6 : 2
(0:0, 2:1, 4:1)
HK Poprad
Naposledy zmenené pred rokom

Dlho vyrovnaný zápas sa v tretej tretine zmenil na jasný zápas domácich. Rytieri strelil štyri góly a zápas končí jednoznačne 6:2 pre domácich. Musím ale povedať, že z pohľadu Popradu je tento výsledok nesmierne krutý, pretože keby len v prvej tretine premieňali šance, tak malo byť 0:3, po druhej možno 2:5. Poprad si ale zápas prehral nepremieňaním šancí a zahadzovaním presiloviek, ktorých im teda Zvolen ponúkal priveľa. Naopak domáci potvrdili výborné tretie tretiny, kedy zvyknú súperov proste doraziť tak, ako sa má. Ďakujem za pozornosť a dočítania v nedeľu na derby s Bystricou.

59:52

Hecl strieľa od ľavého kruhu. Je to posledná strela zápasu a zápas pomaly končí.

59:37

Zvolen dal gól! RADOVAN BONDRA získal puk na vlastnej modrej čiare. Smeroval sám na bránu, tiesnený zakončoval do pravého horného rohu a trafil na centimeter presne – 6:2. Gól ešte musel potvrdiť aj videorozhodca, ale ten iba potvrdil správny verdikt rozhodcov na ľade.

58:54

Domáci v plnom počte.

58:25

Zvolen dal gól! Popradu vabank nevyšiel. Kukučova strela z prvej trafila iba Trenčana. Domáci gólman puk vyrazil rovno na hokejku MAREKA VIEDENSKÉHO a ten poslal puk cez celé ihrisko do prázdnej brány – 5:2. A ešte to bol aj gól v oslabení.

58:00

Rychlík odvolaný z brány!

57:23

Presilovkovú kombináciu zakončoval z pravého kruhu strelou ťahom Svitana. Trenčan sa síce obzrel za seba, ale puk mal pod sebou.

56:54

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Mudrák – 2 min., držanie.

56:44

Slabunká Bubelova strela, z ktorou nemal Trenčan problémy.

55:53

Zvolen sa teraz snaží kontrolovať puk, držať hru na vlastných hokejkách tak, aby sekundy ubiehali v jeho prospech a darí sa mu to.

Dnešné stretnutie sleduje 1283 divákov.

54:18

Marcinek v zakončení na Rychlíka nepochodil. Gólma Popradu chytá jeho strelu do lapačky.

53:56

Hostia v plnom počte.

53:52

Zvolen si dlhšie hľadal pozíciu na strelu ale k tej v podstate ani neprišlo.

52:19

Poprad dal gól! Hostia znižujú v oslabení na 4:2. Petráš prenechal puk MATEJOVI PALOČKOVI, ten vystrelil spoza Messnera a s prispením jeho hokejky končí tečovaný puk v ľavom hornom rohu – 4:2.
Asistoval Samuel Petráš.

51:56

Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Záborský – 2 min., sekanie.

51:56

Po odpískaní sa do seba pustili Záborský a jeden z domácich hráčov. Nasledovala menšia šarvátka, po ktorej sa ale vylučuje iba na strane hostí.

51:04

Poprad v šanci. Razgals mal Trenčana už na ľade, stačilo prehodiť puk ponad betón, ale hostia dnes takéto príležitosti proste zahadzujú. Aj preto prehrávajú.

49:40

Zvolen dal gól! Zvolen je v laufe a štvrtá lajna zvyšuje na 4:1. Marcinek so Šiškom ukážkovo forčekovali. Poprad puk stratil Marcinek sa neukvapil, prihral ešte dozadu KAROLOVI CSÁNYIMU, ktorý strelou z prvej po ľade zamieril puk do siete popri ľavej tyčke.
Asistencie Patrik Marcinek a Juraj Šiška.

48:48

Poprad zakladal útočnú akciu cez Kundríka na modrej, ten bol ale okamžite od puku odstavený. Zvolen modrú čiaru bráni dnes veľmi dobre.

47:36

Zvolen dal gól! Zvolen prvý krát v zápase vedie o dva góly. Kubka od modrej vypálil po ľade a MIKE HUNTEBRINKER pred bránou puk efektne pomedzi vlastné nohy tečoval do siete – 3:1.
Asistovali Branislav Kubka a Deven Sideroff.

47:11

Zvolen trochu pridal aj na tvrdosti a strávil toto striedanie v útočnom pásme.

46:25

Poprad hru okamžite otočil a Svitana už už mohol ísť do nájazdu, neudržal však nohy pred modrou, následne teda odpískaný ofsajd a buly po ľavici Rychlíka.

