2 : 3
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HK Poprad
Naposledy zmenené pred rokom

Dnešný duel na Spiši zvládli úspešnejšie hostia z Popradu, ktorý v zápase nikdy neprehrávali. O ich víťazstve rozhodol v predĺžení Adam Drgoň.

Koniec zápasu.

63:15

Poprad dal gól! Strela Adama Drgoňa z prvej znamená rozhodnutie dnešného duelu. Asistencie: Svitana, Záborský.

62:48

Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
Giľák – 2 min., podrazenie + 2 min., nešportové správanie.

62:30

Domáci faulovali, Poprad si zahrá presilovú hru po prerušení.

61:17

Šancu na rozhodnutie mal aj Popradčan Razgals, no ani on neuspel.

60:30

Obrovskú príležitosť na rozhodnutie teraz mali domáci, avšak Záborský nedokázal v obrovskej tutovke prekonať Melicherčíka.

60:01

Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa dnes na Spiši nerozhodlo, na ľade je predĺženie troch proti trom.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:00

Hrá sa zo strany na stranu, avšak teraz sa píska zakázané uvoľnenie domácich.

58:00

Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:05

Kerbashian nemieril z tesnej blízkosti presne a domáci strácajú útočné pásmo.

56:15

Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Skokan – 2 min., hákovanie.

55:52

Hostia sa ocitli v prečíslení dvoch proti jednému, keď zakončoval Kolouch, ale zaúradovalo absolutórium Marcela Melicherčíka.

55:34

Kerbashian si vytvoril medzi kruhmi priestor na strelu, no mieril len nad bránu Petersa.

54:40

Spišská Nová Ves dala gól! Džugan obkorčuľoval bránu Petersa a ponúkol puk do medzikružia JÉRÉMYMU BEAUDRYMU, ktorý prekonal strelou po zemi popradského gólmana. Asistencia: Džugan.

54:03

Myklukha servíroval puk na Giľáka, tomu však puk na hokejke skĺzol.

53:02

Romaňák na útočnom výlete ohrozil Petersa, hra je prerušená.

52:16

Dlhšie sa hrá na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi bez strely. Teraz sa píska zakázané uvoľnenie domácich.

50:37

Po Džuganovej strele mal ideálnu možnosť na dorážku Bortňák. Ten to však nezvládol a Spišská Nová Ves aj naďalej prehráva.

47:50

Rapáč – 2 min., hrubosť,
Kotvan – 2 min., hrubosť.

Skokan – 2 min., hrubosť.

46:37

Zakázané uvoľnenie hostí, ideálna možnosť pre domácich na usadenie v útočnom pásme.

45:50

Podlipnikova strela síce Melicherčíkovi vypadla, no Kundrik nedokázal ouk doraziť za bránkovú čiaru.

44:03

Kukučova strela bola zblokovaná hokejkou Rapáča.

43:37

Domáci usadení v útočnom pásme, najaktívnejší je Giľák.

42:13

Domáci nie a nie sa presadiť v útočnom pásme. Hostia sú na tom očosi lepšie, tí sa vedia dostať do pásma súpera bez väčších problémov.

40:55

Kerbashian sa dostal k puku a strelou z jazdy sa skúšal prestreliť Petersa, no neuspel.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Aj po dvoch tretinách vyhráva na Spiši hosťujúci Poprad. Skóre sa v prostrednej tretine menilo dvakrát. Najprv domáci vyrovnali v 21. minúte zásluhou Laporteho, no v 36. minúte prinavrátil vedenie kamzíkom Jermain. Tretia tretina sa začne približne o 19:43.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:25

Kolouch – 2 min., sekanie.

39:25

Kotvanova rana od modrej končí len prerušením hry po zákroku Melicherčíka.

39:02

Beaudry – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

39:00

Posledná minúta do konca druhej tretiny.

37:55

Peters to pri rozohrávke z vlastného pásma spravil zle nedobre. Puk rozohral presne na hokejku Rapáča, ktorý ho ponúkol Nellisovi. Ten však vracajúceho sa Petersa do brány neprekonal.

37:07

Podlipknikova rana od modrej, Melicherčík s istým zákrokom.

