Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:42
Vítek Vaněček (NJD) 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, čas na ledě 64:10
Ondřej Palát (NJD) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:09
Tomáš Tatar (NJD) 1+0, 4 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 15:45

1. Timo Meier (NJD)
  2. Michael Eyssimont (SJS)
  3. Nico Hischier (NJD)

Dramatický souboj ovládlo favorizované New Jersey, které získává dva body, přestože scházel jen okamžik a nemělo by žádný.
Kdo si chodil těsně před přestávkami na nějaký ten hot dog a své místo zaujal s malým zpožděním, přišel o většinu gólů. Hosté skórovali ve 29. vteřině první a v 11. vteřině poslední části a poté naopak až 9 vteřin před závěrečnou sirénou. Nezapomínejme ani na gól domácích v přesilovce v čase 19:56. San Jose totiž bleskově inkasovaný gól vyburcoval k velkému náporu a obratu, dokonaném těsně před sirénou (ne však před přestávkou, která se konala již v 17. minutě kvůli proraženým dvířkám pro rolbu).
Od druhé třetiny patřil led hostům, oba brankáři se předháněli ve skvělých zákrocích a když na vyrovnávací gól na 2:2 odpověděl těsně po vypršení přesilovky Bonino, vypadalo to, že si žraloci cennou kořist nenechají vzít. Nakonec bylo vše jinak, po smolné teči nejprodkutivnějšího hráče NHL Karlssona dospěl zápas do prodloužení plného šancí a poté do nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem Tomáš Tatar.

Konec zápasu.

0:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ TATAR.

0:1

Alexandr BARABANOV šel do výrazného oblouku, střelu z úhlu však Vaněček zneškodnil skokem plavmo a rozhoduje o druhém bodu pro Devils.

0:1

Jesper BRATT neproměňuje. Reimer vystihl jeho bekhend mezi betony po ledě.

0:1

Logan COUTURE neproměňuje. Vaněček chytá jeho střelu do lapačky.

0:1

Tomáš TATAR překonává Reimera švihem k tyči pod vyrážečku.

0:0

Nick BONINO neproměňuje. Při kličce mu kotouč sjel z čepele.

0:0

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:43

Hertl si z rohu nabruslil obloukem mezi kruhy a prudkým švihem přinutil k zásahu Vaněčka.

63:01

Šance střídá šanci, na brankové čáře San Jose čaroval při dvojité šanci Barabanova zblízka nejdříve Reimer hranou betonu a poté sedící obránce Vlasic.

62:46

Vaněček se natáhl po celé šíři brankové čáry a zneškodnil nájezd Eyssimonta, který si krásně vyměnil za jízdy kotouč se Sturmem.

61:56

Domácí kiksli ve vlastním pásmu a dva hráči New Jersey najížděli sami na brankáře. Jesper Bratt blafákem překonal Reimera, jenže nedokázal zakončit mezi tyče. Kotouč mu ujel i díky důrazu vracejícího se Karlssona.

61:34

Oddechový čas pro New Jersey Devils.

61:34

Benning si počkal na Couturea, přihrál pod sebe a Vaněček zasahuje proti ráně mezi betony. Ohlížel se pro jistotu za sebe, ale kotouč měl ve své výstroji.

61:22

Z protiútoku pálil po Palátově zpětné přihrávce do brankáře Hamilton.

61:09

Meier, Hertl a Karlsson víří pásmem Devils, ale ke střele se nikdo z nich neodhodlal a nakonec hosté kotouč ztrácejí.

60:01

Začalo prodloužení.

Dnešní zápas je plný gólů v prvních i posledních vteřinách třetin, New Jersey se podařilo vydřít bod devět vteřin před koncem a vzhledem k celkovému průběhu je dělba spravedlivá. O druhý bod si obě mužstva za chvilku zahrají v prodloužení.

