3 : 6
(2:4, 0:0, 1:2)
HC SLOVAN Bratislava
Naposledy zmenené pred rokom

Zápas medzi Trenčínom a Slovanom Bratislava sa končí víťazstvom hosťujúceho celku. Videli sme zaujímavý, napínavý a gólmi požehnaný hokej, ktorému nič nechýbalo. Výbornú atmosféru robili fanúšikovia, ktorých na tento duel prišlo skoro šesťtisíc. Slovanisti si utvrdili líderskú pozíciu. S konštatovaním, že Trenčín prehral so Slovanom 3:6 sa s vami lúčim a prajem všetkým dobrú noc.

58:55

Aj keď domáci pocítia prehru, fanúšikovia naďalej fandia.

56:42

Slovan Bratislava dal gól! Prihrávka od mantinelu išla naslepo, k puku sa dostal Kallen, ktorý napriahol, toho LaCouvee vychytal, ale puk len vyrazil pred seba na hokejku TOMÁŠA TÖRÖKA a ten bez problémov triafa odkrytú bránu.
Asistencie: Kallen, Petriska.

55:40

Niečo cez štyri minúty ostávajú do konca tretej tretiny.

53:08

Slovan Bratislava dal gól! Nedáš-dostaneš! TOMÁŠ TÖRÖK sa pohral s trenčianskym brankárom a prinavrátil Slovanu vedenie o dva góly.
Asistencie: Mackenzie, Golian.

52:56

Po Thelinovom zakončení do brvna zaznel na trenčianskom štadióne gólový klaksón, ale gól to nebol! Domáci útočník sa šikovne dostal do šance.

52:08

Takáč to vyskúšal a nebol to zlý pokus, LaCouvee puk len vyrazil a mal šťastie, že jeho spoluhráč vystrelil puk preč, pretože na dorážku číhal Harris.

50:51

Trenčania začínajú svoj ofenzívny tlak.

50:02

Trošku kúskovaná pasáž hry, ale atmosféra na štadióne je výborná.

Dnešné stretnutie sleduje 5808 divákov.

49:13

Strela zľava od Krajčoviča, Hlavaj puk podržal v náručí. Nasleduje reklamný brejk.

47:03

Krajčovičovi vôbec nevyšla prihrávka a vyhnal svojich spoluhráčov z útočného pásma.

45:59

Kostrbaté rozohrávky Trenčanov. Ďalší icing na ich strane.

45:20

Vojaci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

44:58

Čacho sa natlačil až pred bránu a zakončil jednou rukou.

44:05

LaCouvee musel kryť Kytnárovu strelu z uhla.

43:04

Harris poslal ľahký pokus na bránu a vďaka tomu získal pásmo pre svoj tím.

41:17

Trenčín dal gól! Pietronirovu strelu vyrazil Hlavaj priamo na hokejku PETRA SOJČÍKA, ktorý nezaváhal a trafil odkrytú bránu. Dráma na štadióne Pavla Demitru pokračuje.
Asistencia: Pietroniro.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:36.

Druhá časť hry sa skončila a gól sme v nej nevideli. Slovanisti mali viac príležitostí na strelenie gólu, ale domáci brankár drží Trenčanov stále v hre o body.

39:40

Strela od Pietronira skončila v lapačke brankára Slovana. Ďalšia menšia šarvátka znamená vzájomné vylúčenie.

39:36

Hlavaj bude musieť byť opäť v pozore, pretože je odpískaný icing.

39:22

Puk skončil na ochrannej sieti a bude sa vhadzovať pred Hlavajom.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:31

Hra je prerušená pre vysokú hokejku.

37:28

Čacho bojoval o puk v útočnom pásme a aj ho získal, ale následne prihral len na hokejku Pecarara.

36:04

Hlavaj vychytal Flicka, ktorému prihrával z ľavej strany Thelin. Brankár hostí vytasil svoju lapačku.

