4 : 3
(2:1, 1:1, 1:1)
Vancouver Canucks
Naposledy zmenené pred rokom

Hokejisté Rangers dnes na domácím ledě dokázali porazit Vancouver poměrem 4:3. V utkání vždy vedli, ale kanadský celek statečně vzdoroval až do úplného konce. Nakonec rozdílovou branku vstřelil švédský forvard Mika Zibanejad, avšak hvězdou klání byl zvolen po zásluze K'Andre Miller, jenž měl na svědomí tři asistence.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

59:35

Domácí celek drží kotouč v útočném pásmu. Vypadá to, že právě tam tento duel i dohraje.

59:21

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Brock Boeser – 2 min., podrážení.

59:07

Pískáno je zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tedy bude v obranné třetině Rangers.

58:52

Vancouver se už dostal do třetiny soupeře, ale stále nemá kotouč trvaleji na svých hokejkách.

58:17

Teď už hrají hosté bez brankáře, v útočném pásmu ale zatím rozhodně nejsou.

57:54

Barclay Goodrow teď pro svůj tým pošetřil cenné vteřiny. Do závěrečné sirény chybí zhruba dvě minuty.

57:25

Hostující brankář nyní celkem zariskoval se svou rozehrávkou, ale vyplatilo se mu to.

56:16

Vancouver právě vstřelil branku!
O pár sekund později je ale opět sníženo! ELIAS PETTERSSON využil velké chyby gólmana Igora Šesťorkina, který odraz od zadního mantinelu nechal projet až do brankoviště, kde dobře zapracoval právě švédský forvard. 4:3. Asistence: Quinn Hughes a Brock Boeser.

56:05

Rangers právě vstřelili branku!
Domácí vedou krátce před koncem o dva góly! Panarin posunul na modrou čáru Troubovi, jehož nahození tečoval do sítě MIKA ZIBANEJAD. 4:2. Asistence: Jacob Trouba a Artěmij Panarin.

55:28

Conor Garland se prodral do střelecké pozice. Jeho rána po ledě skončila na vnějším oblouku branky Jezdců.

54:54

Domácí se dostali do úzkých, a proto si situaci nekomplikovali. Touš odhodili na zakázané uvolnění.

54:15

J. T. Miller se dostal do útočného pásma a poté přihrál na modrou čáru, odkud přišla rána Rileyho Stillmana, která o kousek minula klec.

53:32

Curtis Lazar nahodil kotouč do útočného pásma, kde se nyní bojuje o hrací předmět.

52:42

Ethan Bear krátce po vhazování vyplaval na pravém kruhu, odkud rychle vystřelil, avšak gólman Rangers si poradil levým betonem.

52:37

Po delší době si na kotouč musel sáhnout Igor Šesťorkin, který raději hru přerušil.

52:14

Fox si navedl kotouč na bekhend do celkem kvalitní pozice, jenže Spencer Martin výtečně zasáhl vyrážečkou.

51:32

Jacob Trouba musel ve středním pásmu zapracovat co nejlépe, což se mu povedlo. Hosté se do úniku nedostali.

50:56

Artěmij Panarin si rychle přebral kotouč a velmi pohotově vystřelil. Jeho rána se od horní tyče odrazila do ochranné sítě.

50:26

Ryan Lindgren vystřelil od modré čáry, jeho projektil zapadl několik desítek centimetrů nad horní tyč.

49:48

Barclay Goodrow si při zpracování pomohl vysokou holí, takže hra musela být zastavena. Ještě zhruba deset minut schází do konce řádné hrací doby.

49:06

Miller krásně vybídl na pravém kruhu Kakka, jemuž se ale rána z první vůbec nepovedla. Nechybělo moc a zadák Rangers si dnes připsal čtvrtou asistenci.

48:26

Ben Harpur nedokázal dostat kotouč z obranného pásma alespoň do střední třetiny, pomoct mu museli kolegové.

47:36

Conor Garland jen protečoval kotouč do útočného pásma. Ve třetí periodě zatím na výraznější šanci čekáme.

47:01

Brock Boeser dostal na čepel přihrávku mezi kruhy, jenže promáchl, což byla pro Vancouver škoda.

46:08

Trocheck dnes patří mezi nejlepší hráče. Tentokrát velice dobře zavezl puk do útočné zóny a pak vybídl Kreidera, který obkroužil klec, ale na zakončení to nebylo.

45:18

Kaapo Kakko zůstal chvíli volný v předbrankovém prostoru, ale rychle zakončit nedokázal.