Střely na bránu 29:37 (13:4, 6:16, 10:17)
Vyloučení 1:4
Využití 1:0

60:00

Třetí třetina skončila.

59:51

New Jersey právě vstřelilo branku!
Obrovská smůla pro domácí v závěru základní hrací doby. Z levé strany pálil při hře 6 na 5 JACK HUGHES a kotouč se odrazil k tyči mimo Reimerův dosah vlastní obránce Karlsson.

59:37

Hischierovi se konečně podařilo vydolovat kotouč u mantinelu a hosté mohou rozehrát přesilovkový zámek.

59:01

Jesper Bratt objel útočné pásmo podél mantinelu, zatímco Vaněček spěchá na střídačku uvolnit místo šestému bruslaři.

58:46

Dnešní utkání sleduje 13 293 diváků.

58:41

Hosté v plném počtu.

57:26

Devils vyhazují přes všechny čáry, pro kotouč míří jen zvolna za bránu Karlsson. Domácí v přesilovce nespěchají.

56:41

Hosté začali hrát předčasně power-play, oslabení v této fázi zápasu výrazně hatí jejich snahy o vyrovnání.

56:41

HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Miles Wood.

55:52

Oba brankáři jsou dnes velkými oporami svých mužstev. Zkušený James Reimer zastavuje lapačkou Hughesovu akci, zakončenou až zblízka křížně nízko nad ledem.

55:13

Z plné jízdy vyzkoušel Vaněčka zápěstím Hertl, vítězem českého souboje je brankář New Jersey.

54:15

Reimer měl zakrytý výhled proti McLeodově střele pod břevno z pravého kruhu, instinktivně však nastavil lapačku na správné místo.

53:17

Haula píchl špičkou hole do kotouče z bezprostřední blízkosti pod Reimerovu výstroj. Po reklamní pauze se vhazuje v pásmu San Jose.

53:06

Při stahovačce přišel o kotouč v dobře rozjeté akci Mercer.

52:23

Tatar se nedočkal přesnější střílené přihrávky od obránce Siegenthalera.

50:54

Z dálky pálil Hischier, od Reimerova betonu se odrazil kotouč přímo na hůl Ondřeje Paláta, který zakončoval reflexivně a bránu minul.

50:29

Přihrávka na Bratta byla příliš prudká, je z ní zakázané uvolnění hostů.

50:11

Ofsajd je pískán při pokusu o návrat do útočného pásma hokejistům New Jersey.

49:47

Ďáblové vyvinuli během tohoto střídání drtivý nápor, který vrcholil Hamiltonovou střelou z vrcholu kruhu, kterou pomohl přesměrovat těsně vedle svou výstrojí Karlsson.

48:46

Diváci aplaudují po Benningově čistém hitu proti Woodovi.

47:45

Vítek Vaněček zneškodnil samostatný nájezd Tima Meiera z levé strany, domácí hráč s vyraženým pukem objel bránu a pokusil se bleskově zasunout v pádu, k tyči však skočil obránce Siegenthaler a zastoupil tak znamenitě svého brankáře.

46:55

Zakázané uvolnění San Jose.

45:56

San Jose právě vstřelilo branku!
Z pokračujícího tlaku po skončení přesilovky vyrážel Vaněček Eyssimontovu ránu z pravého kruhu. Kotouč si však našel před brankovištěm NICK BONINO a z otočky vrací žralokům vedení!. Asistence: Michael Eyssimont, Matt Benning.

45:51

45:34

Sám v mezikruží zůstal Nico Sturm, kotouč dostal zpoza brány na bekhend a zblízka zakončil příliš slabě, Vaněček stačil vyrazit.

44:50

Hosté zachytili Meierův střílený centr a osvobozují se vyhozením přes všechny čáry.

43:51

Jack Hughes – 2 min., sekání.

43:51

Domácí na druhý pokus založili útočnou akci, Gregor z plné jízdy po úsporné kličce pálil těsně mimo a dorážku z opačné strany promáchl Bonino vinou faulu hostujícího hráče.