45:53

Tempo hry sa celkom pekne zvýšilo. Poprad očividne túži po vyrovnaní, ale cez domácu obranu sa ťažko presadzuje. Ak ju aj prekoná, je tam ešte v bráne Trenčan.

44:45

Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po pravici Adama Trenčana.

44:38

Poprad zakladal útok cez Bubelu na pravom krídle. Nasledovala ale prihrávka spoluhráčovi do ofsajdu.

43:45

Prečíslenie Popradu troch na dvoch končí takmer gólom, akciu zakončoval príklepom z medzikružia Kolouch a Trenčan zázračne vyráža puk betónom. Ťažký zákrok, ale zvládol ho.

42:59

Zvolen opäť rozťahuje hru na modrú a odtiaľ páli. Tentokrát Mudrák hodil puk za seba a od modrej pálil Šiška, Rychlík puk chytá na telo.

41:58

Obrovské množstvo nepresností, veľké boje o každý puk. Na konci akcie Popradu predsalen nebezpečná strela Jermaina, po ktorej musel Trenčan vytiahnuť skvelý semafor.

40:25

Mlynarovičove prízemné nahodenie na bránu končí v Trenčanovej lapačke.

40:15

Prvé prerušenie hry spôsobil domáci ofsajd.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny vyhral hosťujúci Mlynarovič.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:53.

V druhej časti hry sme už konečne videli aj góly. Skóre otvoril tečom Langkow, ale domáci sa z vedenia dlho neradovali a následne vyrovnal smoliar hostí Záborský, ktorý dnes predtým zahodil už tri tutovky. V polovici zápasu dostal do vedenia domácich opäť Langkow strelou ležiac na ľade. Poprad mal následne viacero presiloviek a mohol znížiť. Najbližšie bol k tomu Vainio, ale trafil iba tyčku. Preto Zvolen po dvoch tretinách vedie nad Popradom tesne 2:1.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:58

Druhá tretina končí súbojmi pri mantineli vedľa popradskej brány.

39:37

39:30

Turnbull nahodil puk na Rychíkov betón, ten puk vyrazil pred seba, no domáci tam nemali nikoho na dorážku.

38:55

Zuzin strieľa z pravého kruhu, minul však bránu a puk sa dostal do stredného pásma.

38:16

Hostia oblúčikom puk po druhý krát vyhadzujú.

37:43

Nepresná prihrávka Sideroffa a Poprad puk vyhadzuje.

37:37

Vainio – 2 min., podrazenie.

36:57

Opäť úspešný domáci blok, Vainiovu bombu blokuje Bondra.

36:36

Poprad vyhral buly, ale Brinckovu strelu Stupka zblokoval až na ochrannú sieť.

36:31

Na strely aktuálne 19:25.

36:17

Zvolen pod tlakom a má veľké problémy puk dostať do stredného pásma. Poprad výborne zatvára hru pri mantineloch a puk posiela späť do pásma.

35:36

Zakázané uvoľnenie domácich.

35:13

35:10

Mudrák puk vyhadzuje a upokojuje Zvolen.

34:15

Minúte presilovky hostí je preč a tentokrát v podstate ani neboli v útočnom pásme.

33:26

Bubelova strela švihom z ľavej strany a Trenčan vyráža puk do rohu.

33:13

Hecl – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

33:00

Mudrákova chyba, puk mu preskočil hokejku a Bubela šiel na sám na Trenčana. Mieril tesne vedľa brány.

32:18

Domáci v plnom počte. Domáci to aj s pomocou všetkých svätých nakoniec ustáli.

32:15

Poprad v ďalšej obrovskej šanci v presilovke. Po bombe z ľavej strany Trenčan puk vyrazil pred seba a Vainio v dorážke triafa pravú tyčku!

31:52

Opäť dobrá presilvoka hostí, ale aj Zvolen zase výborne bráni.

30:34

Drgoňova delovka a skvelá blok Viedenského. Puk sa od sieti odrazil vysoko a Mudrák, ktorý skočil z trestnej takmer šiel do samostatného nájazdu. Rychlík preto musel vysoko z brány, aby puk vyrazil.

30:18

Nasleduje 17-sekundová presilovka Popradu 5:3.

30:18

R. Bondra – 2 min., nešportové správanie.

30:18

Opäť Bubelova strel z prvej z ľavého kruhu a následná Kolouchova dorážka, Trenčan chytá.

29:53

Výborná popradská presilovka. Kukučova strela z prvej od ľavého kruhu, Trenčan chytá.

