(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Odo mňa to je na dnes všetko. Do čítania priatelia.

Montreal Canadiens napokon rozuzlil nájazdovú drámu v samostatných nájazdoch. Jediným neúspešným strelcom dnešného večera bol Patrick Kane and domáci tak prehrávajú 2:3. Víťazný gól strelil Kirby Dach.

Koniec zápasu.

2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Montreal Canadiens.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani presilová hra Montrealu v predĺžení nepriniesla rozuzlenie tohto stretnutia. Čakajú nás tak samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:39

Domáci v plnom počte.

64:00

Jones opäť vyváža puk z obranného pásma.

63:40

Kombinácie hostí zatiaľ nie sú nebezpečné. Söderblom zasahuje po teči Suzukiho.

63:16

Suzukiho strela. Söderblom vyráža

62:58

Jones vyváža puk do útočného pásma. Hostia ho už odzbrojili.

62:39

Oddychový čas pro tím Montreal Canadiens.

62:15

Athanasiou v obrovskej šanci. Neúspešne!

61:30

Domi po mantineli na Söderbloma. Hawks štartujú ďalšiu akciu.

61:10

Kane sa dostal do medzikružia. Jeho pokus zablokoval Guhle.

60:50

Predĺženie traja proti trom začalo opatrne. Ani jeden z tímov nechce urobiť chybu.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina priniesla len gól domácich. Taylor Raddysh poslal zápas do predĺženia v presilovej hre. To začne už o pár okamihov.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:40

Domáci ešte v náznaku príležitosti. Nič z toho však nebolo.

58:25

Monahan sa snažil florbalovo obtočiť okolo brány. Söderblom si to ustrážil betónom.

57:30

Domáce tribúny ožili a snažia sa dotlačiť svojich miláčikov k rozhodujúce­mu gólu.

56:04

Chicago dalo gól!
Dnešné stretnutie dostáva nový náboj! Domáci v závere tretej tretiny využívajú presilovú hru. Kane vypálil od modrej čiary a pred bránou stál TAYLOR RADDYSH, ktorý jeho strelu umiestnil do brány.
Asistencie: Kane, Toews

55:14

Vylúčenie v tíme Montreal Canadiens:
Kaiden Guhle – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

55:00

Slafkovský stále nie je na striedačke a všetko nasvedčuje tomu, že dnešný duel sa pre neho skončil.

54:55

Dach to skúšal z hranice bránkoviska! Söderblom udržal Chicago na dostrel.

54:27

Suzuki sa dostal do samostatného úniku. Rozhýbal si Söderbloma, ale bekhendovým blafákom ho prekonať nedokázal!

53:30

Pezzettova delovka z ľavého kruhu. Opäť zazvonila konštrukcia za Söderblomom!

52:50

Toews odzbrojil v obrannom pásme Armiu. Do útoku sa dostával Kane, ale s pukom skončil len v rohu.

52:00

Katchoukov pas na Entwistlea nebol presný. Na puku sú opäť hráči Montrealu.

51:20

Suzuki sa snažil kľučkami dostať pred bránu. Defenzíva Hawks si ho ustrážila.

50:38

49:37

Zakázané uvoľnenie domácich.

49:20

Slafkovský pri striedaní štvrtej formácie na ľade chýba. Po tvrdom hite odišiel predčasne do šatne.

48:45

Kurashev sa dostal do streleckej pozície. Jeho pokus bol zblokovaný.

47:30

Savardova strela. Söderblom zasahuje úspešne.

46:20

Vylučovať sa napokon nebude. Už sa opäť vhadzuje.

46:20

Slafkovský obeťou tvrdého hitu od Dickinsona. Draftovú jednotku okamžite išiel pomstiť Pezzetta. Bude sa s najväčšou pravdepodobnosťou vylučovať.

45:00

Athanasiou zrýchlil v strednom pásme. Po prechode do útočného poslal puk len na konštrukciu brány.

43:50

Guhle založil ďalšiu útočnú akciu svojho celku. Armia však po jeho pase puk na bránu poslať nedokázal.

43:10

42:35

Dickinsonova strela vypadla Montembeaultovi. Všetko nasvedčovalo tomu, že domáci dokážu puk dopraviť do siete, ale nestalo sa tak!

42:20

Caufield dostal nádherný krížny pas od Suzukiho. Domáci brankár s ďalším skvelým presunom.

41:30

Savard vypálil z prvej z Ovečkinovej kancelárie. Söderblom s vypätím všetkých síl vytlačil puk.

40:21

Armiov pokus skončil vysoko nad. Orazitkoval kameru na ochrannej sieti.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá časť hry priniesla dva presné zásahy. Postarali sa o ne Caleb Jones, ktorému kontroval Nick Suzuki. Videli sme opäť vyrovnanú dvadsaťminútovku, v ktorej mali mierne navrch hráči hostí.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:39

Hostia v plnom počte.

