Majstrovstvá sveta do 20 rokov - Skupina B

USA
Naposledy zmenené pred rokom

Najlepší hráč USA: Tyler Boucher
Najlepší hráč Slovenska: Adam Gajan

Znie to výborne, zdolávame USA 6:3. O naše góly sa postaralo šesť rôznych strelcov – L. Nemec, Dvorský, Bačo, Mešár, Repčík a Čiernik.

Koniec zápasu.

59:56

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Róbert Bačo – 5 min. + DKZ, krosček.

59:56

Pár sekúnd pred koncom sa po súbojoch pri mantineli strhla bitka a bude sa aj vylučovať.

59:45

Gajan ešte musel byť v pozore pri strele na vzdialenejšiu žŕdku, puk vytesnil vedľa brány.

58:53

Slovensko dalo gól!
Naše víťazstvo je už isté. Rozhodujeme gólom do prázdnej bránky. Cez celé klzisko sa trafil ALEX ČIERNIK.
Asistencia: Šimon Nemec

58:40

Sýkora trielil za vystreleným pukom, no nezískal ho, musí sa rýchlo vrátiť späť.

58:10

Krížna prihrávka na Blakea, ktorý ešte posielal prihrávku na vzdialenejšiu žŕdku. Uff, bránime sa zubami nechtami.

57:35

Vyhrali sme buly v našom pásme a puk smeroval cez celé klzisko do opustenej brány, ktorú ale napokon minul.

57:30

Veľká šanca Hughesa! Gajan bol mimo bránkoviska a zneškodnil jeho koncovku!

57:11

Američania hrajú bez brankára a riadne nás tlačia. Podarilo sa nám prerušiť hru, puk je na ochrannej sieti.

56:02

Kombinácia USA a výborný zákrok Gajana pri sklze na bránkovej čiare!

55:08

USA dalo gól!
Veľmi rýchlo využitá presilovka. Cooley prihral Gauthierovi, ten vypálil, Gajan puk vyrazil pred seba a TYLER BOUCHER nemal problém trafiť odkrytú bránu.
Asistencie: Cutter Gauthier, Logan Cooley

54:40

Američania stiahli Mbereka z brány a hrajú powerplay.

54:40

Servác Petrovský – 2 min., zdržiavanie hry

54:31

Čiernik sa rútil na Mbereka, ale v rozhodujúcom momente mu puk utiekol a zakončil iba do betónu.

54:03

Zmocnili sme sa puku v útočnom pásme a hneď smerovala strela na bránu, dorážať sa snažil Šotek.

52:44

Snuggerud prešiel z ľavej strany na os klziska a vystrelil švihom, Gajanova lapačka bola pripravená.

52:19

Strela Američanov tesne nad ľadom bola ešte tečovaná, ale mimo našej brány. Navyše sa píska hra vysokou hokejkou. Vhodí sa v strednom pásme.

50:46

Američania nás vysoko napádali a nestihli sa vrátiť. PETER REPČÍK sa rútil sám na bránu, zakončil bekhendom do gólmana a Hughes si puk zrazil do vlastnej brány.
Asistencia: Jozef Viliam Kmec

50:14

Na opačnej strane Cooley v šanci, Gajan ho vytlačil za bránu.

49:41

Mešár mal rýchlosť, ale zasekol si brániaceho hráča a počkal na Dvorského, ktorý následne posielal dobrý puk prd bránku, chýbal kúsok. Výborné momenty na našej strane, ale bez gólového efektu.

48:51

Skvelý Šotek zabojoval na konci striedania, posunul puk Žlnkovi do obrovskej šance, Žlnka bol zoči voči Mberekovi, no nedvihol puk ponad jeho betón!

48:18

Šotek mak dve výborné pozície na skórovanie, škoda, že to tam nepadlo. Najprv Mbereko vyrážal, potom ukryl puk v lapačke.

48:03

Dvorský prihrával Čiernikovi, ale ten nemal rýchlosť a Američania ho odzbrojili.

46:25

Dvorský zakončoval sám, Mbereko mal odkrytý výhľad a strelu vyrážal pred seba, kde nebol už nik z našich.

45:17

Američania nás poriadne zavreli a sú nebezpeční. Gajan sa v poslednej chvíli presunul a zneškodnil strelu Američanov.

44:12

Š. Nemec to skúsil aj z veľkého uhla, puk preletel rovnobežne s americkou bránkou.

42:58

Päťminútovú presilovku sme nevyužili.

41:56

Američania mali možnosť aj v oslabení, keď sa až v trojici dostali do nášho pásma, Gajan vyrážal strelu Stramela.

