5 : 4
(1:0, 0:2, 3:2 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Naposledy zmenené pred rokom

Po slušnej prestrelke sme víťaza spoznali až po predĺžení, autorom víťazného gólu je Hoffman. Montreal zdolal Pittsburgh 5:4.

61:03

Montreal Canadiens dáva gól!
Po 63 sekundách Montreal skóruje v predĺžení! Domáci sa na pár prihrávok dostali do útočného pásma, Dach dostal krížnu prihrávku, mohol strieľať, no neulakomil sa, prihral k žŕdke MIKEOVI HOFFMANOVI, ktorý trafil malý priestor medzi Jarryho betónom a tyčkou.
Asistencia: K. Dach

60:19

Suzuki ťahal puk cez celé klzisko a strieľal spoza hráča, Jarry zasahuje.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách víťaza nepoznáme, o malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:46

Prihrávka Pittsburghu spoza brány adresáta nenašla.

58:53

Icing Montreal.

58:20

Situácia dva na dva, Anderson ju riešil individuálne, trafil brániaceho hráča.

57:24

Šanca hostí, no strela z uhla minula bránu o hodný kus.

54:42

Hráči Montrealu si vymenili niekoľko prihrávok, z osi klziska prišla strela Drouina, ktorú Jarry vyrazil pred seba, SEAN MONAHAN mu clonil a napokon si počkal aj na dorážku a doklepol puk do siete.
Asistencie: J. Drouin, K. Dach

54:02

Pittsburgh Penguins dáva gól!
Nedáš-dostaneš. Pittsburgh vyhral buly v obrannom pásme, Carter potiahol puk cez celé ihrisko a naservíroval ho BROCKOVI MCGINNOVI, ktorý bez problémov skóruje do odkrytej brány.
Asistencia: J. Carter

53:52

Suzuki zoči voči Jerrymu, zvolil bekhendový blafák, Allen ho vychytal a zneškodnil aj dorážku!

53:43

Vylúčenie v tíme Pittsburgh Penguins:
Kris Letang – 2 min., nedovolené bránenie.

53:39

Malkin prihral Crosbymu, ten dal pred bránu Zuckerovi, ktorého bekhend smeroval nad hornú žŕdku.

52:40

Malkin krúžil s pukom, hľadal si streleckú pozíciu, vystrelil nepresne z pravého kruhu.

52:27

Allen prišiel po tvrdej strele o masku, hra je tak ihneď prerušená.

52:08

Hra je prerušená, Guentzel a Gallagher ležia na sebe, do bitky sa ale nepustili, napriek tomu sa vylučovať bude.

51:16

Monahan bol ri mantineli zdvojený, napriek tomu dokázal prihrávať pred bránu Andersonovi, tomu sa nepodarilo zakončiť.

49:50

Letang nestrieľal, prihral naľavo Crosbymu, ktorý poslal puk na bránu, Allen vyrážal a betónmi kryl aj dorážku.

48:49

Guentzel bol poriadne tvrdo zrazený k ľadu, v hre sa pokračuje.

48:25

Johnny Kovacevic – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

48:00

Domáci sa vlastnou nepresnosťou vyhnali z útočného pásma. Hrá sa na oboch stranách klziska.

47:15

Pittsburgh napádal s dvojicou hráčov a získal puk pri mantineli, rozostavil sa v útočnom pásme.

46:17

Pekná individuálna akcia hostí na pravom krídle, hráč sa natlačil až do koncovky, ale na Allena nevyzrel.

45:49

Anderson prihrával na krídlo spoluhráčovi, ten bol ale obsadený a nedokázal vystreliť.

44:09

Montreal uzavrel pri mantineli útočné pásmo, NICK SUZUKI následne dostal prihrávku medzi kruhy, mal pomerne veľa času, prvé zakončenie bekhendom mu nevyšlo, trafil brániaceho hráča, no puk sa k nemu dostal znova a tentokrát Suzuki nemal problém trafiť odkrytú bránu.

43:19

Vyrovnaný stav dlho neplatil, Pittsburgh sa znova ujíma vedenia. Petry vyhral súboj o puk na zadnom mantineli, prihral na kruh Zuckerovi, ktorý to bekhendom hodil pred bránu, tam puk do brány šikovne usmernil JEVGENIJ MALKIN.
Asistencie: J. Zucker, J. Petry

42:39

Domáci nedokážu nič nebezpečné vymyslieť, Pittsburgh sa znova oslobodzuje.