39:12

Kaneove nastrelenie uvidel Montembeault v poslednej chvíli. Následne sa rútil sám na bránu na opačnej strane Monahan! Zvonila tyč!

38:50

Raddysh sa obtočil pred bránou. Jeho pokus zastavila konštrukcia brány!

38:05

Hostia sa v priebehu prvej pol minúty dvakrát oslobodili.

37:39

Arber Xhekaj – 2 min., hákovanie.

36:40

V prečíslení troch proti dvom sa do dobrej pozície prepracoval Seth Jones. Skvelý zákrok od Montembeaulta.

36:05

Armia nahodil oblúčikom na bránu domácich. Söderblom prerušil hru.

35:35

Gallagher v samostatnom úniku! Na bekhendový blafák si Söderblom počkal a vyrážačkou ho zneškodnil!

35:12

Raddysh si vypýtal puk medzi kruhmi. Poslal ho ale len na plexisklo.

34:50

Hostia zakladajú ďalší útok z obranného pásma.

33:55

Xhekajovu strelu zblokoval Tinordi. Puk končí na ochrannej sieti.

33:18

Anderson definitívne oslobodil hostí. Signalizované zakázané uvoľnenie následne zrušil Dadonov.

33:00

32:25

Po ďalšej skrumáži sa hostia opäť oslobodili.

31:40

Teraz z prvej pálil Domi. Jeho strelu zablokoval Edmundson a hostia sa následne oslobodili.

31:10

Delovku z prvej vyslal Kane. Montembeault jeho pokus vytesnil na ochrannú sieť.

31:00

Jevgenij Dadonov – 2 min., podrazenie.

30:31

Puk sa ocitol mimo ľadovej plochy. Nasleduje komerčná prestávka.

30:00

Strely: 12 – 14

29:28

Nápor hostí sa zväčšuje. Štvrtá lajna Canadiens donútila domácich vyrobiť zakázané uvoľnenie.

29:15

Monahanove prihrávky neprestávajú udivovať! Teraz uvoľnil v medzikruží Armiu, ale jeho tvrdú strelu zastavila tyčka.

28:00

Kane sa prebíjal po pravom krídle. Do puku mu v poslednej chvíli ťukol Xhekaj.

27:22

Montreal Canadiens dáva gól!
Hostia už po pár sekundách idú opäť do vedenia. Z výbornej presilovkovej akcie sa ku strele dostal po prihrávke Mathesona NICK SUZUKI, ktorý presne umiestnenou delovkou pod brvno posiela svoj tím opäť do vedenia.
Asistencie: Matheson, Monahan

27:01

Vylúčenie v tíme Chicago Blackhawks:
Jonathan Toews – 2 min., sekanie.

25:53

Výborné striedanie domácich končí streleným vyrovnávajúcim gólom. Dickinson výborne napádal a získal puk. Posunul ho Khairovi, ktorý videl úplne voľného CALEBA JONESA a ten strelou z prvej skóroval!
Asistencie: Dickinson, Khaira

25:11

Kane si vymenil puk s Domim, potom sa snažil z otočky vystreliť, ale jeho strelu dokázal zblokovať Edmundson. Následne puk prikryl Montembeault a prerušil hru.

24:20

Matheson výborne forčekoval, ale puk poslal až na ochrannú sieť.

23:48

Domáci zatlačili štvrtú formáciu Canadiens. Strelu Murphyho od modrej Montembeault videl a pokryl.

23:01

22:14

Medzi kruhmi si priestor teraz hľadal Dvorak. Pas od Andersona mu preskočil hokejku.

21:27

Anderson sa dostal medzi kruhy, kde dostal výborný pas od Armiu. Ani jeho strela z prvej nebol úspešná.

20:52

Domi nastrelil puk do útočného pásma. Domáci forčeking však nezabral.

20:07

20:01

Začala sa druhá tretina.

V prvej časti hry sme videli jeden gól. Postaral sa oň hneď v štvrtej minúte obranca hostí Joel Edmundson, ktorý výborným tečom poslal Habs do vedenia. Hra bola počas celých dvadsiatich minút vyrovnaná, ale ďalší presný zásah sme nevideli.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:40

Tvrdé strely vyslali Seth Jones, Caleb Jones aj Andreas Athanasiou, ale ani jedna z nich neprešla na bránu. Hostia výborne blokujú.

18:40

Domáci sa v presilovej hre trápia. Hostia sa už dvakrát oslobodili.

18:07

Michael Matheson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

17:30

Ďalší puk nastreľoval Raddysh. Jeho strela ale bola zablokovaná.

16:30

Domi dostal krížny pas na hranicu bránkoviska. Strelou z prvej však Montembeaulta prekonať nedokázal! Skvelý zákrok!

