(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Odo mňa to je na dnes všetko. Prajem príjemný deň.

Hostia sa napokon tešia z triumfu. V závere prežili pri päťminútovom vylúčení Slafkovského a z Detroitu si odvážajú výhru. Víťazný nájazd ide na konto kapitána Suzukiho.

1:2

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Montreal Canadiens.

64:38

Kubalík sa dokázal dostať do fantastickej pozície! Ani on však nerozhoduje. Fauloval ho v poslednej chvíli Hoffman.

64:10

Dach s Hoffmanom sa rútili na jediného obrancu domácich. Ani z tohto nie je víťazný gól.

63:45

Na opačnej strane mohol rozhodnúť Guhle! Husso kryje.

63:30

Larkinova siedma strela v zápase. Allen bez problémov.

62:20

Kubalík s Hronekom v prečíslení dvaja proti jednému. Druhý menovaný pálil z prvej, ale Allen sa výborne presunul.

61:11

Dach naservíroval puk Hoffmanovi. Husso drží Detroit.

60:35

Larkinova obrovská smola pokračuje. Allen jeho pokus ani nevidel, zastavila ho až horná tyč.

59:00

Domáci majú ešte pol minútu v presilovej hre.

58:26

Domáci v plnom počte.

58:15

Oba tímy cítia dôležitosť záveru a snažia sa neurobiť chybu.

57:00

Rasmussen sa pokúšal nájsť niekoho zo spoluhráčov. Jeho puk však zachytil iba Caufield.

56:26

Zbytočný zákrok Söderbloma, kedy atakoval Armiu v oblasti modrej čiary. Hráč hostí bol bez puku a tak domáci forward inkasuje dve minúty.

56:00

Domáci sa konečne dokázali ustáliť v útočnom pásme. Začínajú krušné chvíle pre Montreal.

54:28

Slafkovský si vyšliapol na Luffa a nešetrne ho poslal na mantinel. Za svoj zákrok si vyslúžil trest 5 minút + do konca zápasu.

54:20

Zakázané uvoľnenie domácich. V tretej tretine sa nám s nimi roztrhlo vrece.

53:00

Hostia nastrelili puk do pásma a následne aktívne napádajú. Defenzíva Red Wings zatiaľ bez problémov.

51:48

Seiderove nahodenie od modrej čiary sa odrážalo pred Allenom. Domáci teraz cítia šancu preklopiť zápas na svoju stranu.

50:37

Detroit Red Wings dal gól!
Z ničoho nič sa domácim podarilo vyrovnať. Suter najskôr strieľal, potom sa mu puk odrazil naspäť na hokejku a našiel LUCASA RAYMONDA, ktorý nemal problém skórovať.
Asistencie: Suter, Larkin

49:57

Guhleho strela, pri ktorej sa zapotil Husso. Domáci dorážku nedovolili. Vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

49:00

Lindström odzbrojil Gallaghera. Domáci zakladajú ďalšiu útočnú akciu.

48:23

Opäť zakázané uvoľnenie na strane hostí.

48:01

Slafkovského strela letela nad. Puku sa po nej zmocnil Armia, ktorého dorážku si Husso pokryl.

47:00

Seider čaká za bránou kým mu spoluhráči prestriedajú.

46:19

Tentokrát vidíme zakázané uvoľnenie na strane Habs. Hra je poriadne rozkúskovaná.

45:44

Hoffman sa apetítom na hetrik. Tento strelecký pokus od modrej čiary však nemohol narobiť problémy Hussovi.

45:22

Ďalšie zakázané uvoľnenie. Opäť na domácej strane.

45:04

Slafkovský výborným forčekingom prinútil Seidera urobiť chybu. Bude sa vhadzovať.

44:39

Caufield po priťuknutí od Dacha. Po ňom sa ku strele dostal aj Harris. Husso prerušil hru a dal možnosť spoluhráčom prestriedať.

43:50

Zakázané uvoľnenie aj na opačnej strane.

43:38

Výborný nápor teraz predviedli hráči hostí. Detroit sa nevedel dostať z obranného pásma vyše minúty. Strieľal napokon Monahan, ale Husso svojich podržal.

42:56

Xhekaj ohrozil Hussa. Následne svoj pokus aj dorazil.

42:01

41:14

Larkin je naďalej aktívny. Jeho pokus však opäť len zblokovaný obranou.

