0 : 1
(0:1, 0:0, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Naposledy zmenené pred rokom

Kto by to bol povedal, že presný zásah Pecarara zo 4. minúty bude jediným a zároveň víťazným gólom tohto stretnutia, no je to tak. Trpká domáca prehra Košíc v Steel Aréne, vedúcemu Slovanu podľahli 0:1.

59:41

Harris zo stredného pásma tesne vedľa prázdnej brány.

59:10

Pecararo prihral Shcherbakovi, ten bol medzi kruhmi úplne sám, no Janus jeho strelu zlikvidoval.

58:39

Košiciam sa nedarí usadiť sa pred Coreauom. Píska sa zakázané uvoľnenie.

57:43

Bránka Košíc je už prázdna. Powerplay domáceho tímu.

56:54

Pecararo mal na druhej strane Harrisa, jeho prihrávka ale neprešla. Košičania zlikvidovali rodiacu sa veľkú šancu belasých.

56:42

Bartánus to vzal na seba a rozhodol sa strieľať z pravého krídla. Coreau nemal s jeho pokusom žiadny problém.

54:41

Fominykh mal proti sebe iba Olssona, potiahol si puk z krídla na os a vystrelil. Janus úspešný.

54:03

Janusovu rozohrávku zachytil Fominykh, zostal napádať a belasí získali puk v útočnom pásme.

53:35

Janus mal prácu, prerušil hru, nasleduje reklamná prestávka.

51:45

Bartánusova strela z pravého krídla bola zrazená. Hra sa rýchlo presunula na druhú stranu ihriska.

50:35

Fominykh utiekol po pravom krídle, ale nepodarilo sa mu zakončiť, ani prihrať.

49:42

Strely na bránu: 32 – 15.

49:04

Košice si vytvárajú tlak a ohrozujú bránu Slovana, ktorý stále vyhráva tesne o gól.

48:08

Ferencovu strelu tečoval Jokeľ do brány, lenže vysokou hokejkou. Gól platiť nemôže, hlavný rozhodca si bol aj pozrieť video a následne rozpažil.

47:49

Tybor išiel s pukom znova za bránku a našiel Ferenca, ktorý nahadzoval puk na bránu, Pollockov teč nesmeroval na bránu.

46:35

Na druhej strane evidujeme nepresný pokus Lukošíka.

45:49

Tybor mal rýchlosť, puk ale zaviezol za bránu a prihrával na modrú. Košice v útočnom pásme.

45:00

Prvé prerušenie hry v tretej tretine. Na svedomí ho má zakázané uvoľnenie Košíc.

43:49

Slovák vystrelil, Coreau iba vyrážal pred seba, dorážajúceho Bartánusa odblokovali hráči Slovana a pomohli svojmu brankárovi.

41:29

Tyborova kľučka na brániaceho hráča nebola úspešná, Košice nezakončili.

40:23

Košičania sa rozostavili v útočnom pásme a kombinovali, prihrávku Bartánusa popred bránu na Parshina zastavil Sersen.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej dvadsaťminútovke v zápase medzi Košicami a Slovnom gól nepadol. Domáci prehrávajú 0:1, no tretiu tretinu začnú v početnej výhode.
Tretia tretina sa začne o 19:50.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:43

Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
MacKenzie – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

39:09

Slovák dlhú prihrávku nestihol, vhadzovať sa bude pred Janusom.

38:02

Zigo v koncovke neuspel, prihrával ešte medzi kruhy, Golianovu strelu zastavil Janus.

37:26

Ferenc pálil po prihrávke z prvej, puk skončil na zadnom mantineli.

36:46

Olsson vypálil, Slovák mal šancu na dorážku, ale netrafil puk.

36:22

Slovan sa zásluhou Sersena oslobodzuje.

35:22

Košičania rýchlo po buly zakombinovali a Southorn z prvej od modrej zakončoval, Coreau úspešne zasiahol.

35:12

Takáč – 2 min., vrazenie na mantinel.

33:16

Pollock prišiel o puk v útočnom pásme, do útoku ide Slovan. MacKenzie strieľal, Golian dorážal, Košice sa ubránili.

31:33

Lamper si trúfol jedna na jedna proti MacKenziemu, ten mu ale čisto zobral puk.

30:42

Pollock sa uvoľnil, Jääskeläinen následne zblízka nedal.

29:54

Bartánus sa zmocnil puku a spoza bránky nabil Slovákovi, ktorý však z osi klziska netrafil bránu.

28:47

Linet puk vybojoval, Romančík ho posielal na bránku, ale trafil iba Haščáka.

27:45

Olssonova prihrávka na teč Jääskeläinenovi, ten ale Coreaua neohrozil.

27:09

Pecararo sa zbavil brániaceho hráča, kľučkoval a snažil sa miesto prihrávky pred bránu nachytať Janusa strelou z uhla po ľade, domáci gólman zachytil puk pravým betónom.

26:28

Coreau nemá v druhej tretine veľa práce, puku sa dotkol aspoň keď pomáhal spoluhráčom pri rozohrávke.

25:33

Zigo sa dostal popri mantineli a dokázal ešte prihrať Kytnárovi pred bránu, ten to však mal na bekhend a nezakončil vôbec ideálne.

25:18

Lamper zakončil z pravej strany spoza hráča k bližšej tyčke, kde bola pripravená Coreauova lapačka.

24:29

Takáč vystrelil z ľavého kruhu, Janus nadvakrát chytá a prerušuje hru.

