3 : 2
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Naposledy zmenené pred rokom

Kačeři tak nakonec berou cenné body, byť dnes to byl z jejich strany horší zápas. Hodně ztráceli puky, nedokázali zamknout soupeře v pásmu ani si vytvořit dobré šance. Detroit byl aktivnějším celkem, ale nakonec se na ně štěstí neusmálo. Hezký večer!

Česká stopa v utkání:

Filip Hronek (0+1, 1 střela, 1 hit, 4 zblokované střely, +/-: –1, čas na ledě: 25:15)

Dominik Kubalík (0+0, 3 střely, 2 zblokované střely, +/-: –1, čas na ledě: 15:20)

Tři hvězdy utkání:

1. Ryan Strome (1+0, 2 střely, úspěšnost na vhazování: 40%, +/-: +2, čas na ledě: 17:14)
  2. John Klingberg (1+0, 3 střely, 1 hit, 1 zblokovaná střela, +/-: +1, čas na ledě: 22:18)
  3. Michael Rasmussen (1+0, 3 střely, 4 hity, úspěšnost na vhazování: 57%, +/-: +1, čas na ledě: 15:22)

Anaheim právě vstřelil branku!

Tahle střela už ale prošla a RYAN STROME rozhoduje prodloužení pro Kačery! Detroit před Hussem i díky dobrému napadání Zegrase ztratil puk. Domácí jedenáctce se u druhé tyčky zjevil Strome a v situaci 2 na 0 Hussa umíchali a Strome nadvakrát dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Trevor Zegras.

64:05

Zegrasovu střelu zablokoval Hronek.

64:01

Poslední minuta prodloužení.

63:36

Terry schoval střelu za obránce, nezamířil ale mezi tři tyče.

63:05

John Gibson ale podržel svůj tým a ten může aspoň částečně vystřídat a jít do útoku.

62:50

Na trojce Kačerů je už znát vyčerpání.

62:10

Detroit profituje z toho, že má střídačku v útočné třetině a tahá hru dozadu a brání domácím střídat.

61:32

Následně ale ohrozil Gibsona střeleckým pokusem.

61:15

Dominik Kubalík neviděl dobré východisko v útočné třetině a raději ji i s pukem opustil.

61:08

Hronkovi ale utekl puk a Gibson mu ho u tyčky přikryl lapačkou.

60:52

Detroit musí opět začít od Hussa.

60:33

A sudí se teď upískl po střele Larkina, která vypadla před Gibsona.

60:20

Red Wings dlouho váhali s rozehrávkou.

60:01

Začalo prodloužení.

Klingberg, Zegras a Terry vs. Larkin, Seider a Raymond, toť úvodní trojky.

Kačerům se tedy povedlo utéct hrobníkovi z lopaty a minimálně bodík si dnes podrží doma. Zda vyhrají i prodloužení, to se ukáže za pár minut!.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:14

¨
Tak to je zvrat, máme srovnáno! Ryan Strome dobře clonil Hussovi ve výhledu a dovolil tak JOHNU KLINGBERGOVI propálit od modré vše, co mu stálo v cestě. Puk ještě lízl beton Hussa a šel nahoru, skončil ale i tak v brance. Asistence: Trevor Zegras a Cam Fowler.

59:00

Klingbergovu střelu neudržel Husso v lapačce.

58:43

Red Wings dostali hru za domácí bránu.

Velká porada je i na střídačce Detroitu. John Gibson každopádně zůstává na střídačce.

58:34

Oddechový čas pro tým Anaheim Ducks.

58:34

A Ville Husso si připisuje zákrok po střele Fowlera od mantinelu.

58:12

Adam Henrique to div nezkusil basketbalově, jelikož kotouč přeskakoval branku Hussa.

57:55

John Gibson je na střídačce!

57:38

Ani branka Johan Gibsona nevydržela v ukotvení a Kačeři dostávají komerční přestávku na důležitou válečnou poradu.

57:20

Frank Vatrano nebyl přesný se svou střelou.

56:43

A Cam Fowler raději hru uklidní a nechá celky vystřídat.

56:30

Kotouč lítá ze strany na stranu.

56:10

Kubalík jen nahodil puk na zadní mantinel.

55:31

Následně i střele Sundqvista.

55:07

Detroit konečně dokázal převést hru před Gibsona, který musel čelit přečíslení 2 na 1.

54:40

Ville Husso je teď ve velkých problémech! Střely na něj létají ze všech stran.

54:20

Anaheim ještě chvíli těží z tlaku

53:49

Frank Vatrano nevyzrál na Hussa a ani tato přesilovka není využita.

52:43

Mason McTavish trefil tyčku! Domácí hráč dostal namazánou na volej od modré, měl před sebou úplně prázdnou klec, jeho přízemní střela ale šla moc doprava.