29:22

Záborský opäť v dorážke pri pravej tyčke, ale opäť nedal. Poprad ale zostáva na puku.

28:35

Mudrák – 2 min., napadnutie.

28:09

Zvolen dal gól! CHRIS LANGKOW v kurióznej pozícii ležiac na ľade strieľa Ďalší domáci vedúci gól domácich. Ťažil však z chyby Betkera a pri strele v páde mu zase pomohla zrejme Drgoňova hokejka. Zvolen opäť vedie – 2:1.

26:58

Aktuálne sa hra prelieva zo strany na stranu ale žiadne šance neprichádzajú.

25:42

Poprad dal gól! Dnešný smoliar TOMÁŠ ZÁBORSKÝ odklial svoju smolu. Po Razgalsovom oblúčiku poslal puk bekhendom medzi Trenčanove betóny – 1:1.
Asistoval Frenks Razgals.

24:13

Zvolen dal gól! Po popradskom tlaku sa ku slovu dostali aj domáci a je z toho úvodný gól zápasu Hanna vystrelil od ľavého mantinelu a CHRIS LANGKOW zrejme jeho strelu tečoval – 1:0.
Asistencie Shane Hanna, Dávid mudrák.

23:42

Poprad v tlaku a Trenčan pri ľavej tyčke vychytal Jermaina.

22:50

Neprehľadná situácia v domácom bránkovisku po strele Betkera od modrej. Puk ale vydoloval ako prvý Csányi.

22:47

21:45

Poprad s piatimi a domáci so štyrmi hráčmi.

21:21

Vainiova strela z prvej triafa iba Marcineka, ktorý bol v dráhe puku.

20:47

R. Bondra – 2 min., držanie.

20:35

Bondra v šanci pri pravej tyčke, bekhendom ale triafa iba do Rychlíka.

20:17

Meliškova delovka od modrej preletela ponad brvno.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny vyhral Bondra.

Oslabenia: 0–0

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:59.

V úvodnej tretine sme gól nevideli. Videli sme iba tri tutovky Záborského do prázdnej brány, z ktorých však všetky tri zahodil. Rovnako tak aj zahodil aj nájazd domáci Huntebrinker. Rovnako dopadli aj ďalšie šance na oboch stranách a aj preto je stav po prvej tretine futbalový 0:0.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:58

V hre štyri na štyri aktívnejší Zvolen, ale zatiaľ bez šance.

19:18

Hecl – 2 min., sekanie.

Betker – 2 min., sekanie.

19:08

Zuzin sa snažil strieľal z medzikružia okamžite ako vybojoval puk, ale vyslal iba slabú strelu. Následne na to popradské zakázané uvoľnenie.

18:36

Nový muž v domácom drese Turnbull na ľavom kruhu vyhral súboj a poslal puk na Hannu na modrej. Jeho bombu od modrej však Rychlík opäť chytá.

17:52

Šiška teraz so šťastím na dva krát predsalen udržal puk na modrej čiare a následnú strelu od modrej Rychlík chytá.

16:35

Hecl pekne vošiel do útočnej tretiny, kľučkov sa pekne zbavil protihráča a pred bránou zadovkou ešte hľadal spoluhráča, ale nepresne.

16:15

Hra sa nám teraz akosi rozkúskovala. Popradské zakázané uvoľnenie.

15:58

Zblokovaná strela Hraška končí vysoko na ochrannej sieti.

15:43

Hostia z Popradu si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie. Veľmi prudká prihrávka popri ľavom mantineli.

15:22

Aktuálne na strely 9:8.

15:22

Petráš pred modrou iba oblúčikom poslal puk ponad domácu obranu. Trenčan puk chytá a nasledovať bude buly po jeho pravici. Ale až po reklamnej prestávke.

15:07

14:34

Ďalšia popradská šanca v presilovke volala po góle, opäť Záborský a opäť v tutovke zahadzuje. Opäť mal po zákroku Trenčana voľný puk, no opäť tiesnený mieril v dorážke mimo brány.

13:55

Po Kukučovej strele Trenčan puk neudržal a Záborský do odkrytej bránky opäť gól nedal, triafa iba tyčku!

13:07

Po faule Viedenského mal šancu Razgals, ale pred bránou svoje ťaženie z ľavej strany končí pred bránkárom nevýrazným zakončením.

13:07

Viedenský – 2 min., nedovolené bránenie.

12:25

Po Popradskej aktivite, ktorá šancu nepriniesla sa do útoku vydali domáci a Kubka zakončoval z medzikružia, Rychalík vyráža.

11:07

Domáci hokejisti končia svoj útok pred útočnou tretinou. Zvolenský útočník bol v pásme skôr ako puk a odpískaný bol ofsajd.

