1 : 4
(1:1, 0:1, 0:2)
HC MV TRANSPORT Prešov
Naposledy zmenené pred rokom

Slovan nepotešil svojich fanúšikov, predviedol bezduchý výkon a prehral s Prešovom 1:4.

59:21

Kytnárovu strelu Rabčan vyrazil, Pecararovi puk preskočil hokejku.

58:30

Ofsajd Slovan, Shcherbak musí prerušiť útočnú akciu.

57:08

Sersen si vybral Shcherbaka, ten bol ale z príliš veľkého uhla, aby mohol streliť gól.

55:50

Takáč z veľkého uhla. Rabčan natlačený na ľavej žŕdke.

55:22

Pecaraova prihrávka na Harrisa bola nepresná a vyháňa belasých z útočného pásma.

54:50

MacKenzie prihral Pecararovi jeho strelu Rabčan zneškodnil vyrážačkou.

54:36

Vylúčenie v tíme HC MV TRANSPORT Prešov:
Avtsin – 2 min., napadnutie.

54:34

Avtsin si veril aj proti dvom, natlačil sa do zakončenia, pri tom sa zrazil s Hlavajom.

53:08

Obrovská šanca pre Slovan, ale ani toto nie je gól. Duke dostal výbornú prihrávku pred bránu, no svoju streleckú smolu nezlomil. Rabčan predviedol veľmi dobrý zákrok.

52:37

Aj v hre 4 proti 4 Slovan útočí, gól mu to však neprináša.

50:41

Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Török – 2 min., hrubosť.

Giles – 2 min., hrubosť.

50:39

Törökova strela mierila presne do Rabčanovej lapačky. Reklamná prestávka.

50:00

Kytnárov už zúfalý pokus na Rabčana ktorý prerušil hru.

49:23

Avtsin sa rútil sám na Hlavaja, jeho bekhendový blafák po ľade domáci brankár prečítal!

49:02

Kallenovu strelu Rabčan chytil, nikto mu neclonil.

48:55

Harrisova krížna prihrávka na Pecarara bola čitateľná, Prešovčania ju zblokovali a puk skončil mimo ihriska.

48:05

Giles – 2 min., nešportové správanie.

47:25

Tím Prešov práve strelil gól!
Prešov vyhráva 4:1! Slovan sa do zakončenia nedostal, Prešov podnikol rýchly protiútok s prečíslením troch proti dvom, dve prihrávky a zakončenie AURELA NAUŠA z osi klziska, ktorého strelu brániaci hráč zrazil do protipohybu Hlavaja do pravého horného rohu brány.
Asistencie: Max Gerlach, Abbott Girduckis

46:40

Slovan sa nevie dostať pred Rabčana na druhej strane sa k strele dostal Khlystov, Hlavaj vyráža betónom.

44:58

Harris zapracoval dobre v defenzíve, smerom dopredu to ale ani jemu dnes nejde.

43:31

Prechod Slovana do útočného pásma je ťažkopádny, teraz sa píska zakázané uvoľnenie.

41:59

Prešovčania založili akciu z vlastnej tretiny, Girduckis nahral Saliturovi, ten neváhal a strelou zápästím spomedzi kruhov prestrelil Hlavaja. Prešov vyhráva už 3:1.
Asistencie: Abbott Girduckis, Alexander Avtsin

41:47

Belasí v rýchlom protiútoku, ale netrafili bránu.

40:54

Khlystovova strela sa odrazila od zadného mantinelu, Gerlachova dorážka už bola nebezpečnejšia, ale domáci sa ubránili.

40:34

Belasí odpaľujú puk až K Rabčanovi.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine skóroval iba hosťujúci Khlystov, Slovan prehráva s Prešovom 1:2 a tretiu tretinu začne v oslabení.
Tretia tretina sa začne o 20:20.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:54

Sersen – 2 min., nedovolené bránenie.

39:45

Slovan v závere tretiny zaradil vyšší rýchlostný stupeň, ani to mu ale zatiaľ nestačí.

39:01

Kytnár – 2 min., hrubosť.

Salituro – 2 min., hrubosť.

38:26

Po Kallenovom nahodení Rabčan na chvíľu stratil puk z dohľadu, ten sa ale odrážal od jeho brány preč.

37:50

Strela Klímu hneď po buly bola zblokovaná, puk skončil na ochrannej sieti.

37:14

Prešov pokračuje v tlaku v útočnom pásme. Npresná strela sa však odrazila do stredného pásma.

36:23

Po prihrávke Girduckisa zakončoval Gerlach z uhla, už bol blízko brány, ale ohrozil Hlavaja, ktorý má puk v lapačke.

35:38

Kytnár – 2 min., sekanie.

34:50

Žilka z ľavého krídla rozvlnil bočnú sieť.

34:09

Strely na bránu: 16 –11.

32:54

Török dostal prihrávku od Šoteka do jazdy medzi kruhy, chýbalo ale lepšie zakončenie, Török mieril tesne nad.

30:57

Jedna sekunda chýbala k návratu Lipianskeho z trestnej lavice, ale presilovka Prešova je využitá! NIKITA KHLYSTOV strelou zápästím nahadzoval puk na bránu a ten skončil v sieti. Hlavajovi clonili viacerí hráči.
Asistencie: Alexander Avtsin, Ladislav Ščurko

29:33

Sersen zblokoval Gerlachovu strelu a vyhodil puk cez všetky čiary.

28:58

Lipiansky – 2 min., hákovanie.

27:54

Aktivita je na oboch stranách, ale brankári nemusia riešiť zložité situácie.

26:12

Pekná akcia belasých, prešla krížna prihrávka, nasledovala ďalšia na Pecarara pred bránou, no ten skôr, ako stihol zakončiť, Rabčan svojím pohybom posunul bránu.