42:49

Brankář San Jose oplácí Hischierovi semaforem prohraný souboj z 11. vteřiny. Najíždějící Palát se od spoluhráče přihrávky doleva nedočkal.

42:09

Vaněček vyráží švih krále bodování obránců NHL Karlssona.

41:03

Haula mířil od mantinelu k bližší tyči, kde Reimer nenechal skulinku.

40:11

Ještě rychlejší úder než na začátku první třetiny! Skvěle to udělal Palát, který z otočky přesně našel mezi kruhy NICA HISCHIERA a Švýcar zvedl kotouč mezi Reimerovo rameno a břevno. Asistence: Ondřej Palát, Jesper Bratt.

40:01

Začala třetí třetina.

Prostřední část hry gól nepřinesla. New Jersey výrazně přestřílelo domácí hokejisty, které několikrát podržel výborný Reimer, a San Jose stále po obratu z posledních vteřin první části vede nejtěsnějším rozdílem.

Střely na bránu 19:19 (13:4, 6:15)
Vyloučení 1:1
Využití 1:0

40:00

Druhá třetina skončila.

39:31

Vaněček vyráží Eyssimontovu střelu z mezikruží rutinně, zato dorážka, která kuriózně vyletěla obloukem do výšky a snášela se do brány, přinutila českého brankáře k spíše fotbalovému zákroku na čáře.

38:54

Nieto pročísl výpadem obranu Devils, blafákem však zakončil do zadního hrazení.

38:02

Haulova prudká kolmice našla spoluhráče v ofsajdu.

37:18

Hischier si dojel Palátovo nahození, hosté udrželi pásmo a Jesper Bratt ohrozil Reimera nečekaně ostrou ranou od modré čáry.

36:02

Důrazmý Šarangovič vysunul do útočného pásma Eyssimonta, kterému kotouč vypíchl v poslední chvíli Wood.

35:17

San Jose vyhrálo buly v obranném pásmu, Alexandr Barabanov však přejel útočnou modrou čáru předčasně.

35:04

Brendan Smith střílí od modré, o hůl jednoho z bránících hráčů míří střela do ochranné sítě. Následuje další reklamní přestávka.

33:52

Miles Wood zachytil mizerné vyhození domácích, kteří navíc nechali jednu stranu pásma úplně prázdnou. K tyči zamířil zápěstím místo přihrávky Wood sám, ztroskotal však na Reimerově pohotové vyrážečce.

33:06

Hughes nepotrestal Meierovu chybu, se získaným kotoučem šel do kličky zprava mezi kruhy a přišel o něj.

31:47

Z náporu Žraloků vzešla Coutureova sražená střela do ochranné sítě, po minutě a půl je znovu čas na reklamy.

30:47

Nejproduktivnější obránce ligy Erik Karlsson opřel tvrdou ránu do zadního hrazení.

30:14

Další zákrok českého brankáře proti Coutureově ráně z kruhu přerušuje hru, pokračovat se bude po reklamní přestávce.

29:56

Nieto si narazil s Barabanovem, zblízka střílel jen do Vaněčka, jenž zasahuje teprve podruhé v této třetině.

29:30

Střely na bránu ve 2. třetině 1:10

29:25

Zakázané uvolnění New Jersey dostane kotouč před Vaněčka, kde je po změně stran velmi vzácně.

27:33

Nesmírně aktivní Dawson Mercer si znovu našel mezi kruhy cestu ke střele skrz soupeřovy brusle, James Reimer musel opět vytáhnout zákrok betonem.

26:46

Z rychlého protiútoku se domácí dostali do přečíslení, Coutureovu finální přihrávku však zalehl Siegenthaler.

26:33

25:51

Lorentz srazil dvakrát během jediného střídání Ochoťuka, nakonec z jeho důrazu domácí nevytěžili střelecké zakončení.