10:16

Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Huntebrinker šiel od červenej sám na Rychlíka, skúsil blafák a zakončenie medzi betóny, ale vôbec neuspel.

09:52

Zuzin sa uvoľnil a popri Vainiovi vystrelil švihom z ľavého kruhu, ale aj Rychlík je pozorný a strelu kryje.

09:16

Kolouchova strela z pravého kruhu, ale smerovala vedľa vzdialenejšej tyč­ky.

09:04

08:48

Po Betkerovej prihrávke na ľavo delovka Drgoňa bez prípravy, ale Trenčan pozorný a puk chytá v rozkľaku na telo.

08:20

Zvolen výborne bráni a Hain opäť vyhadzuje.

07:57

Zvolen puk opäť dostal von z pásma.

07:29

Po druhom Betkerovom nahodení ktoré minulo bránu, domáci puk vyhodili.

07:04

Viedenský – 2 min., hákovanie.

06:53

Huntebrinker sa zbavil protihráča a po Heclovej prihrávke pálil od modrej Mudrák. Rychlík však puk videl a chytá ho do lapačky.

05:10

Marcinek mohol zakončovať z pravého kruhu, ale podľa mňa zbytočne šiel ešte do kľučky pred bránu a tam o puk prišiel.

04:50

03:32

Obrovská príležitosť pre Poprad, Messner na modrej prehral súboj a protihráč si ho obhodil. Trenčan vyšiel z brány, ale rozohral veľmi zle, po prihrávke mal Záborský pred sebou už len prázdnu bránu a v nej Messnera, ten v páde Záborského vychytal.

03:01

Paločko puk získala vyhadzuje.

02:50

02:34

Bývalý zvolenčan Jakub Meliško vyviezol puk cez celé ihrisko a zakončil švihom z ľavého krídla, rovno však do Trenčana.

01:45

Kubkova strela od modrej končí opäť na tele Rychlíka.

01:27

Jermain vypichol Zuzinovu krížnu prihrávku vlastným pásmom, ale puk Trenčan prikrýva pod telo.

00:16

Hneď v 16.sekunde šanca Zvolena, Bondra nahodil puk na zadný mantinel. Po odraze bol k nemu najrýchlejší Langkow, ale zoči voči Rychlíkovi páli iba do jeho tela.

00:01

Úvodné buly stretnutia vyhral domáci Langkow.

00:01

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka (A), S. Barcík – R. Bondra, Langkow, Turnbull – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Zuzin (A), Viedenský ©, Stupka – Csányi, Šiška, Marcinek – A. Barcík
Tréner: P. Oremus

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Drgoň (A), Betker, Vainio, Meliško, Podlipnik, Brincko, Jesečko – Svitana ©, Mlynarovič (A), Kukuča – Razgals, Kolouch, Záborský – Bubela, Matej Paločko, Jermain – Valigura, S. Petráš, Kundrík – Sokoli
Tréner: P. Mikula

Rozhodca: Štefík, Krajčík – Synek, Knižka (video – Ország).

Príjemný podvečer zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní zápasu 37.kola Tipos extraligy sezóny 2022/2023 HKM Zvolen – HK Poprad. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás zdraví od modrej čiary Števo Lasab.

Zvolen je stále na druhom mieste tabuľky, ale po nedeľnej dohrávke strata na vedúci Slovan narástla už na štyri body. A to je problém, Zvolen už nemá šancu na zisk prvého miesta po základnej časti vo vlastných rukách. Musí sa spoliehať na zakopnutie Bratislavčanov. A to všetko za predpokladu, že HKM bude bodovať naplno. Do konca základnej časti je síce ešte veľa zápasov, ale v konečnom zúčtovaní sa bude rátať každý bod. Preto si Zvolen nemôže dovoliť strácať zbytočne body a hlavne nie na domácom ľade, kde je najlepším tímom súťaže.

Poprad je v tabuľke na ôsmom mieste, i keď stred tabuľky je mimoriadne vyrovnaný a o mieste rozhodujú doslova bodíky. Poprad dlhodobo ťahajú na rozdiel od Zvolena domáci hráči. Výber legionárov sa Kamzíkom tohto roku veľmi nevydaril. Teda aspoň zatiaľ. Toto je šiesty vzájomný zápas a Poprad zatiaľ v tejto sérii vedie 3:2, ale naposledy doma Zvolenu podľahol vysoko 0:6. Aktuálnu formu má teda lepšiu Zvolen. Uvidíme v akej forme sa obe mužstvá predvedú po reprezentačnej prestávke.