44:44

Panarin hrát v útočném pásmu nemohl, poněvadž jinak by se pískalo postavení mimo hru.

43:56

Chris Kreider hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče, jenže od hokejky obránce se černá guma odrazila do rohu hrací plochy.

43:01

Sheldon Dries se snažil ve středním pásmu zkrotit kotouč, ale čistě byl odstaven. Na druhé straně posléze pálil Alexis Lafreniere, avšak Spencer Martin si připsal kvalitní zákrok.

42:28

Začátek třetího dějství je zatím z obou stran poměrně opatrný.

41:35

Elias Pettersson napadal s rozehrávkou Panarina, od kterého se kotouč odrazil k Igoru Šesťorkinovi, jenž rozehrál.

41:06

Anthony Beauvillier byl přitlačen na mantinel, takže do útočného pásma se dostat ani nemohl.

40:13

Hughes byl hned na začátku třetí třetiny zasažen pukem do obličeje, okamžitě zamířil do šatny.

40:01

Začala třetí třetina.

Čtyřicet minut hry je za námi a hokejisté Rangers vedou o gól. Své vedení v průběhu druhé dvacetiminutovky zvýšili díky Lafreniereovi, avšak o snížení se na konci části zasloužil Vasilij Podkolzin. Druhá třetina nabídla naprosto vyrovnaný hokej.

Střely na branku po 2. třetině: 14 – 13

40:00

Druhá třetina skončila.

39:45

K'Andre Miller si za brankou Rangers pomohl na hranici pravidel, vylučovat se nebude v tomto případě.

39:21

Rozběhla se nám už poslední minuta druhé periody. Kotouč drží hokejisté v modrých dresech.

38:45

Hosté v plném počtu.

37:51

Panarin rychle oslovil Trochecka, který se na vrcholu levého kruhu dostal ke střele z první. Martin se ovšem skvěle přesunul a vyrážečkou zasáhl.

37:31

Na začátku přesilovky měli domácí poměrně tlak. Vincent Trocheck se svým důrazem u brankoviště neuspěl.

36:45

Luke Schenn – 2 min., nedovolené bránění.

36:06

Hosté opět snižují na rozdíl jediné branky! VASILIJ PODKOLZIN si klepl na pravém kruhu o kotouč, Miller mu jej přichystal a ruský útočník poté vypálil. Se štěstím překonal gólmana, pomohl mu i příhodný odraz. 3:2. Asistence: J. T. Miller.

35:34

Kreider zkusil štěstí rychlou střelou zápěstím, Martin touš dokázal vyrazit do rohu kluziště.

35:06

Na druhé straně kluziště byl Fox zablokován, takže elitní zadák celé NHL zakončovat nemohl.

34:36

Vancouver se dostal do útočného pásma a už kombinuje okolo mantinelu.

33:52

Igor Šesťorkin řešil práci na svém brankovišti. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

33:28

Vypadalo to, že Kakko byl při přechodu do útočného pásma podražen, ale potřetí v utkání se zatím vylučovat nebude.

32:24

Fox se dostal ke tvrdé ráně z první, avšak černá guma až k brankáři Martinovi nedoputovala.

31:50

Nils Aman neměl moc šancí při tom, když se s pukem objevil v útočném pásmu, poněvadž hokejisté v modrém měli situaci dobře pokrytou.

30:45

Po třetí své brance se Rangers zvedli, nyní je Jezdců opravdu plný led. Také čtvrtá lajna se dostává do ofenzívy.

30:03

Chytil přihrávku spoluhráče nezpracoval, jinak se mohl společně se spoluhráčem hnát do přečíslení.

29:03

Zvýšit vedení domácích mohl Panarin, který se dostal do samostatného úniku. Zvolil bekhendový blafák, jenže svatyni Vancouveru minul.

28:51

Elias Pettersson na druhé straně připravoval kotouč kolegovi, avšak tomu se stahovačka nepodařila.

28:17

Obrovský závar na brankovišti hostů! V šanci se objevil Jimmy Vesey, který ale ani nadvakrát neuspěl. Martin společně s Myersem dokázali nebezpečí zažehnat.

27:19

Vincent Trocheck získal velkou rychlost, ale při zakončení mu kotouč paradoxně spíše překážel. Rána druhého centra Rangers minula cíl zhruba o metr.

26:23

Zrovna když to vypadalo, že se Vancouver nadechuje k vyrovnání, přišel na řadu třetí úder domácích! Trouba vystřelil od modré čáry a jeho rána se po dvou odrazech dostala až do brány. Těsně před brankovou čárou puk ještě zasáhl ALEXIS LAFRENIERE, takže gól bude zřejmě připsán jemu. 3:1. Asistence: Jacob Trouba a K'Andre Miller.