41:56

Hráči Montrealu si to pekne rozhodili, ale Caufield zakončoval z pomerne veľkého uhla a Jarryho vôbec neprekvapil.

40:49

HL, 2 min. zdržiavanie hry

40:49

Kouč Pittsburghu si zobral challenge, skúmalo sa nedovolené bránenie voči Jarrymu, napokon sa to nepotvrdilo a gól je uznaný.

40:49

Hráči Montrealu vyhrali osobné súboje pri mantineli, Guhle prihral na modrú COLEMU CAUFIELDOVI, ktorý hneď nahadzoval puk na bránu, Jarry vôbec nič nevidel, nachádzala sa pred ním dvojica hráčov a puk skončil v jeho bránke.
Asistencie: K. Guhle, N. Suzuki

40:14

Ofsajd zastavuje útok Pittsburghu.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa niesla v znamení obratu Pittsburghu, ktorý zásluhou Petryho a Rakella otočil skóre z 0:1 na 2:1. Montreal zvýšil aktivitu a mal aj šance, no žiadnu nevyužil.
Tretia tretina sa začne o 3:04.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:13

Savard to dostal na strelu z prvej, no príklepom minul vzdialenejšiu žŕdku.

38:41

Domáci to hrajú popri mantineli.

37:24

Jan Rutta – 2 min., držanie.

37:15

Armiovi sa na chvíľu otvoril priestor na osi klziska, so situáciou ale nenaložil ideálne.

35:44

Jarry výrazne podržal svoj tím, keď kryl strelu, stihol sa premiestniť a fantasticky zlikvidoval aj dorážku!

35:10

Caufield nemal komu, tak zamiešal s pukom a vystrelil, lenže trafil prvého hráča pred sebou.

34:14

Montreal nepresne rozohral, Pittsburgh sa dostal do kombinácie, ktorú aj zakončil. Skóre sa nemení.

33:42

Strelu príklepom od mantinelu Jarry bez problémov kryl. Vhadzuje sa po jeho pravici.

32:53

Montreal upokojil hru, rozohráva z hĺbky vlastného pásma, Harris poslal prihrávku do jazdy Caufieldovi, ktorý zakončoval po ľade bekhendom, Jarry včas sklepol svoje betóny.

31:37

Najprv hráč pred bránou netrafil prihrávku, potom Pittsburgh kombinoval v útočnom pásme, no bez zakončenia.

29:54

Po Caufieldovej koncovke Jarry úspešne zasiahol a prerušil hru.

29:38

Pittsburgh sa oslobodil, hrá sa ďaleko od jeho brány.

28:56

Xhekaj posiela svoju strelu vedľa brány.

28:14

Jan Rutta – 2 min., sekanie.

28:12

Jarry sa má čo obracať, dobre zasiahol vyrážačkou pri pravej žŕdke.

27:06

Montreal zvýšil útočnú aktivitu, strieľal Gallagher, len to tak zašumelo.

26:31

Xhekajovo nahodenie na bránu neprešlo.

25:52

Strela Armiu zápästím z pravého kruhu, Jarry nemusel zasahovať.

25:06

Prvý útok Montrealu si vytvoril šance, z otočky zblízka strieľal Suzuki, ale Jarry jeho koncovku videl a kryl.

23:29

Montreal nedostal puk z vlastnej tretiny, Pettersson do neho buchol príklepom, Allena pomýlil teč RICKARDA RAKELLA a už nestihol zareagovať. Puk skončil v ľavom hornom rohu jeho brány.
Asistencie: M. Pettersson, J. Zucker

23:08

Pittsburgh strelený gól povzbudil a celkovo do druhej tretiny vstúpil oveľa aktívnejšie.

21:46

Pittsburgh napokon presilovku využíva. Hostia po krátkych prihrávkach dostali hru za bránku Montrealu, Rakell spoza nej prihrával do predbránkového priestoru, JEFF PETRY správne nastavil hokejku a oblúčikom tečoval puk za chrbát Allena.
Asistencie: R. Rakell, J. Zucker

21:30

Montreal dobre vytlačil hru do rohu a popro mantineli vyhodil puk, Suzuki s ním postupoval až na zadný mantinel, kde bol prišpendlený.

20:01

Ešte v závere prvej tretiny spolu s klaksónom sa vylučovalo, 2 min. za podrazenie dostal Anderson (MTL).