40:01

V závere druhej časti hry si osobný desaťminútový trest za nešportové správanie vyslúžil Savard.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá časť hry gól nepriniesla. Domáci boli opäť aktívnejší, ale výborný výkon podáva Jake Allen. Pokiaľ hráči Montrealu chcú byť úspešní, musia si dávať väčší pozor na vylúčenia. V druhej tretine hrali tri oslabenia.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:30

Domáci sú v laufe po presilovej hre. Hostia sú už veľmi statický.

38:58

38:30

Hráči Detroitu zvierajú hostí. Strelecké pokusy však postupne Allen likviduje.

37:29

Edmundssonove vyhodenie končí na tribúne. Vhadzuje sa po ľavici Allena.

37:11

Perronova strela. Allen znovu na svojom mieste.

36:58

Rasmussen si výborne kryl puk za bránou hostí. Savard to prehnal so snahou a útočníka domácich podrazil. Čaká nás tretia presilová hra Detroitu v tejto tretine.

36:18

Hostia s pukom v obrannom pásme. Štartujú ďalší útočný výpad.

35:21

Monahan a Slafkovský sa pokúšali skórovať! Výborné zákroky predviedol Husso!

34:27

Kubalík bekhendom hľadal miesto pri vzdialenejšej tyči. Allen vyrazil.

33:42

Výborná robota od Seidera. Vypracoval prečíslenie traja proti jednému. Rasmussenove zakončenie však Allen pokryl!

33:13

Suzuki sa pokúšal nájsť Edmundssona. Strela obrancu nepresná. Hostia ostávajú v útočnom pásme.

32:21

31:50

Táto presilová hra už v podaní domácich nie je taká dobrá. Stále majú 30 sekúnd na jej využitie.

30:47

Larkinova dorážka spomedzi kruhov. Teraz asi ani sám Allen nevie ako odstavil domáceho kapitána.

30:21

Veľký nápor domácich môže pokračovať. Kaiden Guhle podrazil jedného z protihráčov a odchádza na trestnú lavicu.

30:07

29:51

Raymond krížne na Kubalíka! Český forward netrafil puk.

29:05

Výbornú strelu vyslal z ľavej strane Perron. Allen odolal. Následne sa do pozície medzi kruhmi dostal Larkin. Jeho strela nebola presná. Po nich pálilli aj Kubalík so Seiderom, obaja nepresne.

28:07

Raymond vystihol rozohrávku Montrealu a snažil sa zaútočiť. Podrazil ho Harris, ktorý odíde na trestnú lavicu.

27:27

Söderblom si vyčkal Monahana. Ten len nastrelil puk do útočného pásma.

26:30

Slafkovský kombinoval s Evansom. Domáci prežili tento atak hostí.

25:09

Suzuki si v strednom pásme vybral Guhleho. Obranca hostí vystreliť nedokázal. Po ňom sa však k puku dostal Caufield. Lapačka Hussa úspešná.

24:20

Domáci teraz zatlačili hráčov hostí do obranného pásma. Chýbala tomu presná koncovka.

22:32

Monahan pripravil pozíciu Kovacevicovi. Husso s ďalším úspešným zákrokom.

22:00

Slafkovský s Armiom doviezli puk do pásma. Domáca defenzíva si poradila.

21:10

Hostia začali tretinu dvoma strelami. Na opačnej strane však pokračuje v aktivite Kubalík, ktorý ako prvý vypálil na Allena v druhej časti hry.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina v Detroite je za nami. Hoci domáci boli aktívnejší, s priebehom zápasu byť spokojní nemôžu. Po prvej časti hry prehrávajú 1:2, keď sa dvakrát presadil Hoffman. Za domácich skóroval Czarnik.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:45

Montreal Canadiens dáva gól!
Tak sa na to pozrime. Montreal ide opäť do vedenia. Akciu ako cez kopirák predviedol Gallagher, ktorý vystrelil a jeho pokus Husso vyrazil len na hokejku MIKEA HOFFMANA a ten opäť skóruje.
Asistencie: Gallagher, Dvorak

19:33

Määttä sa snažil prihrať na druhú stranu Coppovi. S pukom sa však dostal až do stredného pásma. Ofsajd.

18:54

Dach si v strednom pásme nerozumel so Suzukim a domáci sa dostali zadarmo k zisku puku.

18:00

Veleno sám medzi kruhmi. Strieľal bekhendom a po ľade.

17:27

Määttä doviezol puk do útoku. Jeho strela skončila na ochrannej sieti.

16:29

Copp s Kubalíkom si vymenili puk za bránou hostí, následne ho poslali medzi kruhy, kde si zbehol úplne voľný AUSTIN CZARNIK, ktorý vyrovnáva na 1:1!
Asistencie: Kubalík, Copp

15:22

Suter sa dostal do výbornej pozície. Allen sa výborne presunul a Švajčiarovu šancu zlikvidoval.