23:43

Pecararo išiel po nedorozumení dvoch košických hráčov sám na bránu, tentokrát zvolil priamu strelu, ktorú Janus zneškodnil.

22:49

Zakázané uvoľnenie Košice.

21:11

Jääskeläinen ťažil z práce spoluhráča, ktorý sa natláčal medzi dvoch obrancov Slovana a potom prihrával dozadu, Coreau kryl pokus fínskeho útočníka.

20:33

Veľmi veľa priestoru pre MacKenzieho na pravom kruhu, hosťujúci bek ale zle namieril a netrafil medzi tri žrde.

20:12

Hneď v úvode šanca Slovana, Shcherbak sa natlačil do predbránkového priestoru, z uhla neprekonal Janusa.

20:01

Začala sa druhá tretina.

V zápase medzi Košicami a Slovanom padol v úvodnej tretine jeden gól, v 4. minúte ho vsietil hosťujúci Pecararo.
Druhá tretina sa začne o 18:54.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:16

Southorn naznačil prihrávku, potom si to však namieril sám k bráne a dostal sa aj do zakončenia, ktoré Coreau vyrazil pred seba.

18:40

Southorn s pukom na hokejke, pri rozohrávke čaká na spoluhráčov, Slovan vysoko napáda.

16:17

Sersenova delovka od modrej odpálil Janusovi hokejku z rúk, ten ani nevedel, kde skončila.

15:47

Maier – 2 min., hrubosť,
Havrila – 2 min., hrubosť.

15:46

Havrila vystrelil z pravého kruhu, Coreauovi ale nikto neclonil. Rozhodcovia už musia hráčov oddeľovať od seba, hráči si nič nedarujú.

15:21

Rodila sa košická šanca, ale Pollockovi prišla prihrávka prišla iba na päty.

14:11

Shcherbak najprv nešetrne poslal Romančíka na mantinel, potom sa dostal do šance. Janus hru prerušil.

13:50

Lamper strieľal z prvej z medzikružia, skóre sa nemení.

11:55

Po prihrávke Gachulinca netrafil odkrytú bránku jeden z hostí, na druhej strane mal veľkú šancu Rogoň, no proti bol betón Coreaua. Zaujímavé momenty na oboch stranách.

10:33

Šanca Pollocka, no z ľavého krídla netrafil bránku.

09:45

Tybor prihrával pod seba, Pollockovu strelu Coreau vyrazil, Jääskeläinen s dorážkou neuspel.

09:09

Rogoň strelou vystrašil Coreaua, ktorému ešte clonil Bartánus.

08:22

Košiciam vyšiel hybridný icing, ale o puk iba tvrdo bojovali pri mantineli a do šance sa nedostali.

06:54

Fominykh prihrával krížom cez útočné pásmo, Slovan sa ale vyhnal až k svojej bránke.

06:00

Harris prihral medzi kruhy Pecararovi, no ten to mal na bekhend a ťažko sa mu zakončovalo. K puku sa nedostal ani číhajúci Shcherbak.

04:30

Lamper vyšiel spoza brány a prihrával pred ňu, zakončiť dokázal z otočky Parshin, ale Coreau chytá.

04:19

Horúco bolo aj pred bránou Slovana, Lamper sa snažil z bránkovej čiary natlačiť do zakončenia, pri tom však vrazil do tyčky a posunul bránu.

03:23

Slovan Bratislava dal gól!
Košičania akoby nezachytili úvod duelu a teraz aj pykajú inkasovaným gólom. Maier výbornou kolmou prihrávkou vysunul LIAMA PECARARA, ktorý svoj samostatný nájazd zakončil gólom. Po forhendovom blafáku poslal puk nechytateľne pod hornú žŕdku.
Asistencie: Patrik Maier, Brant Harris

02:23

Lukošík predviedol výbornú individuálnu akciu, keď prešiel s pukom z krídla na os pomedzi hráčov, zakončil však iba do Janusa.

01:33

Haščák naviazal na seba hráčov a prihral na os klziska Gachulincovi, ktorý z prvej zakončoval do stredu brány, Janus bol na svojom mieste a vyrazil!

00:51

Tybor vystrelil spoza hráča z ľavej strany, lapačka Coreaua bola pripravená.

00:01

Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus (Bodnár) – Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Tybor – Bartánus, Slovák, Rogoň – Lamper, Linet, Parshin – Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

HC SLOVAN Bratislava: Coreau (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Shcherbak – Fominykh, Duke, Takáč – Haščák, Preisinger, Török – Lukošík, Kytnár, Zigo – Šotek

Rozhodca: J. Konc ml., Žák – Valo, D. Konc ml.

Najväčším ťahákom 35. kola Tipos Extraligy bude bezpochyby derby medzi Košicami a Slovanom. Úvodné buly je v Steel Aréne naplánované na 18:00.

Košice stúpajú v tabuľke smerom nahor a už sa nachádzajú na treťom mieste, doposiaľ nazbierali 72 bodov, na vedúci Slovan strácajú štyri body. Košičania zvíťazili v dvoch uplynulých zápasoch, Michalovce zdolali jednoznačne 5:1, v minulom kole sa vytrápili s Liptovským Mikulášom, nad ktorým zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch.

Slovan je lídrom extraligy, na konte má po 39 odohraných zápasoch 76 bodov, rovnako ako druhý Zvolen, no ten odohral o zápas viac. Belasí zdolali v minulom kole Poprad 5:4 po predĺžení, predtým dvakrát prehrali. Novým Zámkom podľahli 2:3 po nájazdoch, L. Mikulášu 0:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.