51:54

Lucas Raymond zůstal jen nevěřícně koukat, jelikož mu Jakob Silfverberg odpálil hokejku z rukou přes plexisklo až do hlediště, přímo do rukou šťastnému divákovi. Trest ale dostane právě Raymond, protože on soupeře zahákoval jako první.

51:39

Raymond se snažil dostat k zakončení zblízka, to mu ale nevyšlo.

51:11

A po Bertuzziho zásahu skončil kotouč mimo led.

50:59

Zatím je to ale jen plácaná o puk.

50:15

Anaheim dokázal na moment dostat hru před Hussa, Kubalík tam ale puk uzmul.

50:04

Máme tu další početní výhodu pro Detroit. Simon Benoit se dopustil hákování.

49:53

A už je z toho zase okupace Gibsona.

49:27

Red Wings v klidu srovnají pětky a vystartují dopředu.

48:50

A Detroit dvojité oslabení přežije.

48:38

Anaheim se zatím k ničemu nebezpečnému nedostal.

48:14

A znovu vyhazuje puk.

48:00

Detroit je ve čtyřech.

47:46

Další střelu zablokoval Michael Rasmussen.

47:27

Zegrasova přihrávka minula cíl a Fowler musel pro puk ke své kleci.

47:01

Domácí už jsou v plném počtu a mají dvojitou přesilovku.

46:50

Kačeři budou za dvanáct sekund přesilovku pět na tři! Mimo záběr kamer se Lucas Raymond dopustil hrubosti.

46:26

Situace se snaží využít domácí, chtělo by to ale operovat čelem k bráně.

46:00

A počty se srovnají. Moritz Seider v souboji sekl soupeři do hokejky a hvizd přišel prakticky okamžitě.

45:49

Larkin sérií odrazů jen přehodil branku.

44:39

Zegras ovšem pokračoval a jeho střela zblízka trefil spojnici Hussovo tyček.

44:06

Zegras se na kruhu srazil s Bertuzzim, který se ho lekl a odjel na střídačku.

43:38

Troy Terry se snažil reklamovat faul, hlavní sudí mu ale nevěnoval ani pohled.

43:11

Střelu Larkin usměrnil Gibson vyrážečkou.

42:12

Zatím kotouč hodně lítá po ledu bez větší akce.

41:17

John Klingberg zkusil projet obranou, ale byl rychle zastaven.

40:39

Larkin hledal spoluhráče po lajně, puk ovšem vystihl Adam Henrique.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina nebyla tolik atraktivní jako ta první, přinesla ale ve svém závěru hostím vedení. Poslední třetina začne v 6:03.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:54

Husso ještě čelí spršce střel, ale vše zvládl.

39:26

Detroit právě vstřelil branku!

Detroit dává gól do šaten! MICHAEL RASMUSSEN se opět obtočil kolem Gibsonovy branky, jenomže tentokrát se rozhodl nepřihrávat. Místo toho se na pětníku otočil čelem k brance a vystřelil k zadní tyči přesně v moment, kdy Oskar Sundqvist projel gólmanovi před očima. Gibson zůstal jen nevěřícně koukat. Asistence: David Perron a Oskar Sundqvist.

39:16

Erne protečoval na útočné modré puk jen do ochranné sítě.

39:01

Poslední minuta třetiny.

38:40

Dmitrij Kulikov napálil jen Hussovu vyrážečku.

37:48

A po dalším vyhození na druhé straně oba týmy střídají.

37:30

Zblokovaná střela vyhnala Anaheim z útočné zóny.

36:57

Střela Stranda od modré našla jen plexi za brankou.

36:46

Další strkanice před Hussem.

36:18

Michael Rasmussen se dobře obtočil okolo brány a nabil Ernemu, který ještě nabídl teč Sundqvistovi. Ten ale nedokázal z hranice brankoviště prodrat puk změtí těl.

36:06

Ofsjad domácích.

35:37

Ostrá střela z úhlu našla jen Gibsona. Ten ale zakvedlal bránou.

35:04

Ani Dominik Kubalík nevyzrál na Johna Gibsona, který jeho střelu z dálky bez problému spolkl.

34:08

Kačeři si musí dávat pozor na ztráty kotouče. Pius Suter toho málem využil přihrávkou před bránu.

33:40

Anaheim se dopustil úmyslného ofsajdu a hra se tak přesune před Gibsona.

33:06

Dvě přesilovky byly využity, ta čtvrtá se k nim ale nepřidá.

32:43

Tentokrát do kombinace zasáhl Isac Lundeström.

32:16

Přihrávku na Kubalíka vystihl Fowler a Detroit musí ven z pásma.

32:00

Jonatanu Berggrenovi střela nesedla a byť šla za branku, John Gibson po ní hrábl lapačkou.

