(0:0, 0:0, 1:3)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Odo mňa to je na dnes všetko. Prajem príjemný deň. Do čítania!

Tretia tretina priniesla až štyri góly. Montreal síce inkasoval prvý, avšak následne sériou troch presných zásahov otočil vývoj stretnutia. Po porážke s Buffalom si tak Habs pripisujú výhru. Do štatistík sa zapísal aj Juraj Slafkovský, ktorý si pripísal asistenciu pri prvom góle Habs.

59:40

Bjork to ešte vyskúšal. Nápor je veľký, ale hostia dobre blokujú.

59:22

Veľká skrumáž pred Montembeaultom. Roslovic, Nyquist ani Jenner nenašli recept na zníženie.

59:00

Gaudreau míňa bránu. Následne Jenner neuspel!

58:51

Oddychový čas pro tím Columbus Blue Jackets.

58:51

Vylúčenie v tíme Montreal Canadiens:
Josh Anderson – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

58:51

Anderson sa snažil dostať puk dopredu. Napokon ho poslal len na vlastnú striedačku. Rozhodcovia sa však teraz radia ohľadom vylúčenia.

58:30

Domáci to skúšajú znovu v šestici.

58:07

Montreal Canadiens dáva gól!
Nápor domácich netrval vôbec dlho. Po nepresnej rozohrávke puk zachytil v obrannom pásme SEAN MONAHAN, ktorý ho cez celé klzisko poslal do odkrytej brány.

57:49

Domáci odvolávajú Korpisala. Vhadzuje sa po ľavici Montembeaulta.

57:21

Opäť puk do útoku zaviezol Gaudreau. Ďalší úspešný zákrok Montembeaulta.

57:05

Puk v ľavom rohu v útočnom pásme Montrealu. Prebiehajú tu tvrdé súboje.

56:53

Dach na ľavom krídle prevzal dobrú prihrávku. Jeho strelecký pokus pristál v lapačke Korpisala.

56:15

Anderson nahodil puk na zadný mantinel. Aktívne forčekoval spolu s ním aj Armia. Domáci len odhodili puk.

55:30

Hráči Montrealu sa zatiaľ bránia výborne. Hokejisti domácich nemajú väčšie príležitosti.

54:42

Po reklamnej prestávke sa opäť vraciame do akcie. Domáci majú 5 minút na vyrovnanie.

54:30

Gaudreau to teraz vyskúšal príklepom. Puk Montembeaultovi vypadol, ale našli si ho jeho spoluhráči.

53:59

Gaudreau našiel Nyquista. Montembeault s ďalším úspešným zákrokom.

53:30

Pokračujeme piati na piatich. Útočia opäť domáci. Gavrikovovu ponuku na teč Gaudreau nevyužil.

52:42

Kuriózna situácia. Puk trafil kameru nad plexisklom. Teraz sa diskutuje o vylúčení pre domácich.

52:25

Útočná akcia Dvoraka zastavená. Puku sa dotkol niekto zo striedačku domáceho tímu.

51:30

Bojrkovu strelu zrazil Montembeault do rohu.

50:55

Suzukiho strela zrazená na ochrannú sieť.

50:41

Matheson nastrelil od modrej čiary. Korpisalo prerušil hru a nasleduje reklamná prestávka.

50:00

Monahan sa dostal až medzi kruhy. Svojim náprahom však premáchol puk.

49:29

Zakázané uvoľnenie domácich.

48:35

Útočný rozlet domáceho tímu zastavuje až ofsajd.

47:48

Zakázané uvoľnenie hostí.

47:12

Roslovic potiahol puk do útočného pásma. Montembeault si pripisuje úspešný zákrok.

46:18

Peeke si našiel odrazený puk medzi kruhmi. Skúsil si odtiahnuť viac na stred, ale Montembeault odolal.

45:55

Suzuki z ľavého kruhu vyslal nepríjemnú jedovku. Korpisalo prerušil hru.

45:12

Od modrej čiary vyslal strelu Edmundson. Korpisalo so zákrokom.

43:35

Tak sa nám roztrhlo gólové vrece! Caufield v útočnom pásme poslal krížny pas na Dacha, ten zodvihol hlavu a poslal puk pred bránu, kde ho tečoval DAVID SAVARD, ktorý poslal svoj tím do vedenia.
Asistencie: Dach, Caufield

42:38

Tak sa na to pozrime. Na vyrovnanie sma nečakali dlho. Evans posunul puk na ARBERA XHEKAJA, ktorý vyrovnal na 1:1.
Asistencie: Evans, Slafkovský

42:13

Canadiens sú zaskočení. Po inkasovanom góle zatiaľ nedokážu vymyslieť nič konštruktívne a trápia sa na vlastnej polovici.