40:50

Po prihrávkach našich hráčov v útočnom pásme odskočil Dvorskému puk a musíme s apo neho vrátiť až k našej bráne.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Troma gólmi v rozpätí troch minút a 19 sekúnd sme v druhej tretine otočili skóre a po 40 minútach vedieme nad USA 4:2.
Tretiu tretinu, ktorá sa začne o 23:59, začneme presilovkou v trvaní približne dva a pol minúty.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:14

Mešár nastrelil brániaceho hráča, Američania popri mantineli posielajú puk na opačnú stranu klziska.

38:22

Mešár to zobral na seba a vystrelil z pravého kruhu, L. Nemec dorážal.

37:34

Vylúčenie v tíme USA:
Kenny Connors – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel.

37:34

Nátny bol bez puku, absolútne nečakal hit, poriadne to schytal a tvrdo narazil do mantinelu. Len s ťažkosťami odchádza na striedačku. Situácia bude ešte prezeraná na videu. V hre je vyšší trest pre amerického hráča.

36:35

Cooley unikol, korčuľoval sám na Gajana, snažil sa zakončiť jednou rukou forhendom, ubránili sme sa.

36:03

Strelu Savagea má v moci Gajan. Hra je prerušená.

35:49

Pomer striel na bránu SVK – USA 13:19.

34:32

Pozor na Cooleyho, ktorý sa dostal pomedzi Štrbáka a Nátneho a aj zakončil, výborný Gajan.

33:20

Natlačili sme sa do útočného pásma, FILIP MEŠÁR nečakal, z vrcholu kruhu strieľal na bránu, Mbereko mal zakrytý výhľad a puk za jeho chrbát tečoval vlastný spoluhráč.
Asistencie: Šimon Nemec, Alex Šotek

31:48

RÓBERT BAČO si spracoval dlhú prihrávku od , mal dosť času zamieriť a trafil presne. Ponad lapačku Mbereka k bližšej žŕdke. Podruhýkrát v zápase vyhrávame nad USA.
Asistencie: Šimon Groch, Jozef Viliam Kmec

31:13

Dvorský vošiel do útočného pásma, puk sa dostal k Čiernikovi, ktorý z dobrej pozície z pravej strany neprestrelil Mbereka.

30:01

Sýkora clonil pred bránkou, DALIBOR DVORSKÝ si vymenil prihrávku so Štrbákom a z osi klziska strelou švihom skóroval k pravej žŕdke! Využívame presilovku a vyrovnávame na 2:2.
Asistencie: Maxim Štrbák, Peter Repčík

29:21

Lane Hutson – 2 min., hákovanie.

28:19

Mešár si počkal, kým mu pred bránu nakorčuľuje Petrovský, ten strieľal a po vyrazení Mbereka aj dorážal vlastnú strelu, no vyrovnať sa mu nepodarilo!

28:00

Šanca pre Nemca z vrcholu ľavého kruhu, strelu mu zblokoval Blake.

26:32

Prihrávka na modrú a dobrá strela Grocha, no na bránu neprešla. Nie sme však tak pod tlakom, ako v prvej tretine.

25:35

Honzek sa sám natláčal z ľavej stany a potom z nulového uhla skúsil zaskočiť Mbereka. Ten si bližšiu tyčku postrážil.

24:27

Žlnka pretlačil puk do útočného pásma, ale strela z toho nebola, Mbereko rozohráva.

23:39

Sýkora bol s pukom za bránou, ale Američania ho zdvojili a uchmatli mu puk skôr, ako by mohol Sýkora prihrať.

23:21

Málo sme na puku, naše prihrávky sú nepresné. Píska sa zakázané uvoľnenie.

22:42

Dobre sme zapracovali s hokejkami v defenzíve a zblokovali sme finálnu prihrávku Američanov.

21:24

Aj keď Američania mali šance, oslabenie sme ustáli a stále prehrávame iba o gól.

20:40

Blake si položil Funteka a zakončoval, dvaja jeho spoluhráči boli pripravení puk tečovať. Aj toto sme prežili bez ujmy.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Do vedenia sme išli zásluhou L. Nemca, no Američania otočili skóre zásluhou Bouchera a Brindleyho a vyhrávajú 2:1.
Druhá tretina sa začne o 23:03.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:12

Šimon Nemec – 2 min., podrazenie.

19:03

Petrovský posúval puk pred bránku, škoda, že Honzek netrafil.

18:32

Nedarí sa ani druhej našej presilovkovej lajne, Američania odpaľujú jeden puk za druhým.