25:21

Pískán je icing, vhazování tedy bude obstaráno v obranném pásmu Newyorčanů.

24:52

Kotouč po odrazu skončil v dresu Bradena Schneidera, takže po této kuriózní chvíli muselo dojít k přerušení.

24:20

Anthony Beauvillier vytáhl druhou svou bekhendovou ránu v tomto klání, rameno Igora Šesťorkina se činilo.

23:45

Ryan Lindgren zápěstím nahazoval od modré čáry. Jeho pokus jen o kousek minul bránu, Vancouver se ale vzápětí osvobodil.

22:57

Brock Boeser nabral na levém křídle velkou rychlost. Jeho rána se od lapačky domácího brankáře odrazila před brankoviště, kde bylo rušno.

22:25

Dakota Joshua vystřelil po ledě. Jeho rána se od zadního mantinelu odrazila na brankoviště, ale lapačka Šesťorkina byla pohotová.

21:51

Phillip Di Giuseppe manévroval za brankou soupeřova celku. Poté se Vancouver dostal do celkem příhodné pozice, ale vyrovnání zatím nepřišlo.

21:08

Panarinova střela od modré čáry byla sražena mimo tři tyče. Pokus o první tlak Jezdců ve druhé periodě se úplně nevydařil.

20:29

Vasilij Podkolzin po pár vteřinách ve druhé třetině vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou bekhendem. Igor Šesťorkin si nadvakrát poradil.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je minulostí. Do vedení se dostali domácí hokejisté, za které se nejprve po krásné akci trefil Chris Kreider a o chvíli později přidal druhou trefu Filip Chytil. Na konci třetiny ale kanadský celek snížil, když přesně zamířil Conor Garland. Domácí jsou sice lepší, ale vedou pouze o jednu branku.

Střely na branku po 1. třetině: 7 – 5

20:00

První třetina skončila.

19:23

Oba týmy nyní střídají. Je prostor pro jednu až dvě útočné akce v rámci první periody.

18:54

Adam Fox manévroval u modré čáry, ale možná už měl střílet, což si nakonec rozmyslel.

17:36

Poměrně jednoduchá akce končí první brankou Canucks! Hughes se proháčkoval do útočné třetiny, ale jelikož neměl rychlost, tak jen posunul do jízdy CONORU GARLANDOVI, který nádherně vymetl horní růžek. 2:1. Asistence: Quinn Hughes.

17:16

Domácí teď drží útočné pásmo. Přihrávají si u mantinelu.

16:28

Anthony Beauvillier hledal spoluhráče u zadní tyče při velmi rychlé útočné akci, ale Ryan Lindgren srazil touš do bezpečnějších míst.

15:44

V těchto minutách se dá říct, že domácí bez větších potíží drží své dvoubrankové vedení. Hru má favorit zatím pod kontrolou.

14:23

Conor Garland se odhodlal ke střele z levé strany útočného pásma. Jeho přízemní pokus minul bližší tyč o pár čísel.

13:50

Will Cuylle nedokázal zpracovat prudkou pobídku svého spoluhráče. Pískán byl icing, takže těžiště hry se přenáší před Igora Šesťorkina.

12:54

Phillip Di Giuseppe bekhendem přihrával do prostoru před brankou, jenže jeden z jeho spoluhráčů stojících na brankovišti promáchl.

12:18

Domácí v plném počtu.

12:03

Teď se už hokejisté v modrých dresech osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

11:24

Anthony Beauvillier se snažil tečovat střílené nahození, jenže černá guma byla sražena do ochranné sítě. Je přerušeno.

10:56

Miller ze strany hostů vyplaval před brankovištěm Rangers, kde se dostal k rychlé dorážce, avšak o kousek přestřelil horní tyč.

10:18

Vyloučení v týmu New York Rangers:
Vincent Trocheck – 2 min., hákování.

10:03

Martin opět musel do pozice, ve které to vypadalo, že bude muset zasahovat, ale puk šel nakonec mimo.

09:44

Ryan Lindgren nabízel černou gumu do předbrankového prostoru, avšak k zakončení nedošlo.

08:31

Další branka Jezdců! Miller tentokrát poslal kotouč po mantinelu Kakkovi, který velice chytře před bránou vybídl FILIPA CHYTILA, jehož stahovačka do bekhendu a následné zakončení bylo velice vydařené. Devatenáctý gól pro Chytila v sezoně. 2:0. Asistence: Kaapo Kakko a K'Andre Miller.

