37

Další gól v síti Tampy, blafákem poslal kotouč pod horní tyčku dobře hrající JASON ZUCKER. Asistence: Jevgenij Malkin a Danton Heinen.

37:50

Krásná akce domácích znamení další branku, kotouč do horní části brány poslal JEFF CARTER. Asistence: Kris Letang.

37:41

Rickard Rakell měl velkou šanci, ale jeho rána končí vedle.

37:17

Domácí celek pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale Tampa hraje nyní dobře.

36:20

Domácí celek dominuje a nyní navyšuje své vedení. Odražený kotouč se od mantinelu odrazil před branku, kam se vřítil zcela neobsazený TEDDY BLUEGER. Důrazně se dostal k puku a poslal jej do branky. Asistence: Marcus Pettersson a Jeff Petry.

35:28

Velmi rychle dokázali domácí proměnit přesilovku a dostávají se znovu do vedení, z hranice brankoviště celkem snadno zametl kotouč do branky obranou neobsazený SIDNEY CROSBY. Asistence: Jake Guentzel a Kris Letang.

35:06

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Steven Stamkos – 2 min., hákování.

34:19

Tampa měla následně velkou šanci, ale gólmana neprostřelila.

34:05

Brian Elliott vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale se střelou domácího hráče si poradil.

33:46

Brayden Point hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit poměrně snadno.

33:30

Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry.

31:31

Více ze hry mají aktuálně domácí hokejisté. Komerční přestávka.

30:47

Sidney Crosby se dostal do střelecké pozice, ale jeho projektil končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

29:50

Bryan Rust pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář Brian Elliott. Bude se vhazovat krátce před polovinou zápasu.

29:07

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

27:13

Kris Letang měl další zajímavou příležitost, ale jeho projektil končí vedle branky.

26:17

Domácí hráč ujel z trestné lavice, dostal se do brejku a hned skóruje., JEVGENIJ MALKIN si vybruslil do dobré pozice, počkal na pohyb brankáře, a pak kotouč poslal mezi betony do branky. Asistence: Josh Archibald a Brian Dumoulin.

24:54

Domácí hokejisté měli při oslabení velkou šanci, na brankáře mířili v situaci dva na jednoho, ale Brian Elliott vytáhl velmi dobrý zákrok.

24:11

Jevgenij Malkin – 2 min., podrážení.

23:59

Crosby se dostal do zakončení, ale brankáře nepřekonal. Vhazovat se tak bude před brankou Tampy.

22:31

Domácí vyhráli buly před vlastní brankou, a tak mohou hru rychle otočit.

22:30

Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení. Střelecky je zápas vyrovnaný 10:10.

20:01

Začala druhá třetina.

Drew O'Connor poslal domácí do vedení, za hosty v závěru třetiny srovnal Anthony Cirelli, a pak Tampu do vedení poslal Nikita Kučerov.

20:00

První třetina skončila.

19:35

Nyní už sledujeme hru pět na pět.

18:55

Jevgenij Malkin měl na hokejce vyrovnání, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poradit. Brian Elliott se nyní vyznamenal proti střele soupeře.

18:05

Hostující celek po rychlém přenesení hry otáčí vývoj zápasu a jde do vedení. Dorážkou vlastní střely se prosazuje z hranice brankoviště NIKITA KUČEROV. Asistence: Brayden Point a Ian Cole.

18:00

Velkou šanci domácí neproměnili.

17:40

Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, domácí se usadili v útočném pásmu.

17:30

Rickard Rakell – 2 min., hákování.

17:07

Patrick Maroon – 2 min., hrubost.

16:45

V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina tohoto zápasu.

16:06

Máme vyrovnáno, po střele od modré čáry dokázal před brankou mimo dosah brankáře tečovat puk ANTHONY CIRELLI. Asistence: Zach Bogosian.

15:50

Michail Sergačjov rozehrával od své branky, Steven Stamkos pokračoval v akci, ale k zaknčení se nedostal.

15:21

Tampa zjednodušila hru, snadněji se dostává do zakončení, obrana domácího celku je zatím pozorná.

14:16

Nikita Kučerov to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale minul branku.

12:22

Victor Hedman se dostal jako obránce hodně hluboko do útočného pásma, vypálil. S jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

11:39

Penguins pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení a jsou jednoznačně lepším týmem.

11:06

Jason Zucker pálil a brankář kryje kotouč. Komerční přestávka.

10:02

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, Brian Elliott rozehrává od své branky. Následně se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

08:59

Komerční přestávka.

Buly před brankou Penguins, domácí získali kotouč a rychle otočili směr hry.

07:52

Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

07:35

Michail Sergačjov pálil od modré čáry, domácí brankář si dokázal poradit poměrně snadno.

06:50

Vladislav Naměstnikov bojoval o kotouč za brankou, získal ho, ale střela, která následovala, byla nepřesná.

06:31

Domácí pokračují v dobré hře, tlačí se do zakončení, obrana Tampy je pod tlakem.

06:18

Josh Archibald se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale k puku se nedostal.

05:46

Hosté se nyní dostali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím na výraznější šanci čekají.

03:52

Domácí hokejisté pokračují v dobré hře, tlačí se do zakončení a obrana Tampy musí být pozorná.

03:20

Domácí celek se dostává zaslouženě do vedení, ránu od modré čáry šikovně dokázal tečovat dobře hrající a před brankou clonící DREW O'CONNOR. Asistence: Marcus Pettersson a Jeff Petry.

03:08

Domácí hokejisté mají na svém kontě už čtyři střely na branku.

02:01

Penguins vybojovali buly v útočném pásmu, vstup do zápasu domácím vychází velmi dobře.

01:43

Domácí hrají aktivně, další rána od modré čáry končí vedle branky.

01:17

Jason Zucker vedl domácí útočnou akci, před brankou hledal spoluhráče, ale Jevgenij Malkin zakončovat nedokázal.

00:50

Rickard Rakell si dobře počínal před svou brankou a nenechal soupeře vypálit z mezikruží.

00:01

Utkání začalo, úvodní buly vyhrál domácí celek.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta – Guentzel, Crosby, Rakell – Zucker, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Heinen – D. O'Connor, Blueger, Archibald.

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Hedman, Cole, Sergačjov, Perbix, H. Fleury, Bogosian – Hagel, Point, Kučerov – Stamkos, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Maroon – Naměstnikov, Balcers, Perry.

Zápas brzy začne.

Lepší výchozí pozici před zápasem má Tampa, která je v tabulce Východní konference na páté pozici. Z 58 zápasů získala 78 bodů. Z posledních pěti utkání bodovala ve čtyřech. Naopak Penguins neprožívají povedenou část sezony, v tabulce konference jsou na osmé pozici, mají 65 bodů z 58 zápasů a z posledních pěti zápasů vyhráli jen ten poslední. V prodloužení porazili St. Louis Blues 3:2 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Základní část pokračuje dál a v tomto zápase proti sobě nastoupí Pittsburgh Penguins a Tampa Bay Lightning.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.