17:32

Dlho sme si prihrávali v útočnej tretine, až Američania prečítali našu krížnu prihrávku a oslobodili sa.

16:47

Jimmy Snuggerud – 2 min., podrazenie.

16:41

Zbytočne sme stratili puk v obrannom pásme, okamžite dostával Gauthier prihrávku medzi kruhy, našťastie mieril nad.

15:11

Sýkora si hodil puk do útočného pásma, ale chýbala mu podpora spoluhráčov. Z tohto nebolo nič.

14:24

Žabka od Š. Nemca doputovala do Mberekovej lapačky, ktorý rýchlo rozohral.

13:34

Mešár bol pri rozohrávke za vlastnou bránou hneď napádaný dvojicou Američanov a prišiel o puk.

12:33

Žŕdka nás zachránila po strele Gauthiera!

11:58

Brindley voľný pred bránou, preveril Gajana. Američania zostávajú v útočnom pásme.

10:36

Š Nemec zachytil rozohrávku USA a okamžite pálil na bránu.

09:46

Po prihrávke spoza brány zakončil Brindley k bližšej žŕdke, ktorú si Gajan pokryl.

09:24

Sýkora sa dokázal presadiť proti presile a aj zakončil. Mbereko prerušil hru.

08:31

L. Nemec znova potiahol akciu po ľavom krídle, ale dostal sa s pukom za bránu, kde bol odzbrojený.

07:42

Američania sú na koni, Hughes bol sám medzi kruhmi, jeho strela bola zrazená do rohu.

06:48

Američania otáčajú zápas a vyhrávajú 2:1. Hutson vystrelil od ľavého mantinelu a GAVIN BRINDLEY tečoval puk pod hornú žŕdku.
Asistencie: Lane Hutson, C. Stramel

06:16

Ufko prihrával, strela jeho spoluhráča neprešla, no potom boli nebezpečné americké bekhendové koncovky, tá od Blakea skončila na vonkajšej konštrukcii našej brány.

05:28

Zásluhou Repčíka sme vyviezli puk a získavame cenné sekundy.

04:42

HL, 2 min. zdržiavanie hry

04:42

Naša lavička si zobrala trénerskú výzvu, riešilo sa prípadné nedovolené bránenie na nášho brankára Gajana. Gól ale platí a my ideme znova do oslabenia.

04:42

Američania potrebovali 15 sekúnd na využitie presilovky. Ostreľovali našu bránku, napokon zahrali kombináciu so strelou Gauthiera, ktorú za bránkovú čiaru doklepol TYLER BOUCHER.
Asistencie: R. McGroarty, C. Gauthier

04:27

Alex Čiernik – 2 min., hákovanie.

03:59

Po vyhranom buly strieľal Š. Nemec, Mbereko vôbec nič nevidel, USA sa ubránili.

03:23

Cooley prenikol do nášho obranného pásma, ale vytlačili sme ho k mantinelu. Ďalšia strela Američanov bola zblokovaná.

02:14

Výborný úvod zápasu! LIBOR NEMEC potiahol našu útočnú akciu po ľavom krídle, mal pred sebou hráčov, no aj tak vystrelil a vyplatilo sa, svoju vlastnú strelu aj dorazil pomedzi nohy amerického gólmana.
Asistencie: Adam Žlnka, Šimon Nemec

01:24

Strela Američanov z pravej strany bola zblokovaná, Čiernik dostal puk do stredného pásma.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Gajan (Marinov) – Š. Nemec ©, Funtek, Štrbák, Nátny, Kmec, Groch, Bečár – Mešár (A), Petrovský, Honzek – Sýkora, Dvorský, Čiernik – Žlnka, L. Nemec (A), Repčík – Dej, Štefančík, Šotek.

USA: Augustine (Mbereko) – Peart, Hughes ©, Hutson, Chesley, Ufko, Behrens (A), Mittelstadt – Gauthier, Snuggerud, Cooley – McGroarty, Blake, Lucius – Boucher, Savage (A), Duke – Brindley, Connors, Stramel – Lipkin.

Naši reprezentanti vstúpili do turnaja Majstrovstiev sveta prehrou proti Fínsku 2:5. Oba naše góly strelil v presilových hrách Peter Repčík.

Aktuálne nám patrí štvrtá priečka bez zisku bodu, za nami sú Lotyši. Mašim druhým súperom je dnes reprezentácia USA. Zápas sa začína o 22:00 nášho času.

Američania si vo svojom úvodnom vystúpení na šampionáte poradili s Lotyšskom, ktoré zdolali 5:2. O výhre rozhodli troma gólmi v tretej tretine.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.