07:47

Igor Šesťorkin při nahození od modré čáry kotouč mohl jen sledovat, poněvadž letěl mimo tři tyče. Zatím si ruský gólman žádný zákrok připsat nemusel.

06:53

Krásná a rychlá akce domácích končí prvním gólem v zápase! Miller přihrál rozjetému Trocheckovi, který ještě u zadní tyče před prázdnou klecí vybídl CHRISE KREIDERA. Ten zakončoval poměrně pohodlně. 1:0. Asistence: Vincent Trocheck a K'Andre Miller.

06:16

Hosté dostávají kotouč přes všechny čáry, s rozehrávkou Rangers musel pomoct gólman Igor Šesťorkin.

05:12

Fox našel křížnou přihrávkou Zibanejada, jehož rychlá střela zazvonila o brankovou konstrukci. Rangers byli kousek od toho, aby šli do vedení.

04:32

Vincent Trocheck se dostával před brankovištěm k dorážce střely, jenže bránu Vancouveru minul.

04:22

Dakota Joshua – 2 min., vysoká hůl.

03:55

Sammy Blais dostal přihrávku do prostoru před brankovištěm, ale v rozhodující chvíli mu kotouč utekl.

03:19

Po zakázaném uvolnění Kosatek je pískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Martinem.

02:56

Chytil dostal přihrávku do tandemu. Český útočník následně hledal místo u zadní tyče, ale o kousek minul svatyni.

02:32

J. T. Miller se včas vrátil na obrannou modrou čáru a poté kotouč zastavil na své čepeli.

01:56

Hosté tentokráte nahodili kotouč do útočné třetiny a pak jeli střídat.

01:11

Elitní lajna domácích se poprvé dostala do útočného pásma. Panarin vybídl Foxe, jehož rána zápěstím zapadla do výstroje Martina.

00:31

Hughes tvrdě vypálil od modré čáry, avšak jeho první pokus v utkání byl zablokován obránci Rangers.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba ©, K. Miller, B. Schneider, Harpur – Vesey, Zibanejad (A), Panarin – Goodrow (A), Trocheck, Kreider – Kakko, Chytil, Lafreniere – Blais, Leschyshyn, Cuylle.
Trenér: Gerard Gallant

Vancouver Canucks: S. Martin (Delia) – Bear, Q. Hughes (A), L. Schenn, Ekman-Larsson (A), T. Myers, Stillman – Beauvillier, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, J. Miller (A), Joshua – Boeser, Dries, Podkolzin – Lazar, Aman, Di Giuseppe.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Joannette, South – Cherrey, Alphonso.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba, K. Miller, B. Schneider, Harpur – Vesey, Zibanejad, Panarin – Goodrow, Trocheck, Kreider – Kakko, Chytil, Lafreniere – Blais, Leschyshyn, Cuylle.

Vancouver Canucks: S. Martin (Delia) – Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers, Stillman – Beauvillier, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, J. Miller, Joshua – Boeser, Dries, Podkolzin – Lazar, Aman, Di Giuseppe.

NEW YORK RANGERS

Jezdci jsou na tom o poznání lépe. V konferenci jsou na šesté příčce, když v padesáti zápasech vydolovali 64 bodů. Newyorčané se momentálně mohou pyšnit dvěma výhrami za sebou, předminule si poradili 4:1 s Vegas a před dvěma dny v prodloužení zdolali Calgary. Nejproduktivnějšími hráči New Yorku Rangers jsou útočníci Artěmij Panarin a Mika Zibanejad, oba mají na kontě 52 kanadských bodů.

VANCOUVER CANUCKS

Hokejisté Vancouveru momentálně ztrácí 14 bodů na pozice, které by zaručovaly play-off. Je tak velmi nepravděpodobné, že by se Kosatky letošních vyřazovacích bojů zúčastnily. Vancouver v padesáti duelech nasbíral dohromady 44 bodů, v posledních dnech střídá výhry a porážky. Po pauze padl v prodloužení na ledě New Jersey poměrem 4:5. Kanadský celek nedávno opustil útočník Bo Horvat, který byl vyměněn do Islanders, avšak vedení Canucks za něj získalo útočníky Beauvilliera a Rätyho. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Elias Pettersson, jenž má na kontě 59 bodů.

Jaroslav Halák (Rangers)
Libor Hájek (Rangers)
Filip Chytil (Rangers)

Hezké brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Rangers a Vancouverem. Začínáme krátce po 2:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.