25:10

Prvá formácia hostí sa držala v útočnom pásme.

24:43

Gerlach v súboji jeden na jeden neprešiel cez MacKenzieho.

23:51

Kukumberg si narazil puk s Kytnárom, potom pálil tesne vedľa.

22:20

Hostia sa ocitli v náznaku šance, Saliturova strela sa však radí do série propagačných.

21:29

Žŕdka hrala v prospech Rabčana po strele Takáča!

21:08

Prihrávku do predbránkového priestoru si Slovanisti postrážili. Predtým Prešovčania nevystrelili.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Góly padli v úvode tretiny, skóre otvoril v 2. minúte Fominykh, minútu aj deväť sekúnd nato vyrovnal Nespala.
Druhá tretina sa začne o 19:26.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:15

Pecararo – 2 min., podrazenie.

18:36

Harris bol na pravom kruhu sám, času mal kopec, ale neprestrelil Rabčana.

18:08

Fekiač – 2 min., sekanie.

17:38

Hrá sa v obrannom pásme Prešova, Slova sa ale nevie presadiť.

16:38

MacKenzie to dal za bránu Pecararovi, ten hľadal pred bránou Harrisa, ktorý sa k puku nedostal.

15:07

Prešovčania krúžia ako supy v útočnom pásme, ich strela bekhendom ale nebola nebezpečná, Hlavaj ju zneškodnil pravým betónom.

13:43

Harris – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

13:38

Belasí chceli zrýchliť hru, ale puk im odskočil, takže k strele na Rabčana neprišlo.

13:13

Nauš – 2 min., hákovanie.

12:27

Krížna prihrávka na Kallena, ktorý v nie najhoršej pozícii trafil bočnú sieť.

11:18

Slovanisti teraz trochu potočili Prešovčanov v ich pásme, Šotek prihral Golianovi, ten našiel v dobrej pozícii Töröka ktorý vyprášil Rabčanove betóny. Lipiansky sa k dorážke nedostal.

10:07

Séria nepresností na oboch stranách vyvrcholila zakázaným uvoľnením Prešova.

08:31

Po Gerlachovej strele z uhla už Hlavaj musel zasahovať, puk vytesnil ramenom.

07:41

Prešovčania si to dobre rozohrali, ale ich strela mierila vedľa brány.

07:04

Fominykhova bekhendová prihrávka bola zrazená na ochrannú sieť. Reklamná prestávka.

06:17

Odraz od mantinelu hral s Prešovčanmi, tí ale z tejto situácie nedokázali nič vyťažiť, ani ohroziť bránu.

05:04

Kytnár si spracoval puk a z uhla vystrelil, Rabčan zasiahol pohotovo ramenom.

04:47

Kukumberg prihrával pred bránu, kde číhal Kytnár, k puku sa ale nedostal.

04:14

Po dlhej konzultácii je verdikt jasný – gól Prešova neplatí.

04:11

Ščurko prenechal puk Klímovi, ten strieľal podobne ako pred chvíľou Nespala. Hlavaj mal znova problémy, vznikla veľká skrumáž, puk možno skončil v bránke, ale ide sa telefonovať.

03:29

Krajč obkorčuľoval bránu Slovana a poslal puk na modrú, no Khlystov to nemal priamo na strelu.

02:29

Hlavaj inkasuje pomerne lacný gól hneď z prvej strely Prešova. JAKUB NESPALA si zobral puk v strednom pásme, nakorčuľoval na vrchol pravého kruhu a našiel medzierku medzi pravým betónom a vyrážačkou domáceho gólmana.

01:20

Slovan Bratislava dal gól!
Shcherbak si obhodil protihráča, puk skončil na zadnom mantineli, odkiaľ ho Shcherbak poslal bekhendom pred bránu, kde zostal nepokrytý DANIIL FOMINYKH a ten sa už z prvej nemýlil. Rabčan inkasuje už v druhej minúte stretnutia.
Asistencia: Nikita Shcherbak

00:55

Slovan nahodil puk na zadný mantinel, kde oň bojoval, ale nezískal na dlhší čas.

00:01

Úvodné zostavy:

HC SLOVAN Bratislava: Hlavaj (Gadzhiev) – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominykh, Duke, Shcherbak – Kukumberg, Kytnár, Zigo – Török, Lipiansky, Šotek

HC MV TRANSPORT Prešov: Rabčan (Bespalov) – Fekiač, Giles, Nátny, Khlystov, Turan, Jendroľ, Thomka, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Krajč, Salituro, Avtsin – Ščurko, Klíma, Žilka – Lalík, Šimun, Nespala

Rozhodca: Novák, D. Konc st. – Stanzel, Frimmel.

Vážení športoví priatelia, vitajte pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 40. kola Tipos Extraligy, v ktorom HC Slovan Bratislava hostí HC MV Transport Prešov. Úvodné buly je na programe o 18:30.

Pôjde o súboj tímov z opačných pólov tabuľky. Zatiaľčo si Slovan chce vytvoriť čo najlepšiu pozíciu pred play-off, Prešov urputne bojuje, aby sa v lige zachránil.

Belasí sa držia na čele tabuľky, na konte majú 87 bodov, pred druhým Zvolenom majú trojbodový náskok. Belasí v minulom kole zaváhali, v Nitre prehrali 2:3, čo však Zvolen nevyužil a tiež prehral – B. Bystrici podľahol 5:6.

Prešov je posledný dvanásty, doposiaľ nazbieral 46 bodov. Na jedenásty L. Mikuláš stráca šesť bodov, na desiatu Nitru je to už až jedenásť. Prešovčania vyhrali dva z uplynulých piatich zápasov, v minulom kole podľahli Michalovciam 2:3 po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.