24:29

Domácí v plném počtu.

24:25

Palátovu křížnou dělovku Reimer zřejmě nožem brusle své vytrčené nohy zázračně vytěsnil za bránu. Tohle oslabení patří brankáři žraloků.

24:00

Dawson Mercer pálil zblízka po bleskové kombinaci s Haulou a Seversonem, brankář San Jose teď předvedl neuvěřitelný postřeh a vyrážečkou tutovku kryl.

23:24

Tomáš Tatar se dostal šťastně k odraženému kotouči mezi kruhy, v obklíčení si ho přiklepával bruslí a z otočky po ledě střílel do položené brankářské hole.

22:29

Matt Benning – 2 min., nedovolené bránění.

21:55

Couture příklepem od mantinelu nezaskočil Vaněčka.

21:01

Tatarovu střelu přizvedla hůl bránícího Ciceka do ochranné sítě.

20:01

Začala druhá třetina.

Mění se strany, dochází k rychlé úpravě ledové plochy, ale přestávku jsme si již odbyli po 16 minutách hry. Gól v čase 19:56 tak netradičně není gólem do šatny.

Střely na bránu 13:4
Vyloučení 0:1
Využití 1:0

20:00

První třetina skončila.

19:56

Mercerovo nedůrazné vyhození zpoza vlastní brány zachytil na modré čáře ERIK KARLSSON, vyměnil si kotouč s oběma křídly na kruzích a nakonec sám propálil v přesilovce českého brankáře. Asistence: Timo Meier, Tomáš Hertl.

19:32

Meier střílel do Vaněčka, odražený kotouč sebral Hertl, ale zatím spoluhráče k dorážce nevyzval.

18:50

18:22

Gregor najížděl sám na Vaněčka, na holi měl rychlý obrat skóre, ale bekhendovým blafákem netrefil bránu.

17:45

Po přihrávce zpoza brány pálil z mezikruží nikým neobsazený Nico Sturm a skvělým semaforem podržel Devils Vítek Vaněček.

17:07

Tatar střílel nepříjemně švihem z vrcholu kruhu, Reimer si poradil.

16:44

Zasloužené vyrovnání po krátké přestávce. TIMO MEIER nejprve střílel do obránce, ale obloukem si najel k zadní tyči, kam mu puk naservíroval Eyssimont, který se rychle sebral v pádu, a z první doklepl za Vaněčkova záda. Asistence: Michael Eyssimont, Erik Karlsson.

Hokejisté se vracejí na led, co chvilku začne dohrávka přerušené první třetiny.

16:01

Rozhodčí po krátké poradě posílají obě mužstva do šaten, první přestávka nastane už po 16 minutách hry a pokračovat se bude o to delším úsekem.

16:01

U dvířek pro rolbu se objevila vyražená díra, tohle určitě nepůjde provizorně opravit.

16:01

Reimer si připisuje teprve druhý zákrok lapačkou proti pokusu Ryana Gravese z ostrého úhlu.

15:05

Devils zpoza vlastní brány vyhazují kotouč až před Reimera, který znovu rozehrává akci žraloků zezadu.

14:07

I další pasáž hry nabízela především nepřesnosti a marné pokusy o založení útočné akce. Nakonec nastřelený kotouč ve skrumáži zalehává Vaněček a umožnil další várku reklam.

12:24

Tečované nastřelení Logana Couturea končí v ochranné síti.

11:25

Hertl neměl podporu spoluhráčů a nastřelil kotouč do rohu, kde ho dojížděl Meier, hosté však své pásmo uhájili.

11:00

Nick Bonino se chopil volného kotouče a zblízka z úhlu prověřil Vaněčka, v nečekané situaci mu vypomohl vlastní obránce Severson. Následně se po střetu Sturma s Gravesem kotouč odrazil na střídačku a protože se američtí diváci už přes dvě minuty nedočkali dlouhé řady reklam, televize jim to hned vynahradí.