36:50

Vandas – 2 min., krosček.

36:00

Poprad dal gól! Po nedôraznej hre Hamráčka v obrannom pásme sa k puku dostal Kotvan, ktorý ihneď servíroval puk na hokejku NICKA JERMAINA, ktorý bez väčších problémov z prvej prekonal bezmocného Melicherčíka. Asistencia: Kotvan.

35:04

Druhá tretina na Spiši má grády a hra je vyrovnaná.

33:18

Betkerova rana od modrej narobila veľké problémy Melicherčíkovi.

32:16

Po dlhých minútach, keď Spišiaci zvierali svojho dnešného súpera v útočnom pásme sa Popradčania zvládli oslobodiť.

31:08

V posledných sekundách je to na Spiši skôr o nepresnostiach ako peknom hokeji. Pri chuti sú však viac domáci hokejisti.

29:30

Vandas hľadal prihrávkou do jazdy Nellisa, no domáci už túto presilovku nevyužijú.

28:28

Rapáč pred bránou sklepával puk pre svojho spoluhráča na strelu z medzikružia, hostia však výborne pracujú hokejkami.

27:47

Záborsky dokázal získať puk v obrannom pásme a ihneď ho posiela cez všetky čiary.

27:36

Mlynarovič – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

26:42

Vandas vytiahol puk dopredu a nahral Myklukhovi do jazdy. Ten však nedokázal puk vystreliť, znemožnil mu to obranca hostí.

26:08

Popradčania museli dlho vyčkávať s pukom pred útočnou modrou čiarou, nakoľko Spišiaci výborne bránili svoje obranné pásmo, napokon sa doň dostali.

24:49

Dlhšie sa hrá bez prerušenia hry, hra sa prelieva zo strany na stranu.

23:00

Záborského strieľaná prihrávka nenašla hokejku Razgalsa.

21:53

Po nepresnej Drgoňovej koncovke z prvej sa hostia sami vyhnali z útočného pásma.

21:36

Malina – 2 min., hákovanie.

21:23

Myklukha sa snažil z uhla prestreliť Petersa, no nedokázal sa presadiť po druhýkrát za svoj tím do siete Popradu v dnešnom zápase.

20:55

Spišská Nová Ves dala gól! Domáci vyrovnávajú z protiútoku, keď sa po prihrácke od Rapáča presadil bekendom z druhej vlny nakorčuľovaný NOLAN ANTHONY ULANDER. Asistencia: Rapáč.

20:22

Takmer ihneď na začiatku druhej tretiny mohli hostia navýšiť svoje vedenie. Skokan sa aj so šťastím dostal k puku medzi kruhmi, no Melicherčíka neprekonal.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po úvodnej dvadsaťminútovke sledujú diváci na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi na kocke stav priaznivejší pre hostí z Popradu, ktorý po góle Kundrika zo 17. minúty vyhrávajú o jeden gól. Spišiakom patril úvod zápasu, no neskôr boli na ľade lepší hostia. Druhá tretina sa začne približne o 18:51.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:30

Na Beaudryho nahodený puk od modrej čiary nereagoval pred Petersom nik.

18:57

Bubela sa nebezpečenou strelou z ľavého kruhu snažil prekvapiť brankára Novejše, ten sa však nedal nachytať.

17:59

Po strele Verbeeka z pravého kruhu puk Melicherčíkovi vypadol a Bortňák bol ihneď pripravený na dorážku. Našťastie pre hostí si to Popradčania zvládli vyčistiť vo vlastnom predbránkovom priestore.

17:17

Sám som zvedavý či domáci zvládnu odpovedať na inksovaný gól do prvej sirény, pretože v posledných sekundách sa len márne dokážu predrať do útočného pásma.

16:11

Poprad dal gól! Hostia vyhrávajú po krásnej akcii na jeden dotyk v útočnom pásme v Spišskej Novej Vsi o jeden gól. Po prihrávke od Samuela Petráša sa medzi kruhmi ocitol nikým nekrytý PETER KUNDRIK, ktorý dokázal puk pretlačiť za chrbát Melicherčíka. Asistencie: Petráš, Meliško.