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vyhráva Montreal nad Pittsburghom 1:0. V 2. minúte skóroval Anderson.
Druhá tretina sa začne o 2:08.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:27

Krížna prihrávka na kruh, následne ešte prihrávka medzi kruhy, no strela Montrealu nemierila medzi tri žrde.

18:51

Hráčom Montrealu uteká puk do stredného pásma, znova je to bez strely.

17:58

Letang strieľal od modrej, strelu zblokoval brániaci hráč.

16:50

Allen už musel riešiť vážnejšiu situáciu, no poradil si.

16:05

Pittsburgh s dlhším pobytom v útočnom pásme, sám sa ale vyhnal nepresnou prihrávkou.

15:16

Strela z uhla aj na druhej strane, McGinn neslávil úspech.

14:44

Montreal sa pomerne jednoducho prepracoval do útočného pásma, Suzuki prihral Caufieldovi, ten zakončoval takmer z bránkovej čiary, Jarryho nenachytal.

13:31

Oba tímy pozorne bránia, častejšie majú puk na hokejkách domáci hokejisti.

12:31

Edmundson nastrelil puk do útočného pásma, jeho spoluhráči si však nedokázali vypracovať šancu, pri ktorej by ohrozili Jarryho.

11:12

Caufield výborne v defenzíve, získal puk pre svoj tím.

10:06

Letang s Crosbym si neporozumeli pri rozohrávke, Pittsburgh iba odovzdáva puk súperovi.

09:27

Montreal prakticky neohrozil bránu, teraz sa íska icing na jeho strane.

08:48

Hostia zbierajú sekundy v útoku.

08:04

Pittsburgh odpaľuje puk cez všetky čiary, zatiaľ sa veľmi dobre bráni.

07:18

Sidney Crosby – 2 min., podrazenie.

07:11

Caufield si zobral puk v strednom pásme, nepodarilo sa mu vystreliť, ale vypýtal si faul.

06:29

Zucker dostal výbornú prihrávku, dokázal sa prešmyknúť pomedzi dvoch brániacich hráčov, hodil si to na bekhend, ale Allen ho vychytal!

06:03

Pekná rýchla kombinácia Montrealu v plnej jazde, Dvorak adresoval finálnu prihrávku Gallagherovi, ten zakončoval z prvej, ale pozorného Jarryho neprekonal.

05:35

Drouin prišil o puk pri mantineli, odzbrojil ho Crosby.

04:53

Hráči Montrealu sú nebezpečnejší, no stroskotali na brankárovi Jarrym.

04:26

Pittsburgh vyslal strelu príklepom, tá však minula priestor brány.

04:03

Monahan nemôže pokračovať v hre, íska sa ofsajd.

03:25

Rakell s nahodením na bránu, Allen vyráža do rohu. Hra sa sťahuje na opačnú stranu.

01:48

Montreal ide pomerne jednoducho do vedenia. JOSH ANDERSON získal puk v útočnom pásme, potiahol ho na os a nahodil na bránu, puk skončil za prekvapeným Jarrym!

01:37

McGinn obišiel bránu, prihrával, akurát tým ale naštartoval protiútok Montrealu.

01:05

Jarry pomohol svojím soluhráčom s rozohrávkou, tí sa na chvíľu usadili v útočnom pásme a vyslali strelu na Allena, ktorý prerušil hru.

00:01

Úvodné zostavy:

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson, Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki, Caufield – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Gallagher, Dvorak, Hoffman – Armia, Evans, Drouin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, M. Pettersson, Petry, Dumoulin, Rutta, Ruhwedel – Rust, Crosby, Guentzel – Rakell, Malkin, Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Kapanen.

Dnes v noci o 1:00 nášho času hostia hokejisti Montrealu mužstvo Pittsburghu.

Juraj Slafkovský v tomto dueli ešte nenastúpi, odpykáva si dvojzápasový dištanc.

Montrealu patrí 12. priečka vo Východnej konferencii, v štrnástich zápasoch nazbieral 15 bodov. Uplynulé dva zápasy vyhral, naposledy zdolal Vancouver 5:2.

Pittsburgh sa nachádza až na 14. mieste, doposiaľ nazbieral 14 bodov. Tiež zvíťazil v dvoch uplynulých dueloch, v minulom kole vyhral nad Torontom 4:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.