31:18

Hronek nabil na volej Raymondovi, John Gibson se ale dobře přesunul.

31:05

Pius Suter byl podražen na brankové čáře a navrátilec Colton White si posedí na trestné.

30:43

A po střele jeho spoluhráče Ville Husso vyrazil branku z jejího ukotvení a my si tak dáme další komerční pauzu.

30:37

Troy Terry lítá pásmem Detroitu a hledá, komu by mohl přihrát.

30:00

Oskar Sundqvist dostal přihrávku zpoza branky a jeho střela udělala rozruch v domácím brankovišti. Od hole obránce se ale puk odrazil Gibsonovi na vyrážečku.

29:12

Frank Vatrano to dobře zkusil zblízka pod ruku na bližší tyč, trefil se ale jen do vyrážečky.

28:48

Fowler si tentorkát najel až do kruhu, byl ale před Hussem sám.

28:36

Přihrávka rukou od Kulikova ve středním pásmu.

28:19

Zegras naslepo dobře přihrál Jakobu Silfverbergovi. Ten to sice měl na dlouhou hůl, ale jakž takž si dokázal připravit zakončení, jen už neměl čas na lepší a Ville Husso mu kotouč sebral.

27:55

Zegras překombinoval situaci a přihrávku neprocpal přes obranu.

27:40

Klingberg od modré neprocpal střelu obranou.

27:10

Joseph Veleno projel obranou Ducks jak nůž máslem, přihrávka na Berggrena byla ale tragická.

26:27

Hronek měl za vlastní brankou problém dostat puk z prostoru mezi bruslemi, nakonec ho ale dokázal odpálit před dotírajícím domácím hráčem.

25:45

Fowler z dálky nebyl přesný, trefil se jen do rohu.

25:19

A po čase si sáhl na puk i John Gibson.

24:52

Isac Lundeström mířil na zadní tyč, Husso puk odkopl betonem.

24:22

Husso odolal i poslednímu přesilovkovému pokusu. Troy Terry prostřelil nohy obránce před ním, zkušený gólman byl ale na dobrém místě.

24:18

Hosté v plném počtu.

24:04

A Joseph Veleno dokonce může zatlačit domácí hlouběji do jejich třetiny.

23:46

A Red Wings se osvobozují a střídají.

23:29

Znovu Fowler a opět trefil jen hráče před brankou.

23:09

John Klingberg od modré už vyslal lepší dělovku, ale jen do Hussa.

23:01

Anaheim se ale nemohl dostat ke střele a ta Fowlerova od modré byla hodně propagační a skončila sražená.

22:18

Michael Rasmussen za vlastní brankou podsekl nohy Silfeverbergovi a Detroit tak bude čekat druhé oslabení.

21:45

Dělovka Stromeho nečinila Hussovi problém.

21:30

Hronek s Kubalíkem rotují před Gibsonem, nic z toho ale nebylo.

20:32

Práce Anaheimu v útočném pásmu je ale stále tristní.

20:16

První útok Red Wings skončil v rohu.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 5:05.

První dějství tak končí nerozhodně po jedné využité přesilovce na obou stranách. Nejprve se prosadili domácí, když se k debutovému střelci Berggrenovi šťastně odrazil puk od hlavy Coltona Whiteho, který třetinu nedohrál. Hosté kontrovali dvě a čtvrt minuty před sirénou, když se prosadil Mason McTavish.

20:00

První třetina skončila.

19:23

Gibson nerozehrál puk za brankou zrovna dvakrát šťastně, nikdo v rudém toho ale nedokázal využít.

19:03

Larkin dostal na kruhu dost prostoru ke střele, Gibson ale měl čistý výhled.

19:01

18:39

Detroit opět operuje ve třetině soupeře. Jsou ale jen v rohu.

17:47

Dvakrát mu střelu zastavili, na potřetí to ale vyšlo! MASON MCTAVISH se po neúspěchu z pravého křídla přesunul před branku a z mezikruží doklepl do brány střelu Henriqueho ze stejné pozice. Asistence: Adam Henrique a Cam Fowler.

17:06

Následně se ale Oskar Sundqvist jal krosčekovat jednoho ze soupeřů zezadu a to neuniklo pozornosti rozhodčí.

16:48

Tentorkát už přečíslení Red Wings dokázali využít, Oskar Sundqvist ale trefil jen Gibsona.

16:24

A musí se vrátit ke své bráně a začít odtud.

16:00

Přečíslení 3 na 2 Detroit nedokázal přetavit v zakončení.

15:35

Jakob Silfverberg se dopustil hry vysokou holí a Anaheim tak přijde o útočné pásmo.

14:40

Střela od modré k Hussovi vůbec nedošla.