41:08

Columbus Blue Jackets dáva gól!
Obrovská chyba defenzívy hostí. Výborné napádanie predviedol Robinson, k puku sa medzi kruhmi dostal MATHIEU OLIVIER, ktorý nedal šancu Montembeaultovi strelou spomedzi kruhov.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ani druhá tretina presný zásah nepriniesla. Po štyridsiatich minútach hry tak v Columbuse pokračujeme bez gólov.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:41

Strela Mathesona vypadla Korpisalovi z lapačky. Montreal zatlačil súpera.

38:45

Montembeault musel na puk reagovať. Zakázané uvoľnenie čiaroví rozhodcovia zrušili.

38:06

Domáci v plnom počte.

37:55

Hostia v plnom počte.

37:15

Jenner reagoval na puk od Guadreaua strelou na bránu. Montembeault odolal.

36:30

Gaudreau si nerozumel s Gavrikovom. CBJ musí ísť od vlastnej brány.

36:06

Vylúčenie v tíme Columbus Blue Jackets:
Emil Bemström – 2 min., podrazenie.

35:55

Kaiden Guhle – 2 min., držanie.

35:44

Ďalší jednoduchý zákrok pre Korpisala. Nahadzoval Armia.

35:15

Robinson výborným pohybom zrušil zakázané uvoľnenie. Columbus ale v útoku nič nevymyslel.

34:53

Dach trafil Gaudreaua a puk končí na striedačke Montrealu.

34:15

Hra je naďalej veľmi rozháraná. Veľké šance vidíme len sporadicky.

33:35

Dadonov si hodil puk do medzikružia. Defenzíva domácich jeho strelu zablokovala.

32:48

Matheson čaká s pukom za svojou bránou na čerstvých spoluhráčov.

32:02

Ešte jedna strela od Bayreuthera. Montembeault prerušuje.

31:38

Robinson sa dostával po ľvom krídle do výbornej pozície. Xhekaj mu v poslednej chvílu puk vypichol.

30:40

Guhle posunul puk smerom dopredu. Dach sa neotáľal a vyslal pokus na Korpisala. Ten prerušuje hru.

29:30

Strely: 10 – 10

28:58

28:20

Jenner hľadal jedného so svojich spoluhráčov. Jeho otočka ale úspech neslávila.

27:15

Tak teraz to horelo v obrannom pásme Habs. Gaudreau minul poloodkrytú bránu. Následne pálil už do nestráženej brány Johnson, ale trestuhodne ju minul!

26:58

Johnny Kovacevic – 2 min., hákovanie.

26:50

Armia sa teraz výborne vrátil do defenzívy a znemožnil domácim zakončiť.

25:45

Gaudreau posielal nepríjemný puk do priestore pred bránu. Montembeault odoláva.

24:58

Videli sme aj bitku. Pezzetta vyzval domáceho Gudbransona, ktorý mal navrch v tejto pästnej výmene!

24:40

Montembeault so zákrokom pri pokuse Silllingera.

23:39

Wow! Tak toto boli obrovské medzery v obrane Habs. Najskôr sa sám na bránu rútil Olivier. Následne o pár sekúnd aj Nyquist. Montembeault vychytal oba samostatné úniky domácich!

23:17

22:30

Presilová hra Montrealu zatiaľ je zlá. Habs sa nevedia dostať ani do útočného pásma.

21:40

Jenner oslobodzuje svoj tím.

21:17

Mathieu Olivier – 2 min., hrubosť.

20:40

Monahan posielal puk na Andersona. Druhý menovaný však pas dostal na päty.

20:06

Podobne ako v prvej tretine, aj v druhej začíname zakázaným uvoľnením hostí.

20:01

Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sa hralo vo veľkom tempe. Ani jeden z tímov si však nedokázal vypracovať väčšie príležitosti, ktoré by volali po góle. Aj preto je po prvej tretine stav stretnutia 0:0.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:26

18:45

Domáci sa opäť oslobodzujú.

18:15

Hostia kombinujú po obvode pásma. Korpisalo všetko sleduje bez zákrokov.

17:26

Jacob Christiansen – 2 min., podrazenie.

17:16

Dobrá strelecký pokus od Kovacevica. Korpisalo pripravený.

16:50

Xhekaj s pukom za vlastnou bránou. Jeho spoluhráči striedajú.