34:59

Päť minút do konca druhej tretiny, v ktorej sme gól zatiaľ nevideli.

33:50

Kukumberg sa ocitol v dobrej pozícii na zakončenie, mal pri sebe Thelina, ale dokázal vystreliť, aj keď to išlo tesne vedľa.

33:19

Fominykh pri chuti a ku gólu mu nechýbalo veľa! Puk posielal pod betóny domáceho brankára, ktorý si myslel, že má už puk v bezpečí, ale pomohla mu žŕdka.

32:35

Duke našiel peknou prihrávkou Fominykha, ktorý ihneď vypálil, ale zastavil ho LaCouvee.

30:52

Golian len nahodil puk do pásma a naopak Trenčania ho vyhodili na zakázané uvoľnenie.

30:03

A pri ďalšej reklamnej prestávke musia rozhodcovia opäť oddeľovať od seba hráčov.

29:16

Pecararo poslal puk pred bránu Harrisovi a ten vystrelil z prvej rovno do dobre postaveného brankára Dukly.

27:45

Petráš pred bránou netrafil prudkú prihrávku.

27:23

25:39

Mackenzieho výborná prihrávka na Pecarara, ktorý išiel do samostatného úniku, LaCouvee ho úspešne zastavil.

24:00

Ľavá žŕdka sa ozvala po strele Ziga.

23:52

Hostia sa dopustili icingu.

22:36

K puku sa dostal Thelin, posúval ho pred bránu Daleckému, ktorý nerozjasal fanúšikov na tribúne.

22:05

Tentokrát zakázané uvoľnenie na strane Slovana.

21:37

Zakázané uvoľnenie Trenčína. Vhadzovanie po pravici LaCouveeho.

Hostia v plnom počte.

20:16

Tri veľké šance vojakov zostávajú nevyužité! Azda tú najväčšiu mal Obdržálek, ale Hlavaj podržal svoj tím.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:36.

Videli sme gólový uragán v prvej tretine, ktorý začal gólom Thelina v oslabení. Po chvíli vyrovnal Minárik a nasledovali ďalšie dva presné zásahy Slovana. Trenčanom sa podarilo opäť znížiť stav na jeden gól, ale po pár sekundách vrátil dvojgólové vedenie Slovanu Harris. Trenčania budú v úvode druhej tretiny dohrávať presilovú hru.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:45

Slovanistom sa darí držať Trenčanov najmä pri mantineli.

19:00

Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:56

Pecararo – 2 min., držanie.

18:21

Zakázané uvoľnenie Dukly, to sa nepáči hráčom a ani fanúšikom.

18:06

Zigo mal veľa priestoru na zakončenie. LaCouvee musel opäť zasiahnuť.

16:37

Fantastický zákrok Hlavaja! Domáci už azda očakávali jasný gól, ale brankár hostí predviedol niečo úžasné.

15:49

Valach si to ešte lepšie spracovával, ale Hlavaj sa nenechal zmiasť a puk drží.

15:34

Kytnár – 2 min., podrazenie.

14:48

Nemčík – 2 min., sekanie.

Duke – 2 min., sekanie.

14:05

Slovan Bratislava dal gól! Gólové hody v prvej tretine..Pecararo videl pred bránou voľného BRANTA HARRISA, automaticky mu prihral a najlepší hráč Slovana strieľa štvrtý gól hostí.
Asistencia: Pecararo.

13:49

Trenčín dal gól! PHIL PIETRONIRO dostal puk od Obdržálka, razantne vystrelil z pravého krídla a prestrelil Hlavaja.
Asistencie:

11:55

Török mal na opačnej strane Petrisku, ale zakončil sám. LaCouvee drží puk.

11:04

Hudec mohol byť ďalším autorom gólu, Hlavaj nakoniec puk pod svojimi betónmi skrotil. Reklamná prestávka.