16:15

15:36

Dobré striedanie predviedla štvrtá formácia hostí. Slafkovský sa však k dôraznejšej strele nedostal.

14:47

Toews uvoľnil medzi kruhmi Kurasheva, ktorý vypálil z prvej. Montembeault bol pripravený.

13:50

Do samostatné úniku sa teraz dostal Armia. Výborne ho uvoľnil Monahan, ale fínsky útočník bol dobre bekčekovaný a bekhendový blafák úspech neslávil.

13:12

Armia sa ku strele nedostal. Domáci jeho pokus dobre zablokovali.

12:30

Strely: 3 – 4

11:50

Matheson výborne pracoval hokejkou a zachytil rozohrávku McCabe. Na druhej strane sa zoči-voči Söderblomovi dostal Anderson, ale domáci strážca svätyne tigrím skokom puk zastavil!

11:00

Caufield s Evansom boli v prečíslení dvaja proti jednému. Prvý menovaný však nedokázal pretlačiť puk svojmu spoluhráčovi.

10:15

Jones dobre pálil od modrej čiary. Entwistle s Johnsonom sa snažili jeho pokus v blízkosti brány tečovať.

09:20

Dadonov dostal do stopercentnej príležitosti Dvoraka! Forward hostí však bránu Söderbloma trafiť nedokázal.

08:51

Montembeault musel predviesť výborné zákroky! Do šancí sa dostali Kurashew aj Raddysh. Brankár hostí odolal.

07:10

Pezzetta sa dostával do dobrej pozície v prečíslení dvaja proti jednému. Puk však k nemu nedošiel.

06:25

05:42

Dadonov si vymenil puk s Gallagherom. Následne sa pokúšal páliť Dvorkak. Söderblom zasahovať nemusel.

04:27

Dach hľadal pred odkrytou bránou Suzukiho. Na opačnej strane pálil Blackwell!

03:21

Hostia idú hneď z prvej strely na bránu do vedenia. Monahan posielal puk medzi kruhy, kde ho tečoval bekhendom JOEL EDMUNDSON, ktorý otvoril stav stretnutia.
Asistencie: Monahan

03:00

Slafkovský ťahal puk do útočného pásma. Domáca defenzíva ho odzbrojila.

02:22

Hostia naďalej dobre atakujú domácich. Tí majú problém vyjsť s pukom z obranného pásma.

01:20

Dobrý forčeking Dvoraka. Po ňom však hráči Habs nevymysleli nič v útoku.

00:40

Aktívnejšie začínajú hráči Montrealu, ktorí sú nasťahovaní od úvodu v útočnom pásme.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Za zvukov tónov hymien Kanady a USA sa všetko pripravuje k úvodnému vhadzovaniu dnešného stretnutia.

Úvodné zostavy:

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews ©, Kurashev – Blackwell, Dickinson, Khaira – R. Johnson, Entwistle, Katchouk.

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Savard, Matheson, Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Xhekaj – Dach, Suzuki ©, Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – J. Anderson, Monahan, Armia – Slafkovský, Evans, Pezzetta.

SLOVÁCI V AKCII

Jediným Slovákom, ktorý je aktuálne na súpiske jedného z týchto dvoch tímov, je Juraj Slafkovský. Draftová jednotka sa drží v prvom tíme Canadiens a pomaly, ale isto si začína pripisovať aj nejaké bodíky. V poslednom zápase v Columbuse dosiahol Slafkovský svoju druhú asistenciu v NHL. Aktuálne pri jeho mene svieti bilancia 3+2.

Kanadsko-americká NHL pokračuje ďalšími zápasmi. V atraktívnom európskom čase sa proti sebe postavia dva tímy zo spodnej polovice tabuľky. Chicago Blackhawks v domácom prostredí privíta Montreal Canadiens.

Chicago sa nachádza vo veľkom procese prestavby. Takmer nikto s Jastrabmi nepočíta smerom do play-off, no napriek tomu sú Hawks príjemným prekvapením. Tím z veterného mesta nie je až takým fackovacím panákom, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Aktuálne sa však Chicago vezie na päťzápasovej šnúre prehier. Naposledy Hawks padli v Dallase pomerom 6:4. V tabuľke Západnej konferencie sa tak prepadli až na pätnástu priečku. Na ôsmu pozíciu však strácajú len päť bodov.

Montreal je v celkom inej pozícii. Nieže by Habs podávali výkony, vďaka ktorým sú vysoko hore, ale zápasy Montrealu vždy bavia. Canadiens v priebehu aktuálneho ročníka striedajú lepšie výkony s horšími a práve preto sú zatiaľ mimo pozície zaručujúce play-off. Naposledy sa Montreal predstavil na ľade Columbusu, kde ukázal svoju lepšiu tvár a zvíťazil pomerom 1:3. Vo Východnej konferencii patrí Canadiens jedenásta pozícia. Na ôsmu priečku však strácajú len dva body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.