9:20

Reimer rozehrál příliš ledabyle zpoza vlastní klece a měl co dělat, aby se vrátil do své klece proti Hischierovi, jenž zakončoval zblízka.

8:42

Vítek Vaněček chytá do lapačky Karlssonovu ránu a zapisuje již osmý úspěšný zákrok. Následuje reklamní přestávka.

8:09

Lorentz se snažil objet obránce, bekhendem z úhlu pak otřel kotouč o boční síť.

7:05

Ondřej Palát se u mantinelu stal obětí dvou tvrdých nárazů během pár vteřin.

5:23

Hosté vyhodili zpoza vlastní brány nedůrazně a z pravého kruhu vracel kotouč přímo na bránu Gadjovich, betonem vyráží Vaněček.

3:09

Timo Meier obkroužil bránu a zakončoval z mezikruží opět do českého brankáře New Jersey.

1:35

San Jose zůstává v tlaku, po buly střílí z těžkého úhlu Gregor, ale Vaněčka nepřekpvail.

1:26

Vaněček zastavuje hru po Sturmově střele zápěstím.

1:05

Vítek Vaněček měl poprvé zahřívací práci s pokusem Maria Ferrara od modré čáry.

0:29

Domácí prospali začátek, brankář Reimer se díval jen před sebe a marně lovil rukou za zády kotouč, který mu z levého křídla poslal do sítě po pěkné kombinaci úplně volný RYAN GRAVES. Asistence: Nico Hischier, Jegor Šarangovič.

00:01

Utkání právě začalo.

Domácí hrají v zelených dresech, hosté v bílých s červenočernými ďábelskými prvky.

Úvodní sestavy:

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Ferraro, Cicek, Benning, Vlasic – Nieto, Couture, Barabanov – Meier, Hertl, Eyssimont – Bonino, Sturm, Gregor – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
Trenér: Quinn

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Severson, Ochoťuk, B. Smith – Palát, Hischier, Bratt – Haula, J. Hughes, Tatar – J. Boqvist, M. McLeod, Mercer – N. Foote, Šarangovič, Wood.
Trenér: Ruff

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – Smith, Daisy.

Poslední čtyři zápasy vystřídaly všechny kombinace výsledků – obě mužstva zapsala po jedné výhře v základní hrací době a po prodloužení. V jediném duelu letošní sezóny v říjnu zvítězilo New Jersey doma těsně 2:1.

Hosté mají naopak sezónu rozjetou výborně a jsou třetím nejlepším celkem nejen silnější Východní konference, ale i celé NHL. Bodovali sedmkrát z uplynulých osmi zápasů, na tripu zdolali nejdříve Carolinu 5:3 a po přeletu na západ USA vybrali Anaheim 6:2 a Los Angeles s Blackwoodem mezi tyčemi 5:2.
V bráně ďáblů jinak září Vítek Vaněček (28 / 91,4%), naopak křídlo Ondřej Palát (11 / 3+1) se teprve vrací do formy po zranění. V New Jersey působí největší slovenská stálice v NHL Tomáš Tatar (43 / 10+17), kanadské bodování klubu vede Jack Hughes (28+26).

Boje o Stanleyův pohár jsou žralokům hodně vzdálené, jejich ztráta narostla již na 17 bodů. Z posledních devíti zápasů vyhráli jen dva, k tomu přidali dva body za porážky v prodlouženích. Naposledy ovšem po těsné porážce 3:4 v kalifornském derby na ledě Los Angeles doma utrpěli debakl od Edmontonu 1:7.
Tomáš Hertl (43 / 14+25) je třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva za švédským obráncem Erikem Karlssonem (13+43) a Švýcarem Timo Meierem (24+19). Další český reprezentant Radim Šimek (31 / 1+1) poslední týdny vynechává s nespecifikovaným zraněním v horní části těla.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.