14:17

Další šarvátka, tentokrát u levé tyčky Hussoa. Ryan Strome se ale rozhodl nevracet soupeři pozornost a po chvíli kočkování se mohou všichni jet občerstvit.

14:07

Střelu Benoita zablokoval Veleno.

13:45

A John Klingberg následně nevyzrál na gólmana v rudém.

13:30

Další střela Kačerů letěla mimo.

13:07

Husso si musel hlídat levou tyčku, o kterou se otřela střela jednoho z domácích hráčů.

12:07

Ne, Anaheim se dnes v útočné třetině zřejmě skutečně nebude ohřívat dlouho.

11:52

John Gibson si připisuje další zákrok a my si dáme komerční pauzu.

11:19

Joseph Veleno mezi kruhy nemohl střílet, byl zády k bráně. Přihrávka na spoluhráče pak také nebyla kdovíjaká.

10:30

A John Gibson přežil další nával, po kterém puk letí až k Hussovi.

10:19

Nicméně se opět hraje na třetině Anaheimu.

09:43

A Ville Husso musel zasahovat daleko od brankoviště, ze kterého ho vyhnala tvrdá střela.

09:30

Kačerům se stále nedaří usadit se v útočném pásmu, Detroit se ale dopustil icingu, takže mají šanci.

08:42

Tyler Bertuzzi měl dvě dobré střely, Gibson ale byl tentokrát připraven.

08:30

Icing domácích.

07:12

Přesilovka je využita a máme tu premiérový gól v NHL! Střela Filipa Hronka od modré trefila do hlavy Coltona Whiteho. Tím se z ní stala žabička, která se odskákala k JONATANU BERGGRENOVI, který pohotově doklepl kotouč za bezmocného Gibsona. Asistence: Filip Hronek a Lucas Raymond.

06:25

Detroit musí podruhé za sebou až ke své bráně.

06:05

Dělovka z kruhu se ztečovala před Gibsonem.

05:48

Sam Carrick před brankou krosčekoval soupeře do zad a vysloužil si tak dvě minuty za nedovolené bránění.

05:07

Dobrá střela domácích, Husso ale neměl problém se zásahem.

04:23

Stejně tak ale dopadl i nyní Detroit.

03:50

Domácí přetáhli hru na druhou stranu, nedaří se jim ale dostat se ke střele.

02:50

Detroit nicméně pokračuje v okupaci domácí branky, hraje ale zodpovědně dozadu a nepouští se bezhlavě na zteč.

01:35

Austin Strand se nesportovně pustil do Perrona a po přerušení hry mu nastavil hokejku tak, aby hostující hráč zakopl. Předcházel tomu souboj v rohu. Do Stranda se okamžitě pustil další z hostí a měli jsme tu tak první větší strkanici.

01:03

Olli Määttä poslal puk od modré skrz dva páry nohou, kotouč se ale otřel o nohu jednoho z jeho clonících spoluhráčů a Gibson ho zachytil.

00:40

Detroit si teď nerozuměl u brankoviště a Gibson ho málem připravil o puk.

00:30

Larkinova střela na druhé straně byla sražena do ochranné sítě.

00:10

Husso hned musí rozehrávat puk za svou bránou.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler, Klingberg, Benoit, Strand, White – Henrique, Zegras, Terry – Regenda, R. Strome, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg – McTavish, Carrick, Leason.
Trenér: Dallas Eakins

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Oesterle, Walman – Bertuzzi, Larkin ©, Raymond – Kubalík, Copp (A), Sundqvist – Berggren, Veleno, Perron (A) – P. Suter, Rasmussen, Erne.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Luxmore, Schrader – Brisebois, Hughes.

Dnes to tedy může být kohokoliv zápas a je to vidět i na sázkách. Mírnou převahu má sice Anaheim, jsou to ale jen jednotky procent.

Detroit se trápí s marodkou, která aktuálně (nepočítaje Jakuba Vránu) čítá hned sedm hráčů. To se začíná projevovat na výsledkové formě. Red Wings totiž nevyhráli už potřetí v řadě. První a poslední prohra sice byly těsným výsledkem (ta první dokonce až v nájezdech), mezi nimi ale svítí debakl 2:8 s Rangers.

Kačerům se letos vůbec nedaří. V západní konfederaci je posledním týmem, který ještě nezapsal ani jednu výhru v základní části. Devět bodů nasbírali jen díky čtyřem výhrám a jedné prohře v prodloužení. Na předposlední Vancouver ale ztrácejí jen dva body a i další týmy jsou v dosažitelné vzdálenosti, takže rozhodně není nic ztraceno.

Hezké středeční ráno, všechny formy života, a vítejte u utkání NHL! Dnes se podíváme na západní pobřeží USA, kde Anaheim Ducks vyzvou hraničářský tým Detroit Red Wings!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.