16:17

Zakázané uvoľnenie spáchali aj hráči Habs.

16:06

Gaudreau zaviezol puk do útočného pásma. Po ľavej strane sa mu ukázal Jenner, ktorého strelu bez problémov chytá Montembeault.

15:38

Suzuki posunul puk pozdĺž modrej čiary na Xhekaja. Jeho pokus bol skôr propagačný.

15:27

Ďalšie zakázané uvoľnenie Columbusu.

14:05

Dvorak hľadal na modrej čiare obrancu. Harrisovi však jeho pas preletel ponad hokejku.

13:10

Medzi kruhmi čakal na svoju príležitosť Gaudreau. Nyquist ani Jenner ho nenašli.

12:46

Ďalšie zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

11:30

Opäť aktívny forčeking dua Evans – Slafkovský. Aj tentokrát však hráči Columbusu bez problémov založili útok.

10:48

Po Gallagherovej strele sa hostia pokúšali dorážať. Defenzíva Columbusu prežila.

10:12

09:54

Jenner sa snažil pretlačiť cez Guhleho. Strela na bránu však neprišla.

09:26

Monahan ohrozil Korpisala priamou strelou. Domáci brankár prerušuje hru.

08:20

Výborná robota od Slafkovkského a Evansa. Mladý Slovák nahadzoval na bránu po ľadu a druhý menovaný predviedol nepríjemný teč, na ktorý musel Korpisalo reagovať.

07:50

Dadonov zblokoval nahodenie Bjorka. Puk v obrannom pásme CBJ.

06:36

Dobré nahodenie od Gudbransona. Pred bránou nepríjemne puk sklepol Gaudreau. Montembeault musel byť pripravený.

06:11

Suzuki zachytil rozohrávku domácich. Puk však bol už v strednom pásme.

05:42

Dobrá aktivita v podaní domáceho tímu. Johnson pripravil pozíciu pre Roslovica. Úspešný zákrok si pripisuje aj Montembeault.

05:03

Xhekajove nastrelenie sa pred bránou snažil tečovať Slafkovský. Aj sa mu to podarilo, ale puk išiel vedľa.

04:11

Dadonov uvoľňoval Gallaghera, domáci prežili.

03:36

Caufield získal v útočnom pásme puk. Po jeho aktivite sa ku strele dostal Matheson, ale Korpisalo nemusel zasahovať.

02:41

Ďalšie zakázané uvoľnenie. Opäť na domácej strane.

01:21

Prvé ohrozenie Montembeaulta. Dobrú strelu vyslal Nyquist.

00:45

Rovnaký priestupok vidíme aj na opačnej strane.

00:05

Hostia začínajú zakázaným uvoľnením.

00:01

Úvodné zostavy:

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Tarasov) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Christiansen, Bayreuther, Peeke – J. Gaudreau, Nyquist, Jenner – Sillinger, Foudy, Bemström – K. Johnson, Fix-Wolansky, Roslovic – E. Robinson, Olivier, Kuraly.

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson, Edmundson, Guhle, Savard, Harris, Wideman – Suzuki, Dach, Caufield – Gallagher, Slafkovský, Dvorak – Monahan, J. Anderson, Dadonov – Evans, Pezzetta, Armia.

SLOVÁCI V AKCII

Jediným Slovákom, ktorý naskočí do dnešného stretnutia bude opäť Juraj Slafkovský. Draftová jednotka v noci odohrala svoj štrnásty zápas v najlepšej hokejovej lige sveta. Zatiaľ má na konte 3 góly a 1 asistenciu.

Aj noc zo stredy na štvrtok prinesie ďalšie zápasy kanadsko-americkej NHL. V našom textovom prenose sa opäť zameriame na stretnutie Montrealu Canadiens, ktorý sa predstaví na ľade Columbusu Blue Jackets.

Columbus zažíva katastrofálny štart do nového ročníka. Bluesmani sa nachádzajú na predposlednom mieste vo Východnej konferencii. Celkovo získali v osemnástich stretnutiach zatiaľ 15 bodov. Naposledy CBJ porazili Floridu Panthers pomerom 5:3.

Montreal
má pred sebou druhý zo série back-to-back zápasov. Dnes v noci hráči Habs nedokázali zachytiť úvod stretnutia a podľahli Buffalu vysoko 2:7. Teraz je pred nimi duel na klzisku Columbusu. Canadiens sa aktuálne nachádzajú na jedenástom mieste vo Východnej konferencii.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.