15:31

Giľák nabral rýchlosť, obišiel bránu Popradu, no napokon sa odhodlal len ku nahodeniu puku na bránu Petersa.

14:08

Črtalo sa prečíslenie dvoch proti jednému pre domácich, ale fantastický bekček dozadu predviedol Zábroský, ktorý zabránil Vandasovi v prihrávke.

12:31

Posledné minúty na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi patria jednoznačne hosťom. Popradčania sa dokážu dostať do zaujímavých príležitostí, ktorým však zatiaľ stačí odolávať tím Spišiakov.

10:12

Kerbashian obkorčuľoval popradskú bránu až sa prepracoval do zakončania. To však bolo zblokované.

09:49

Vainio videl svojich spoluhráčov korčuľovať pred Melicherčíkovu bránu a tak puk sa snažil posielať na odraz od betónov domáceho brankára, ten si na to však dal pozor.

08:54

Vartovník sa natláčal pred Petersa a napokon ho aj ohrozil, avšak hosťujúci gólman si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

07:28

Patrik Svitana sa predieral do samostatného nájazdu pomedzi dvoch domácich obrancov, no po strete s nimi sa ocitol na ľade. Peter Stano však svoju pravicu nezdvihol.

06:08

Podlipnik si pri rozohrávke spoza brány nerozumel so svojimi spoluhráčmi a toto je len odovzdaný puk na hokejky domácich hokejistov.

04:25

Poprad už mohol viesť v dnešnom derby! Miloš Bubela ostal zabudnutý za obranou Spišiakov v predbránkovom priestore, puk si k nemu aj našiel cestu, avšak výborný zákrok Marcela Melicherčíka zabránil úvodnému gólu zápasu.

03:11

Beaudry posielal puk od modrej čiary smerom k bráne Popradu a spravil to veľmi dobre. Pred Petersom číhal nikým nekrytý Romaňák. Našťastie pre hostí sa k nemu puk neodrazil.

02:35

Verbeekov pokus z pravého kruhu vyzeral síce na prvý pohľad nebezpečne, no jednoducho si s ním poradil Peters.

01:57

Popradčania sa zatiaľ poriadne ani len nestihli zoznámiť s ľadom na Spiši a už musia čeliť náporu domácich hokejistov v ich obrannom pásme.

00:37

Nellis bol prvým z domácich hokejsitov, ktorý ohrozil gólmana Popradu a ihneď z toho bolo nebezpečenstvo pre kamzíkov. Peters musel puk rýchlou reakciou vytesniť svojou hruďou.

00:20

Ihneď od úvodu je cítiť na ľade, že ide o derby zápas, v súbojoch pri mantineli sa veru v rukavičkách neh­rá.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Šuty – Laporte, Nellis, Rapáč – Vandas, Myklukha, Kerbashian – Verbeek, Bortňák, Giľák – Džugan, Vartovník, Hamráček
Tréner: Vlastimil Wojnar

HK Poprad: Peters (Rýchlik) – Drgoň, Betker, Vainio, Kotvan, Podlipnik, Meliško, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrik, Paločko, Petráš – Sokoli
Tréner: Peter Mikula

Rozhodcovia: Stano, Krajčík – Tvrdoň, Bogdaň – Kontšek.

Utorňajšie 30. kolo našej najvyššej hokejovej súťaže prinesie okrem iného aj derby zápas o Spiš medzi domácou Spišskou Novou Vsou a Popradom.

HK Spišská Nová Ves
Aktuálne piaty celok tabuľky zažíva vydarené obdobie. Zverenci trénera Vlastimila Wojnara dokázali uspieť z posledných 7 zápasov až 6-krát víťazstvom za 3 body. Naposledy zdolali na svojom ľade 13. januára Nové Zámky po výsledku 3:2.

HK Poprad
V úplne opačnej situácii sa však pred dnešným zápasom nachádza ôsmy Poprad. Kamzíci majú presne o 10 bodov menej ako ich súper, no majú však zápas k dobru. Popradčanom sa 15. januára podarilo po 3-zápasových bodových suchotách uspieť, keď porazili Nové Zámky 5:2 a určite budú chcieť výkon z predošlého zápasu pretaviť aj do dnešného derby zápasu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.