15:01

Hronek zápästím od modrej čiary. Allen prerušuje hru a nasleduje reklamná prestávka.

14:00

Strely: 10 – 4

13:23

12:52

Larkin sa do poslednej chvíle nevedel rozhodnúť, čo s pukom spraví. Napokon nevydarený blafák Allen kryje!

12:52

Domáci sa výborne bránia a ž sa Dylan Larkin dostal do samostatného úniku. Pri ňom ho sekol Dach a čaká nás trestné strieľanie!

11:50

Domáci sa dvakrát jednoducho oslobodili. Montreal sa snaží dostať do útočného pásma.

11:23

Kovacevic sa pokúšal dostať k voľnému puku v rohu, ale Andrew Copp ho hákoval a odchádza na trestnú lavicu.

10:45

Xhekajov tvrdý hit na Larkina. Domáci fanúšikovia sa teraz hnevajú na obrancu hostí.

10:10

Caufield vošiel s pukom do útočného pásma. Hronek ho odzbrojil veľmi rýchlo.

09:11

08:15

Kubalík dostal puk do pravého kruhu. So strelou si počkal, ale poslal ju len do pripraveného Allena. Následne hostí oslobodil Guhle.

07:42

Evans vyhadzuje puk. Detroit musí založiť nový útok.

07:11

Söderbloma bez puku zastavil obranca Xhekaj, ktorý dostáva dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

06:52

06:36

Seider nastrelil puk do útočného pásma. Domáci však nedokázali forčekovať a získať ho naspäť.

05:41

V jednoduchosti sa skrýva úspech! Brendan Gallagher zaviezol puk do útočného pásma po ľavom krídle a vystrelil, puk sa odrazil od brankára Hussa na hokejku MIKEA HOFFMANA, ktorý otvára skóre.
Asistencie: Gallagher, Harris

04:30

Caufieldova strela zrazená na ochrannú sieť. Hra je prerušená.

03:24

Kubalík sa ocitol zoči-voči Allenovi. Strelou pomedzi betóny ale skóre neotvoril!

02:54

Savardova strela od modrej čiary. Domáci útočníci ju dokázali zblokovať.

01:46

Po prvýkrát v útočnom pásme aj hráči Montreal. Nič nebezpečné nevymysleli.

00:35

Domáci začali aktívne a hneď v prvej minúte Kubalík dostal do vyloženej šance Perrona. Ten však minul.

00:01

Aktuálne znejú hymny Kanady a USA, všetko je pripravené na úvodné vhadzovanie.

Úvodné zostavy:

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Määtta, Lindström. Oesterle – Raymond, Larkin, Suter, Perron, Copp, Kubalík, Czarnik, Rasmussen, Erne, Luff, Veleno, Söderblom
Tréner: Derek Lalonde

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundsson, Harris, Wideman – Caufield, Suzuki, Dach, Gallagher, Dvorak, Hoffman, Dadonov, Monahan, Drouin, Armia, Evans, Slafkovský
Tréner: Martin St. Louis.

SLOVÁCI V AKCII

Jediným Slovákom, ktorý by mal zasiahnuť do hry, je Juraj Slafkovský. Draftová jednotka sa naplno etablovala v najlepšej hokejovej lige sveta a Montreal sa rozhodol ponechať si ho aj v priebehu sezóny. Týmto zápasom mu začne plynúť jeho nováčikovský kontrakt. V doterajších deviatich zápasoch si do štatistík zapísal 3 góly.

Kanadsko-americká NHL pokračuje ďalšími zápasmi. V dnešnom textovom prenose sa zameriame sa stretnutie, v ktorom Detroit Red Wings vyzve Montreal Canadiens. Oba tímy si už sily v tejto sezóne zmerali, kedy v Little Caesars Arene triumfoval Detroit 3:0.

Detroit Red Wings v úvode ročníka podáva výborné výkony. Červené krídla sú po dvanástich stretnutiach na štvrtej pozícii vo Východnej konferencii. So ziskom 16 bodov patria k najpríjemnejším prekvapeniam v súťaži. Naposledy DRW porazili New York Rangers na ich ľade 2:3 po predĺžení.

Montreal Canadiens taktiež príjemne v úvode sezóny prekvapuje. Hoci Habs sú momentálne až na trinástom mieste, dokážu uhrať dobré výsledky aj so silnými súpermi. Naposledy zverenci trénera Martina St. Louisa síce podľahli Vegas 4:6, ale ukázali výborný potenciál smerom dopredu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:30.