09:03

Slovan Bratislava dal gól! MATTHEW MACKENZIE strieľa obdobný gól ako Maier. Strela z osi ihriska znamená čistý priestrel.
Asistencia: Harris.

08:38

Fominykh strieľal priamo do domáceho brankára.

08:10

Slovanisti sa sami vyhnali z pásma po nepresnej strele.

08:04

Pietroniro – 2 min., hákovanie.

07:26

V Trenčíne je plný štadión fanúšikov, uvidíme, či bude vypredané.

05:41

Slovan Bratislava dal gól! PATRIK MAIER napriahol od modrej čiary a prestrelil úplne všetko, čo stálo pred ním.

05:36

Harrisova štipľavá strela, ktorú LaCouvee len vyrazil pred seba.

03:56

Slovan Bratislava dal gól! Slovanisti odčinili svoju pasivitu gólom ešte v presilovej hre! Po strele od modrej čiary LaCouvee puk len vyrazil a najlepšie sa pred bránou zorientoval JAKUB MINÁRIK, ktorý vyrovnal.
Asistencia: Beňo.

03:28

Trenčín dal gól! JOAKIM THELIN strieľa gól v oslabení! Útočník druhej formácie korčuľoval po pravej strane, vystrelil z kruhu a puk skončil možno aj prekvapivo v bráne.
Bez asistencie.

03:03

Slovanisti síce kombinovali, ale na LaCouveeho strelu nevyslali.

02:02

Krajčovič – 2 min., sekanie.

01:57

Martiška zle prihral, k puku sa dostal Kukumberg, ktorý prihral Zigovi medzi kruhy a pri svojom zakončení bol faulovaný.

00:30

Trenčania po tridsiatich sekundách hry prvýkrát vystrelili na Hlavaja, ktorému puk vypadol a následná dorážka minula bránu.

00:01

Pred zápasom ešte slávnostná ceremónia. Do Siene slávy trenčianskeho hokeja pribudnú Július Šupler a Róbert Švehla.

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Tourigny, Starosta – Nemčík, Pietroniro – Martiška, Ulrych; – Sloboda, Čacho, Petráš – Daleck, Flick, Thelin – Valach, Sojčík, Hudec – Obdržálek, Jurík, Krajčovič
Tréner: Róbert Döme

HC SLOVAN Bratislava: Hlavaj (Gadzhiev) – Mackenzie, Golian – Kallen, Maier – Beňo, Sersen – Fereta; – Pecararo, Harris, Takáč – Fominykh, Duke, Minárik – Kukumberg, Kytnár, Zigo – Török, Lipiansky, Petriska
Tréner: Ján Pardavý

Rozhodca: Konc st., Moller – Hajnik, Junek.

V rámci 42. kola TIPOS Extraligy privíta HK Dukla Trenčín na svojom horúcom ľade HC SLOVAN Bratislava.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/2023:

Slovan 4:1 Trenčín
Slovan 1:2sn Trenčín
Trenčín 1:2pp Slovan
Slovan 6:0 Trenčín
Trenčín 3:5 Slovan

HK DUKLA Trenčín: Trenčania z posledných siedmich zápasov vyhrali až šesť. Naposledy zdolali Banskú Bystricu 3:1. Vojaci sa držia na 9. priečke a na priamy postup do play-off strácajú štyri body. Na svojom konte ic majú 65. Šimon Petráš je s 38 kanadskými bodmi najproduktívnejším hráčom v tíme a s 24 gólmi najlepším slovenským strelcom.

HC SLOVAN Bratislava: Slovanisti striedajú výhry s prehrami. V piatkovom dôležitom dueli vyhrali na ľade Zvolena 2:0. Naďalej vedú tabuľku a na druhé Košice a Zvolen majú náskok šiestich bodov. Brant Harris patrí k najväčším oporám mužstva a s 52 kanadskými bodmi je druhým najproduktívnejším hráčom celej súťaže.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.